Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רופאי השיניים של הפורום התפקדו - האם הטיפול המוצע לפעוטה סביר?

A_lex
שימו לב! השרשור הזה בן 1563 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באמת קיוויתי לתגובה של MYSTOPP (הוא מתמחה בילדים?). והיה זכור לי שיש גם סטודנט לרפואת שיניים כאן (יתכן שכבר סיים את לימודיו), אך לא זוכר את הניק שלו.

אהלן

אציין לפני הכל שאני לא מטפל בילדים בשגרה.

אני מגיע מאסכולה (אונ' ת"א) שבה לא דגלו בביצוע איטומי חריצים בשיניים חלביות. מהניסיון שלי, בשיניים האלה החריצים לרוב לא עמוקים כמו בקבועות והפוטנציאל שלהם לחטוף עששת נמוך יותר. הגיל המדובר (4) הוא גיל שבו הטוחנות היו כבר שנתיים פלוס בפה, ואם אכן אין בהן חורים *אני* לא הייתי נוגע, אבל שוב, אני לא עוסק בתחום הזה בשגרה.

לגבי אבחנה ללא צילום - מטרת הרנטגן היא להראות חורים במשטחי המגע בין השיניים. אם המשנן מרווח וממש רואים את כל המשטחים, אז ניתן להמנע לפעמים מצילום אם השיניים נראות נקיות מחורים. אני ככלל מצלם, גם עבור התיעוד וגם כדי להערך לטיפול אם צריך.

אם אכן יש חורים אסור להזניח, חור בשן חלבית יכול לגרום לדלקת בשורש שלה, שתפגע בכותרת המתפתחת של השן הקבועה.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

A man walks down the street in that hat, people know he's not afraid of anything

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...