Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טסלה מודל 3 חוות דעת

guy.a
שימו לב! השרשור הזה בן 1601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השאלה מה תעשה בהמשך בטעינות שגרתיות ליד הבית? האם אתה מתכוון לטעון כל פעם את הסוללה טעינות קצרות (ומרובות) ולהמתין ברכב? או טעינות ארוכות (ופחותות במספרן) ואז מה תעשה בזמן הטעינה? (כמה זמן לוקחת טעינה מלאה?).

האם אין לך אפשרות להתקין שקע חשמל בחניה ליד הדירה שלך?

איך הטסלה נוסעת דרך אגב, אני נהנה מאד מנהיגה ברנו זואי החשמלית, בטסלה אני מניח ההנאה גדולה יותר ביחס בין הפרשי הכוח בין הרכבים לפחות :-)

כמו שציינתי כבר, יש בקרבת הבית שלי מספר רב של עמדות טעינה ציבוריות, שמספקות קצב טעינה של 7kW. בתמונה הראשונה המכונית נטענת בתחנה שכזו. כיוון שהעמדות קרובות לבית, אני מחנה את המכונית שם, חוזר הביתה לעסוק בעינייני ולוקח את המכונית חזרה לאחר כמה שעות. זה מה שעשיתי בוולט ושם קצב הטעינה המירבי הוא פחות מ-4kW (שזה במקרה בדיוק קצב הטעינה המירבי משקע ביתי באירופה וישראל). יש גם מטענים בהרבה סופמרקטים בהם אני קונה, אז בזמן הקניה טוענים את הסוללה. אם אני חייב להטעין מהר יש בסביבתי סופרצ׳ג׳רים עירוניים (72kW) ובין עירוניים (120kW) שיכולים להטעין את המכונית ל-80% תוך חצי שעה.

אני חונה בחניה פתוחה, כפי שניתן לראות בצילום השני ולהתקין שם שקע חשמלי יהיה יקר, בפרט אם מדובר על שקע של 240V שחיוני כדי לקבל קצב טעינה סביר.

הייתרון הגדול בטסלה זה לא בזינוק מעמידה כמו שמקובל לחשוב אלא בתאוצות הביניים. בהאצה בין 80 קמ״ש ל-110 הטסלה תנצח מכוניות יקרות בהרבה בגלל זמינות המומנט והעדר הצורך בהילוכים. המרכב מרגיש מאוד מאוזן תודות למרכז הכובד הנמוך וחלוקת המשקל הסימטרית. לממשק המשתמש היחודי של הטסלה צריך להתרגל, אבל אחרי שמתרגלים זה כמו המעבר מטלפון לחצנים לסמארטפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 319
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

טסלה עוד לא פרסמה את הטיפולים התקופתיים הנדרשים ובנתיים כל מה שבעלים נדרשו לעשות זאת רוטציה של הצמיגים. לגבי אורך החיים, גם מוקדם לאמר, אבל יש כבר מודל S שעברו 400,000 מייל.

https://www.tesloop.com/blog/2018/7/16/tesloops-tesla-model-s-surpasses-400000-miles-643737-kilometers

לא הבנתי, מה עם בלמים?

ובכלל האם יש לטסלה רשת מוסכים שהלקוחות מחוייבים לטפל בה?

אני לא מדבר כמובן על המערכת החשמלית, נניח אני רק רוצה להחליף משולשים אני צריך דווקא אותם?

עריכה אחרונה על ידי איצי בר

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, מה עם בלמים?

ובכלל האם יש לטסלה רשת מוסכים שהלקוחות מחוייבים לטפל בה?

אני לא מדבר כמובן על המערכת החשמלית, נניח אני רק רוצה להחליף משולשים אני צריך דווקא אותם?

הבלמים מתבלים ברכבים חשמליים והיברידיים הרבה יותר לאט, מכיוון שאת רוב הבלימה בנהיגה יומיומית עושים המנועים החשמליים. בבלמים ההידראוליים משתמשים רק בסוף ההאטה כדי להגיע לעצירה מוחלטת ובבלימת חרום.

לפי החוק בארה״ב (Magnuson-Moss Warranty Act) יש לכל לקוח את הזכות לתקן את רכבו באיזה מוסך שירצה ואסור לשלול את האחריות בשל כך. מצד שני, רוב הבעלים יעדיפו לטפל במוסכים של טסלה עצמה ולא באיזה מוסך של מטר על מטר בתחנת דלק. בדיוק כמו שאין לטסלה סוכנויות, גם אין מוסכים מורשים. כל מוסכי טסלה שייכים לחברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מחסור גדול בחלקים לטסלה מצד שלישי, לא? כמעט בלתי אפשרי לטפל בחוץ לפי מה שאני שומע

אם אתה מדבר על חלקי חילוף לא מקוריים, למיטב ידיעתי זה לא מחסור, פשוט אין כאלו בכלל. מצד שני, כל הטסלה מודל 3 שעל הכביש עדיין באחריות, אז למה שמישהו יטרח למכור כאלו חלקים?

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הטסלה מודל 3 שעל הכביש עדיין באחריות, אז למה שמישהו יטרח למכור כאלו חלקים?

עבור תיקון תאונות קלות ושאר מיני פגמים שמתרחשים ברכב אשר אינם תחת האחריות.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמפריע לי זה שחברה אחת גם מוכרת מכוניות וגם מחזיקה תחנות טעינה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המרחק בין בוסטון לני-יורק הוא כ 215 מייל.

לא נסענו לעיר ניו יורק אלא קצת יותר צפונה. בסב״כ נהסענו בטיול בסביבות 500 מייל (800 ק״מ). בנוסף להטענה בסופצ׳רגרים הטענו במהלך הטיול כשיה במטען 2 חינמי (בערך 6kWh). ההטענה ב-0.48 היתה כעצרנו בתחנת דלק כדי להוציא כסף לכספומט. שאר ההטענות לקחו בין 25 ל-40 דקות במהלכן אכלנו בקניונים בהם ממוקמים המטענים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להטעין בזמן הוצאת כסף מכספומט, נראה לי שאתם סובלים מ״חרדת טווח״ :-)

לא, ממש לאץ בתחנת הדלק אין הרבה מקומות חניה אבל היו 8 מטענים. איפה נחנה, ליד משאבות הדלק? חוץ מזה, מערכת הניווט בטסלה מחשבת את עצירות הטעינה שזקוקים להם בנסיעה ארוכה, כך שלא צריך לחשוב על זה אפילו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמפריע לי זה שחברה אחת גם מוכרת מכוניות וגם מחזיקה תחנות טעינה.

הבעיה היא שאי אפשר לסמוך על צד שלישי שיקים רשת טעינה מהירה ארצית ובמחיר שפוי, כי זה פשוט לא כלכלי. אם טסלה לא היתה מקימה את רשת הסופרצ׳רגרים אף אחד אחר לא היה עושה זאת. בלי רשת הסופרצ׳רגרים אי אפשר להשתמש בטסלה לנסיעות ארוכות, לכן הרשת היא חלק מהערך של המכוניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...