Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אובדן הפרטיות בחסות הקורונה

asix
שימו לב! השרשור הזה בן 1447 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קראתי את הכתבה הזאת ב ynet:

https://m.ynet.co.il/Articles/57268220

נכון שמזמן הפקדנו את הפרטיות שלנו בחברות השונות, אך האישור לכך היה שלנו גם אם לא ממש היה לנו ברירה בשביל לההשתמש באפליקציה כלשהיא.

עכשיו מדברים על אובדן הפרטיות ללא אישור של האזרח, בטענה של בריאות הציבור, ואין מי שיגן עלינו האזרחים. לשלטון יש אינטרס לדעת הכל על האזרח כי כך יותר קל לשלוט עלינו.

רק אני מוטרד מכך?

מרגיש לי שכל הסגר הזה היה בשביל לבנות את התשתית הזאת מבלי שהאזרח ישים לב ויוכל להתנגד.

פחות מדבר על ה 5g המפורסם יותר מתכוון על מצלמות מכל עבר שמחוברות למאגרי מידע שאף אחד לא יודע לאן מגיע.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא מסכים עם הטענה. זאת לא אפליקציה שנתת לה אישור לקרוא את המיקום שלך ועוד הרשאות.

אני מדבר על זה שאתה מצולם בשטח ציבורי, והמידע נאגר במאגר שלך אין גישה לנתונים עליך, אתה לא יודע איזה נתונים שומרים עליך, ואתה לא יודע למי יש גישה לנתונים האלו ומה עושים איתם.

אני לא מדבר על נתון של רק איפה היית, אם מי ישבת, איפה חנית ועל מה דיברת.
אני מדבר על שלכל אחד בתמונה תהיה מעין ת.ז. וידעו מי אתה, מה ההכנסה שלך, באיזה דירוג רפואי אתה, באיזה דירוג אשראי אתה, מה הנכסים שלך, איפה היית, לאן אתה הולך, למי אתה נשוי וכמה היא מרוויחה, מה אתה אוכל ומה אתה שותה וכן הלאה. דברים שלא צריך שידעו אם אתה לא מאשר אותם.

השלטון שואף לשלוט באזרח. זה נותן לו כוח שהעם לא יכול להתנגד אליו.
ראה צפון קוריאה. למה העם לא מתנגד?
כי אין לו מה להסתיר או בגלל שהאיכות חיים שלהם טובה ורמת החיים גבוהה? או שאולי כל צעד שהם עושים השלטון יודע? מהמר שהתשובה השניה היא הנכונה.
דבר נוסף - במדינת ישראל תרבות ה"סמוך- יהיה בסדר" ו "תדאג לי - אדאג לך" מאגר מידע יכול להיות דבר שהרבה גורמים ירצו לשים עליו יד ולדעתי האינטרסים האישיים והפוליטיים יגברו על האינטרסים לשמור על פרטיות האזרח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושש תסתובב בחוץ עם ברדס (hoodie) ומשקפי שמש.

בינתיים אין איסור בחוק, אולי גם זה יבוא.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפות"ש, אתה צודק.

מצד שני, בישוב שלי היה חולה קורונה שהמשיך להסתובב למרות שהרגיש לא טוב.

זה התגלה כשהגיע לבית חולים במצב קשה וגם אז הקפיד לשלוח הודעה לכל הנוגעים בדבר שאם יגלו את זהותו, יתבע אותם בשם צנעת הפרט.

אם הייתי יודע שאחד כזה יחטוף עד העצם על חוסר האחריות שלו, יש משמעות למה שאתה אומר. בפועל, אנשים פה מתנהגים כאילו אחריהם המבול ולא משלמים את המחיר.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה היה בשביל לדאוג באמת לבריאות הציבור, הייתי מקבל חלק מהטיעון בהסתייגות שלא צריך לדעת את רוב הנתונים.

אם אתה דואג לבריאות הציבור אתה צריך רק לדעת איפה האדם היה, שאת הנתון הזה כבר מזמן סיפקנו ובאישור.

אני מדבר על נתונים אחרים, כלכליים, אישיים, שליטה על האדם. אני מדבר על זה שהשלטון שולט בטלפון שלך, במצלמה שלך, במיקרופון ( לא אפליקציה שנתת לה אישור) יודע מה נטיות הפוליטיות שלך, מה התחביבים שלך ועוד(שבין זה לבין בריאות הציבור אין קשר) ומאפשר לשלטון לבוא בחשבון עם אזרח שמאיים עליו.

הדבר היותר מדאיג שאנו לא יודעים באיזה מאגר זה נשמר, מי שומר עליו, למי יש גישה אליו ומתי.
אני גם חושב, וזאת דעתי - מבוססת על תחושה בלבד, שהסגר הזה נתן להם זמן וחוסר התנגדות לבנות את התשתית הזאת. ואני לא מדבר על האנטנטת 5g שהרוב לא נכון, אך מצד שני על כל אנטנה יש גם מצלמה שאף אחד לא יודע מה היא מתעדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, asix כתב:

5g המפורסם יותר

סורי..זה התבקש :)

לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב מה שדובר ב 5g זה באמת קשקוש לדעתי.

אולם, בנושא המצלמות והמעקב זה לא אני אמרתי אלא הראש ממשלה בעצמו אמר ולדעתי היכולת לשלוט באזרחים בצורה מוחלטת קורצת לו מאוד.

זאת הדעה שלי, ולדעתי אף אחד לא יגן על האזרחים כשזה יהיה. ותמיד זה יהיה בחסות: זה לטובתכם, זה נגד ונדליזם, זה נגד עבירות תנועה/רכוש ועוד טענות שיגרמו לנו לקבל את כל המעקב והשליטה בנינוחות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, asix כתב:

השלטון שואף לשלוט באזרח

זה באמת דיון מעניין אבל חבל שתיבלת קצת בקונספירציות.
הפרטיות אבדה מהרגע שהמחשב שלך התחבר לראשונה לאינטרנט.

אם אתה מפחד ממצלמות שיכולות לזהות אותך ומאמצעים שיוכלים לבנות פרופיל שלך-תסתובב עם כובע ומשקפיים.

לפני 24 דקות, asix כתב:

השלטון שולט בטלפון שלך, במצלמה שלך, במיקרופון ( לא אפליקציה שנתת לה אישור) יודע מה נטיות הפוליטיות שלך, מה התחביבים שלך ועוד(שבין זה לבין בריאות הציבור אין קשר) ומאפשר לשלטון לבוא בחשבון עם אזרח שמאיים עליו

אלה בדיוק הטענות של אנשי העולם השטוח וה5G, והן היו גם הטענות של המתנגדים לשימוש בחשמל.

אגב, האמת הכואבת היא שזה לא השלטון ששולט בטלפון,במצלמה,במיקרופון או יודע מה הנטיות הפוליטיות שלך והתחביבים שלך- זה אתה שפשוט חילקת לעולם את המידע הזה בחינם, אם בפייסבוק או בטויטר או בפורום הזה ממש.
משם לקחת את החלקים ולהרכיב את הפאזל- כל אחד יכול, לא צריך להשתמש ב"אמצעים מיוחדים"

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית - זה שאולי זאת קונספירציה - אולי.
תמיד כשמתחיל משהו לא יודעים אם הוא אמת או שקר עד שכבר מאוחר מדי. ויש די הרבה דוגמאות לזה בהיסטוריה האנושית שהתחילו באתה מדמיין, זה קשקוש וכו'.
אף אחד לא יכול לומר נכון או לא נכון כמו שאף אחד לא יכול לומר האם יש עולם הבא.
זה לגבי קונספירציה. עדיין לא ניתן להפריך לחלוטין את מה שכתבתי על המצלמות ותראה בכתבה כמה חברות מפתחות טכנולוגיה באמצעות מצלמות על האזרחים.
בנושא הזה - ימים יגידו.

לגבי הפרטיות - מסכים לחלוטין, וגם רשמתי בפוסט הראשון, שמהרגע שנכנס לעולמנו כל נושא המחשב, הרשתות החברתיות, הסמארטפון מכרנו חלק מהפרטיות שלנו תמורת מידע זמין ומהיר. על זה אין עוררין.
אבל זה היה באישורנו ( גם אם לפעמים לא הייתה לנו ברירה כי מאוד רצינו להיות מחוברים לרשתות החברתיות). אבל יש לך סוג של שליטה. אתה יכול לבחור לא להשתמש ברשתות החברתיות, אתה יכול לזרוק את הסמארטפון. אתה יכול להחליט איזה מידע אתה מפרסם. והכי חשוב אתה גם יודע באיזה מאגר אתה קיים ( ברובו).
אולם, אם השלטון בוחר לאסוף את המידע הזה ולשמור אותו אצלו במאגר אחד ולא בהרבה מאגרים מפוזרים ( מאגר של גוגל, מאגר של פייסבוק, מאגר של ביטוח לאומי ועוד הרבה מאוד מאגרים) אתה יוצר מאגר אחד גדול שיכול לאיים על האזרח ולא תהיה לו יכולת להתגונן מפניו ( ומסיכה לא פותרת את הבעיה - יש חברות שפיתחו מערכת שעוקפת את המסיכה - קרא את הכתבה).
השאלה, האם ניצלו את הקורונה בשביל להעלות הילוך בנושא ( כי כן העלו הילוך וראש הממשלה אמר זאת מפורשות) או שהקורונה נוצרה בשביל זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם עצם איסוף המידע,אבל ההגבלות על השימוש בו צריכות להיות מאוד מאוד ברורות.

לעניין הלהסתיר,אם בא לך לבגוד באשתך,זו זכותך.

האם היא תוכל לקבל גישה למאגר בשביל להוכיח דברים דרך בית דין רבני,או שלהם תהיה גישה מתוקף היותם סמכות חוקית? אם כן,המצב בעייתי.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגעת בדיוק בבעיה העיקרית - ההגדרות הברורות בשימוש במאגר ומי רשאי להשתמש במידע.

בנוסף, אני די בטוח שהמאגר יגיע לגורמים שלא היו אמורים לקבל את הגישה למאגר.

נוכחנו לראות במשבר האחרון ( וגם לפני) שזה שיש הנחיות לא בהכרח פועלים לפיהם והכל תלוי בהחלטה ובמדינת ישראל יש הרבה אינטרסים אישיים שקודמים את האינטרס הציבורי.

ההנחיות השתנו לסירוגין עם הרבה ערפל שבילבל את הציבור.

אני גם רואה בעיה נוספת, כשהשלטון יודע עליך הכל, ואני מתכוון הכל, בלחיצת כפתור יש לו הרבה כוח על האזרח הקטן.

אני לא מדבר לפרסם פרסומת לפי העדפותיך אלא דברים הרבה יותר חכמים ושליטה מוחלטת על האזרח שלא יכול להסתיר דבר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, asix כתב:

ויש די הרבה דוגמאות לזה בהיסטוריה האנושית שהתחילו באתה מדמיין, זה קשקוש וכו'.

עניינת אותי ! תוכל להביא דוגמאות ? אני יחסית צעיר אז אולי בגלל זה אני לא מצליח לחשוב על משהו בעצמי.

לפני כשעה, asix כתב:

ותראה בכתבה כמה חברות מפתחות טכנולוגיה באמצעות מצלמות על האזרחים.

לפני כשעה, asix כתב:

( ומסיכה לא פותרת את הבעיה - יש חברות שפיתחו מערכת שעוקפת את המסיכה - קרא את הכתבה).

אם כבר קונספירציות, אז אולי התקשורת היא כלי של הממשלה כדי להפחיד אותנו ולשלוט בנו דרך הפחד ?

את התשובה לזה, כמו שאתה אומר, לא נדע.

אבל המציאות היא שחברות משלמות כסף לאתרי חדשות כאלה כדי להופיע בכתבות האלה - זה מושך משקיעים ומשתמשים.

בחלק מהמקרים הטכנולוגיות קיימות בתאוריה אבל לא בפרקטיקה.
בכל מקרה, כתבות מYNET או WALLA אני ממש לא טורח לקרוא, אולי רק להציץ - מתנצל אם זה נשמע כאילו אני מזלזל בך, ממש לא, אבל אני לא יכול לקחת אתר שמתיימר להיות אתר חדשות שמלא בתוכן ממומן ובבנות בבגד ים ברצינות.

לפני כשעה, asix כתב:

אם השלטון בוחר לאסוף את המידע הזה ולשמור אותו

אם כבר הייתי מפחד מתאגידים ולא מהשלטון, בשלטון יש אלפי פקידים\בעלי תפקידים שכולם צריכים לשתף פעולה כדי שההונאה תצליח - אבל בתאגידים מספיקה קבוצת יחסית קטנה של אנשים.

לפני כשעה, asix כתב:

או שהקורונה נוצרה בשביל זה.

זו כבר קונספירציה בקנה מידה אדיר, מדובר על מאות ממשלות שבכל אחד אלפי או לפחות מאות בעלי תפקידים שצריכים לשתף פעולה באופן מושלם + מאות אלפים או מליונים משתפי פעולה במעגלים רחוקים יותר (שוטרים,רופאים וכו' וכו').. 

לבני אדם יש נטייה לראות פרצופים בכמעט כל דבר-למרות שהם קיימים רק בראש שלנו, אולי זה מקרה דומה ?

עריכה אחרונה על ידי Katom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Katom כתב:

עניינת אותי ! תוכל להביא דוגמאות ? אני יחסית צעיר אז אולי בגלל זה אני לא מצליח לחשוב על משהו בעצמי.

בקל, הנציזם. אם היו יודעים מה תהיה התוצאה בסוף, לא חושב שזה היה סוחף כל כך הרבה אנשים. פשוט לא ידעו מה השורה התחתונה בהתחלה.

לפני 4 דקות, Katom כתב:

אם כבר קונספירציות, אז אולי התקשורת היא כלי של הממשלה כדי להפחיד אותנו ולשלוט בנו דרך הפחד ?

את התשובה לזה, כמו שאתה אומר, לא נדע.

אבל המציאות היא שחברות משלמות כסף לאתרי חדשות כאלה כדי להופיע בכתבות האלה - זה מושך משקיעים ומשתמשים.

בחלק מהמקרים הטכנולוגיות קיימות בתאוריה אבל לא בפרקטיקה.

לתקשורת יש חלק גדול בשליטה על האזרח.

לפני 5 דקות, Katom כתב:

אם כבר הייתי מפחד מתאגידים ולא מהשלטון, בשלטון יש אלפי פקידים\בעלי תפקידים שכולם צריכים לשתף פעולה כדי שההונאה תצליח - אבל בתאגידים מספיקה קבוצת יחסית קטנה של אנשים.

יש חיבור ממשי בין הון לשלטון ומדברים על זה זמן רב. לשלטון יש אינטרס מובהק להיות מחובר לבעלי תאגידים והפוך.

לפני 6 דקות, Katom כתב:

זו כבר קונספירציה בקנה מידה אדיר, מדובר על מאות ממשלות שבכל אחד אלפי או לפחות מאות בעלי תפקידים שצריכים לשתף פעולה באופן מושלם + מאות אלפים או מליונים משתפי פעולה במעגלים רחוקים יותר (שוטרים,רופאים וכו' וכו').. 

לכל שלטון, בכל מדינה, יש אינטרס לשלוט על האזרחים. תראה את התמיכה במקרון לפני הקורונה ואחרי הקורונה. תראה בבריטניה, תראה בישראל (אני די בטוח שביבי התחזק), וגם ההתנגדות במרקל פחתה. אז יש אינטרס מובהק לשלטון לשלוט באזרח. והכי קל לגרום לזה באמצעות מגיפות או אסונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה בקונספירציות שקשה מאוד לסרטט קו מבדיל בניהן, אם מה שאתה מתאר הוא נכון, אז מגדלי התאומים היו מזימה של הCIA, רצח רבין מזימה של השב"כ,העולם בעצם שטוח והנחיתה על הירח בוימה, הפיזיקה לא קיימת וגם לא כוח המשיכה.

איפה אתה מותח את הקו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...