Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי פטישון

Metaleon
שימו לב! השרשור הזה בן 1612 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז נקנו הכלים, בתמונות.

לאחר קריאה נוספת בפורום הוחלט להחליף את המקדחה בפטישון, אז תמונות נוספות יגיעו בהמשך.

בינתיים תכנסו למוחה של אישה ותבינו מה היא הגדרה של תקציב (לא תצליחו, אל תנסו).

123.jpg

הפאביה נמכרה.:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

^^ שאלה ברשותך .

יש לך פטישון בבית ?

עבדת תקופה עם פטישון ?

ברור לי שאפשר להסתדר עם מקדחה.

זה בערך כמו רכב ידני בפקקים. אפשר לנסוע בו , אבל הרבה יותר נוח אוטומט.

^ מעבר לכך, כמו שרשמתי מנסיון, יש מקרים בהם אתה פשוט לא יכול להמשיך עם מקדחה רוטטת.

לגבי הטענות על קידוח, אני משתמש במברגה נטענת לרוב עבודות הקידוח הקלות\בינוניות. אם יש עבודת קידוח יותר קשה או שדואגים לקידוח מראש או שניתן פשוט להחליף את התפסנית\פוטר\צ'אק של הפטישון לתפסנית מתאימה למקדח עגול (לא SDS) כמו בסרטון:

עוד סרטון נחמד (ושוב, אני מגבה אותו בניסיון אישי) שמדגים את הקושי בקידוח בעזרת מברגה רוטטת (שימו לב לקושי בקידוח השני, כאשר נתקלים באגרגט בבטון למשל, ומעבר לכך יש מצבים גרועים מזה למשל כשנתקלים ברשת פלדה):

אז נקנו הכלים, בתמונות.

לאחר קריאה נוספת בפורום הוחלט להחליף את המקדחה בפטישון, אז תמונות נוספות יגיעו בהמשך.

בחירה מעולה, תתחדש.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך כוח וסיבולת לקדוח חור 12 מ"מ בממ"ד תוך כדי עמידה על סולם?

בלי פטישון, לקדוח בבטון מזוין זה סיוט בכל מ"מ שהוא.

עם פטישון, אתה פשוט מחזיק והוא קודח לבד בכל מ"מ שהוא, בלי שלבים ובלי החלפות ובלי קירורים.

כן, עד כדי כך.

ולהרחיב חור זה תמיד חאפר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^ שאלה ברשותך .

יש לך פטישון בבית ?

עבדת תקופה עם פטישון ?

ברור לי שאפשר להסתדר עם מקדחה.

זה בערך כמו רכב ידני בפקקים. אפשר לנסוע בו , אבל הרבה יותר נוח אוטומט.

הכל שאלה של שימושים ותקציב, בתקציב בלתי מוגבל כדאי להוסיף גם סולם טלסקופי, מסור גרונג וקומפרסור.

אז נקנו הכלים, בתמונות.

תתחדשי, ניחוש קל? בערך פי 2 מהתקציב המקורי?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול נתקלתי בכלי מעניין Bosch GSB 120 Li - זו מברגה - מברגה\מקדחה עם פונקציית מקדחה רוטטת. עולה בהום סנטר בערך 50 ש"ח יותר מכלי דומה בלי הרטט (GSR 120, שיש לי בבית), ושוקלת 100 ג'' יותר. אין לי ניסיון עם הכלי, רבל בני רכש אותו כמתנת פרידה מקולגה פורש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל שאלה של שימושים ותקציב, בתקציב בלתי מוגבל כדאי להוסיף גם סולם טלסקופי, מסור גרונג וקומפרסור.

תתחדשי, ניחוש קל? בערך פי 2 מהתקציב המקורי?

תשובה מתחמקת , לא ענית .

יש לך פטישון ? , ניסית לקדוח עם ובלי בבטון ?

ברור שאם ההפרש הוא לתרופות אז צריך לוותר.

אבל אם אתה צריך לקדוח גם פעם בכמה חודשים , אז ההבדל הוא שמים וארץ . במיוחד שבכמעט כל בית היום יש ממד. כך שהצורך לקדוח בבטון הוא ממשי.

במיוחד שכאשר מדברים על כלי חוטי , ההפרש הוא לא ענק.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הטענות על קידוח, אני משתמש במברגה נטענת לרוב עבודות הקידוח הקלות\בינוניות. אם יש עבודת קידוח יותר קשה או שדואגים לקידוח מראש או שניתן פשוט להחליף את התפסנית\פוטר\צ'אק של הפטישון לתפסנית מתאימה למקדח עגול (לא SDS) כמו בסרטון:

[video=youtube_share;DaJuC4bqyQY]

בחירה מעולה, תתחדש.

הכוונה שלי הייתה לקידוח בעץ\מתכת ללא מצב הלימה, אני לא מצליח לשנות את הסרטון כך שינגן ישר בנקודה בה מוצג הראש המתחלף אבל אפשר לעבור לזמן 1:13 .

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובה מתחמקת , לא ענית .

למה צריך ניסיון ? לא מספיק לצפות בכמה סרטים ביוטיוב+לקרוא כמה עשרות חוות דעת בכדי לכתוב חוות דעת חדשה בפורום אשר מוגשת מחדש בצורה משכנעת בלי לקדוח קדח אחד בבטון...:-P

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובה מתחמקת , לא ענית .

ברור שאם ההפרש הוא לתרופות אז צריך לוותר.

אבל אם אתה צריך לקדוח גם פעם בכמה חודשים , אז ההבדל הוא שמים וארץ . במיוחד שבכמעט כל בית היום יש ממד. כך שהצורך לקדוח בבטון הוא ממשי.

במיוחד שכאשר מדברים על כלי חוטי , ההפרש הוא לא ענק.

כן וכן, ועדיין בתקציב מוגבל הייתי מעדיף לקחת מקדחה מברגה טובה (נניח בוש כחולה 12V), סט מקדחים טוב ומקדחה חשמלית סבירה (או אפילו בוש כחולה כשיש במבצע) עם מצב הלימה.

האלטרנטיבה באותו תקציב זה לקחת פטישון חשמלי, מקדחה מברגה הכי זולה שיש, ואולי נשאר כסף לערכת ביטים.

אפשר לקדוח עם הפטישון והשיניים.

לא אומר שאין הבדל, לא אומר שזה לא כלי שימושי, לא אומר שזה לא חוסך זמן.

אני אומר שבתקציב של 900 שקל אי אפשר לתת מענה מלא להכל, ככה המברגת אימפקט הפכה ללא רלוונטית, ככה הפטישון לא רלוונטי.

להשוואה מקדחה חשמלית עם מצב הלימה במבצע באייס עולה (בוש כחולה) כ-300 שקל, פטישון מאותה סדרה עולה 650 (וגם זה במבצע).

בהום סנטר הפטישון בוש כחול הכי זול עולה 550 שקל, הירוק חוסך 80 שקל. וזה לפני המקדחים עצמם.

ההפרש לא ענק? מעל 300 שקל הפרש, שליש תקציב

לחסל מעל 60% מהתקציב על כלי אחד שאתה משתמש בו מדי פעם?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק:

בהמשך לשרשור הזה שפתחתי לפני כחודש: https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?680776-%D7%97%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%97%D7%95-quot-%D7%9C-%D7%A9%D7%9E%D7%97%D7%96%D7%99%D7%A7%D7%94-%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%9E%D7%A7%D7%93%D7%97%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%AA%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%AA-Kress&highlight=kress

יש אפשרות שלחצן של מותג אחר יתאים לי?

איך אוכל להתקדם?

חבל לי על המקדחה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן וכן, ועדיין בתקציב מוגבל הייתי מעדיף לקחת מקדחה מברגה טובה (נניח בוש כחולה 12V), סט מקדחים טוב ומקדחה חשמלית סבירה (או אפילו בוש כחולה כשיש במבצע) עם מצב הלימה.

האלטרנטיבה באותו תקציב זה לקחת פטישון חשמלי, מקדחה מברגה הכי זולה שיש, ואולי נשאר כסף לערכת ביטים.

אפשר לקדוח עם הפטישון והשיניים.

לא אומר שאין הבדל, לא אומר שזה לא כלי שימושי, לא אומר שזה לא חוסך זמן.

אני אומר שבתקציב של 900 שקל אי אפשר לתת מענה מלא להכל, ככה המברגת אימפקט הפכה ללא רלוונטית, ככה הפטישון לא רלוונטי.

להשוואה מקדחה חשמלית עם מצב הלימה במבצע באייס עולה (בוש כחולה) כ-300 שקל, פטישון מאותה סדרה עולה 650 (וגם זה במבצע).

בהום סנטר הפטישון בוש כחול הכי זול עולה 550 שקל, הירוק חוסך 80 שקל. וזה לפני המקדחים עצמם.

ההפרש לא ענק? מעל 300 שקל הפרש, שליש תקציב

לחסל מעל 60% מהתקציב על כלי אחד שאתה משתמש בו מדי פעם?

אם זה קו המחשבה ,

אז בתקציב הזה הייתי קונה פטישון חשמלי עם פוטר מתחלף של מקיטה או מקביל ניתן להשיג במבצעים בסביבות - 750 - 700 ש"ח

מוסיף לזה סט ביטים טוב ב 100 ש"ח וסט מקדחים טוב.

ואולי נשאר קצת כסף גם למברג פיליפס 2 טוב.

בפטישון כזה יכול לבטל גם את מצב ההלימה ולקבל מקדחה רגילה.

עם זה ניתן לעשות כמעט הכל.

מברגה / מקדחה נטענת בתקציב כזה תהיה פינוק. את הקניה הזאת הייתי שומר לפעם הבאה.

רוב העבודות בבית יהיו קדיחה של חורים בבטון ופחות בעץ / מתכת. או עבודות הכוללות הברגה מרובה

אלא אם אתה בונה דק , למשל, במקרה כזה התקציב שלך חייב לגדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל פטישון חשמלי אומר שאפשר להבריג רק בטווח כבל מאריך משקע כלשהו.

תמיד כשהנושא כולל תקציב, ואחד מוגבל יחסית, אני מסתכל על ה-80-20 (בכלל ככה גם עובדים בתכנון פרויקטים), מה ייתן לי 80% מענה, כשהתקציב לתת מענה ל-100% הוא תמיד אסטרונומי, ובד"כ לתת 85% מענה עולה הרבה יותר מאשר לתת 80% מענה.

רוב העבודות בבית הן בד"כ המון הברגות, קצת קדיחות, מתוך הקדיחות חלק מהן בבטון.

כלומר זה המצב אצל רוב האנשים, בטח אלה שמתחילים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו בדיוק, אז עוד נקודה נוספת לפטישון עם חוט.

לא תצא מזה. :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדשי ותהני!

גם 18V למברגה מקדחה זה אוברקיל מטורף למי שרק לומד,

המטרה היא לא למידה. המטרה היא שימוש ביתי. את הרוב המוחלט של המטלות שלי אני מבצע עם 12V, אבל לפעמים, לעיתים נדירות, אני יותר מבסוט מהכח של ה-14.4 שלי (שכבר לא מיוצרת עוד בבוש). יותר קל, אז למה לא. ומאחר ורוב האנשים רוצים "יותררר כחחח11!1!!!1!", זו סוג של המלצה טבעית- גם לאלו שרק לומדים, לשימוש מזדמן ופחות מיומן, הרבה יותר קל להבריג עם 18V מאשר עם 12V- פחות זמן. זה מאד מאד "בגדול" ובקווים כלליים ביותר.

אתמול נתקלתי בכלי מעניין Bosch GSB 120 Li - זו מברגה - מברגה\מקדחה עם פונקציית מקדחה רוטטת.

כמו שלי.

עדיין לא מצאתי שימוש למצב פטיש שלה. אפילו עוד לא ניסיתי אותו בכלל :wink:

אתה מתעלם באלגנטיות מהפטישון שהמלצתי עליו בלב שקט, שעולה 300 ש"ח ויותר חזק מהמקדחה המקצועית של בוש שעולה אותו הדבר ונותן יותר פתרונות.

לפני כמה שנים, קניתי לעצמי תוף כבל מאריך 25 מטר עם 4 שקעים.

יש שיקראו לזה אוברקיל.

אני גורס שזו אחת הקניות הטובות ביותר שעשיתי אי פעם.

יש לו מקום קבוע וידוע, כך שאני לא מאבד אותו; מספיק ארוך בשביל לחבר אותו בקצה אחד של הבית ולעבוד בקצה השני; יכול להוריד אותו מהחלון ולעבוד על האוטו עם שואב או משהו (אם הייתי רוצה...)- רק יתרונות.

הציל אותי כבר כמה פעמים. בהחלט מכפר על החיסרון של כלי חוטי.

גמני הייתי שמח מאד לאחד נטען לשימוש הביתי שלי. אבל... לא מוצדקת הוצאה על מקיטה במעל 1K לשימוש הקטן שלי. פטישון סיני ב-300 מצויין לי. פחות נוח מחוטי איכותי יותר, עוד פחות נוח מנטען, אבל פשרה מצויינת.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד כשהנושא כולל תקציב, ואחד מוגבל יחסית, אני מסתכל על ה-80-20 (בכלל ככה גם עובדים בתכנון פרויקטים), מה ייתן לי 80% מענה, כשהתקציב לתת מענה ל-100% הוא תמיד אסטרונומי, ובד"כ לתת 85% מענה עולה הרבה יותר מאשר לתת 80% מענה.

רוב העבודות בבית הן בד"כ המון הברגות, קצת קדיחות, מתוך הקדיחות חלק מהן בבטון.

כלומר זה המצב אצל רוב האנשים, בטח אלה שמתחילים.

בדיוק כמו שאמר הברווז.

אז תוסיף כבל מאריך עם תוף של 25 מטר. או 15 מטר אם אתה לחוץ במזומנים. ותגיע לכל נקודה בבית ממוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...