Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אובדן הפרטיות בחסות הקורונה

asix
שימו לב! השרשור הזה בן 1440 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא טענתי שכל האירועים שרשמת הם קונספירציות ובוימו. 

מה שאני אומר, שאולי בחסות הקורונה המשטרים מרשים לעצמם להעביר הילוך בנושא איבוד הפרטיות של האזרח בכדי לשלוט יותר טוב על האזרח במטרה לחזק את המשטר.

עוד פעם, לא טוען שזה נכון, כי גם אני לא בטוח שמה שאני אומר זה נכון. מצד שני אני שמח לשמוע דעות מגוונות בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 11 שעות, Katom כתב:

אגב, האמת הכואבת היא שזה לא השלטון ששולט בטלפון,במצלמה,במיקרופון או יודע מה הנטיות הפוליטיות שלך והתחביבים שלך- זה אתה שפשוט חילקת לעולם את המידע הזה בחינם, אם בפייסבוק או בטויטר או בפורום הזה ממש.
משם לקחת את החלקים ולהרכיב את הפאזל- כל אחד יכול, לא צריך להשתמש ב"אמצעים מיוחדים"

זה נכון ולא נכון. כאשר רוב העולם נודד לאמצעים הטכנולוגיים האלה מי שלא מצטרף נשאר מאחור. אני לדוגמא מתעב whatsapp מהרבה סיבות, אבל בימינו קשה לעבוד בלי זה כי זה כבר הפך להיות חלק משוק העבודה וגם הפנאי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, ChemGuy85 כתב:

זה נכון ולא נכון. כאשר רוב העולם נודד לאמצעים הטכנולוגיים האלה מי שלא מצטרף נשאר מאחור. אני לדוגמא מתעב whatsapp מהרבה סיבות, אבל בימינו קשה לעבוד בלי זה כי זה כבר הפך להיות חלק משוק העבודה וגם הפנאי. 

ווצפ היא לא דוגמא טובה כי היא אפליקציית מסרים, אני מדבר יותר על רשתות חברתיות\אתרים מפוקפקים.

נכון שקשה מאוד להסתדר בלעדיה, אבל כל אחד יכול להסתדר בלי פייסבוק,אינסטגרם או טוויטר.

אני לא אומר שאין שימושים חיוביים בפייסבוק(אגב, ווצפ דיי מבטלת אותם), אבל זה לא מה שמעניין אותנו, מה שמעניין אותנו זה הדשא של השכן ומה השכן חושב על הדשא שלנו. ועל הדרך אנחנו מאפשרים לכל אחד שרוצה (ולא רוצה) לדעת הכל עלינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק שהמידע שלנו חולק באמצעותנו. אנחנו חילקנו אותו תמורת הפלטפורמות החברתיים. האם ניתן או לא ניתן לחיות בלעדיהן, זאת כבר החלטת המשתמש.

יש אנשים שאני מכיר, שאינם מחוברים אליהם. החיים שלהם או שלנו טובים יותר? לא יודע לענות על כך.

כשאתה נותן רשות להשתמש עם המידע, זה רק לאותה פלטפורמה ובדרך כלל זה לצרכים עיסקיים שלה תמורת אובדן הפרטיות.

אני שואל שאלה אחרת, האם מאגר אחד של המדינה, שמכיל מידע מכל המאגרים שנתת להם רשות, כולל מצלמות מעקב וממאגרים שלא נתת להם רשות אבל הם פועלים בחסות החוק (לדוגמא רשות המיסים), זה לא מאגר גדול מדי שיכול לסכן את האזרח ופוגע בפרטיותו באופן ממשי. למה לסכן אותו, נניח והמאגר הזה נופל בידי גורמים עבריינים. או נניח שיש מערכת בחירות ובאמצעות המאגר מידע הזה מפעילים עליך לחץ. אני לא מדבר על שכן או אדם זר שמפעיל לחץ ואתה יכול להתלונן במשטרה (למרות שייסגר מחוסר עיניין לציבור). אני מדבר על השלטון.

נכון, בדמוקרטיה חזקה זה לא יכול לקרות. אבל לי יש תחושה שבשנים האחרונות יש שחיקה רבה בדמוקרטיה אצלנו.

לא רוצה להכניס לשרשור הזה נופך פוליטי של ימין ושמאל אני מסתכל על השלטון כמיקשה אחת ואם היום החלק הימני בשלטון ועושה זאת, לא מן הנמנע שבמידה והשמאל יהיה בשלטון הוא לא ישתמש באמצעים האלה.

וכל השרשור הזה, איננו סותר את זה שאזרח צריך להיות אזרח טוב ולפעול לפי חוקי המדינה ולא לנסות להעלים מיסים או לעשות קומבינות מלהתחמק מתשלומים או חובות לפי החוק.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.5.2020 בשעה 19:27, asix כתב:

קראתי את הכתבה הזאת ב ynet:

https://m.ynet.co.il/Articles/57268220

נכון שמזמן הפקדנו את הפרטיות שלנו בחברות השונות, אך האישור לכך היה שלנו גם אם לא ממש היה לנו ברירה בשביל לההשתמש באפליקציה כלשהיא.

עכשיו מדברים על אובדן הפרטיות ללא אישור של האזרח, בטענה של בריאות הציבור, ואין מי שיגן עלינו האזרחים. לשלטון יש אינטרס לדעת הכל על האזרח כי כך יותר קל לשלוט עלינו.

רק אני מוטרד מכך?

מרגיש לי שכל הסגר הזה היה בשביל לבנות את התשתית הזאת מבלי שהאזרח ישים לב ויוכל להתנגד.

פחות מדבר על ה 5g המפורסם יותר מתכוון על מצלמות מכל עבר שמחוברות למאגרי מידע שאף אחד לא יודע לאן מגיע.

למה, היום אתה יודע לאן המידע עליך מגיע או שזה לא מעניין, כל זמן שאתה מקבל מבצעים?

"לשלטון יש אינטרס", למה מי זה בדיוק "השלטון?"

ומה בדיוק הוא ידע שכל כך מטריד?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סותר את טענה שלך.

גם היום אני לא יודע איפה המידע נשמר ולכן אני לא מחובר יותר מדי. אין אינסטגרם, אין טויטר, WAZE רוב הזמן לא פעיל, פייסבוק לא פעיל במיוחד. ביט ודומיו לא קיימים.

גוגל פעיל ויש עוד דברים שבטח שכחתי.

זה ממש לא משנה, עצם זה שיש לי חשבון נתתי לעסקים האלה הרשאה.

השלטון זה 120 חברי הכנסת במקרה של מדינת ישראל.

במערכות הבחירות האחרונות אנו עדים לשימוש דיגיטלי נרחב של המפלגות שנלקח ממאגרי מידע. והמפלגות לא בחלו באמצעים.

יתרה מכך, אתה יודע בטח יודע ש SMS ניתן לתבוע בגינו הטרדה מבלי להוכיח נזק. אולם אם זה מגיע ממפלגה אתה לא יכול לתבוע אותם ששלחו לך SMS בגין הטרדה.

מה יקרה אם המאגר מידע לא יהיה של חברות מסחריות אלא של הכנסת?

אולי באמצעות המאגר מידע הזה, שהוא ברשותם ולא ברשות חברות עיסקיות יחוקקו חוקים שיגבילו את חופש התנועה והפעולה של האזרח?

לדוגמא, עוד לפני שעשית מהלך כלשהוא או התכוונת לבצעו, תקבל הודעה מהממשלה מדוע לא כדאי לך לעשות זאת או מה העונש הצפוי או מה עלות הקנס/מס בגין פעולה זאת. איך תהיה ההרגשה שהאח הגדול כל הזמן עוקב אחריך ולא ברמת הפרסום של המבצעים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סותר את טענה שלך.

גם היום אני לא יודע איפה המידע נשמר ולכן אני לא מחובר יותר מדי. אין אינסטגרם, אין טויטר, WAZE רוב הזמן לא פעיל, פייסבוק לא פעיל במיוחד. ביט ודומיו לא קיימים.

גוגל פעיל ויש עוד דברים שבטח שכחתי.

זה ממש לא משנה, עצם זה שיש לי חשבון נתתי לעסקים האלה הרשאה.

השלטון זה 120 חברי הכנסת במקרה של מדינת ישראל.

במערכות הבחירות האחרונות אנו עדים לשימוש דיגיטלי נרחב של המפלגות שנלקח ממאגרי מידע. והמפלגות לא בחלו באמצעים.

יתרה מכך, אתה יודע בטח יודע ש SMS ניתן לתבוע בגינו הטרדה מבלי להוכיח נזק. אולם אם זה מגיע ממפלגה אתה לא יכול לתבוע אותם ששלחו לך SMS בגין הטרדה.

מה יקרה אם המאגר מידע לא יהיה של חברות מסחריות אלא של הכנסת?

אולי באמצעות המאגר מידע הזה, שהוא ברשותם ולא ברשות חברות עיסקיות יחוקקו חוקים שיגבילו את חופש התנועה והפעולה של האזרח?

לדוגמא, עוד לפני שעשית מהלך כלשהוא או התכוונת לבצעו, תקבל הודעה מהממשלה מדוע לא כדאי לך לעשות זאת או מה העונש הצפוי או מה עלות הקנס/מס בגין פעולה זאת. איך תהיה ההרגשה שהאח הגדול כל הזמן עוקב אחריך ולא ברמת הפרסום של המבצעים?

השלטון זה לא 120 חברי הכנסת, לא בהגדרה ולא בפועל.

לכנסת יש מאגרי מידע?

מה זה אומר, בפועל?

איך מאגר מידע לא ברור זה משרת מחוקקים?

איך הם יחזו את העתיד?

המון מילים, אבל אין לי מושג על מה אתה שח

מלבד עניין הספאם, שהוא לא מדיר שינה מעיניי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי את השאלות עקב הכתבה שקראתי. יכול להיות שזה לא נכון לחלוטין כמו שהרבה דברים שדוברו על ה 5g והופרכו ועשו הרבה רעש עד שנעלם לחלוטין ( או הושתק). אני שואל מסקרנות. חיזק את הדעה שלי שראש הממשלה בכבודו ובעצמו ציין שהם יגבירו את השימוש באמצעים דיגיטליים נגד האזרח. איזה אמצעים? באיזה רמה יחדרו לפרטיות? עד מתי?

למה הספאם מטעם המדינה מדיר שינה מעניך ואובדן פרטיות ע"י המדינה לא?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, asix כתב:

זה לא מאגר גדול מדי שיכול לסכן את האזרח ופוגע בפרטיותו באופן ממשי.

ברור שכן, אבל המאגר הזה כבר קיים.
אתה נולד -> תעודת לידה+מס תז.
ההורים מקבלים עליך קצבאות.

נרשם לגן,בית ספר,תיכון.

עובד -> מקבל תלוש משכורת.
טס לחול ->מחתים דרכון\טביעת אצבע.

מקבל מכתב גיוס לצבא.
וזה ממשיך ככה, "השלטון" יודע איפה אתה בחיים בכל זמן נתון.

אולי כבר עכשיו יש טבלה עם השם asix שבה מרוכז המידע הזה ? 

מה שהיה חסר לו עד עכשיו, וזה גם הדבר שתאורטית הכי קשה לגלות - הוא קיבל בחינם.

לפני 10 דקות, asix כתב:

איזה אמצעים? באיזה רמה יחדרו לפרטיות? עד מתי?

כל הברבורים סביב האמצעים המיוחדים - חלקו בלוף כמו פוקר.

כן, אנשים קיבלו SMSים - אבל אם הייתי לוקח קבוצת שמות של נדבקים , מחפש בפייסבוק, לפחות אחד עם פרופיל פתוח , מתוך הקבוצה עם פרופיל פתוח-מחפש איפה עשה CHECK IN או העלה תמונה, נכנס לדף של המקום שנעשה בו CHECK IN, או אם זה מיקום, נכנס לדף של מקום שקרוב לאיזור הזה - בודק מי עוד עשה שם CHECK IN בזמן הרלוונטי- אם הפרופיל פתוח-סיימת, אחרת מכניס את השם שלו לאגרון, מקבל מס' טלפון -> שולח SMS נא להיכנס לבידוד.

בתורת הגרפים לפעמים אומרים שהקוטר של הגרף של הרשת החברתית הוא לכל היותר 7 , כלומר אם אתה לוקח פרופיל ממוצע בפייסבוק (לא פרופיל נטוש או של מפורסם) - מספיקות לך 7 הקלקות על אנשים רנדומליים ברשימת החברים (כמובן שבהנחה שהם ממוצעים) כדי להגיע לכל אדם עם רשת חברתית.

עריכה אחרונה על ידי Katom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל טכנולוגיה מביאה איתה חסרונות אבל סה"כ לא נראה לי שמישהו ממכם היה רוצה לחזור לתקופת האבן. תראו כמה נוחים החיים שלכם עכשיו.

מי שאין לו מה להסתיר אין לו מה לדאוג. כל נסיון איתור/חיפוש של אזרח דורש לא מעט משאבים וכסף מרשויות המדינה וביטחון, מעבר גם לצווים משפטים -

אין שום סיכוי שיקצו מעקב אחר אזרח ללא סיבה פלילית/פחעית מוצקה.

לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Bob Ross כתב:

מי שאין לו מה להסתיר אין לו מה לדאוג

אולי דווקא ההפך ? אם מאגרים כאלה ידלפו (והם ידלפו-אגרון), אולי מי שישים את הידיים על המאגר הזה יחפש דווקא ילדים טובים ירושלים כדי לגנוב את הזהות שלהם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, asix כתב:

שאלתי את השאלות עקב הכתבה שקראתי. יכול להיות שזה לא נכון לחלוטין כמו שהרבה דברים שדוברו על ה 5g והופרכו ועשו הרבה רעש עד שנעלם לחלוטין ( או הושתק). אני שואל מסקרנות. חיזק את הדעה שלי שראש הממשלה בכבודו ובעצמו ציין שהם יגבירו את השימוש באמצעים דיגיטליים נגד האזרח. איזה אמצעים? באיזה רמה יחדרו לפרטיות? עד מתי?

למה הספאם מטעם המדינה מדיר שינה מעניך ואובדן פרטיות ע"י המדינה לא?

אני לא מצליח להבין איזו פרטיות איבדתי ולמה זה אמור להפריע לי, גם לא מהכתבה המבולבלת הזו.

וראש הממשלה אמר שיגבירו אמצעים נגד האזרח?!

מה... מה בדיוק אתה חושש "שהשלטון" (שעוד לא הגדרת מהו) ידע עליך?

מה בדיוק הדבר הזה שאתה כ"כ חרד שיידעו עליך וינוצל לרעתך?

לפני 16 דקות, Katom כתב:

אולי דווקא ההפך ? אם מאגרים כאלה ידלפו (והם ידלפו-אגרון), אולי מי שישים את הידיים על המאגר הזה יחפש דווקא ילדים טובים ירושלים כדי לגנוב את הזהות שלהם ?

הנושא של גניבת זהות הוא עניין אחר.

אני מבין למה גורמים פליליים ואחרים יכולים לנצל את המידע על אדם כזה או אחר למטרותיהם.

אני לא מבין את החשש הערטילאי "מהשלטון".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Katom כתב:

כל הברבורים סביב האמצעים המיוחדים - חלקו בלוף כמו פוקר.

למה נראה לך שזה בלוף?

לפני 38 דקות, falou כתב:

אני לא מצליח להבין איזו פרטיות איבדתי ולמה זה אמור להפריע לי, גם לא מהכתבה המבולבלת הזו.

וראש הממשלה אמר שיגבירו אמצעים נגד האזרח?!

מה... מה בדיוק אתה חושש "שהשלטון" (שעוד לא הגדרת מהו) ידע עליך?

מה בדיוק הדבר הזה שאתה כ"כ חרד שיידעו עליך וינוצל לרעתך?

כן, ראש הממשלה אמר במפורש שישחררו את הסגר ויגבירו את האכיפה באמצעים אמצעים דיגיטליים שטרם הופעלו.

זה שאיבדנו את הפרטיות - איבדנו. על זה אין עוררין.

השאלה מה עושה במידע הזה מי שמחזיק אותו. אם זה רק לצורכי פרסום ועסקים .פחות מדאיג. אם זה לצרכים פליליים - יש ממה לדאוג.

יש בכתבה מספר חברות שכולם אוגרות מידע בחסות החוק - אחת מתעדת פרצופים ומודדת חום(זה נשמר במאגר), אחת מזהה פנים שגם מכוסים מסיכה, מערכת אחרת מדרגת את האדם ועוד.

רובן עדיין לא פעילים והדיון שמתנהל הוא תיאורטי בשלב זה אבל כולן מצלמות אנשים במרחב הציבורי.

אז נכון - כרגע זה לצורך הקורונה וכולם מקבלים את זה בשלוות נפש כי הבריאות היא לפני הכל, אך אחרי שנעבור את הקורונה החשש שימשיכו להשתמש במערכות מעקב לצרכים אחרים רק שלא יסבירו מה הם אותם הצרכים.

השלטון זאת המדינה כולל כל המערכות ביטחון למינהם שפועלים באישור של הממשלה בלבד( לא מדבר על על המשטרה או הצבא) ואני בטוח שכבר היום יודעים לא מעט על אנשים.

ממה אני חרד- שהמאגר מידע הזה שלמעשה יכיל הכל על אזרחים ימסר או יפרץ ממניעים אישיים ופוליטיים. מאגר כזה שיפרץ יכול לעשות הרבה נזק.

מצד שני, יכול להיות שכל החששות הן מוגזמות.

לפני 3 שעות, Bob Ross כתב:

מי שאין לו מה להסתיר אין לו מה לדאוג. כל נסיון איתור/חיפוש של אזרח דורש לא מעט משאבים וכסף מרשויות המדינה וביטחון, מעבר גם לצווים משפטים -

אין שום סיכוי שיקצו מעקב אחר אזרח ללא סיבה פלילית/פחעית מוצקה.

לא כל כך מסכים איתך. גם מי שאין לו מה להסתיר צריך לדאוג במידה והמאגר נפרץ. זה בדיוק מה שאני מנסה לומר- לא יצטרכו הרבה משאבים וכסף - המאגר שייך למדינה. בלחיצת כפתור היא מוציאה הכל על האזרח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, asix כתב:

למה נראה לך שזה בלוף?

הראתי לך איזה כל אחד עם חשבון פייסבוק יכול להגיע לאנשים שהיו בסביבת חולה קורונה, בלי שום אמצעי מיוחד.

לפני 13 דקות, asix כתב:

נזק

אם מורידים את הפלילים (הפללות\גניבת זהות בין אם ע"י השלטון או עבריינים), איזה עוד נזק אתה רואה ?

עריכה אחרונה על ידי Katom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, asix כתב:

כן, ראש הממשלה אמר במפורש שישחררו את הסגר ויגבירו את האכיפה באמצעים אמצעים דיגיטליים שטרם הופעלו.

רוהמ אמר שיפעילו אמצעים נגד (גם הדגשתי וגם הגדלתי, שיהיה ברור) האזרחים?

אמר שיגבירו את האכיפה או השימוש?

ואם יגבירו את האכיפה, אתה מתנגד שיאתרו שחולה קורונה מסתובב חופשי ולא בבידוד, וייתפסו אותו?

אתה מדבר איתי על חדירה לפרטיות מצד "השלטון" (שעוד לא הסברת מה זה) או על זליגה של מידע לצד ג', לא מוסמך?

שני דברים שונים בתכלית.

ועדיין גם לא הסברת מהם הדברים הפרטיים שאתה חושש שיעשו בהם שימוש ומה השימוש הזה, מלבד חשש ערטילאי שתעצר על פשע שאתה אמור לבצע בעתיד, שזה יותר פחד בעקבות סרט שראית ממשהו מציאותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...