Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רופאי השיניים של הפורום התפקדו - האם הטיפול המוצע לפעוטה סביר?

A_lex
שימו לב! השרשור הזה בן 1561 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

מדובר על ילדה בת 4. במסגרת בדיקת שיניים שגרתית בקופת החולים, נאמר לנו שיש לילדה חור או שניים (כך ניסח זאת הרופא) שצריך לעשות בהם סתימה. ביקש לקבוע תור לצילום לפני ביצוע הסתימות עצמן.

מכיוון שמדובר בילדה קטנה, בטיפול עם גז צחוק ובטיפול ראשון בכלל, החלטנו לפנות לרופא פרטי ליתר ביטחון. קיבלנו המלצה ממכרה ושילמנו על בדיקה.

הפעם נאמר לנו שלא נראה חור בשיניים, אבל כדי לוודא צריך לעשות צילום (עד כה נשמע מצוין). אבל בנוסף, הומלץ לעשות איטום חריצים בשמונת השיניים הטוחנות ועוד כמה פיצ'קפס. זאת הרשימה המלאה שהוצעה:

צילום פריאפיקלי קדמיות דיגיטלי

שני צילומי נשך דיגיטליים

טיפול בגז צחוק

טיפול פלואוריד דוראפט

הסרת אבנית

איטום חריצים שיניים 54,55,64,65,74,75,84,85

מדובר על עלות של מעל 2500 ש"ח, ואני מזכיר על ילדה בת 4 עם שיניי חלב כמובן.

האם כל מה שברשימה באמת נדרש? בגיל כזה?

האם יש סיבה לעשות טיפול מסוג זה אצל רופא פרטי לעומת קופת החולים (חינם לילדים)? (מורכבות, פונציאל נזק ארוך טווח, וכד')

האם ניתן לדרוש איטום חריצים דרך הקופה (טיפולים מונעים כמו זה ניתנים בחינם במסגרת החוק, אך לא הוצעו על ידי רופא הקופה)?

ועוד שאלה... פרט לחוסר הסכמה מקצועי בין שני רופאים (שיתכן שזה המצב), יש איזו סיבה שרופ"ש של קופ"ח ידחוף לעשות סתימות שאין בהן צורך אמיתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי החלק הראשון - אני לא רואה בעיה עם ההבחנות של 2 הרופאים.

שניהם בסה"כ אמרו שכדאי לעשות צילום ואז לדעת מה מצב החורים, אם יש בכלל חורים.

רק הצורה שבה ניסחו את זה שונה, הראשון של הקופה אמר שיש חור או שניים וצילום יאמת את זה

השני אמר שלא רואה חורים אבל צילום יבדוק האם יש או אין.

אם תעשה צילום תדע מי מקצועי יותר.. או שסתם תדע למי יש יותר מזל בהימורים.

לגבי האיטום ומימון הקופה.. זה אכן טיפול מונע כמו שציחצוח שיניים זה טיפול מונע.. האם ביקשת מהקופה מברשות שיניים ומשחת שיניים?

אצלנו לא עשינו לאף ילד איטום חריצים , אבל כן הקפדנו על ציחצוחי שיניים .. אצל הרב זה עבד.. חוץ מהבן הקטן שהיה עקשן וחטף חורים

גם בשיני חלב.

אם החור בשן חלב שיטחי והשן אמורה ליפול בקרוב אז אפשר להמר ולא לסתום.. הבעיה שהחור עלול להיות עמוק ולהגיע לשן הקבועה.

ואז גם אחרי נפילת שן החלב תצמח שן קבועה עם חור בלידאין...

ולכן גם בקופה יודעים לסתום שיני חלב שהחור הוא שיטחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלות מורכבות, קשה למצוא תשובה חד משמעית.

לגבי רופא פרטי - לך עליו בתנאי שקיבלת המלצות אישיות מאנשים שאתה מכיר.

בלי המלצות, אי אפשר לדעת אם יהיה עדיף בהשוואה לקופה או לא.

מאוד מוזר לי שלא בוצע צילום בבדיקה של הרופא הפרטי - לא מסתכלים בכלל על השיניים לפני צילום.

גם אצל רופא השיניים הפרטי שלי וגם אצל רופאת השיניים הייעודית הפרטית לילדים - תמיד יש צילום, בכל בדיקה.

הצעת המחיר שקיבלת היא במסגרת הסביר על הצד היקר, וההצעה לאיטום לכשעצמה היא רעיון מצוין כשהוא מבוצע כהלכה

(מכיר רופאה שהצליחה לאטום *מעל* לחור שהמשיך להעמיק, ללא ספק נדרש כישרון מיוחד לרשלנות שכזאת).

סליחה שלא ממש עזרתי בהתלבטות שלך -

באופן אישי אם מצאתי רופא טוב אני נאחז בו עד המוות, בלי החזרים ובלי קופות.

= = = = = =

לגבי שיניים וילדים - ציחצוח יומי לא אומר כלום.

אצלנו מצחצחים באופן יומיומי, אין תלונות על כאבים ועל כלום, ועדיין התגלו אצל הבכור (גיל 5 אז) 3 חורים עמוקים שדרשו טיפול שורש + כתר (כתר על שיני חלב, כן כן)

ועוד כמה חורים נוספים על הדרך. למען הסר ספק, החורים היו גלויים לעין בלתי מזוינת בצילומים, לא מדובר בחרטוט. הילד לא התלונן בשום מצב על כאב,

ומדובר באחד שלא מפסיק לדבר.

ככל הנראה גנטיקה דפוקה, אין לזה הסבר אחר, לשאר הילדים אין חורים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי איטום חריצים זה רעיון טוב.

וניקוי אבנית עוד יותר.

אתה לא רוצה להתקע עם ילדה ביום שישי בערב עם כאב שיניים. ואז לחפש איזה רופא (שאתה לא יודע כלום עליו ) שרק יתן הרגעה.

כמובן שהכל יכול ללכת טוב ובעוד מספר שנים היא תחליף את כל השיניים שלה.

אבל זה סיכון שאתה יכול להחליט לקחת.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם פרטי לך לרופא שיניים מומחה לילדים (ולא רופא שיניים לילדים. זה לא בהכרח אותו הדבר).

הופאה של הבנות (מומחית לילדים) לא עושה צילום בכל ביקורת אבל כן עושה איטום חריצים. נכון להיום הגדולה בת 17 עם סתימה אחת וטיפול שורש אחד עקב חבלה והקטנה עם בעיה באמייל של השן (לא זוכר איך קוראים לזה) ועד היום ב 14 שנותיה בלי אף סתימה.

עריכה: מאוד חשוב לבחור רופא עדין וידידותי לילדים. טראומה מרופאי שיניים קשה מאוד לתקן.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תרצה יכול לתת המלצה לרופאת שיניים לילדים שאנו הולכים אליה לביקורת, קיבלנו המלצה מקרובת משפחה (סייעת) שמכירה אותה.

היא עושה צילום במקום, האמת שבמקרה שלך הייתי הולך לעוד חוות דעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהיכן אתה בארץ ?

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידעתי שיש כאן כל-כך הרבה רופאי שיניים.

דווקא רופא השיניים היחיד שידעתי עליו שגולש כאן, ועוד עם התמחות בילדים, טרם הגיב.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ בגלל שלא תמיד הרופא האקראי שנשלף לך מהקופה מבצע עבודה טובה, יש ויש.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע לי רק על רופא שיניים אחד בפורום הזה, והוא לא הגיב פה בכלל.. אז שולח לו בפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תודה לכולם על התגובות.

ועכשיו אענה פרטנית:

...

לגבי האיטום ומימון הקופה.. זה אכן טיפול מונע כמו שציחצוח שיניים זה טיפול מונע.. האם ביקשת מהקופה מברשות שיניים ומשחת שיניים?

מה הקשר? החוק מגדיר בדיוק אילו טיפולים כלולים בסל עבור ילדים, וזה כולל בין השאר "הסרת אבנית - פעם בשנה. טיפול מניעה באפליקציה מקומית - טיפול בפלואוריד. איטום חריצים וחרירים".

...

אם החור בשן חלב שיטחי והשן אמורה ליפול בקרוב אז אפשר להמר ולא לסתום.. הבעיה שהחור עלול להיות עמוק ולהגיע לשן הקבועה.

ואז גם אחרי נפילת שן החלב תצמח שן קבועה עם חור בלידאין... מה?! :shock: זה לא נשמע מציאותי בכלל.

...

מה?

זו ילדה בת 4, גם צילום לא הייתי עושה לה.

גם אותי קצת הפתיע כל העניין, אבל זה כנראה עקב הילדות הסובייטית :-D. כפי שניתן לראות מהתגובות כאן, הרוב לא מופתעים בכלל.

כואב לה משהו? תלונות? מצחצחת יומי?

אכן מצחצחת יומית (עד כה רק בערב), לא כואב כלום ולא היו תלונות ממנה.

אם פרטי לך לרופא שיניים מומחה לילדים (ולא רופא שיניים לילדים. זה לא בהכרח אותו הדבר).

איך יודעים מי מומחה לילדים ומי סתם יש לו גישה טובה לילדים ולכן הוא "התפרסם" בעיקר בטיפול בהם?

הופאה של הבנות (מומחית לילדים) לא עושה צילום בכל ביקורת אבל כן עושה איטום חריצים. נכון להיום הגדולה בת 17 עם סתימה אחת וטיפול שורש אחד עקב חבלה והקטנה עם בעיה באמייל של השן (לא זוכר איך קוראים לזה) ועד היום ב 14 שנותיה בלי אף סתימה.

האם עשית איטום חריצים בשיניי החלב של הבנות?

אם תרצה יכול לתת המלצה לרופאת שיניים לילדים שאנו הולכים אליה לביקורת, קיבלנו המלצה מקרובת משפחה (סייעת) שמכירה אותה.

היא עושה צילום במקום, האמת שבמקרה שלך הייתי הולך לעוד חוות דעת.

אשמח להמלצה. אכן שוקל לשלם על עוד בדיקה כי כרגע לא מרגיש שאני סומך על אף אחד מהשניים הקודמים.

מהיכן אתה בארץ ?

זה מספיק חשוב כדי שאהיה מוכן לנסוע... נגיד בין אשקלון לכפר סבא, אבל עדיף להישאר דרומית לתל-אביב בגלל הפקקים.

לא ידעתי שיש כאן כל-כך הרבה רופאי שיניים.

דווקא רופא השיניים היחיד שידעתי עליו שגולש כאן, ועוד עם התמחות בילדים, טרם הגיב.

ידוע לי רק על רופא שיניים אחד בפורום הזה, והוא לא הגיב פה בכלל.. אז שולח לו בפרטי.

באמת קיוויתי לתגובה של MYSTOPP (הוא מתמחה בילדים?). והיה זכור לי שיש גם סטודנט לרפואת שיניים כאן (יתכן שכבר סיים את לימודיו), אך לא זוכר את הניק שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלתך, אצל הבנות שלי עשו מגיל שנתיים איטום.

לגבי רופאים מומחים ישרשימה של הסתדרות רופאי השיניים https://isdc.org.il/רופאי-שיניים-מומחים-לילדים-שאינם-חברי/

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שבת השנתיים שלי חטפה טראומה מהיחס במרפאת השיניים של הקופה, ועוד אחת הפעמים על ידי מומחית לרפואת שיניים לילדים.

גם הטיפול שהיתה צריכה לעבור, שלוש עקירות, שני כתרים ושלוש סתימות היה בלתי אפשרי בקופה. המתנה של חצי שנה.

עברנו למרפאת פלא בהוד השרון, הכל נגמר צ'יק צ'אק, ובביקורת אחרי ניתוח הילדה לא הוציאה אפילו ציוץ.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...