Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת ניסאן סנטרה 2017

GABIUBOGI
שימו לב! השרשור הזה בן 1092 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני אשתדל לענות לכולם,

קודם כל אני לא מתיימר לומר שהרכב הוא משהו מעבר לבסדר.

הקנייה שלו התבססה נטו על חשיבה של ערך מול כסף שאני שם. וב50 אלף שקל לא מצאתי אופציה טובה יותר אל מול הדרישות שלי והרצון לשנתנון גבוהה(שהיא לא ארופאית, כי אני לא נטול סטיגמות לצערי).

ההשוואה לפורטה לגיטימית ויש לי נסיון של כמה עשרות קילומטרים על פורטה 2016 של חבר קרוב, ב50 אלף אפשר להביא אחלה של פורטה. אבל, אין לפורטה שום יתרון בעיני למעט פתחי מיזוג אחוריים על הניסאן. נוחות נסיעה, סחיבה, מרווח הם הינו הך. הניסאן מנצחת מבחינת אבזור.

מבחינת אמינות, מה אני אגיד לכם עברתי סה"כ 4000 עם הרכב. יש לי את כל ההיסטורית האחזקה שלו, לא נראה שהיה במוסך למעט אחזקה שוטפת.

מבחינת צריכת דלק התייצב על 1/13.5 כשהרוב בינעירוני הררי (גולן-מירון).

מבחינת גיר, אני אחזור על זה שהוא פשוט חרבאנה בעיני, במהירות נמוכה אם רוצים "קיק דאון" הוא מתבלבל ומשחרר מכה. אני לא חושב שזה תקלה כי ראיתי סנטרה נוספת עם אותה ההתנהגות. לשימוש רגיל ונינוח הגיר בסדר. למשהו מעבר אין למה לצפות.

• אהבתי 1

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 11.7.2020 בשעה 07:28, GABIUBOGI כתב:

בוצע אתמול טיפול 90,000.

שמן

מסנן שמן

מסנן אוויר

מסנן מזגן

נוזל בלמים

750 כולל עבודה, לדעתי מחיר בסדר גמור.

החלטתי להמשיך לטפל במוסך שאני נמצא בו מאז שיש לי רשיון, זה הרכב הרביעי שאני מטפל שם.

בהתחלה קצת גירדו את הראש כי בכלל לא מכירים את האוטו אבל קרסו העבירו לי במייל שגרת טיפולים והכל בסוף הסתדר.

את החלק החשוב פיספסת,החלפת שמן גיר ואת 2 הפילטרים,זה צריך לעשות לא יותר מ60000 קמ למרות הנחיות היצרן ועדיף שההחלפה תתבצע במוסך ניסאן שיודע איך עושים זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני מופתע ממה שאתה אומר,
ביררתי לגבי זה ואמרו לי שלא מחליפים מה גם שקרסו שלחו לי שגרת טיפולים וזה לא מופיע.

אתה אומר בעצם שצריך לעשות כל 60 אלף החלפה?
יש לך מקור או שעשית בעצמך?f9a5c7cf741ba634c3023e0740c71516.jpg

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תימצא את זה בהנחיות היבואן,היבואנים מציגים את רכביהם בצורה שיווקית שיש להם תדירות טיפולים נמוכה,אם אתה רוצה להאריך את חיי הגיר ולמנוע בעיות אתה צריך להחליף שמן כל 60000 קמ וגם את 2 הפילטרים.

מומחים לגירים בעולם בדיעה הזאת,זה גיר שנישחק מהר יותר שהשמן מלוכלך.

תבצע את זה במוסך ניסאן,שם יודעים לעשות את זה עם שמן מקורי ואל תחפש לחסוך עם מוסך שלא מבין.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שזה אותו סיפור כמו שהיה לי ברכב הקודם שלי - פורטה 2011.
בשום מקום לא היה כתוב להחליף שמן גיר אבל היו כאלה שהחליפו אבל תכלס המוסכים התנגדו להחליף.
אני אפנה למוסך יבואן , נראה מה יגידו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש המון רכבים עם גירים רציפים "ללא טיפול" ( גם טויוטה קורולה/ ורסו/ אוונסיס ועוד ).
כל מכונאי מקצועי יגיד לך, שחיי הגיר מתארכים מאוד במידה וכל 60 אלף קילומטרים מחליפים (לפחות חלקית) נוזל CVT למקורי.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי את ההארה, אני בטיפול הבא אבצע החלפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, GABIUBOGI כתב:

בשום מקום לא היה כתוב להחליף שמן גיר אבל היו כאלה שהחליפו אבל תכלס המוסכים התנגדו להחליף.

כי להחליף שמן גיר כאשר הגיר כבר במצב לא מי יודע מה זה פתח לצרות. אם תשפוך את השמן המלוכלך ותשים שמן נקי, יש סיכוי שהוא "יערבב" חלק מהמשקעים, והלכלוך/נסורת יגיעו למקומות שלא היו שם קודם, יפגעו בפעולה של הגיר, ואז הלקוח יבוא עצבני ויגיד שהרסת לו את הגיר.

גם רוב היצרנים מגדירים ששמן גיר נועד לאורך כל חיי הגיר. בשגרת טיפולים של קורולה כתוב שצריך בפעם הראשונה לבדוק שמן גיר רציף ב150 אלף, ואז כל 75 אלף.

בטויוטה יש גם שרשרת, בניסן אני חושב שיש רצועה שצריך להחליף מתישהו (לא סגור על זה).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשרת גם כן,לא דורשת החלפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עברתי כ10,000 קילומטר עם הרכב עד כה, כמה עדכונים:

מבחינת צריכת דלק - מבסוט סה''כ על הצריכה שלה. רוב הזמן הרכב בעיר ובסופשים מטיילים איתו לכל חור, יוצא באיזור ה1 ל 14.

מבחינת אמינות - פה האמת חטפתי חבל על הזמן, מהיום הראשון לא היה לי נחת:

1. צ'ק אנג'ין נדלק פעמיים, פעם אחת נכבה לבד אחרי חצי יום ופעם שנייה חובר כבר לסורק. נראה שחיישן הMAF מתריע. במוסך יבואן איפסו משהו ואמרו לי ''אל תדאג זה לא יחזור''.

2. גיר דופק, קופץ,רועד ומה לא - אמרתי לי זהו נגמר הסיפור שלי ,לראשונה בחיי קניתי רכב דפוק. בסוף נכנס באחריות של אוטוסנטר ליבואן. שם עשו לימוד גיר והאמת שהכל פשוט נעלם לו. נהיה פיקס.

3. הנעות כבדות - מידי פעם יש לרכב הנעות קשות כאלה בלי חשק. מסתבר שאוטוסנטר ביום שקניתי שמו מצבר חדש, הבעיה שהם שמו 50 אמפר . מהחברה הרכב מגיע עם 60 ונדרש לפחות 55. כרגע אני מושך קצת עד שבכלל ימות.

4. מזגן מוציא קור לסירוגין בעמידה - כשהרכב נעצר ברמזור או סתם עומד בחנייה המזגן מקרר ככה-ככה. בנסיעה הכל פיקס. מסתבר שיש בעיה בשסתום מסויים במדחס. העלות הכי כ700 שקל עם עבודה. בנתיים החלטתי שאין למה להחליף , כי בנסיעה הכל פיקס.
אולי בהמשך אחליף דרך האחריות של אוטוסנטר אם הם יסכימו.

סה''כ חוץ מהתקלות הקטנות והמעצבנות האלה שנפלו עליי הרכב מספק לי חוויה טובה, כיף לנסוע עליו. הוא נוח,מרווח ודי זריז. בעליות של הגולן הוא טס לי וזה מה שחשוב.

מקווה שלא ימשיך לאכזב באמינות, נראה לי הוא קצת נדבק מהרנו שם במוסכי היבואן [emoji854]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

10,000 ק"מ בחודשיים? שים כובע של מונית ותחזיר חלק מההוצאות[emoji1].

המראות מציקות לך? כל מי שקיבל את הרכב הזה כחליפי התלונן על המראות.
לדעתי אל תשחק עם המצבר. שים מצבר מתאים. מחשבי הרכב מאוד רגישים לכל נושא המתח.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חודש הבא אני אחליף מצבר,

לגבי המראות - מוזרות בטירוף אבל הסתדרתי, חברה שלי בכלל לא מבינה מה ההבדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.6.2020 בשעה 21:09, GABIUBOGI כתב:

מורגשת קמצנות שאין איזה פנסי לד או איזה DRL

בדוק עם מוסך מורשה.

ייתכן מאד שעם מחשב מקורי ניתן להפעיל DRL.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

חזרתי לעדכן,

השבוע סיימתי את ה"רומן" שלי עם הסנטרה. קצת פחות משנה ו30 אלף קילומטר.

סיימתי בנסיבות פחות חיוביות, לא אפרט במעמד זה.

במקומה השתנמכתי או השתדרגתי בקיה ריו 2018, בעיקר לטובת שקט אחזקתי והזדמנות שנוצרה לי.

למי שמתעניין בכזאת אסכם בכמה מילים לטובה ולשלילה-

הטוב - אבזור, מרווח, צריכת דלק (סביב 1/14 זה בסדר לדעתי).

הרע- אמינות, נוחות, איכות,דינמיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, GABIUBOGI כתב:

חזרתי לעדכן,

השבוע סיימתי את ה"רומן" שלי עם הסנטרה. קצת פחות משנה ו30 אלף קילומטר.

סיימתי בנסיבות פחות חיוביות, לא אפרט במעמד זה.

במקומה השתנמכתי או השתדרגתי בקיה ריו 2018, בעיקר לטובת שקט אחזקתי והזדמנות שנוצרה לי.

למי שמתעניין בכזאת אסכם בכמה מילים לטובה ולשלילה-

הטוב - אבזור, מרווח, צריכת דלק (סביב 1/14 זה בסדר לדעתי).

הרע- אמינות, נוחות, איכות,דינמיות.

אני גם לאחורנה נפטרתי מסנטרה 2018.

נותרתי עם רשמים זהים. מקלל את היום שרגלי דרכה בניסאן.

שבוע אחרי שקיבלתי את המפתחות כבר התחלתי להרגיש שעבדו עליי.

גיר מגעיל, הססני ובכללי הרגשה שהרכב לא סוחב.. שלא לדבר על המראות - ממש הרגשתי שמסוכן לנהוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1092 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...