Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קקטוס, פוקוס, 208 והאזור

DubelBoom
שימו לב! השרשור הזה בן 1369 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי :)

פותח שרשור חדש כי הקודם היה מבולגן וגם לא כל כך מעודכן.

מחפשים רכב סופר מיני-משפחתי, כשהדגש הוא על בטיחות ועלויות (אנחנו אחרי טראומה של תאונה, כולם בסדר, אבל מפחדים שאם זה היה עם הC1 שלנו זה היה נגמר אחרת ובגלל זה מחליפים).

כרגע תפסו לי את העין מקריאה בפורום ומהסתכלות ביד 2 שלושה רכבים:

1. קקטוס 1.2 ל' טורבו ידנית בנזין/דיזל 2017

2. פוקוס 1.5 ל' 2016

3. פג'ו 208 1.2 ל' 2016

אני נוטה לכיוון הקקטוס, אוהב את הייחודיות שלו, נראה שיש מציאות טובות ביד 2 (צריך לסוע לראות), שנתון גבוה יותר ולהבנתי עם 5 שנות אחריות + מערכת מולטימדיה עם וויז מובנה וכו'.

השאלה שלי היא מבחינת בטיחות - לקקטוס יש רק 4 כוכבים.

המבחן של הקקטוס הוא מ2014 - כלומר ממה שאני מבין כוכב אחד הוא על מערכות בטיחות ולכן חסר (לפוקוס למשל יש מבחנים או מוקדמים או מאוחרים יותר שניהם 5 כוכבים, מניח שזה על מערכות שהתווספו בהמשך?)

TL;DR - השאלות:

1. מבין שלושת הרכבים, על מה אתם ממליצים? בהנחה ששלושתם בתקציב.

2. איך הקקטוס מבחינת בטיחות?

3. במידה וקקטוס - דיזל או בנזין? מעולם לא היה לנו דיזל. רוב הנסיעות הן בינעירוניות קצרות.

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מצליח לערוך את ההודעה שלי אז כותב כאן:

נראה שנפלתי בבלגן של יד 2 והפוקוס יותר יקרה מהאחרות, ככה שאני מניח שהיא הרכב העדיף עליהם, אבל זה בא מן הסתם עם עלויות.

אז בהתמקדות בקקטוס מול 208 מי עדיפה? נסיעות בין עירוניות קצרות, שוב הדגש הוא על בטיחות ועלויות. אולי רכב אחר באותו אזור תקציב? (בסיבות ה50K)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק גם מחירים של 308.

לא יקרה מה 208. קטגוריה אחת מעל. תהיה בטיחותית יותר. עם אותן עלויות אחזקה - +. 

• רעיון טוב! 1

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, markb205 כתב:

בדוק גם מחירים של 308.

לא יקרה מה 208. קטגוריה אחת מעל. תהיה בטיחותית יותר. עם אותן עלויות אחזקה - +. 

מחפש בנרות, לא כל כך מוצא 😔

רק סטיישן שאני לא רוצה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי 208 2018 1.2 טורבו ובעברי היתה לי קקטוס עם אותו המנוע אך רגיל ידני.

מדובר בשתי מכוניות מאוד מהנות לנהיגה שלכל אחת מהן יתרונות וחסרונות.

בגדול, ה-208 הינה חבילה יותר מאוזנת ומאובזרת , התנהגות כביש טובה בשתיהן, גימור טוב יותר ( קרקושי פלסטיק וכו) ב 208 ונוחות משתמש עדיפה גם היא ב-208 (בדגש על הפעלת המזגן ומערכת השמע שיושבות בקקטוס על אותו המסך ולא מאוד נוחות לשימוש).

קח בחשבון את עניין רצועת הטיימינג הבעייתית בשני הרכבים ועד שנת ייצור 2017.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, eranby כתב:

ברשותי 208 2018 1.2 טורבו ובעברי היתה לי קקטוס עם אותו המנוע אך רגיל ידני.

מדובר בשתי מכוניות מאוד מהנות לנהיגה שלכל אחת מהן יתרונות וחסרונות.

בגדול, ה-208 הינה חבילה יותר מאוזנת ומאובזרת , התנהגות כביש טובה בשתיהן, גימור טוב יותר ( קרקושי פלסטיק וכו) ב 208 ונוחות משתמש עדיפה גם היא ב-208 (בדגש על הפעלת המזגן ומערכת השמע שיושבות בקקטוס על אותו המסך ולא מאוד נוחות לשימוש).

קח בחשבון את עניין רצועת הטיימינג הבעייתית בשני הרכבים ועד שנת ייצור 2017.

בהצלחה

תודה!

יצא לך לסוע גם ב308? כמה גדול ההפרש?

208 יש המון ביד 2 ואני יכול למצוא רכב במצב טוב בתקציב, ב308 יותר קשה - או מעל לתקציב או במצב לא משהו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי הייתה 208 עכשיו בבעלותי 308.

לטובת ה208 אני יכול להגיד שהיא יותר שובבה בהתנהגות שלה. כול הפניית הגה היא משנה כיוון בנחישות מה שמאפשר לתמרן בעיר בהתקדמות מהירה ואפילו להנות מזה בנוסף המושבים שלה רכים יותר והראיה לבחוץ הרבה יותר טובה בזכות שמשה קדמית שנמתחת גבוהה למעלה מה שמאפשר לראות רמזורים בלי להתכופף והמרווח מאחור יחסית לסופרמיני מאוד טוב ולא נופל ואפילו יכול להיות טוב יותר מה308. 
לסיכום הייתי אומר שה208 מכוילת יותר כסופרמיני לתנועה עירונית

לטובת ה308 אני יכול להגיד שהמושבים שלה רחבים ותומכים יותר איכות ההרכבה, בידוד הרעשים ובלימת הזעזועים יותר טובים והיא יותר יציבה גם בנסיעה וגם בפניות אבל פחות מגיבה ושובבה מה208 בנוסף היא לא ממש רועדת בסרק כמו ה208 כאשר ב208 ניתן ממש להרגיש את הוויברציות מהמנוע והמזגן הרבה הרבה יותר מוצלח.
סה"כ הייתי אומר שה308 היא ALL AROUNDER טוב במיוחד שהיא נמכרת כמעט באותו מחיר כמו ה208.

סה"כ את ה208 הייתי מעדיף רק במידה וטוואי הנסיעה שלי היה עירוני בלבד אם רק לא הייתי סובל מהמזגן החלש. במידה ואתם נוסעים נסיעה משולבת לדעתי אין בכלל התלבטות ה308 זה פשוט רכב מקטגוריה אחת מעל שאתם קונים באותו המחיר כמו ה208.

נ.ב
מניסיון ראיתי המון 308 קשה למצוא רכב במצב טוב ואלו שכן נחטפות מהר מאוד 2 רכבים שראיתי במצב טוב נמכרו יום-יומיים אחרי הפרסום ואלו הנבלות יושבות בלוחות כבר חצי שנה-שנה.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Gavrik כתב:

לי הייתה 208 עכשיו בבעלותי 308.

לטובת ה208 אני יכול להגיד שהיא יותר שובבה בהתנהגות שלה. כול הפניית הגה היא משנה כיוון בנחישות מה שמאפשר לתמרן בעיר בהתקדמות מהירה ואפילו להנות מזה בנוסף המושבים שלה רכים יותר והראיה לבחוץ הרבה יותר טובה בזכות שמשה קדמית שנמתחת גבוהה למעלה מה שמאפשר לראות רמזורים בלי להתכופף והמרווח מאחור יחסית לסופרמיני מאוד טוב ולא נופל ואפילו יכול להיות טוב יותר מה308. 
לסיכום הייתי אומר שה208 מכוילת יותר כסופרמיני לתנועה עירונית

לטובת ה308 אני יכול להגיד שהמושבים שלה רחבים ותומכים יותר איכות ההרכבה, בידוד הרעשים ובלימת הזעזועים יותר טובים והיא יותר יציבה גם בנסיעה וגם בפניות אבל פחות מגיבה ושובבה מה208 בנוסף היא לא ממש רועדת בסרק כמו ה208 כאשר ב208 ניתן ממש להרגיש את הוויברציות מהמנוע והמזגן הרבה הרבה יותר מוצלח.
סה"כ הייתי אומר שה308 היא ALL AROUNDER טוב במיוחד שהיא נמכרת כמעט באותו מחיר כמו ה208.

סה"כ את ה208 הייתי מעדיף רק במידה וטוואי הנסיעה שלי היה עירוני בלבד אם רק לא הייתי סובל מהמזגן החלש. במידה ואתם נוסעים נסיעה משולבת לדעתי אין בכלל התלבטות ה308 זה פשוט רכב מקטגוריה אחת מעל שאתם קונים באותו המחיר כמו ה208.

תודה!

לצערי בינתיים אני רואה הפרש מחירים די גדול בין השתיים ועוד לא מצאתי 308 שמורה בתקציב שלי :(

יש ל308 איזושהי "אחות" מסיטרואן למשל? רכב שאולי יהיה קל יותר למצוא שמור?

או כל רכב אחר בטווח המחירים של עד בערך 50K שיהיה נוח בעיקר לנסיעות בינעירניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את הC4 יש עכשיו אחת בפורום שנמכרת במחיר נוח מאוד (תבדוק בשרשור המכירה-קניה)

בגדול באופי הC4 דיי שונה מה308 היא יותר רכה ופרקטית עם מרווח אחורי עדיף אך פחות ספורטיבית וחדה.
ל308 יש קצת היתרון בנסיעה בין-עירונית אבל אני חשוב שההיתרון הזה זניח לנוכח ההבדל במחיר ביניהן (בערך 10 אלף שקל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי 2008? הרבה יותר נוח מ208, אותה פלטפורמה של הקקטוס, נמכר ביד 2 במחירי רצפה. אני נוסע עליו 3 שנים, בגרסת 82 כ"ס, רכב אמין מאוד. המנוע לא מרגש אבל יש גם גרסת טורבו אוטומט ויש דיזל (דיזל נמכר בעיקר למוניות).  

עריכה אחרונה על ידי Dragonjepp

פיג'ו 2008 82כ"ס ידנית, 2014, עגלה נגררת ומעשנת בשר ענקית!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, Dragonjepp כתב:

מה לגבי 2008? הרבה יותר נוח מ208, אותה פלטפורמה של הקקטוס, נמכר ביד 2 במחירי רצפה. אני נוסע עליו 3 שנים, בגרסת 82 כ"ס, רכב אמין מאוד. המנוע לא מרגש אבל יש גם גרסת טורבו אוטומט ויש דיזל (דיזל נמכר בעיקר למוניות).  

נראה קצת too good to be true לא?

מחירים כמו של ה208, יש דגמי 2016 באחלה של מחירים עם אחלה קילומטראז, למה בעצם הוא עולה פחות מה308?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה308 יקרות יותר כי יש ביקוש לרכב אוטומטי עם מנוע טורבו, קבוצה אחת מעל. מבחינת אמינות אני לא חושב שיש שם משהו, לי הייתה בעיה עם ממיר קטליטי ב100K, הוחלף ואחרי זה הכל די משעמם. אם משווים 208 מול 2008 הרי ש208 מפסידה בכל פרמטר חוץ מנוחות חניה בעיר צפופה. פשוט פחות רכב.  

פיג'ו 2008 82כ"ס ידנית, 2014, עגלה נגררת ומעשנת בשר ענקית!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Dragonjepp כתב:

ה308 יקרות יותר כי יש ביקוש לרכב אוטומטי עם מנוע טורבו, קבוצה אחת מעל. מבחינת אמינות אני לא חושב שיש שם משהו, לי הייתה בעיה עם ממיר קטליטי ב100K, הוחלף ואחרי זה הכל די משעמם. אם משווים 208 מול 2008 הרי ש208 מפסידה בכל פרמטר חוץ מנוחות חניה בעיר צפופה. פשוט פחות רכב.  

תודה! בינתיים נראית אופציה מעולה אם הרכבים ביד 2 במצב טוב.

חנייה בעיר זה ממש זניח מבחינתי, אני גר מחוץ לעיר ובקושי נכנס לגוש דן עם רכב :)

שאלה - כל דגם עם המנוע טורבו 1.2 מגיע עם התיבת הילוכים הפלנטרית? זאת שמהללים אותה ב208 ו308

עריכה אחרונה על ידי DubelBoom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, DubelBoom כתב:

תודה! בינתיים נראית אופציה מעולה אם הרכבים ביד 2 במצב טוב.

חנייה בעיר זה ממש זניח מבחינתי, אני גר מחוץ לעיר ובקושי נכנס לגוש דן עם רכב :)

שאלה - כל דגם עם המנוע טורבו 1.2 מגיע עם התיבת הילוכים הפלנטרית? זאת שמהללים אותה ב208 ו308

אני לא חושב שהגיעו לארץ דגמי 1.2T עם גיר ידני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1369 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...