Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי i25 שנת 2012 - שרשור אחזקה מתמשך

Obgel
שימו לב! השרשור הזה בן 403 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המוסך הוא ״מוסך אלכס״ בוויז, בנוף הגליל (נצרת עילית לשעבר).

תראה, אנחנו זוג סטודנטים ולקחנו החלטה עקרונית לא להכנס להלוואות בשביל הרכב. חיפשנו משהו שמור מתוך תקווה שעלות התיקונים והבאתי לא תגיע כבר לעלות חודשית של החזר הלוואה. בדיעבד החלטה מדהימה בנכונותה. עד כדי כך שעכשיו החלטנו (כלי שנרשם לעיל) לשים גם מערכת גז, מתוך מחשבה שהרכב ממשיך איתנו בעז״ה לעוד לפחות 3-4 שנים. גם אם אני משקיע 2000₪ בשנה באחזקה, משתלם לי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יזכה מי שירכוש ממך רכב. אתה נשמע אדם מאוד פדנט שגם מתעניין במה שמתבצע ולא הולך בעיניים עצומות.

למה להסב לגז רכב שנוסע 12-15 אלף ק"מ בשנה?

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אלי. אכן משתדל לשמור על הרכב כמיטב יכולתי.

לגבי הנסועה - אכן בזמן הקורונה לא נסענו הרבה (כמו רוב עם ישראל), אבל כעת משנגמרה, יש לנו חודשים של כמעט 2,000 ק״מ, ולכן הרצון לגז. מה גם שיש משמעות להוצאות החודשיות השוטפות - ואם אפשר להוזיל, עדיף.

את התשלום על ההסבה ביצענו בהעברה חד פעמית, לא בתשלומים. אם היינו נצרכים לשלם בתשלומים, כנראה שלא היינו עושים בשלב זה.

אגב, בתכנון בהמשך החלפת מתגים בכלל החלונות ברכב, שוב חזרה תקלת המגעים ואני חושב שעדיף לרכוש חדשים (160₪ בעאלי לכל הרכב) ולהחליף לבדי - לפי יוטיוב זה שטויות. כמובן יהיה תיעוד 👍🏻

עריכה אחרונה על ידי Obgel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד.

המתגים באמת נוטים להתפגר ברכבי קיה-יונדאי, מתג חדש עולה דולרים בודדים (מקורי, לא חיקוי), ואולי 100 שקלים למספר המתגים שיש בדלת נהג.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.catcar.info/hyundai/?lang=en

תזין את מספר השלדה שלך (אפשר למצוא אותו לפי מספר רכב ב www.meshumeshet.com )

ותכנס לקטגוריית trim ואז לdoor trim (תלוי בדלת)

חפש שם את המקט של המתג עצמו

ותזין באתר www.sparekorea.com

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב.

אתמול הרכב הוחזר אלינו אחרי ההסבה - עוד הזדמנות לומר תודה לג׳ייגז על שירות מצוין (לפחות בשלב ההתקנה) ומענה מצוין. באו לקראתנו בכל מה שביקשנו ולא עשו סיפור מכל מיני קטנות (ביטוח צעיר לרכב חלופי, מילוי פול גז ועוד).

המעבר לגז לא מורגש אם לא מחפשים להרגיש. כשכן מחפשים - אפשר לשים לב. רעש המנוע נהיה קצת יותר ״נמוך״ - טיפה נוטה יותר לרעש מנוע דיזל. (נוטה, לא נהיה בדיוק כמו..).

מרוצים מאוד. מתפללים ומחזיקים אצבעות שימשיך כך.
מחר אקפוץ למוסך שיעזרו לי עם השחלת הכבל של המצלמה בגג הרכב - כדי לחבר את המצלמה האחורית למצלמת הדרך. בנוסף, אחד המגבים נשבר פתאום, אז החלפתי לחדשים של ווירט (אמרו שזה איכותי..) 70₪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הרעש שאתה מדבר עליו הוא הצליל של מזרקי הגז, תקתוקים כאלו.

לגבי מצלמה, אני בדרך כלל מעביר דרך הקורות או דרך הפלסטיקים במשקופים קרוב לרצפה.

עריכה אחרונה על ידי EliC25
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן כנראה שזה העניין.

אגב, מהביטוח ביקשו תוספת של 138₪ ליתרת התשלום כדי לבטח את המערכת. היה נשמע לי סבבה אז הסכמתי.

אבדוק לגבי העברה בקורות ובמשקופים השונים.

הופיע איזה צרצור/שריקה בסלד של 2000 במאמץ קל, צריך לראות במה מדובר. אולי רצועות מנוע. אעקוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

התבחבשתי עם התמונות של התקנת המתגים החדשים, אז פשוט אעלה אותם להודעה ומקווה שתבינו לבד:)

בכל אופן, החלפתי את פיקוד הנהג, בחלון של הנוסע הקדמי ובחלון של הנוסע האחורי ימני. אחורי שמאלי היה תקין.

האירוע החריג (כי חייב שיהיה) היה שהמתג לחלון נוסע אחורי היה כנראה ארוך בכמ״מ בודד, שלא איפשר לו לסגור את החלון אלא רק לפתוח אותו. אמרתי לעצמי שיש לי מתג ספייר כי השמאלי האחורי תקין כאמור, אז אנסה לפותח את המתג עצמו ורק להחליף את הראשים שלהם. כמובן שזה לא עבד וכנראה עף איזה חלק קטן והמתג רק פותח חלון ולא סוגר.

אמרתי מה נעשה? נלך על הדרך הפחות אלגנטית אבל תעשה את העבודה - שפשפתי את המתג החדש על הבטון, וכל העובי המיותר ירד והנה המתג החדש עובד…(:

אתם יכולים לראות את התוצאה באחת התמונות..

אז ב״ה כל המתגים עובדים, ואני מבסוט. 

המוסכניק התקין לי בשבוע שעבר את מצלמת הדרך- באמת דרך הקורות וכו׳ - לקח לי 120₪, חושב שזה מחיר הוגן לעבודה נקייה ויפה.

לגבי הצרצורים ששמעתי - לפי בדיקה שעשיתי זה עניין של המדחס מזגן , כשהוא כבוי אין רעש - כנראה הקלאץ שמה לקראת הסוף או משו..

זהו לבינתיים,

ערב טוב!

F5431BFC-B22A-453E-855D-06E751D43D3C.jpeg

E7F008C9-5E2A-40D1-99FA-3468ABF1E645.jpeg

B7F9FD3C-72D6-440A-B971-C95B4F8AFAB4.jpeg

A9D0C732-7709-4037-ADCD-CBC205BF166C.jpeg

7636562F-69F0-4DDC-A937-61C44B0FBBB1.jpeg

1847C901-3683-4B48-B229-B16615B9BBC6.jpeg

8C2CDE78-3D26-48B7-AB21-8E1BD24A127C.jpeg

1151FC73-5ED4-4A9D-A8B8-1DB6017E122D.jpeg

43A3EBCA-7A88-46C8-B6AE-3C6164EA0AA7.jpeg

9DB27111-83C7-4936-9941-95ECA376CF34.jpeg

D3CFA669-1230-452A-A06F-9E42D1CF0665.jpeg

עריכה אחרונה על ידי Obgel
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנסים היו זוועה, אז יצאתי לפעולות החייאה.

משום מה הפנס השמאלי יצא פחות מוצלח. אולי אני צריך להתחיל מנייר שיוף 400 ולא 800..הפעם גם סיימתי עם פוליש לפלסטיק plastx , ולא לכה. מעניין יהיה לראות את ההבדל לאורך זמן.

ניתן לראות את הלפני ו אחרי..

B2996FBF-646A-43AA-8535-F9E0DF0B7987.jpeg

18C3180F-3B0F-4E92-B589-F42BDF8ED920.jpeg

117347CD-1F5F-41B4-8A4F-A49C2BA7E0D5.jpeg

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

עברו הרבה ק״מ, ואני עברתי תקופה מאוד עמוסה שלא איפשרה לי לעדכן... אז קצת מספרים:

כיום הרכב עומד על כ140,800 קמ. הספקנו לעבור מס׳ טיפולי 10,000, תאונת חזית הכוללת החלפת פגוש+רדיאטור+מעבה מזגן + פנס.

בטיפול האחרון, הוחלף נוזל קירור אחרי שהתברר שהמערכת מלאה במים במקום נוזל קירור..

בנוסף, הוחלפה רצועת מנוע לאחר שנתיים של 50 אק״מ..

המערכת גז עושה את שלה, ואנחנו נהנים (טפו טפו) מעלויות תדלוק יחסית נמוכות סביב ה3 ש״ח לליטר..ממוצע שנושק ל10 קילומטרים לליטר גז. 

הספקתי להחליף בעצמי שני כוילים, אחרי ששניים הוחלפו ע״י המוסך בעקבות מיספייר - מסתבר שהבעירה על גז גומרת אותם, ובמקום לתת למוסך כמעט 450 בסהכ להחלפת כויל (חלק + עבודה), הזמנתי חלקים מקוריים ע״פ מקט והחלפתי בעצמי. 

כמו כן סיימתי (סוף סוף) מבחינתי סשן של יישור קו כאשר קצת אחרי טיפול 130,000 החלפתי צלחות + רפידות מקדימה + רפידות מאחורה, ובטיפול הנוכחי (140,000) גם נוזל ברקסים.

סהכ במהלך השנתיים וקצת הרכב מפגין אמינות לא רעה בכלל, אם כי אני מרגיש שמידי פעם קופץ עלי איזה בלאי ומזכיר לי שמדובר ברכב בן 11 כמעט..

היה לי במהלך השנה האחרונה עוד תושבת בולם קדמי, (שנה שעברה היה צד אחד) ולא מזמן גם נאבה + מיסב עקב חריקות לא נעימות במהירויות עולות..

זהו לבינתיים, אשתדל לעדכן בתדירות גבוהה יותר..שנה טובה לכולם.

כמובן יותר ממוזמנים להעלות שאלות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההערה.

אכן העניין נלקח בחשבון ואני דואג להחליף פלאגים אחת ל2 טיפולים (20אקמ) או בכל טיפול למערכת גז (15אקמ)…ככה שהתדירות מעולה. 

אכן נאמר לי על ידיהם וגם על ידי המוסך המטפל שבכל הקשור לבעירת גז, כל מערכת ההצתה צריכה להיות 100%, בשונה מבעירת בנזין שגם 85% תקינות יכולים להיות ״מספיקים״ לעבודה תקינה (אם כי לא מיטבית).

אני נכנס לאחרונה לאט ובזהירות לעניין הטיפולים העצמאיים, מדהים אותי שסט פלאגים עולה 60-80 שח וחצי שעה עבודה להחלפה. מה גם שחלפים (מקוריים!) של יונדאי פשוט עולים גרושים כשמזמינים מחול..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 403 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...