Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימו לב! השרשור הזה בן 1454 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי לכולם מודה מראש על עזרתכם !!!

ביום שלישי האחרון , יום הזיכרון תדלקתי בתחנת דלק באיזור ראשלצ וביציאה ממנה , ישנו רמזור ( שהוא חלק מצומת ראשית ועליה לכביש 431) ומסעדה . 

#הסיפור הוא כזה ; 

2 נתיבים , אור אדום אני השניה ברמזור מקדימה . האור התחלף לירוק , הרכב שלפניי לא נסע ובזמן שצפרתי ( נכנס בי במהירות רכב מאחור  :מיצובישי לנסר 2010) .( מצרפת תמונות מהתאונה  ) . 

בקיצור ולעניין נכנס בי בחוזקה  מאחור, שברים על הכביש מהרכב שלי , נזק אחורי ( טמבון , שילדה , תומך מתחת לטמבון ועוד). 

באותו יום פרט לבחורה אחת שהיא גם עדת ראיה ( שמצולמת לוחית הרישוי שלה באחת התמונות ) , כל הסביבה שלנו עקפו אותנו מימין בעצם  והמשיכו לנסוע בזמן שאני אספתי את השברים מהכביש . כנראה מהלחץ לא חשבתי על לדווח למשטרה באותו רגע . לקחתי ממנו את כל הפרטים שצריך ( רכב של אמא שלו , יחד בן 24 שלהשערתי דעתו היתה מוסחת באותו רגע.  סיכמנו שנדבר לאחר עצמאות ואולי נסגור תיקון בינינו .  לפני עצמאות שלח לי שישמח להצעת מחיר - היום הייתי במוסך והבאתי לו הצעת מחיר . 

##הבעיה שהרכב שלי ישן ולהבנתי עלות התיקון לאחר הצעת מחיר מהמוסך שלי עלולה להיות  גבוהה משווי הרכב   ( מה ששם אותי בסכנת טוטאלוס במקרה של הפעלת ביטוח) . 

נחשו מה ?? כצפוי , הוא לא הסכים להצעת המחיר ואמר לי שהפעיל את הביטוח שלו . 

בינתיים הופיעו לי עוד באותו יום ( נכנס עוצר שעה לאחר התאונה ), כאבי גב חמורים שמלווים אותי עד כה . ( מצב שכיבה ) . 

השאלה היא מה עושים מכאן ? מפחדת שאם נלך על אופציית הביטוח - הרכב יוכרז כטוטאל לוס ואשאר בלי רכב ובלי כסף  .. עדיין לא פניתי לאף גורם בעצמי . ( רופא, עו"ד, חב' הביטוח או משטרה ) . 

אשמח לעזרתכם הדחופה   

מה עושים מכאן ? 

איך אני פותרת את זה כך שישאר לי או רכב ( הרגליים שלי ) , או כסף לקנות רכב .. 🤕

האם לדווח למשטרה ? לפנות לטיפול רפואי ? לערב את סוכן הביטוח שלי ? תביעה אזרחית לאחר טוטאלוסט ? 

אגב , לו יש מקיף להבנתי ( לא בטוחה ) , לי יש חובה וצד ג . 

תודה על עזרתכם מראש ! 

🖤

ויקה

נ.ב מצורפת תמונה מהאירוע

20200428_140317.jpg

עריכה אחרונה על ידי Vika
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, רפואה שלמה.
נעשה סדר בדברים:
1) במקרה כזה אכן מערבים ביטוח. הנזק גדול ואף אחד לא יספוג זאת ללא ביטוח.
צד ג' פעל נכון. בשביל זה יש לו ביטוח.
2) תפני לסוכן ביטוח שלך ותעדכני אותו על האירוע ותמלאי דוח אירוע. לאחר מכן תכניסי את הרכב למוסך ושיזמינו שמאי.
אם הרכב מושבת - תקבלי את הכסף מחברת הביטוח של צד ג' ואת עלות השמאי. אל תכנסי להרפתקאות של לתקן. בעתיד תשלמי על זה ביוקר.
3) תפני למיון דחוף ותצהירי שעברת תאונת דרכים. כל מסמך רפואי תאספי למקרה של תביעה בעתיד. את תובעת את הביטוח חובה שלך. נכון את לא אשמה אבל את תובעת את הביטוח חובה שלך.
רכוש - ביטוח צד ג' יפצה. גוף - הביטוח חובה שלך יפצה.
בהצלחה ותרגישי טוב.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Vika כתב:

##הבעיה שהרכב שלי ישן ולהבנתי עלות התיקון לאחר הצעת מחיר מהמוסך שלי עלולה להיות  גבוהה משווי הרכב   ( מה ששם אותי בסכנת טוטאלוס במקרה של הפעלת ביטוח) . 

אני מבין שהרכב שלך זה הגטס.

תתחילי בצעדים שהציע אסיקס.

אני לא מקבל את המינוח שלך "סכנת טוטאלוס". מדובר ברכב ישן עם ציוני בטיחות נמוכים, ואחרי התאונה יהיה עוד פחות בטיחותי. אז למרות הקושי אני רואה את הארוע כהזדמנות להתקדם לרכב יותר נוח ובטוח. למרות הקושי הכלכלי המסויים שזה יגרום. גם התיקון יקח כמה ימים, ונראה שהרכב לא ישוב להיות כשהיה.

לגבי הפעלת הביטוח - אני מאחל לך שאכן הפעיל אותו. זה סביר, כיון שגם לו נגרם נזק, והנזק המצטבר לשתי המכוניות כנראה משמעותי לו. אז, כאמור, דווחי לסוכן הביטוח שלך ותני לו לנהל את העניין. אם הפוגע מדווח לביטוח שלו ומאשר לשלם את נזקייך יהיה איזה עיכוב ביורוקרטי, אבל, בסופו של דבר, תקבלי את ערך הרכב לפי המחירון, הרכב יעבור לרשות חברת הביטוח ואת תשכחי ממנו. יש גם אופציה לחפש מוסך שיתקן את רכבך בפחות מסף הטוטאלוס, אבל הייתי מוותר על כך, לאור השיקולים בפסקה הקודמת, ותיקון שכנראה יהיה חפיפניקי.

מה שחשוב - לפני שאת מכניסה את הרכב למוסך הוציאי ממנו כל רכוש שאינו חלק מהרכב.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אכן היונדאי גטס זה הרכב שלך?
על פניו לא נראה נזק גדול יחסית, ישנם כמה דברים שחשוב לדעת,
א. אם את הנפגעת מצד ג' את זכאית לבחור את השמאי ואת המוסך שיתקן את הרכב.
ב. העובדה שהנהג הפוגע בחר לערב את הביטוח שלו זה משחק לטובתך כי אין צורך להתמכח כמו בשוק אם אף אדם ולבסוף לקבל תיקון באיכות ירודה.
ג. כמדומני שאם הנזק מגיע ל50 אחוז אז בוחרים להשבית את הרכב ולשלם לך מחירון.
ד. לא ברורה הסיבה שאת חפצה להשאיר את הרכב, אך דעי שהדבר הוא לא שחור ולבן, אם את זו שמשלמת לשמאי ולמוסך (כמובן צק דחוי ל90 יום ומקבלת מהביטוח של הפוגע את ההחזר) את יכולה להביע את רצונך בפניהם וברוב המקרים אם הדבר ניתן זה קורה, האינטרס של בעל המוסך הוא לתקן את הרכב במקום שילקח לפירוק, מה שבדר"כ עושים מפחיתים את עלויות התיקון בהתאם למחירון הרכב.

1. מה הסיבה שאת חפצה להשאיר את הרכב במקום לקבל עליו מחיר מחירון?
2. מה המחירון המשוקלל (אחרי הפחתה של יד, ק"מ, ליסינג וכו') של הרכב?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי חברים , קודם כל תודה על התגובות המפורטות שעושות לי סדר בראש ! 

כמה חידודים בהמשך  לשאלותיכם ; 

1. היונדאי בתמונה  זה הרכב שלי שנתון 06 . 

2. מחירון הרכב הוא נמוך  ( איזור ה4 אלף שח ) . לפני הורדה על ידיים / ק"מ  ועוד .. בשורה התחתונה במידה ואאלץ לוותר על רכבי ולקבל את המחירון ( הכסף שישאר בידי  לאחר הכרזת טוטאלוסט לא מאפשר לי לעשות כלום ( 2000 שח? או פחות אפילו .. מאחר ויד 1 היתה ליסינג פרטי , אני יד 3 , קמ מעל 200 אלף .   )  ובטח לא לקנות חדש יותר לצערי ( לא כרגע לפחות .. )

3. אתמול המכונאי אכן אמר לי לגבי השמאי. הנזק המצטבר מהתאונה - עלותו היא איזור ה2500-3500 שח כשעלות הרכב ( לפני הורדות כאמור ) הינה 4000 שח בערך ? 

כך שאתם מבינים מהנתונים שזה טוטאלוסט בטוח . ;( 

שאלה נוספת ? אם ארצה לתבוע את ביטוח החובה שלי ; 

1. האם זה יעלה לי עתידית את עלותו ? ( היעדר תביעות ..) 

2. יוצא מהדברים שלכם שאני יוצאת מופסדת מכל הכיוונים ( כאבים/ טוטאלוסט/ וסכום זעום ביד שלא מאפשר לי לעשות כלום  ) , בזמן שהפוגע יוצא מזה נקי ללא פגע/ תשלום מכיסו ? 

3. האם עלי להצהיר על התאונה במשטרה ? 

4. מתי פונים לתביעה אזרחית? והאם כדאי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Vika כתב:

2. מחירון הרכב הוא נמוך  ( איזור ה4 אלף שח ) . לפני הורדה על ידיים / ק"מ  ועוד .. בשורה התחתונה במידה ואאלץ לוותר על רכבי ולקבל את המחירון ( הכסף שישאר בידי  לאחר הכרזת טוטאלוסט לא מאפשר לי לעשות כלום ( 2000 שח? או פחות אפילו .. מאחר ויד 1 היתה ליסינג פרטי , אני יד 3 , קמ מעל 200 אלף .   )  ובטח לא לקנות חדש יותר לצערי ( לא כרגע לפחות .. )

3. אתמול המכונאי אכן אמר לי לגבי השמאי. הנזק המצטבר מהתאונה - עלותו היא איזור ה2500-3500 שח כשעלות הרכב ( לפני הורדות כאמור ) הינה 4000 שח בערך ? 

2. יוצא מהדברים שלכם שאני יוצאת מופסדת מכל הכיוונים ( כאבים/ טוטאלוסט/ וסכום זעום ביד שלא מאפשר לי לעשות כלום  ) , בזמן שהפוגע יוצא מזה נקי ללא פגע/ תשלום מכיסו ? 

לגבי השאלות שלך:

1) אם תתבעי את הביטוח חובה שלך הפרמיה שלו תעלה. צד ג' לא יתייקר. הביטוח חובה כן.

2) צד ג' גם נפגע. הפרמיה שלו תתייקר בשנה הבאה. אבל בשביל מקרים כאלה הוא עושה ביטוח. את לא יוצאת מופסדת. פסיכולוגית אולי כן. ואסביר: את ערך הרכב - ביטוח צד ג' מפצה אותך. הסכום נמוך אבל זה הערך שלו. את כל הטיפולים, אובדן ימי עבודה, תרופות, וכו' -הביטוח חובה שלך מפצה אותך - זאת הסיבה שאת עושה ביטוח. בדיוק למקרים כאלה.

3) לא, אם הוא הביא לך את הפרטים שלו ומתנהל כראוי, אין שום סיבה לפנות למשטרה.

4) אם הוא לא היה מוכן לפצות אותך או להפעיל את הביטוח היית פונה לתביעה אזרחית. ועדיין היית מקבלת רק את ה 2000 שקל שלך.

בשלב זה אם תפני, השופט ישאל אותך מדוע פנית לבית משפט אם הביטוח שלו מפצה אותך.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבתי לך קודם, נסי לגשת לשמאי/מוסך מטעמך ותדגישי את רצונך שלא להשבית את הרכב, זה אפשרי!

איני רואה סיבה לערב את הביטוח שלך בשלב הזה.

לגבי הנהג הפוגע הוא בהחלט ניזוק, אך מכיוון שהיה מבוטח אז הוא יאלץ לשלם השתתפות עצמית ויתכן גם בפרמיה שתהיה גבוהה בשנים הקרובות.

במידה וניגשת לקבלת טיפול רפואי בהמשך לתאונה זה משנה את הסטטוס של התאונה לתאונה עם נפגעים (גם קל ביותר) ולכן את והנהג הפוגע צריכים לגשת למשטרת התנועה כדי לכתוב כל אחד את גירסתו לתאונה כחלק מההליך מוודאים שכל המעורבים נהגו כחוק עם רשיון נהיגה, טסט, וביטוח חובה בתוקף.

בהצלחה!

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפניה למשטרה היא פרוצדורה די מרגיזה, תפסידי כמה שעות עבודה, אבל בלי אישור המשטרה ביטוח החובה לא ישלם תמורת הטיפול הרפואי. בפניה למשטרה עליך להציג את רשיון הנהיגה שלך, רשיון הרכב ותעודת ביטוח החובה. ממליץ שתביאי גם צילומים שלהם כדי למסור לחוקר. בתאונה קלה כבמקרה שלך סביר שהתיק יסגר מיידית או בתך כמה ימים ותקבלי את האישור הדרוש לך, שאותו תעבירי לבית החולים בו נבדקת.

לגבי ערך הרכב - מה לעשות, לפי החישוב שלך הוא שווה אלפי ש"ח בודדים. קשה לי להאמין שיהיה מוסך שיתקן אותו בפחות ממחצית שוויו. אם תמצאי כזה תוכלי לתקן את הרכב. הבעיה היא שכנראה שגם התיקון הזה יהיה באיכות ירודה מאד. אפילו אם מדובר בפגוש בלבד, ויש למוסך פגוש מפירוק, הרי שרק העבודה והצביעה יעלו כמה מאות ש"ח. אם הפגיעה יותר עמוקה - וזה מה שתארת - כנראה שלא תהיה לך ברירה אלא לוותר על הרכב. הרי המוסך לא יתקן אותו בלי איזה רווח מינימלי. אבל שכרי שירותי שמאי אשר יבחן את האפשרות וימליץ לך כיצד לנהוג. מדובר בשירות שעולה כמה מאות ש"ח, בלעדיו לא תקבלי פיצויי ביטוח (תיקון או הורדה מהכביש) והוא מכוסה על ידי הביטוח (במקרה זה - של הפוגע, במסגרת התביעה נגדו). 

אני מבין את הקושי שלך לוותר על הרכב, אבל לפעמים אין ברירה, ולדעתי כדאי שתתחילי לבחון את יכולתך להתקדם. למרות הקושי הכלכלי "תרוויחי" רכב יותר חדיש, סביר שיותר בטיחותי, ואולי גם יותר אמין (את זה כבר אי אפשר להבטיח).

• רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Audi-T כתב:

כפי שכתבתי לך קודם, נסי לגשת לשמאי/מוסך מטעמך ותדגישי את רצונך שלא להשבית את הרכב, זה אפשרי!

איני רואה סיבה לערב את הביטוח שלך בשלב הזה.

לגבי הנהג הפוגע הוא בהחלט ניזוק, אך מכיוון שהיה מבוטח אז הוא יאלץ לשלם השתתפות עצמית ויתכן גם בפרמיה שתהיה גבוהה בשנים הקרובות.

במידה וניגשת לקבלת טיפול רפואי בהמשך לתאונה זה משנה את הסטטוס של התאונה לתאונה עם נפגעים (גם קל ביותר) ולכן את והנהג הפוגע צריכים לגשת למשטרת התנועה כדי לכתוב כל אחד את גירסתו לתאונה כחלק מההליך מוודאים שכל המעורבים נהגו כחוק עם רשיון נהיגה, טסט, וביטוח חובה בתוקף.

בהצלחה!

לדעתי אתה נותן לה עצות לא נכונות.

אם הוא מחליט לערב ביטוח (כי גם לרכב שלו יש נזק) אז למה אתה אומר לה לא לערב ביטוח? גם ככה אין לה מקיף והביטוח שלה תובע את ביטוח צד ג'.

ואם חברת הביטוח תתן לה 2000 שקל לתיקון הרכב (כי זה השווי של הרכב) והיתרה של התיקון יצא מכיסה, זה יותר טוב?

היא לא יכולה לתבוע יותר משווי הרכב והשמאי. אם הרכב שווה 2000+שמאי 700 היא תקבל 2700 שקל. אם התיקון יהיה 4000 שקל אז התעקשות שלה לתקן את הרכב תביא לכך שהיא תצטרך להוציא מהכיס 2000 שקל בשביל להישאר עם הרכב. החלטה ממש לא נכונה.

אם יש לה כאבים היא חייבת להפעיל את הביטוח חובה שלה לאפשרות של תביעות עתידיות והיא חייבת לגשת למיון..

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה נותן לה עצות לא נכונות. אם הוא מחליט לערב ביטוח (כי גם לרכב שלו יש נזק) אז למה אתה אומר לה לא לערב ביטוח? גם ככה אין לה מקיף והביטוח שלה תובע את ביטוח צד ג'.

ואם חברת הביטוח תתן לה 2000 שקל לתיקון הרכב (כי זה השווי של הרכב) והיתרה של התיקון יצא מכיסה, זה יותר טוב?

היא לא יכולה לתבוע יותר משווי הרכב והשמאי. אם הרכב שווה 2000+שמאי 700 היא תקבל 2700 שקל. אם התיקון יהיה 4000 שקל אז התעקשות שלה לתקן את הרכב תביא לכך שהיא תצטרך להוציא מהכיס 2000 שקל בשביל להישאר עם הרכב. החלטה ממש לא נכונה.

אם יש לה כאבים היא חייבת להפעיל את הביטוח חובה שלה לאפשרות של תביעות עתידיות והיא חייבת לגשת למיון..

הביטוח שלה יכול לעזור לה פרצורלית, אבל לא מעבר. בכל מקרה היא צריכה לתבוע את הביטוח של הפוגע. 

יתכן ואת יכולה לקבל כסף לפי הערכת שמאי מבלי לתקן את הרכב זה תלוי בחברת הביטוח. לאחר מכן תוכלי לתקן באופן עצמאי (דבר שיכול להוזיל משמעותית את העלויות) או לבחור לא לתקן כלל, בתמונות הנזק לא נראה עמוק אבל זה נאמר בעירבון מוגבל...

הבהרה: כמובן שההצעה של ניסיון להתעקש על תיקון הרכב היא בכפוף למחירון הרכב וללא צורך בהוספת שקל מכיסה של הנפגעת.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא יכולה לקבל את שווי עלות הרכב והשמאי ללא צורך בתיקון.

ברור שביטוח צד ג' שלה לא רלוונטי. הוא רק לנזק של צד ג' למקרה שהיא אשמה וזה לא המקרה.

עדיין, לא יעלה על המחיר מחירון והשמאי. אם התיקון יקר יותר את ההפרש תצטרך לשלם מכיסה.

בכל מקרה לנזקי גוף היא חייבת להפעיל את הפוליסת חובה שלה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Vika כתב:

בקיצור ולעניין נכנס בי בחוזקה  מאחור, שברים על הכביש מהרכב שלי , נזק אחורי ( טמבון , שילדה , תומך מתחת לטמבון ועוד). 

כנראה שמישהו כבר הסתכל וקבע שהנזק יותר עמוק. זו הסיבה שבגללה כתבתי מה שכתבתי לגבי השבתת הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שמישהו כבר הסתכל וקבע שהנזק יותר עמוק. זו הסיבה שבגללה כתבתי מה שכתבתי לגבי השבתת הרכב.

תרשה לי לגחך... שילדה???

מציע לך להביט שוב בתמונה.

לצערי אלו רק חלק מהבעיות שרואים אנשים שלא מבינים ומנצלים את זה.

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מגחך. היו לי תאונות מסוג זה, קצת כיפוף של מכסה המטען, קצת שברים בפגוש וגם קצת נזק באמבטיה. אז אולי זה "קצה שלדה" ולא "שלדה", אבל מבחינת ערך הנזק הרכב יתגלגל לתחום שבו לא כדאי לתקנו. וחוץ מזה, עם הנזק השטחי המינימלי מהם כל השברים על הכביש? כנראה כל מיני חלקים שמקומם מתחת לפגוש.

בכל מקרה, פות"ש זקוקה לשמאות. הרכב יגיע למוסך, השמאי יבדוק אותו, יפרקו את הפגוש והוא יבדוק שוב, ואז אומדן הנזק כבר יהיה יותר אמין מהצילום בטלפון.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי מאמץ אני רואה דלת תא מטען, פגוש. אני בטוח שהאמבטיה נפגעה עם כל הפלסטיקים מסביב.
יש פה נזק בלי להתאמץ יותר מדי של 3500-4000 וזה ללא עלות השמאי.
לא כלכלי ולא משתלם לתקן רכב כזה. כמו שאמרתי, היא תקבל מחברת הביטוח 2700 ש"ח +/- ותצטרך להוסיף 2000 מכיסה כדי להשאר עם הרכב הזה.
עדיף את ה 2000 האלה להשקיע באוטו קצת יותר חדש.אפשר למצוא רכבים ב 6000 במודלים של 2009.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1454 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...