Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי פטישון

Metaleon
שימו לב! השרשור הזה בן 1606 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הדיון לגבי "אימפקט או לא" מתקיים בהרבה חזיתות, עם קהל מאמינים אדוק ל-2 הכיוונים.

כחובב DIY, אני מעולם לא מצאתי הצדקה לאימפקט. אני משתמש במברגה 12V (ועוד אחת של 14.4V), כחולות של בוש.

לקידוחים בבטון, קניתי פטישון זבל-סיני-שקר-כלשהו במבצע של הום סנטר (כ-300 ש"ח), לא מאכזב אותי (אבל לא נחמד כמו כלי "אמיתי" של מקיטה...יום יבוא).

מברגת אימפקט מצויינת למי שמשתמש בברגים מאד ארוכים (10 ס"מ ומעלה) על בסיס יומי- בוני דקים (שם הברגים קצרים יותר למיטב ידיעתי...) לדוגמא. לאימפקט יש כח להחדיר את הברגים בקלות לעץ למרות שהם ארוכים (התנגדות החומר חזקה יותר ככל שהבורג נכנס עמוק יותר).

לשימוש ביתי (וגם יותר מזה), לא צריך יותר ממברגה טובה, רגילה עם קלאצ'. יכולה בקלות לקדוח במגוון חומרים וניתן לכוון את העצמה כדי לא לפצח את החומר שמנסים להבריג (למשל הברגה בקצה של קרש לרוב תפצח את הקרש ל-2 עם סדק נבזי). מעולם לא חשבתי לעצמי "הלוואי שהייתה לי אימפקט לזה", אבל הרבה פעמים חשבתי לעצמי "מזל שיש קלאצ'!".

מקווה שעשיתי קצת סדר בראש.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אימפקט זו מברגה מצוינת למי שיודע כיצד לנצל אותה. היא מעולה להברגת ברגים לתוך מיתדים, הידוק ברגי ג'מבו וכמובן פתיחת וסגירת אומים (מתאם +בוקסה). כמובן שצריך רגש כשלוחצים על ההדק, אחרת תסיים עם נזק,אבל מבחינתי אין תחליף לכוח של האימפקט, לכן את רוב עבודות הבית אני בוחר לבצע עם אימפקט ישנה של מקיטה (9.6V), למרות שיש לי מברגת בוש חדשה עם פוטר וקלאץ'.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תקני מברגה אימפקט.

קשה לשלוט בה (אין בה קלאצ׳).

ממליץ לך לקנות מקדחה רוטטת לצורך קידוחים (כולל בבטון) + מברגה נטענת

בשביל עוד כמה שקלים, את יכולה לקנות את אחד המוצרים מהסידרה הביתית הירוקה של בוש

ישמש אותך שנים

בהצלחה

לגמרי אם כי אני לא חובב את הסדרה הירוקה של בוש, מעדיף להוסיף קצת לכחולה או ללכת לכיוון Worx מקצועית בכמה שקלים יותר.

אפילו מעדיף לרדת למשל במתח ולקחת כחולה באותו מחיר

מעולם לא חשבתי לעצמי "הלוואי שהייתה לי אימפקט לזה", אבל הרבה פעמים חשבתי לעצמי "מזל שיש קלאצ'!".

מקווה שעשיתי קצת סדר בראש.

בדיוק

-------------------------------------

לדעתי האישית ומהניסיון שלי, אימפקט זה רק ככלי משלים אחרי שיש מברגה/מקדחה ופטישון חשמלי או נטען

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על הבורות, מה קלאצ' עושה? זה נמצא במברגות מקדחות ולא נמצא באימפקט?

אחד מהסטים הנל מסוגל לקדוח בבטון? (לא בא לי לקנות מקדחה בשביל 6 חורים) גם אם זה יהיה קשה, זה אפשרי?

סט ירוק 12V

https://ksp.co.il/?uin=43620&appkey=1004&gclid=Cj0KCQiA2ITuBRDkARIsAMK9Q7Ntqwn4JTuuWwz3N_aqgyme8z68cP-4tYdQksEw3POfFn7D_jLElRwaAiT7EALw_wcB

סט כתום 20V

https://ksp.co.il/?select=.7288..3490..3483..3511.&kg=&list=1&sort=1&glist=1&uin=34310&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=&rintersect=&store_real=

איזה מהם עדיף לצרכים שלי? ומה בעצם ההבדלים בכלליות? כי הכתום יותר חזק נכון? אבל הירוק הוא מקצועי.. אז לא ממש הבנתי...

שניהם זה מנועי פחם נכון? זה לא בראשלס?

הפאביה נמכרה.:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלאץ' מאפשר להגביל את המומנט שהמברגה מפעילה על הבורג. במברגת אימפקט אין אותו כי היא מלכתחילה מיועדת לעבוד על ידי מכות סיבוביות (מה שמאפשר לה להגיע למומנטים גבוהים יותר).

מברגות בלבד לא יאפשרו לך לקדוח בבטון. חייבת לפחות מקדחה רוטטת. הסיבה היא שהכלי חייב לתת מכות (לרטוט) בכיוון הניצב לקיר, כלומר קדימה אחורה.

עריכה אחרונה על ידי A_lex
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלאצ' מבחינת המשתמש אומר כמה כוח יופעל, שזה אומר שאת יכולה לשים למשל על 1 ולדעת שברמת התנגדות מסוימת המברגה תפסיק להבריג, מה שמונע השחתת ראש ההברגה של הבורג.

לאימפקט אין כזה בד"כ כי המטרה שלו היא מומנט (כוח) גבוה.

בדיוק בגלל זה לטעמי אימפקט היא כלי משלים, ברוב המוחלט של המקרים את תרצי להגביל את כמות הכוח ולא תצטרכי אפילו את המומנט המקסימלי שנותנת המברגה/מקדחה.

מה התקציב לכל הסיפור ומשם נתחיל? כמה קריטי נכון לעכשיו הקידוח בממ"ד? (כי זה באופן דיי חד משמעי מצביע על פטישון חשמלי לכל הפחות)

באיזה חומרים את מתכננת לקדוח חוץ מהממ"ד? בלוקים? בטון? גבס?

כלומר אם נניח התקציב עד 600 שקל וממ"ד לא קריטי לכרגע, ושאר הבית הוא בלוקים או גבס (כמו שברוב הבתים החדשים יש בטון או בלוקים וצמוד אליו גבס ככה שהגבס פונה אל פנים הבית), לדעתי הכי טוב זה מקדחה/מברגה בוש כחולה, 12V עם סט של מקדחים / ביטים.

עכשיו נניח שמחר החלטת להתנסות גם בהרכבת רהיטי איקאה/אייס וכו' זה כלי שישמש אותך גם שם.

אם החלטת לקדוח בבטון או בממ"ד, זה לא כלי שישמש אותך שם, אם החלטת לבנות רהיטים (לא מוכנים מראש, אלא מפלטות עץ) זה לא כלי שישמש אותך שם

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיי קריטי לי לקדוח בממד, מעבר לזה יהיו גם קידוחים בבלוקים.

התקציב הוא עד 900 שח כולל הכל. (גם ביטים ודיבלים )

מבין הסטים ששלחתי מקודם, מה עדיף? אולי אקנה את אחד מהסטים + המקדחה הזולה של מקיטה/ בוש ירוק שמתחברת לחשמל

הפאביה נמכרה.:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יהיו השימושים שאת צופה? לבנות רהיטים מפלטות עץ? דק? דברים כאלה? אם לא הייתי מוותר לגמרי על האימפקט, בטח בתור מישהו שמתחילה.

אם קידוח בממ"ד קריטי זה אומר חד משמעית פטישון, בתקציב זה אומר פטישון חשמלי.

זה למשל עכשיו במבצע פצצה, בוש כחולה ב-300 שקל, נראה לי שיש לי את הדגם הזה (קצת קשה להגיד אם זה בדיוק זה, בכל זאת יש לי אותו בערך 7 שנים)

אבל בהפרש מחירים כזה לא הייתי חושב פעמיים ולוקח את הבוש.

דיבלים זה גרושים, סדר גודל של 10 שקל לחבילה של כמה עשרות עם ברגים, נניח 30 שקל ל-3 חבילות בגדלים שונים (אחד קטן כמו 4 או 5 מ"מ לתליית דברים קלים, אחד 6 או 7 מ"מ לדברים בינוניים, ואחד נניח 8 מ"מ לדברים כבדים יותר).

ביטים ומקדחים אני אישית אוהב את ה-Bosch X-Line (באה בקופסה ירוקה), לי יש את החבילה של ה-50 שזה מקדחים בכמה גדלים לעץ, בכמה גדלים לברזל ובכמה גדלים וידיה שהם כלליים יותר כולל בטון, עם ביטים בכל מיני צורות (פיליפס, פוזידרייב, שטוח, אלן וכו') בכמה גדלים.

לא כדאי לשלם על סט כזה יותר מ-150 שקל, אני ספציפית קניתי מפה פעם במבצע ב-100, עכשיו 128 שקל, גם זה יכול לעשות אחלה עבודה.

לפעמים אפשר אפילו למצוא סטים של חברה טובה (נניח בוש או מקיטה) רק של מקדחים מכמה סוגים וגדלים ולהוסיף סט של ביטים למשל שנראה כזה, זה יכול לצאת יותר זול.

אפשר אפילו להוסיף מקדחה/מברגה בוש כחולה 12V ב-470 שקל וזה פחות או יותר בתקציב (בד"כ מגיעה עם 2 סוללות ומטען במזוודת פלסטיק).

יש לו גם גרסה קצת יותר יקרה בלי מזוודת פלסטיק (את יכולה לקנות בכמה שקלים ארגז כלים סטנדרטי) שמגיע עם מקדחים וביטים, שווה לבדוק בדיוק מה מקבלים בערכה הזו אולי זה מספיק להתחלה. ואז אולי מספיק זה עם הפטישון ולסגור סיפור.

חוץ מלבנות רהיטי עץ בעצמך ודק בחצר נראה לי שערכה כזו תענה על הצרכים שלך לשנים הקרובות אם לא יותר.

נראה לי שאני עושה קצת יותר עבודות DIY מכן וסט כזה עונה על כל הצרכים שלי עד היום עם פטישון (משמעותית) פחות טוב

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

אם קידוח בממ"ד קריטי זה אומר חד משמעית פטישון, בתקציב זה אומר פטישון חשמלי.

זה למשל עכשיו במבצע פצצה, בוש כחולה ב-300 שקל, נראה לי שיש לי את הדגם הזה (קצת קשה להגיד אם זה בדיוק זה, בכל זאת יש לי אותו בערך 7 שנים)

אבל בהפרש מחירים כזה לא הייתי חושב פעמיים ולוקח את הבוש.

...

רק חידוד - אף אחד משני אלו זה לא פטישון. אלו מקדחות רוטטות.

כמו שכבר כתבתי:

המלצה שלי - אם את הולכת לקדוח מספר חד ספרתי של חורים בקירות בטון, וותרי על הפטישון ותסתפקי במקדחה רוטטת, אחרת לכי על פטישון ולא חייב סדרה מקצועית למי שקודח פה ושם.

לגבי מברגה - אין לך שום צורך בשלב זה בשני הסוגים (קלאץ' ואימפקט). לכל אחד היתרונות שלו ולא יקרה כלום אם תקני את זה או את זה. באימפקט תצטרכי קצת רגש באצבע, ובקלאץ' לא תוכלי להבריג לתוך עץ קשה או עמוק במיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המונח באנגלית הוא Impact Drill, ואם היא תגיע לבקש מקדחה רוטטת מה שהיא תקבל זה כנראה משהו כזה.

מקדחה/מברגה תתן לה מענה מלא בלי דאגה ב-99% מהמקרים, בעוד האימפקט מצריך ממנה צורת עבודה שונה ועדיין תתן מענה חלקי.

לקדוח עם אימפקט למשל בקיר גבס (שבשביל זה היא לא תוציא את ה-Impact Drill) זה נוראי ויעשה חור של 8 מ"מ במקום 4.

מה גם שזה לא יאפשר עבודה עדינה ואיטית למשל כדי לא לפגוע בתעלות עם נניח כבלי חשמל או צינורות מים בתוך הקיר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אימפקט לא מיועד לקדיחה. וגם לא ניתן לחבר לו מקדח , אלא רק ביטים של ברגים.

מעבר לכך. מאז שיש לי אימפקט , כמעט ולא מבריג עם המברגה הרגילה. אפשר עם תרגול לשלוט בעוצמה ובמשך הסיבוב.

בהתחלה מודה שהרסתי לא מעט ברגים. כיום כבר לא.

(אם כי ברוב חוכמתי לא מזמן הברגתי בורג של ידית לדלת זכוכית של ארון המטבח. עם אמפקט 18V ומרוב העוצמה נסדקה הדלת :roll: )

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מקדחים גם לאימפקט (גם לברזל\עץ ובכמה מקומות ראיתי גם וידיה - עבור בטון).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יהיו השימושים שאת צופה? לבנות רהיטים מפלטות עץ? דק? דברים כאלה? אם לא הייתי מוותר לגמרי על האימפקט, בטח בתור מישהו שמתחילה.אם קידוח בממ"ד קריטי זה אומר חד משמעית פטישון, בתקציב זה אומר פטישון חשמלי.זה למשל עכשיו במבצע פצצה, בוש כחולה ב-300 שקל, נראה לי שיש לי את הדגם הזה (קצת קשה להגיד אם זה בדיוק זה, בכל זאת יש לי אותו בערך 7 שנים)אבל בהפרש מחירים כזה לא הייתי חושב פעמיים ולוקח את הבוש.דיבלים זה גרושים, סדר גודל של 10 שקל לחבילה של כמה עשרות עם ברגים, נניח 30 שקל ל-3 חבילות בגדלים שונים (אחד קטן כמו 4 או 5 מ"מ לתליית דברים קלים, אחד 6 או 7 מ"מ לדברים בינוניים, ואחד נניח 8 מ"מ לדברים כבדים יותר).ביטים ומקדחים אני אישית אוהב את ה-Bosch X-Line (באה בקופסה ירוקה), לי יש את החבילה של ה-50 שזה מקדחים בכמה גדלים לעץ, בכמה גדלים לברזל ובכמה גדלים וידיה שהם כלליים יותר כולל בטון, עם ביטים בכל מיני צורות (פיליפס, פוזידרייב, שטוח, אלן וכו') בכמה גדלים.לא כדאי לשלם על סט כזה יותר מ-150 שקל, אני ספציפית קניתי מפה פעם במבצע ב-100, עכשיו 128 שקל, גם זה יכול לעשות אחלה עבודה.לפעמים אפשר אפילו למצוא סטים של חברה טובה (נניח בוש או מקיטה) רק של מקדחים מכמה סוגים וגדלים ולהוסיף סט של ביטים למשל שנראה כזה, זה יכול לצאת יותר זול.אפשר אפילו להוסיף מקדחה/מברגה בוש כחולה 12V ב-470 שקל וזה פחות או יותר בתקציב (בד"כ מגיעה עם 2 סוללות ומטען במזוודת פלסטיק).יש לו גם גרסה קצת יותר יקרה בלי מזוודת פלסטיק (את יכולה לקנות בכמה שקלים ארגז כלים סטנדרטי) שמגיע עם מקדחים וביטים, שווה לבדוק בדיוק מה מקבלים בערכה הזו אולי זה מספיק להתחלה. ואז אולי מספיק זה עם הפטישון ולסגור סיפור.חוץ מלבנות רהיטי עץ בעצמך ודק בחצר נראה לי שערכה כזו תענה על הצרכים שלך לשנים הקרובות אם לא יותר.נראה לי שאני עושה קצת יותר עבודות DIY מכן וסט כזה עונה על כל הצרכים שלי עד היום עם פטישון (משמעותית) פחות טוב
מצטרף להמלצה הטובה מאוד של m3x7r3m3.כדאי לרכוש מברגה כזו שתתאים לרוב השימושים הביתיים (איקאה, מדפים, רהיטים וכו')https://www.homecenter.co.il/catalogue/product/22387לקידוח בממ"ד כדאי לרכוש מקדחה חשמלית 220V עם פונקציית רטיטה לקידוח בבטון.אני לא חושב שאת זקוקה לפטישון אלא אם כן את מתכוונת לחצוב עם אזמל,לכן לדעתי כדאי לרכוש מקדחה כזו:https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=754830סט מקדחי בטון לא אמור לעלות יותר מ60 ש"ח (רכשתי השבוע סט מקדחי BOSCH ב"טכנו בורג" בחולון בגדלים 5,6,8,10, ניתן לראות את המחיר על האריזה של המקדחים). מיתדים (דיבלים) + ברגים מתאימים ניתן לרכוש בכמה עשרות שקלים (חבילת מיתדים אוניברסליים לקיר בגודל 6 מ"מ עולה כ-5 ש"ח במקסטוק, כנ"ל חבילת ברגים מתאימים).נ.ב.מתנצל על הטקסט הדחוס, אני לא מצליח לרווח את השורות משום מה:)

bosch sds plus.jpg

עריכה אחרונה על ידי BEEKER
ניסיון לרווח שורות

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לכך. מאז שיש לי אימפקט , כמעט ולא מבריג עם המברגה הרגילה. אפשר עם תרגול לשלוט בעוצמה ובמשך הסיבוב.

בהתחלה מודה שהרסתי לא מעט ברגים. כיום כבר לא.

(אם כי ברוב חוכמתי לא מזמן הברגתי בורג של ידית לדלת זכוכית של ארון המטבח. עם אמפקט 18V ומרוב העוצמה נסדקה הדלת :roll: )

יש כאלה מקדחים עם חיבור לאימפקט (חיבור מהיר כזה שנראה כמו שקע בתחתית המקדח), יש מתאמים שמתלבשים על החיבור הזה ונותנים פוטר.

אבל אני עדיין עם ההמלצה שבמסגרת הצרכים והתקציב אימפקט זה הדבר הכי מיותר שהיא יכולה לקנות כרגע.

אותי לימדו שלכל כלי יש תפקיד, ויש סיבה שזו תפקידו, וזו דוגמה טובה, מה שהיה נגמר בקצת רעש של קלאצ' עם מברגה מקדחה נגמר בדלת סדוקה או בבורג לא שמיש שתקוע בפנים.

כמו שניתן לחשוף גידים עם סכין יפנית, אבל הרבה יותר פשוט ובטוח לעשות את זה עם מכשיר ייעודי

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מקדחים גם לאימפקט (גם לברזל\עץ ובכמה מקומות ראיתי גם וידיה - עבור בטון).איציק
איציק נ. צודק, כמובן שיש מקדחים לאימפקט, אך אני מסכים עם YaronNahum מכיוון שמניסיוני המועט, אימפקט לא אידיאלי לקדיחה.המקדח לא ממש מיוצב דבר שגורם ליצירת חורים לא מדוייקים (בעיקר בקדיחה תחת עומס). עריכה אחרונה על ידי BEEKER

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...