Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה 1999 1.6 זקוקה לשיפוץ גיר

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 2229 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אושריקו אתה יודע למה אני אוהב אותך? כי גם כאשר לטיוטה שלך יהיה גלגל אחד, תצטרך להעביר ידנית את הגלגלי שיניים בגיר, ותוך כדי לעשות פו בשביל להכניס אוויר למנוע - אתה עדין טיסה בה באהבה כי זה רכב יפני ותאהב אותה כאילו זו אשתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 157
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הרגת אותי.

אל תשכח שנסעתי באחת כזאת גם אצל חבר, עם יותר ק"מ שנוסעת חלק יותר אז האהבה רק גוברת.

סתם, אבל ביישור קו עצבני של כמה אלפים אני עושה אותה כמו חדשה, אבל למי יש כסף וזמן לזה?

בגדול , לפני כל הפירוק של התושבות ונגיעה במשולשים הרכב נסע פיקס. אפילו קרקושים לא היו מהדלתות, רק שהחלפתי מערכות. בקיצור, כל מה שנגעת - דפקת.

מתגעגע ללנסר של העבודה, הייתי קורע אותה ולא משלם על כלום:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגת אותי.

אל תשכח שנסעתי באחת כזאת גם אצל חבר, עם יותר ק"מ שנוסעת חלק יותר אז האהבה רק גוברת.

סתם, אבל ביישור קו עצבני של כמה אלפים אני עושה אותה כמו חדשה, אבל למי יש כסף וזמן לזה?

בגדול , לפני כל הפירוק של התושבות ונגיעה במשולשים הרכב נסע פיקס. אפילו קרקושים לא היו מהדלתות, רק שהחלפתי מערכות. בקיצור, כל מה שנגעת - דפקת.

מתגעגע ללנסר של העבודה, הייתי קורע אותה ולא משלם על כלום[emoji38]

תיישר קו . תתקן בולמים גיר ותשפץ את ההגה נניח, למחרת תקרה תקלה אחרת פתאום חלון לא עובד.. אחר כך רעידות.. כל פעם משהו אחר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלי, בדיוק בגלל זה "עצרתי" את הרעיונות האלה.

סתם מדבר בכללי, בתיאוריה...

יש לי דברים הרבה יותר חשובים כנראה מלשפוך מאות שקלים על דברים שעדיין נוסעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

כמה דברים שהחלטתי לעדכן.

קודם כל, יש מכות חזקות בין R-D- כמו רעש של משהו שנטחן מאז שהוחלפו כל התושבות במשך שנים, אמנם הרכב נוסע ולא התייחסתי לזה, אך לדעתי זה נותן כיוון (גשר, התושבות עצמן, דיפרנציאל וכו').

דבר שני, המכות הרציניות הן במהירות 40-50 כשנכנס ההילוך+ בקיק דאון ועזיבת גז, יש תחושה של מכה שבד"כ זה אופייני לתושבת לקויה. כלומר, שאר המצבים הגיר מתנהג בסדר סך הכל, והסל"ד תואם למהירות וההפך.

דבר ששמתי לב לאורך תקופה, שסיבוב שמאלה עם כניסת ההילוך במהירות 40-50 מלוות במכה יותר חזקה מאשר בקו ישר, מה שגורם לי לחשוד משום מה בציריות המקוריות שברכב.

יש דפיקות בסיבוב ובמקום , אם כי הדפיקות האלה קרו תמיד מאז שעשיתי קומבינה במשולשים ותפוח פרונט טורקי עלוב, ככה שאני לא בטוח שזה מהציריות, מצד שני 290 אלף , 18 שנה וחיים לא קלים מדי פעם על הציריות , אי אפשר לדמיין שהן במצב מושלם.

בקיצור:

דרוש בעל מקצוע אמין ואיכותי שיהיה לו סבלנות להסתכל מתחת לליפט על הכל, הבעיה שרוב המכונאים שהלכתי והולך לא רואים כלום ולא מוצאים כלום כי הם לומדים רק להחליף חלקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבה זה נהדר, אבל לפעמים צריך להגיד די. ובשוליים באמת מסקרן, במנותק כמובן מהאוטו נשוא הדיון הזה, כיצד זה כשמדובר במכוניות מהמזרח, דבר ראשון מחפשים סיבות חיצוניות, גיל, הזנחה מכוונת, צרוף מקרים נדיר, דברים כגון אלו כסיבה לתקלה ואילו באירופאיות זה תמיד כי ידוע שפשוט לא יודעים שם לא לתכנן נכון ולא לייצר נכון. ושאלה נוספת שעולה, אצלי לפחות, היא האם העובדה שאנשים לרוב קונים מזרחיות מסיבות של אורך חיים, שקט נפשי וממוני, היא זו שמביאה אותם לחפש מתחת לאדמה סיבות להצדקת הגיונם, במקום להודות שהם סתם קנו אוטו מחורבן, כמו שעושה כל קונה ממוצע של איזו פז'ו או פיאט. ושוב, לא מדובר באוטו נשוא הדיון הזה, מקבל שהוא מופת של אמינות וחוסן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים שהחלטתי לעדכן.

קודם כל, יש מכות חזקות בין R-D- כמו רעש של משהו שנטחן מאז שהוחלפו כל התושבות במשך שנים, אמנם הרכב נוסע ולא התייחסתי לזה, אך לדעתי זה נותן כיוון (גשר, התושבות עצמן, דיפרנציאל וכו').

דבר שני, המכות הרציניות הן במהירות 40-50 כשנכנס ההילוך+ בקיק דאון ועזיבת גז, יש תחושה של מכה שבד"כ זה אופייני לתושבת לקויה. כלומר, שאר המצבים הגיר מתנהג בסדר סך הכל, והסל"ד תואם למהירות וההפך.

דבר ששמתי לב לאורך תקופה, שסיבוב שמאלה עם כניסת ההילוך במהירות 40-50 מלוות במכה יותר חזקה מאשר בקו ישר, מה שגורם לי לחשוד משום מה בציריות המקוריות שברכב.

יש דפיקות בסיבוב ובמקום , אם כי הדפיקות האלה קרו תמיד מאז שעשיתי קומבינה במשולשים ותפוח פרונט טורקי עלוב, ככה שאני לא בטוח שזה מהציריות, מצד שני 290 אלף , 18 שנה וחיים לא קלים מדי פעם על הציריות , אי אפשר לדמיין שהן במצב מושלם.

בקיצור:

דרוש בעל מקצוע אמין ואיכותי שיהיה לו סבלנות להסתכל מתחת לליפט על הכל, הבעיה שרוב המכונאים שהלכתי והולך לא רואים כלום ולא מוצאים כלום כי הם לומדים רק להחליף חלקים.

תתחיל לברר על מכון פרונט טוב שליד ביתך אם אתה רוצה להמשיך לטפל ברכב. לכתוב שדרוש זה נחמד, אבל אף בעל מקצוע לא ידפוק לך על חלון ויגיד "בבקשה בבקשה תון לי לטפל".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם אתה ממש רוצה לנסוע בקורולה 99 ויהי מה, תקנה מאיזה זקן עוד קורולה כזאת בכמה אלפים במצב טוב עם טסט ואת זאת תשאיר לך לחלקים או שתמכור לברזל. עדיף מלהתחיל לתקן את כל השטויות שעשית שם.

לדעתי אם כבר מתעקשים על קורולה ישנה, עדיף לקנות אחת מהמודלים הכי ישנים שיש בארץ ולשמור את זה לאספנות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2229 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...