Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש פה רוכשי דירה במסגרת מחיר למשתכן?

sorvall
שימו לב! השרשור הזה בן 1992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במחיר למשתכן החוזה סגור. ללא שינויים.

אחרי שקראתי את המפרט, מיקום הדירה, החניה והמחסן בתשריט, והם תואמים את המוצהר. יש מועד אחרון לאכלוס. יש ערבות של בנק מלווה עם קבלה מהבנק לערבות לכל סכום שמופקד.

מה עוד יכול להשתבש?

ברצינות?

זו דירה ראשונה שאני קונה.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לכן ציינתי שאני לא מבין במחיר למשתכן.

עדיין הייתי מתיעץ עם עורך דין כדי לודא שאין שם עיזים שהופכות את העסקה ללא מתאימה לי. לשלם לעורך דין כמה מאות ש"ח כדי לודא שעסקה של מיליון תקינה, או, לפחות, להבין היכן מצויות הבעיות, נראה לי הגיוני.

תשמע. אתה סתם מטפטף את המנטרה הזאת שהיא חסרת תוכן.

זה לא רלוונטי למחיר למשתכן.

עורך דין הגון יגיד לך גם שאין לך בכלל למה לשלם לו (קרה לחבר שלי - עו״ד נדל״ן די מוכר אמר לו).

עריכה -

בעצם, בוא תן לי תרחיש אחד שלדעתך עורך דין מטעמו יכול לעזור.

הרי אין שינויים בחוזה. הכל בפיקוח ובחסות המדינה.

מה יגיד לו העורך דין? והאם נראה לך שהוא יוותר על הדירה בשביל זה?

מקסימום יגיד לו איזו שטות של - הסעיף הזה הוא דרקוני. יכניס אותו ללחץ וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, חוזר לרכישת דירה הוא חוזה מורכב, ומדובר בסכומים גדולים. עדיף לשלם משהו לעורך דין ולדעת לקראת מה אתה הולך, ולא לקבל איזו הפתעה של עשרות ואפילו מאות אלפי ש"ח כיון שאתה לא מבין את השפה המשפטית. למשל - חישובי הצמדה למיניהם, שיכולים להיות די טריקי. או להבין את מנגנוני הביטחון שאתה מקבל או לא מקבל. אתה רואה בפורום הזה את כל האנשים שבוכים כאשר הם מסתבכים עם מקדמה של 1000 או 2000 ש"ח על רכב שהחליטו לא לקנות, אז כאשר מדובר בדירה לא תרצה להבין על מה אתה חותם?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב.

אתה לא יכול לשנות שום דבר.

רוצה הסבר על הצמדה וריבית - אתה לא צריך בשביל זה עו״ד

יש קבוצות וואטסאפ לכל פרוייקט כזה שאכלו בהם את הראש על כל פיפס בחוזה.

אני מסכים איתך שברכישת דירה באופן פרטי, זה סיפור אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזכרתי שיש משהו חשוב שכדאי לברר עם הקבלן, וזה אם מקבלים תכניות ביצוע של חשמל ואינסטלציה (כמו שבוצע בפועל, לא תכניות).

זה חשוב מאד כי המפרט שמקבלים הוא די מינימלי, וסביר להניח שיהיה צורך בשיפוץ קטן/גדול אחרי קבלת מפתח.

בלי תכניות זה יהיה יותר מסובך בהרבה. יש קבלנים שמבטיחים לתת, ויש כאלה שלא, לא ברור הסיפור הזה, מה כואב להם לתת תכניות.

וכמובן לזכור לשמור סכום מכובד למזגנים במינימום, ולכל שאר השינויים שמתכוונים לעשות אחרי קבלת מפתח.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיסטרבי -

האם יש באפשרותך לפרסם את המפרט שלך - על מנת להתרשם מהו המפרט המינימלי - כי מהמפרטים שאני ראיתי בזמנו זה היה נראה לי מכובד מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה המפרט בדירה שלי :

http://unikandmore.co.il/wp-content/uploads/2018/06/A%E2%80%8F%E2%80%8F%E2%80%8F%E2%80%8F%E2%80%8F%E2%80%8F%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A8-%D7%9C%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9B%D7%9F-%D7%9E%D7%92%D7%A8%D7%A9-2020-%D7%93%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA-91011121416-5-%D7%97%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9D-1.pdf

כמובן שזה עניין סובייקטיבי, מה זה מפרט מספק. מבחינתי במינימום אני צריך לעשות מטבח מפנק, להוסיף הרבה נקודות חשמל ותקשורת, תריסים חשמליים בכל החדרים, רשתות, תאורה, גז, בית חכם, אביזרים סניטריים (מינימום כיורים, נראה איך המקלחות/אסלות ייראו). ריצוף וקרמיקה יישארו מהקבלן. מזגנים לא מקבלים מהקבלן, אז את זה כולם חייבים לעשות.

כמובן שאפשר לחיות בדירה AS IS, זה לא משהו בלתי ראוי למגורים, מי שאין לו אפשרות להשקיע עוד, יכול להשאר עם מה שיש.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העו"ד גם יכול לוודא שהמפרט שמספק הקבלן הוא לפחות כמו המפרט מינימום של מחיר למשתכן? אם אינני מעוניין לעבור על עשרות דפים של האותיות הקטנות.. וגם לבדוק שהכל מבוצע בפועל לאחר תום הבניה או בשביל זה כבר צריך להביא מישהו אחר?

רק שאזכה כבר בנהחה הזאת, נפלתי ב-4 הגרלות באוקטובר, עכשיו מחכה להגרלה של דצמבר. לא הולך לי בקזינו דירות :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף עורך דין לא יעשה לך סיור בבית לאחר הבנייה לאמת את המפרט.

אל דאגה, בפרוייקט שלך יהיו המון אנשים שיציפו כל היום את קבוצת הוואטספ בהודעות כמו "הקבלן מחוייב לשקע בגובה 60 ובפועל נמצא בגובה 61".

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא את החוזה ואם יש לך שאלות תשאל את העורך דין של הקבלן. תחסוך את הגרושים האלה למשהו אחר, עורך דין טוב אמר לי שחבל לי על הכסף ועל הזמן שלו. זה חןזה קבוע בלי שינוי שנבדק עי משרד השיכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שזו דירה ראשונה

אחרת לא היית במחיר למשתכן

לך לישון רגוע הכל טוב

יצאתי פיתה

נזכרתי שיש משהו חשוב שכדאי לברר עם הקבלן, וזה אם מקבלים תכניות ביצוע של חשמל ואינסטלציה (כמו שבוצע בפועל, לא תכניות).

בדיוק על זה חפרו היום בוואטסאפ שאצלנו. המסקנה הסופית, לבנתיים, היא שאחרי מסירת מפתח הקבלן מחוייב למסור את התכניות. לפני מפתח הוא לא מחוייב וגם יכול לגבות כסף על זה.

זה המפרט בדירה שלי :

http://unikandmore.co.il/wp-content/uploads/2018/06/A%E2%80%8F%E2%80%8F%E2%80%8F%E2%80%8F%E2%80%8F%E2%80%8F%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A8-%D7%9C%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9B%D7%9F-%D7%9E%D7%92%D7%A8%D7%A9-2020-%D7%93%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA-91011121416-5-%D7%97%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9D-1.pdf

כמובן שזה עניין סובייקטיבי, מה זה מפרט מספק. מבחינתי במינימום אני צריך לעשות מטבח מפנק, להוסיף הרבה נקודות חשמל ותקשורת, תריסים חשמליים בכל החדרים, רשתות, תאורה, גז, בית חכם, אביזרים סניטריים (מינימום כיורים, נראה איך המקלחות/אסלות ייראו). ריצוף וקרמיקה יישארו מהקבלן. מזגנים לא מקבלים מהקבלן, אז את זה כולם חייבים לעשות.

כמובן שאפשר לחיות בדירה AS IS, זה לא משהו בלתי ראוי למגורים, מי שאין לו אפשרות להשקיע עוד, יכול להשאר עם מה שיש.

נכון לעכשיו אני מתכוון להוסיף רשתות לחלונות (יש רק הכנה) מזגן וארון עליון במטבח. השאר נראה לי סביר.

המפרט במחיר למשתכן הוא אחיד?

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי הקבלן לא מחוייב חוקית לתת בשום שלב תכניות, גם לא אחרי קבלת מפתח.

לגבי המפרט - זה תלוי לפי איזה גירסה הפרוייקט, אבל המפרט הוא אחיד. המפרט התעדכן במשך השנים, אז זה תלוי מתי הקבלן זכה במכרז. כאן אפשר לראות את כל המפרטים לפי גירסאות (אני 10 למשל, החדשים זה 12).

http://www.dira.gov.il/odot/Pages/mifrat.aspx

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שאבין ב-100% את מה שרשמתם, הקבלן גם אם רוצה, לא יכול להוסיף כלום מעבר למפרט הרשמי של המדינה?

ונגיד אם אני ארצה כמוכם להוסיף רשתות ולשדרג את המטבח, אני לא יכול לקבל את זה בתוספת תשלום מהקבלו הבונה אלא חייב להביא מישהו חיצוני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...