Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אובדן הפרטיות בחסות הקורונה

asix
שימו לב! השרשור הזה בן 1441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לי הפרטיות שלי מאוד חשובה

אבל כל המעשים האלה הם הכרחיים

לא הגיוני שאנשים אגואיסטים שיודעים \ חוששים \ מתלבטים אם הם חולי קורונה יסתובבו בחוץ !!

זה פשוט לא הגיוני. לאף אחד לא מגיע להדבק מהם, ולא מגיע לי שיסגרו לי את העסק בגללם

מעבר לזה אני חושב שחייבים להחמיר את הענישה.

לא הגיוני שמורה שבעלה בבידוד \ חולה\  מאובחן תלך לבית ספר ותסכן את כל העובדים שם! זה פשוט לא הגיוני ! ולא הגיוני שלא דורשים ממנה לתת את הדין על זה. מה נסגר ?

מי אמור לתת את הדין אני ?

לא הגיוני שבנאדם שחוזר לארץ "יבקשו ממנו רשות" לעקוב אחריו

אנחנו במצב חירום ובמצב חירום מותר הכל

עברת ליד חולה קורונה ? אתה חולה בעצמך ? אישתך חולה וגרה איתך? תדע שאתה במעקב

רק ככה זה יגמר

נמאס מכל היפי נפש האלה שמתחילים לבלבל לנו את המוח על קומבינה של ביבי , 5G, מזימה להשמדת האנושות

שידחפו את עצמם לתחת

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 31 דקות, Transporter כתב:

לי הפרטיות שלי מאוד חשובה

אבל כל המעשים האלה הם הכרחיים

השאלה האם יפסיקו זאת אחרי שנעבור את הקורונה או שזה יהפוך ל"מקובל". זאת הייתה מטרת הפוסט המקורית.

כרגע, הכרחי. בעוד שנה, זה יהיה הכרחי?

לפני 31 דקות, Transporter כתב:

נמאס מכל היפי נפש האלה שמתחילים לבלבל לנו את המוח על קומבינה של ביבי , 5G, מזימה להשמדת האנושות

שידחפו את עצמם לתחת

בגלל זה  ניסיתי לא לתת לזה נופך פוליטי של ימין/שמאל.

FALOU, ראש הממשלה לא אמר במפורש נגד מי (והוא גם לא היה צריך לפרט - זה ברור שזה נגד האזרחים).

וכן, הוא דיבר על שימוש באמצעים שלא השתמשו בהם עד כה.

לגבי השלטון, הסברתי בדיוק איך אני רואה את השלטון. המדינה וכל גופי הבטחון שכפופים לה (מלבד המשטרה והצבא).

חדירה לפרטיות זה גם לאגור מידע על האזרחים במאגר (ואפילו לא לעשות בו שימוש). העברת מידע/פריצת המאגר זאת סכנה נוספת.

ולגבי הסכנות, אינני יודע. אני, כאזרח שומר חוק שלא מחפש להסתבך עם החוק, אין לי מה להסתיר ויכול להיות שכל הדיון נשמע כמו מדע בידיוני אבל אולי בעתיד לא.

אולי בעתיד אנשים יבינו או שיש הרבה סכנות במידע שנאגר עליהם במשך הזמן.

הדיון שכיוונתי בפוסט האם יש סכנה שמאגר מידע עצום על האזרחים ע"י המדינה הוא באמת סכנה לאזרחים. כיום, נושא הפרטיות לא מעניין את רוב הישראלים. מנגד, יש ישראלים שנורא מקפידים בנושא הפרטיות.

לפי רוב המגיבים הם אינם רואים כל סכנה שמידע עליהם יהיה במאגר של המדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, asix כתב:

השאלה האם יפסיקו זאת אחרי שנעבור את הקורונה או שזה יהפוך ל"מקובל". זאת הייתה מטרת הפוסט המקורית.

כרגע, הכרחי. בעוד שנה, זה יהיה הכרחי?

בגלל זה  ניסיתי לא לתת לזה נופך פוליטי של ימין/שמאל.

הוא דיבר על אמצעים למלחמה בקורונה

מעבר לזה

הוא אמר שישימו על ילדים חיישנים שאם הם מתקרבים אחד לשני זה יצפצף

אנשים הפכו את זה כבר ל "שבב שמשתילים לאנשים במוח" "חיסון קורונה עם תוספת של שבבים גנטים" "ריגול אחרי ילדים"

מה נסגר איתכם?

הוא דיבר על מכשיר כלשהו שיכול להיות בצורת שרשרת או צמיד או מדבקה על החולצה שמזהה שמתקרבים אחד לשני

לאנשים נוח להכניס לו מילים לפה  עם תרחישים שראו במשימה בלתי אפשרית כי אין להם ממש מה לעשות בתקופה הזאת

מה יהיה עוד שנה כשזה יהיה מאחורינו? אלוהים גדול

כרגע כל עוד זה לא מאחורינו יש לנו בעיות הרבה יותר גדולות מ"מה יקרה אם מישהו חוץ מהשבכ יוכל לדעת איפה אתה נמצא ב 14:00"

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהגוף האחד שממש לא אכפת לו מה אתה עושה כל עוד אינך חשוד הוא השב"כ. מעקב אחר אזרחים בפעולות חוקיות, נניח הפגנות, הוא כבר בעייתי. 

דרך אגב, יש כל מיני כללים לגבי ניהול מאגרי מידע. למשל, אי אפשר לרכז את כל המידע הרפואי אודותיך בבסיס נתונים אחד, אלא כל מוסד אוגר את הנתונים המצטברים אצלו. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Transporter כתב:

הוא אמר שישימו על ילדים חיישנים שאם הם מתקרבים אחד לשני זה יצפצף

אל תיקח את זה באופן אישי, אבל היציאה על החיישנים הייתה מטופשת.

ומלבד הדוגמא הזאת, שהיא לא נסתרת כלל, לא פירט דבר ובטוח שיש עוד אמצעים.

לפני 14 דקות, Transporter כתב:

מה יהיה עוד שנה כשזה יהיה מאחורינו? אלוהים גדול

הבעיה במדינת ישראל, כשמתרגלים להשתמש בטכנולוגיה מסויימת, קשה להסיר את האישור להשתמש בה גם אם היא כבר לא נחוצה.

לפני 9 דקות, sperial כתב:

מעקב אחר אזרחים בפעולות חוקיות, נניח הפגנות, הוא כבר בעייתי. 

ומי אמר שלא מבוצעת או תבוצע? תמיד ימצאו סיבה בכדי לשכנע למה נחוץ המעקב.

לפני 10 דקות, sperial כתב:

דרך אגב, יש כל מיני כללים לגבי ניהול מאגרי מידע. למשל, אי אפשר לרכז את כל המידע הרפואי אודותיך בבסיס נתונים אחד, אלא כל מוסד אוגר את הנתונים המצטברים אצלו. 

הבעיה שבדרך כלל יש כללים ואז מגלים שלא פעלו על פי הכללים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Transporter כתב:

לא הגיוני שבנאדם שחוזר לארץ "יבקשו ממנו רשות" לעקוב אחריו

אנחנו במצב חירום ובמצב חירום מותר הכל

בחייאתק?!

למי "מותר הכל"?

ומי קובע מהו "מצב חירום"?

במצב חירום יהיה מותר, למשל, לראש הממשלה לצוטט לשיחות של ראש האופוזיציה?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, falou כתב:

בחייאתק?!

למי "מותר הכל"?

ומי קובע מהו "מצב חירום"?

במצב חירום יהיה מותר, למשל, לראש הממשלה לצוטט לשיחות של ראש האופוזיציה?

תראה לי איפה כתבתי שראש הממשלה צריך לצוטט לשיחות שלי או שלך או של שר אחר

במצב חירום זכותה של הממשלה לעקוב אחרי כל אזרח כדי לוודא שהוא לא יפיץ מחלה בוודאי. חד וחלק.

אין שום סיבה שהמשק יושבת בגלל כמה מטומטמים שעושים מה שבא להם ומסתובבים בקניון ומדביקים אנשים

לא רק זה

צריך גם לעצור אותם לפחות ל-14 יום כדי להבטיח שהם יהיו בבידוד בכוח

פשוט אני לא חושב שהמדינה צריכה לממן להם אוכל וכו'. לא מגיע להם

מצב חירום זה מצב שחושבים שיכולים להיות במדינה 10,000 מתים תוך חודש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, asix כתב:

FALOU, ראש הממשלה לא אמר במפורש נגד מי (והוא גם לא היה צריך לפרט - זה ברור שזה נגד האזרחים).

וכן, הוא דיבר על שימוש באמצעים שלא השתמשו בהם עד כה.

ראש הממשלה אמר את המילה "נגד" כלומר, נגד אזרחים?!

באמת?!

באמת???

"נגד"

אתה יכול להביא לי את הציטוט?

לפני 40 דקות, asix כתב:

לגבי השלטון, הסברתי בדיוק איך אני רואה את השלטון. המדינה וכל גופי הבטחון שכפופים לה (מלבד המשטרה והצבא).

אתה שוב משתמש במושג ערטילאי. קודם זה היה "הכנסת" ו-"המאגרים של הכנסת". עכשיו זה "המדינה". אין כזה אורגן (organ) "המדינה". יש כנסת, יש ממשלה, יש רשות שופטת. כל זה ביחד, אלו הגופים ששולטים במדינה. להבנתי ולדעתי, כדי שיעשה שימוש בעייתי במידע, שגם ככה קיים אצל הגופים האלו ובגופי הביצוע  הכפופים להם (דהיינו, צבא, משטרה, רשות מקומית ועוד) צריך להיות איזשוהי אחידות בפעולה שלהן, והעדר פיקוח. אם מחר יעלה דיקקטור לשלוט בישראל, וואלה, הוא יוכל לנהל באופן פרטני שליטה באזרחים. אבל היום...?

מה אתה בדיוק חושש שייקרה?

לפני 40 דקות, asix כתב:

ולגבי הסכנות, אינני יודע. אני, כאזרח שומר חוק שלא מחפש להסתבך עם החוק, אין לי מה להסתיר ויכול להיות שכל הדיון נשמע כמו מדע בידיוני אבל אולי בעתיד לא.

אולי בעתיד אנשים יבינו או שיש הרבה סכנות במידע שנאגר עליהם במשך הזמן.

בדיוק.

זו גם הבעיה בכתבה שהבאת.

החשש הוא לגמרי ערטילאי. נכון להיום ועד עכשיו, היכולת של גופים מסויימים לאסוף מידע רק מגן על חיי האזרחים, לא מסכן אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.5.2020 בשעה 20:31, Bob Ross כתב:

אם אין לך מה להסתיר מה יש לך לחשוש?

ברור. 

קח דוגמא, נניח שפרטים מהתיק הרפואי שלך זולגים לכל מיני ידיים פרטיות. ממחר אתה מתחיל לקבל  SMSים ושיחות שיווקיות על משחות לטחורים וכו'. 

דוגמא אחרת, אולי הסיכון שלך לחלות בסכרת גבוה על פי הבדיקות דם שלך, וזה מדיע לחברות הביטוח. ממחר מקפיצים לך את הפרמיה. 

דרך אגב, באמת קוראים לך בוב רוס? 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Transporter כתב:

תראה לי איפה כתבתי שראש הממשלה צריך לצוטט לשיחות שלי או שלך או של שר אחר

אמרת שבמצב חירום מותר, ואני מצטט, "לעשות הכל".

הנחתי שלא התכוונת ללירות במפגינים, אלא להפעלת אמצעי מעקב, בהם עוסק הדיון.

ספיציפית, לגבי מעקב אחרי מפירי בידוד, אני מסכים. בכפוף לחקיקה ובקרה של הרשות המחוקקת על המבצעת, ולא באמצעות תקנות חירום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, SurfHigh כתב:

ברור. 

קח דוגמא, נניח שפרטים מהתיק הרפואי שלך זולגים לכל מיני ידיים פרטיות. ממחר אתה מתחיל לקבל  SMSים ושיחות שיווקיות על משחות לטחורים וכו'. 

דוגמא אחרת, אולי הסיכון שלך לחלות בסכרת גבוה על פי הבדיקות דם שלך, וזה מדיע לחברות הביטוח. ממחר מקפיצים לך את הפרמיה. 

דרך אגב, באמת קוראים לך בוב רוס? 

העלת פה נקודות טובות, ואתה צודק. אבל כמו שfalou אמר, זה כבר סיפור אחר, זה פרצות אבטחה, לא משהו בזדון שהשלטון עושה כנגדך.

אני לא בוב רוס, זה בוב רוס, ואם יש לך נדודי שינה, הוא יכול לפתור לך אותם :):

עריכה אחרונה על ידי Bob Ross
לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שאתה לא בוב רוס 😄, אני יודע מי זה בוב רוס.

השאלה באה בתור תשובה ל"מה יש לך להסתיר" בזמן שרובנו כאן משתמשים בכינויים ולא בשמות אמיתיים. 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, falou כתב:

ראש הממשלה אמר את המילה "נגד" כלומר, נגד אזרחים?!

באמת?!

באמת???

"נגד"

אתה יכול להביא לי את הציטוט?

בבקשה מתוך ישראל היום (4.5.2020):

"זה לא צריך לרפות את ידנו - כי עד עכשיו עמדנו בזה בצורה יוצאת מן הכלל. יתכן שהנגיף יתפרץ מחדש בגל שני - ואולי אפילו בצורה חמורה יותר. אנו חייבים להיות מוכנים לכך, באמצעות שורת צעדים. אנחנו נערכים לאפשרות שלפני שיימצא חיסון יהיה גל שני. זה אומר הצטיידות בעוד מכונות הנשמה, טכנולוגיות שלא הפעלנו עד היום - שיטות חדשות שכרגע עובדים עליהן. דיברתי עם ראשי הטכנולוגיות שלנו, למשל חיישנים - שמזהירים כמו באזר של מכונית. ההצלחה שלנו עד כה  היא אדירה".

אתה נתפסת לניסוח שלי בהתכתבות. אז אם זה מה שאתה מחפש. אז לא. הוא לא אמר נגד ולא אמר אזרחים.

אבל כל מי שיודע הבנת הנקרא (או במקרה הזה הבנת הנשמע - כי זה היה קודם כל בטלוויזיה)- טכנולוגיות שלא הפעלנו עד היום - שיטות חדשות שכרגע עובדים עליהן - ברור שבין היתר אלו טכנולוגיות מעקב כי אם מדברים על חיישנים הם צריכים להזהיר מישהו וזה בטח לא את הילד והמידע הזה חייב להגיע לגורמי הבריאות.

על מי - על האזרחים.(אני חושב שזה מאוד ברור לאדם מהשורה).

לעניין הדיון, אתה חושב שהטכנולוגיות האלה יפסקו לאחר שהקורונה תעלם? לדעתי לא. ימשיכו לעקוב אחרינו ולאגור את המידע גם כשכבר לא תהיה קורונה.

מה יעשו עם המידע הזה -ימים יגידו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להתייחס לטענה מתחילת הדיון:

בתאריך 7.5.2020 בשעה 19:27, asix כתב:

נכון שמזמן הפקדנו את הפרטיות שלנו בחברות השונות, אך האישור לכך היה שלנו גם אם לא ממש היה לנו ברירה בשביל לההשתמש באפליקציה כלשהיא.

עכשיו מדברים על אובדן הפרטיות ללא אישור של האזרח, בטענה של בריאות הציבור, ואין מי שיגן עלינו האזרחים. לשלטון יש אינטרס לדעת הכל על האזרח כי כך יותר קל לשלוט עלינו.

לא רק בחברות פרטיות בשביל אפליקציות שונות. עצם השימוש במערכות הפעלה מסויימות, המידע שאנחנו מקלידים (!) נשמר ונאגר. המידע שאנחנו שולחים ומעבירים בין המחשב שלנו לאינטרנט נשמר ונאגר (לפעמים) אצל הספקיות (ISP) והן אצל תוכנות אבטחת המידע המתוקנות בצד לקוח (אנטי וירוס, fire wall וכו') וכמובן בצד שרת.

זאת ועוד, עצם השימוש בטלפון נייד מאפשר לחברות הסלולר לעקוב אחרי (כמעט) כל צעד שלנו. עם המיקרופון והמצלמה שיש בטלפונים כיום אפשר להקליט ולצלם את המשתמשים בלי הפסקה (עם ידיעתם ובלעדיהם). בין אם המתמש אישר זאת כדי להשתמש באפליקציה X או באמצעות נוזקה כזו או אחרת.

אני לא חושב שהמדינה (כוונתך לממשלה?) מתכננת להשתמש במשהו שעוד לא הכרנו. ובאופן כללי יש עוד גורמים מאזנים בדרך, רשות מחוקקת (הכנסת וועדות החקיקה השונות) והרשות השופטת. 

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Gosser1860 כתב:

ובאופן כללי יש עוד גורמים מאזנים בדרך, רשות מחוקקת (הכנסת וועדות החקיקה השונות) והרשות השופטת.

שהרשות המחוקקת מנסה לכווץ את הסמכויות של הרשות השופטת בשנים האחרונות מה שיכול לסכן את האזרח בכך שיהיו חוקים בנושא הפרטיות לרעת האזרח

והרשות השופטת לא תוכל להגן עליו.

בינתיים זה לא כך ויש את האיזונים שציינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...