Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

pooh-bear

שאלה עקרונית - מה תעשו אם יציעו לכם קידום שאתם לא באמת מעוניינים בו?

Recommended Posts

כמו בכותרת.

בקצת יותר פרטים: מקצוע טכני (אפילו מאוד), עבודה יחסית מעניינת, נראה שיש ביקוש בשוק לתפקיד, אפילו משכורת שאפשר לחיות ממנה. בסה"כ, אין מה להתלונן משום בחינה.

מצד שני, צוות שגדל משמעותית, מנהל שמבין שיש לו (באמת) יותר מדי עבודה, הצעה די פתוחה לעשות משהו קצת כללי יותר, בין אם יותר ניהולי או יותר טכני, אבל משהו שמחייב פחות עבודה טכנית עצמאית ויותר דברים אחרים.

לשלילה: פחות מעניין אותי. באמת. מעדיף להתמודד עם אתגרים טכניים מאשר אנושיים. לא בטוח בכלל שהיכולות שלי בתחום המוצע הן on-par לאלו הטכניות. יותר לחץ, דורש קצת יותר זמינות.

לחיוב: מאפשר לראות דברים קצת יותר מלמעלה ולקבל יותר recognition. אולי בסוף כן יהיה מעניין יותר, לא פוסל. דחיה מוחלטת אולי תראה קצת מוזר, אולי אפילו פחות committed לארגון.

בסה"כ: אם אפשר היה להמשיך מה שאני עושה עד הפנסיה, בלי לפחד לא למצוא עבודה בגיל 55 כי זה "לא מקובל" (או לפחות מאוד להתפשר) ולהמשיך לקבל משכורת סבירה, נשמע לי אידאלי. זה פשוט נתפס מאוד מוזר היום, כשכל אחד עסוק בלאסוף לעצמו כל מיני טייטלים ל-linkedin, ואף אחד לא באמת רוצה ממש "לעבוד". בניסוח אחר: אני מניח שאפשר יהיה למצוא עבודה בגיל 55, מכיר אפילו כמה שמצאו, אבל זה לא תמיד פשוט, בהרבה מקומות יסרבו לך בעדינות גם בלי להזכיר את נושא הגיל (או בפחות עדינות, יש גם כאלו), או שבכלל לא יזמנו אותך. אני פחות רוצה להיות בפוזיציה הזו של לקחת מה שיש בלי יכולת מיקוח.

דעתכם?

תודה!

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש אפשרות לקבל קידום ולהיות סמכות טכנית ומקצועית ועל הדרך עליה בשכר הייתי שוקל.

חברות זקוקות לאנשים שהם "מקור ידע" וירצו להשאיר אותם.

Mazda 3 5D 2015

Honda Civic 2016

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

יפתח דלתות נוספות בהמשך.

אם אתה לא מאוהב במה שאתה עושה כרגע ב 1230%, קח את הקידום- נזק זה לא יעשה.

1 כח סוס = 131.2 כח ברווז!

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

"An empty vessel makes the most noise".

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

תתקדם.

נכון שעכשיו העבודה היא מעניינת וברובה המוחלט טכנית שזה מה שאתה אוהב אבל אתה מבין בעצמך שלטובתך ולטובת בריאות הארגון (תזוזה של אנשים, עובדים צעירים שרואים שיש קידומים ואנשים זזים) כדאי לקחת את ההזדמנות ולראות את הדברים יותר מלמעלה.

מכיוון שאתה לא הולך להתנתק לגמרי מאזור הנוחות שלך (הטכני), אין לך ממה לחשוש - אל תשכח שלא נולדים מנהלים, הם הופכים להיות כאלה בין אם מרצון ובין אם מכורח הנסיבות.

אוסיף גם התייחסות לגיל, אם אתה בן 55 או מתקרב לכך, לצערי אני קטן אמונה שעולם התעסוקה יתן לך הזדמנות קידום נוספת בעתיד (לא מדבר על לעשות את אותו הדבר בארגון אחר, זה יש סיכוי לא רע).

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר, כנראה בפוזיציה דומה לשלך, בחברת ענק, קודם/הועבר מתפקיד טכני שמאוד אהב לתפקיד ניהולי יותר.

זה מעניין, הוא אומר דברים דומים לשלך. שיש משהו מפתה בקידום, מצד שני כן יש את המחשבה שצריך להסכים

כי זה נראה טוב בקודקודיה/משרת את החברה/עוד דברים שאחד כמוני שעבד בחברות של 10 אנשים מקסימום בחיים לא יבין.

ובנוסף, פשוט אהב מה שעשה והיה לו נוח בתפקיד האחרון.

הוא בסוף הסכים גם מהסיבות הפחות נוחות והסכמתי איתו בזה, אם הייתי במקומו הייתי עושה אותו דבר.

זה עוד משהו לשק הזה שאנחנו סוחבים על הגב בתור אנשי מקצוע, זה עוד משהו לידע,

עוד משהו לקו"ח עבור אותה עבודה בגיל 55 שחלילה תצטרך קצת להילחם עליה.

מה שעוד למדתי "עליכם", זה ששינוי הפוזיציות יחסית תכוף, או יכול להיות תכוף. גם אם זה רוחבי.

אז מאתגר לו, קשה לו, הוא לא תמיד מת על ניהול צוות - אבל מעיף לו כבר שנתיים, הוא מפורגן ונראה קצת אחרת

בעיניי מי שמעליו לקראת התפקיד הבא.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai
  • אהבתי 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

קשה מאוד לענות על זה מהצד השני של המקלדת.

זה תלוי עד כמה התפקיד החדש מאפשר לך להמשיך לעסוק בחלק מהזמן בעבודה טכנית פרופר (הצד היותר מהנה עבורך כרגע).

אם מובטחת לך יכולת ״לערבב״ או לבדוק את התפקיד החדש לתקופת ניסיון - למה לא?

אחד היתרונות של מעבר איש טכני לתפקיד ניהולי / חצי-ניהולי הוא שבלא מעט מקרים,

למילה שלך יש פתאום יותר משקל בכל הקשור לבחירות טכניות של שאר העובדים הטכניים.

סליחה על הניסוח העילג, אני מקווה שהעברתי את העיקרון.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות! כמה הארות (כנראה הניסוח המקורי היה פחות מדויק):

לפני 2 שעות, halperin96 כתב:

אם יש אפשרות לקבל קידום ולהיות סמכות טכנית ומקצועית ועל הדרך עליה בשכר הייתי שוקל.

חברות זקוקות לאנשים שהם "מקור ידע" וירצו להשאיר אותם.

שכר הוא לא תלוי תפקיד, לפחות לא באופן מיידי. הוא גם פחות אישיו כרגע (אני תמיד רוצה להרוויח יותר, מניח שכולם, אבל זה באמת לא מה שמהותי לי כרגע).

לגבי "סמכות טכנית" - בטח יש על זה איזה משפט מבה"ד 1 שאני לא מכיר, אבל זה משהו שסתם טייטל לא עוזר בו אם אין לך את זה מלכתחילה, ופחות משנה אם יש לך.

לפני 1 שעה, ברווז כתב:

יפתח דלתות נוספות בהמשך.

אם אתה לא מאוהב במה שאתה עושה כרגע ב 1230%, קח את הקידום- נזק זה לא יעשה.

אני פשוט לא לגמרי בטוח שהדלתות האלו כל כך קורצות לי, באופן אישי.

אני עשוה פחות או יותר אותו דבר כבר בערך 20 שנה, ועדיין די נהנה מזה. כמובן שבמציאות יש ימים טובים יותר ופחות (וכאלה שאתה רוצה לקפוץ מהחלון), אבל טווח כזה כנראה קיים כמעט בכל תפקיד. בסה"כ אני בערך יודע לנווט את עצמי למקומות שטוב לי להיות בהם.

לפני 1 שעה, shaharper כתב:

מכיוון שאתה לא הולך להתנתק לגמרי מאזור הנוחות שלך (הטכני), אין לך ממה לחשוש - אל תשכח שלא נולדים מנהלים, הם הופכים להיות כאלה בין אם מרצון ובין אם מכורח הנסיבות.

אוסיף גם התייחסות לגיל, אם אתה בן 55 או מתקרב לכך, לצערי אני קטן אמונה שעולם התעסוקה יתן לך הזדמנות קידום נוספת בעתיד (לא מדבר על לעשות את אותו הדבר בארגון אחר, זה יש סיכוי לא רע).

אני פחות חושש מכישלון מוחלט. כבר ניסיתי לכמה דקות תפקיד כזה בעבר, יש לי אפילו קצת ידע (תואר במנ"עס + קורס ראשי צוותים די מוצלח), אני פשוט חושב שאני מבין שמדובר בתפקיד שונה, וכזה שאני פחות אוהב לעשות. אני משער שאני יכול להצליח בו במידה פחותה מבתפקידים טכניים, משהו בסגנון עיקרון פטר.

לגבי הגיל - יש לי עוד איזה עשור עד לשם, אבל צריך להתחיל חשוב בכיוון.

לפני 1 שעה, itaysamurai כתב:

יש לי חבר, כנראה בפוזיציה דומה לשלך, בחברת ענק, קודם/הועבר מתפקיד טכני שמאוד אהב לתפקיד ניהולי יותר.

זה מעניין, הוא אומר דברים דומים לשלך. שיש משהו מפתה בקידום, מצד שני כן יש את המחשבה שצריך להסכים

כי זה נראה טוב בקודקודיה/משרת את החברה/עוד דברים שאחד כמוני שעבד בחברות של 10 אנשים מקסימום בחיים לא יבין.

ובנוסף, פשוט אהב מה שעשה והיה לו נוח בתפקיד האחרון.

הוא בסוף הסכים גם מהסיבות הפחות נוחות והסכמתי איתו בזה, אם הייתי במקומו הייתי עושה אותו דבר.

זה עוד משהו לשק הזה שאנחנו סוחבים על הגב בתור אנשי מקצוע, זה עוד משהו לידע,

עוד משהו לקו"ח עבור אותה עבודה בגיל 55 שחלילה תצטרך קצת להילחם עליה.

מה שעוד למדתי "עליכם", זה ששינוי הפוזיציות יחסית תכוף, או יכול להיות תכוף. גם אם זה רוחבי.

אז מאתגר לו, קשה לו, הוא לא תמיד מת על ניהול צוות - אבל מעיף לו כבר שנתיים, הוא מפורגן ונראה קצת אחרת

בעיניי מי שמעליו לקראת התפקיד הבא.

זו בערך השאלה: האם לבחור בתפקיד שיהיה פחות נח, פחות "כיף", רק בשביל הטייטל? בגילי האגו כבר פחות משחק תפקיד, אז זה לא ממש משנה לי מהבחינה הזו. אני תוהה אם שווה להתאמץ יותר בשביל טייטל בלבד (ונניח, אפשרויות התעסוקה שהוא מביא איתו). אני אפילו לא לגמרי סגור לגבי אפשרויות תעסוקה - כל אחד רוצה להיות מנהל היום, ויש כנראה הרבה יותר "מנהלים" פר תפקיד שבכלל פתוח למישהו מחוץ לארגון מאשר מהנדסים עם 30 שנה ניסיון.

בקיצור, לא יודע.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

האוויר דליל יותר, ככל שעולים לגובה.

האתגר להישאר עדכני טכנית וטכנולוגית. אם אתה לא שואף לתפקידי מנהל כמקצוע, כלאמר תפקידי ניהול בחברות שונות במנותק מהטכנולוגיה (ראה למשל מנהלים שעברו מחברות תקשורת לחברות מסחריות אחרות) זה כנראה לא בשבילך. הגיל לא יהיה מכשול אם לא תתחפר בטכנולוגיה "מזדקנת" .  חברים שעבדו בחברות טכנולוגיות כמעט "נעלמו" עם החברות (טלרד, טלדטה, תדיראן) הם היו מומחים בתחומם אבל כיום הידע שלהם נותר לא רלוונטי. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 11 דקות, pooh-bear כתב:

זו בערך השאלה: האם לבחור בתפקיד שיהיה פחות נח, פחות "כיף", רק בשביל הטייטל? בגילי האגו כבר פחות משחק תפקיד, אז זה לא ממש משנה לי מהבחינה הזו. אני תוהה אם שווה להתאמץ יותר בשביל טייטל בלבד (ונניח, אפשרויות התעסוקה שהוא מביא איתו). אני אפילו לא לגמרי סגור לגבי אפשרויות תעסוקה - כל אחד רוצה להיות מנהל היום, ויש כנראה הרבה יותר "מנהלים" פר תפקיד שבכלל פתוח למישהו מחוץ לארגון מאשר מהנדסים עם 30 שנה ניסיון.

אני לא רואה בזה רק טייטל ורק אפשרויות התעסוקה שזה צפוי להוסיף לך, אלא גיוון, התעסקות עם משהו חדש, שינוי בסצנה היומיומית.

ולגבי אפשרות תעסוקה, גם אם לא יחפשו "מנהל", לדעתי העובדה שקודמת (אז משמע אתה טוב), העובדה שהסכמת כשיודעים שזה לא פשוט (כלומר טוב לארגון), בהכרח יגרום למגייס לראות אותך כעובד בעל נפח.

לפני 11 דקות, pooh-bear כתב:

בקיצור, לא יודע.

לי דווקא נראה שאתה יודע. ולא רק שזה בסדר להחליט שלא, אלא שזו תכונה מצויינת להבין ולדעת להגיד "בזה אני טוב, אני אוהב את זה. בג'וב השני פחות אעשה כך וכך ויהיה לי חסר...וכו'" ולא להתקדם בכוח ולעשות עבודה חצי קלאץ'.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 31 דקות, pooh-bear כתב:

אני פשוט לא לגמרי בטוח שהדלתות האלו כל כך קורצות לי, באופן אישי.

אני עשוה פחות או יותר אותו דבר כבר בערך 20 שנה, ועדיין די נהנה מזה. כמובן שבמציאות יש ימים טובים יותר ופחות (וכאלה שאתה רוצה לקפוץ מהחלון), אבל טווח כזה כנראה קיים כמעט בכל תפקיד. בסה"כ אני בערך יודע לנווט את עצמי למקומות שטוב לי להיות בהם.

בקיצור, לא יודע.

היום, אתה מתחבט בשאלה הזו מהפרופורצייה הזו, וזו בלבד- לעבור לעשות דברים פחות מספקים בתמורה ל"משהו" אחר.

אבל, העולם הוא לא וודאי משום כיוון וזווית. זה שזה נכון היום, לא בהכרח אומר שזה יהיה נכון גם מחר- 

אנסה לחדד. 

לא חסר מקומות עבודה שנסגרים ותחומים שלמים שעוברים להיות אוטומטיים ורובוטים (ובוטים) מחליפים בהם את בני האדם. למשל. בעוד עשור, יכול מאד להיות שתמצא את עצמך שואל שאלות אחרות ומפרופורצייה אחרת.

כשהגעתי להיות מנהל מחסן, הייתי מרוצה- לשם כיוונתי בגדול.

עד שיום אחד, ככה פתאום באמצע החיים, מצאתי את עצמי שואל את עצמי שאלה אחת פשוטה - "מה אתה עושה פה?".

הפרופורצייה שלי השתנתה.

היום אני מבין שאם לא יהיה טייטל על הקורות חיים שלי, אם מחר יקרה משהו ואני אצטרך להחליף עבודה (או תחום), אני אהיה בבעייה. 

לעומת זאת, מנהל זה כבר סוג של "גנרי" ומצריך יותר יכולות ניהול מאשר יכולות ספציפיות לעבודה (לזה בדיוק יש עובדים), כך שאם בעתיד תהיה בעייה תהיה לך משענת איכותית.

דלתות נטרקות בקלות, ונפתחות בקושי. כשדלת נפתחת, שווה לכל הפחות להציץ פנימה...

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

באופן מאוד לא שגרתי (לא באמת), אני אחלוק עם כל מי שהגיב פה עד כה.

כל המרדף הזה אחרי "להיות מנהל" של השנים האחרונות הוא אידיוטי ומזנה לחלוטין את משרות הניהול ה"אמיתיות". העוזרת שהפה ל"מנהלת משק בית", האסיסטנטית במשרד שהפכה ל"מנהלת משרד", המזכירה שהפכה ל"מנהלת אדמיניסטרטיבית", התומך הטכני שהפך ל"מנהל מערכות" וכו' וכו' וכו'. כל אלה הם סימנים לכך שהטייטל של מנהל הפך לקומודטי שאפשר לסחור בו כדי לגרום לאנשים להרגיש טוב עם עצמם בלי שיש לזה בהכרח הצדקה. ההזנייה הזו, לצערי הרב, גורמת למחשבות כאלה לעלות אצל אנשים שהעניין הזה בכלל לא צריך להיות אישיו עבורם.

תפקיד ניהולי הוא אחר לחלוטין מאשר תפקיד טכני (לא "טכני" במובן של להבריג או להלחים דברים בהכרח, אלא "להיות אחראי על העבודה עצמה". בין אם זה טכנאי מחשבים או מאלף אריות לבקנים) והוא דורש סט כישורים אחר לחלוטין. כן, אתה כמובן צריך להבין גם בפן הטכני מן הסתם, אבל אתה בעיקר עובר מלהיות אחראי על ביצוע העבודה, ללהיות אחראי על האנשים שאחראים על ביצוע העבודה. וזה אומר לא רק לקבל את הלו"ז של הפרויקט מהמנכ"ל או וואטאבר ולהעביר אותו הלאה לצוות, אלא זה אומר להיות עם אצבע על הדופק של כל חבר בצוות שלך, לוודא שהם מסופקים מבחינת עבודה, שהם עומדים בדרישות ואם לא, להבין למה, להביא אותם למיקסום היכולות והפוטנציאל שלהם, לכעוס עליהם כשצריך, ולהילחם עבורם מול המנהלים הבכירים יותר. זה קצת כמו להיות ראש הוועד, והאבא-אמא ומפקד והשוטר של האנשים האלה. 

הבעיה היא שקידומים מבוצעים בחברות עפ"י הקריטריונים הלא נכונים - האנשים ש"מקודמים" (שזה בכלל מינוח לא נכון, כי זה לא קידום, זה תפקיד אחר) הם אלה שהכי טובים בפן הטכני ומצפים מהם שיהיו טובים גם בפן האנושי, והקטע המצחיק הוא שככל שהולכים יותר לכיוון של חברות טכניות והנדסיות פרופר (של כן להבריג ולהלחים), יש התנגשות יותר ויותר גדולה בין האופי שנדרש כדי להיות איש טכני טוב לבין האופי שנדרש כדי להיות איש ניהול טוב - כי סט הכישורים של מהנדס טוב הוא הפוך לחלוטין מזה של מנהל טוב. יש מעטים שיכולים להיות טובים בשני הדברים אבל הם מאוד מאוד מעטים. אחת האנומליות בתחום הזה היא שבגלל הפרקטיקה הזו (של "קידום" האיש הטכני הכי טוב) יש הרבה יותר מדי מעט (הרבה מדי מעט? מעט מדי בהרבה?) מנהלות זוטרות. הקטע המצחיק הוא שכל התכונות שנדרשות ממנהל זוטר מתיישבות בדיוק עם הרבה מאוד תכונות אופי נשיות יותר (ככל שעולים בדרגות זה משתנה - שם נדרשות תכונות אחרות כמו חוסר רחמים, תחרותיות גבוהה, חוסר אמפתיה וכו' - שהן תכונות גבריות. אבל זה כבר ממש אופטופיק). 

הבעיה הגדולה במשרות ניהוליות היא שאתה צריך לקרוע ת'תחת, להיות גם אוזן קשבת לחברי הצוות שלך, גם המגן שלהם מול המנהלים, לקחת אחריות על פאשלות ולתת קרדיט על הצלחות. ניהול - אם הוא נעשה כמו שצריך (כלומר אתה משקיע את כל כולך כדי לקדם את הצוות שלך ואת החברה) הוא תפקיד מאוד מאוד מאוד כפוי טובה והוא דורש המון הקרבה והמון "לשים את האגו בצד". שזה מצחיק, כי זה די ההפך ממה שנהיה ממנו בשנים האחרונות (לקיחות קרדיט, העברת אשמה, ומשחקי אגו אינסופיים על מי צודק).

אם אתה שואל אותי - לו אני המנהל שלך, אני מעדיף פי 10000000 איש טכני מצוין ומנוסה מאשר מנהל גרוע וירוק, והייתי מעריך את הכנות שלך על כך שאתה אומר "לא טוב בזה, לא רוצה" הרבה יותר מאשר אם היית אומר לי "יאללה, מה 'כפת לי. זורם לגמרי על להתנסות ולהתלמד על חשבון כספי החברה. מקסימוווום, לא נצליח. לא יוצא מהכיס שלי".

• רעיון טוב! 2

מתלבטים לגבי הרכב הבא? רוצים לדעת אם הרכב שיש לכם הוא הרכב שהכי מתאים לכם? בואו לשאול את מתי.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

נתקלתם בסקופ? ראיתם משהו חדש לפני כולם? רוצים לסכם תקופה עם המכונית? שלחו לנו למייל ונפרסם את זה במגזין שלנו.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

פבל, אתה מניח פה הרבה מאד הנחות שייתכן שכל קשר בינם לבין מצבו של פות"ש מקרי בהחלט. 

אפילו סוף דבריך," לו אתה היית המנהל שלו"- הם הנחה, במיוחד לאור מה שכתבת כמה פסקאות לפני כן לגבי מצב רוב המנהלים והקידומים היום.

הבחור שאל מ"נקודת מבט אישית", ונתת לו תשובה של "סקר המצב הקיים ברוב החברות"...

כשעבדתי כמנהל מחסן, ניהלתי את הדברים בצורה האופיינית לי, לתפיסתי ולראיית העולם שלי. כ-ל ההצלחות נזקפו לזכות העובדים שלי. כ-ל הכשלונות, היו שלי. וכך הלאה.

לך תמצא מנהל אחד כזה בשוק. מה שאני חושב לגבי עובדים, ומה שאתה חושב לגבי עובדים, ומה שרוב המנהלים האחרים בעולם חושבים לגבי עובדים- אלו 2 תפיסות עולם מנוגדות לצערי. ולך תדע מה מצבו של פות"ש מבחינת מי שמעליו, ומעל מי הוא יהיה, ומה הרקע שלו בניהול (אם קיים).

לשאלה "האם כדאי לי לוותר על סיפוק לטובת משהו פחות מספק (אבל עדיין קצת מספק) ויותר כאבי ראש, לטובת אולי צורך עתידי שלא נראה עדיין בכלל", התשובה שלי נשארה "כן".

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אם יורשה לי להקשות עוד יותר...תודה.

תחשוב על עוד היבט, יש לך עוד מעל 20 שנות עבודה לפנייך.

השכר שלך מן הסתם עולה עם השנים, ולא נשאר כפי שהתחלת.

יתכן ויבוא יום ולהנהלה לא יראה לנכון לשלם לך 3 פעמים שכר מינימום (לדוגמא) לעומת ילד צעיר שניתן להכשיר אותו לעשות עבודה דומה ב50% יותר משכר המינימום (לדוגמא).

אתה לא רוצה להיות במצב הזה בגיל 55.

אפשרות הקידום הזו כן תאפשר לך ללמוד דברים חדשים ולהרחיב את הערך שלך, מה שיצדיק את השכר היחסית גבוהה.

וכתגובה לפיסקה הראשונה של פבל - על החתום, סמנכל שיווק של חברת מזון גדולה (שליח פיצה של דומינוס)😁

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 2 שעות, itaysamurai כתב:

לי דווקא נראה שאתה יודע. ולא רק שזה בסדר להחליט שלא, אלא שזו תכונה מצויינת להבין ולדעת להגיד "בזה אני טוב, אני אוהב את זה. בג'וב השני פחות אעשה כך וכך ויהיה לי חסר...וכו'" ולא להתקדם בכוח ולעשות עבודה חצי קלאץ'.

לא. זו ממש התלבטות, הסבר בסוף.

לפני 1 שעה, ברווז כתב:

היום אני מבין שאם לא יהיה טייטל על הקורות חיים שלי, אם מחר יקרה משהו ואני אצטרך להחליף עבודה (או תחום), אני אהיה בבעייה. 

לעומת זאת, מנהל זה כבר סוג של "גנרי" ומצריך יותר יכולות ניהול מאשר יכולות ספציפיות לעבודה (לזה בדיוק יש עובדים), כך שאם בעתיד תהיה בעייה תהיה לך משענת איכותית.

דלתות נטרקות בקלות, ונפתחות בקושי. כשדלת נפתחת, שווה לכל הפחות להציץ פנימה...

תמיד יש לך עלות אלטרנטיבית. אם ניהלת 10 שנים, אז בסבירות לא נמוכה אתה כבר פחות "חד" בצד הטכני, ובהרבה מאוד מקומות יחשיבו אותך כ-Over qualified לתפקידים טכניים. זה אף פעם לא גם וגם.

לפני 1 שעה, פבל כתב:

באופן מאוד לא שגרתי (לא באמת), אני אחלוק עם כל מי שהגיב פה עד כה.

כל המרדף הזה אחרי "להיות מנהל" של השנים האחרונות הוא אידיוטי ומזנה לחלוטין את משרות הניהול ה"אמיתיות". העוזרת שהפה ל"מנהלת משק בית", האסיסטנטית במשרד שהפכה ל"מנהלת משרד", המזכירה שהפכה ל"מנהלת אדמיניסטרטיבית", התומך הטכני שהפך ל"מנהל מערכות" וכו' וכו' וכו'. כל אלה הם סימנים לכך שהטייטל של מנהל הפך לקומודטי שאפשר לסחור בו כדי לגרום לאנשים להרגיש טוב עם עצמם בלי שיש לזה בהכרח הצדקה. ההזנייה הזו, לצערי הרב, גורמת למחשבות כאלה לעלות אצל אנשים שהעניין הזה בכלל לא צריך להיות אישיו עבורם.

תפקיד ניהולי הוא אחר לחלוטין מאשר תפקיד טכני (לא "טכני" במובן של להבריג או להלחים דברים בהכרח, אלא "להיות אחראי על העבודה עצמה". בין אם זה טכנאי מחשבים או מאלף אריות לבקנים) והוא דורש סט כישורים אחר לחלוטין. כן, אתה כמובן צריך להבין גם בפן הטכני מן הסתם, אבל אתה בעיקר עובר מלהיות אחראי על ביצוע העבודה, ללהיות אחראי על האנשים שאחראים על ביצוע העבודה. וזה אומר לא רק לקבל את הלו"ז של הפרויקט מהמנכ"ל או וואטאבר ולהעביר אותו הלאה לצוות, אלא זה אומר להיות עם אצבע על הדופק של כל חבר בצוות שלך, לוודא שהם מסופקים מבחינת עבודה, שהם עומדים בדרישות ואם לא, להבין למה, להביא אותם למיקסום היכולות והפוטנציאל שלהם, לכעוס עליהם כשצריך, ולהילחם עבורם מול המנהלים הבכירים יותר. זה קצת כמו להיות ראש הוועד, והאבא-אמא ומפקד והשוטר של האנשים האלה. 

הבעיה היא שקידומים מבוצעים בחברות עפ"י הקריטריונים הלא נכונים - האנשים ש"מקודמים" (שזה בכלל מינוח לא נכון, כי זה לא קידום, זה תפקיד אחר) הם אלה שהכי טובים בפן הטכני ומצפים מהם שיהיו טובים גם בפן האנושי, והקטע המצחיק הוא שככל שהולכים יותר לכיוון של חברות טכניות והנדסיות פרופר (של כן להבריג ולהלחים), יש התנגשות יותר ויותר גדולה בין האופי שנדרש כדי להיות איש טכני טוב לבין האופי שנדרש כדי להיות איש ניהול טוב - כי סט הכישורים של מהנדס טוב הוא הפוך לחלוטין מזה של מנהל טוב. יש מעטים שיכולים להיות טובים בשני הדברים אבל הם מאוד מאוד מעטים. אחת האנומליות בתחום הזה היא שבגלל הפרקטיקה הזו (של "קידום" האיש הטכני הכי טוב) יש הרבה יותר מדי מעט (הרבה מדי מעט? מעט מדי בהרבה?) מנהלות זוטרות. הקטע המצחיק הוא שכל התכונות שנדרשות ממנהל זוטר מתיישבות בדיוק עם הרבה מאוד תכונות אופי נשיות יותר (ככל שעולים בדרגות זה משתנה - שם נדרשות תכונות אחרות כמו חוסר רחמים, תחרותיות גבוהה, חוסר אמפתיה וכו' - שהן תכונות גבריות. אבל זה כבר ממש אופטופיק). 

הבעיה הגדולה במשרות ניהוליות היא שאתה צריך לקרוע ת'תחת, להיות גם אוזן קשבת לחברי הצוות שלך, גם המגן שלהם מול המנהלים, לקחת אחריות על פאשלות ולתת קרדיט על הצלחות. ניהול - אם הוא נעשה כמו שצריך (כלומר אתה משקיע את כל כולך כדי לקדם את הצוות שלך ואת החברה) הוא תפקיד מאוד מאוד מאוד כפוי טובה והוא דורש המון הקרבה והמון "לשים את האגו בצד". שזה מצחיק, כי זה די ההפך ממה שנהיה ממנו בשנים האחרונות (לקיחות קרדיט, העברת אשמה, ומשחקי אגו אינסופיים על מי צודק).

בכמה מילים, ניהול (של צוות שבאמת עושה עבודה, לא ניהול של מנהלים) מתחלק לניהול משימות, ניהול אנשים וניהול מוצר. אתה חייב איכשהו לבצע את שלושתם, אם כי כמובן לכל אחד מהם יש אנשים אחרים בארגון שעושים חלק מהתפקיד (מנהלי פרויקט, HR ומנהלי מוצר, בהתאמה).

תפקיד ניהולי מחייב יכולות נוספות מעבר לטכניות בלבד. אבל אתה חייב לתת קצת קרדיט לארגונים - זה לא שבאמת יבחרו את האוטיסט מ-8200 שכבר חמש שנים לא אמר לאף אחד בוקר טוב להיות ראש צוות רק כי הוא הכי תותח, יש עוד כמה קריטריונים שאתה צריך לענות עליהם. לא כל הבחירות מוצלחות, חלקן ממש תמוהות, אבל בסופו של דבר אתה גם לא יכול להיות חסר ידע טכני לגמרי. אתה חייב להבין שהאנשים מבצעים את המשימות בצורה הנכונה. זה לא רק לנהל שיחות עם העובדים ולהזיז משימות בגאנט. בהרבה מקומות, שאין בהם באמת הנדסת מוצר (יענו, system architect טוב) אתה גם ממלא את התפקיד הזה, ואז היכולות הטכניות שלך הופכות להיות די קריטיות.

רק דבר אחד (חשוב) שכחת - אריות אסייתים או אפריקאים?

לפני 1 שעה, פבל כתב:

אם אתה שואל אותי - לו אני המנהל שלך, אני מעדיף פי 10000000 איש טכני מצוין ומנוסה מאשר מנהל גרוע וירוק, והייתי מעריך את הכנות שלך על כך שאתה אומר "לא טוב בזה, לא רוצה" הרבה יותר מאשר אם היית אומר לי "יאללה, מה 'כפת לי. זורם לגמרי על להתנסות ולהתלמד על חשבון כספי החברה. מקסימוווום, לא נצליח. לא יוצא מהכיס שלי".

זה נכון ברמה הכללית והעקרונית, קצת פחות בסיטואציה הספציפית (הסבר בסוף).

לפני כשעה, locus כתב:

אם יורשה לי להקשות עוד יותר...תודה.

תחשוב על עוד היבט, יש לך עוד מעל 20 שנות עבודה לפנייך.

השכר שלך מן הסתם עולה עם השנים, ולא נשאר כפי שהתחלת.

יתכן ויבוא יום ולהנהלה לא יראה לנכון לשלם לך 3 פעמים שכר מינימום (לדוגמא) לעומת ילד צעיר שניתן להכשיר אותו לעשות עבודה דומה ב50% יותר משכר המינימום (לדוגמא).

אתה לא רוצה להיות במצב הזה בגיל 55.

אפשרות הקידום הזו כן תאפשר לך ללמוד דברים חדשים ולהרחיב את הערך שלך, מה שיצדיק את השכר היחסית גבוהה.

ניסיתי לגעת בנושא השכר - כרגע הוא לא האישיו (בטח לא העיקרי). אני חושב שאנשים מתוגמלים בסוף לפי הערך שהם מביאים לחברה ולפי הביקוש שיש להם במקומות אחרים. מבחינת ערך, אני מקווה שהוא לא יורד (לפחות לא משמעותית) עם הגיל והניסיון. בנושא הביקוש עלולה להיות בעיה, אבל גם ביקוש למנהלים בתחום ספציפי בהייטק הוא לא מי יודע כמה. אני לא באמת יודע מה עדיף.

ולהסבר בסוף: המצב הנוכחי שלנו הוא שהצוות גדל משמעותית (ולא במקום הנכון, לצערי), והמנהל סוג של "מבקש" שאני אקח על עצמי חלק מהעבודה (הקצת שחורה) שלו. להגיד לא באופן מוחלט יכול (להבנתי, אולי אני טועה) להתפס כסוג של הקטנת ראש גורפת. זה די סוגר אפשרויות עתידיות, ובכלל, נתפס קצת פחות טוב. זה אולי מאיר את השאלה באור קצת שונה מאשר שאלה כללית של "להמשיך לעשות עבודה טכנית או לנסות להתקדם לתפקידי ניהול".

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

כל מי שהגיב כאן, הגיב מעולמות התוכן שלו.

לדעתי אין לך באמת ברירה אלא להסכים לקחת על עצמך את התפקיד, מהמון סיבות.

אני מאמין שזה גם יתרום לך המון ברמה האישית. 

בהצלחה! 

כמו שאומרים ברוסית, כל אדם הוא הפיזדץ של המזל שלו.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

• Create New...