Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרצדס B200 ( מונית לשעבר )

M1963
שימו לב! השרשור הזה בן 2427 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם ,

התלבטות קטנה והייתי שמח לשמוע את חוות דעתכם...

בדרך כלל אני מחליף רכב חדש כל שנה וחצי שנתיים מסיבותי האישיות לא רלוונטי כרגע לעניין.

מכרתי לאחרונה את הרכב שלי שהיה בן שנה וחצי והתכנון היה להוציא סדר גודל של 200 אלף שח לכל היותר לרכב חדש.

לאבא שלי יש מונית מרצדס B200 בת שנתיים שבקושי נסעה והוא הנהג היחידי ושומר עליה בפדנטיות מטורפת.

הרכב נקי , שמור ומטופל כמו שצריך.

חשבתי שבמקום להוציא סכום די גדול אני יכול היום לקנות את המונית לשלם הפרשי מיסים ולהוציא מהכיס סדר גודל של 70 אלף שח ולנסוע במרצדס חדשה מודל 2016 , להחזיק אותה שנתיים ולמכור.

השאלה הנשאלת אם זה בכלל כדאי וטוב כמו שזה נשמע ? ושוב זו לא בעיה של כסף אלא פשוט להוציא הרבה פחות מהתכנון המקורי ועדיין להנות מרכב מצויין.

מספר המשתמשים המחוברים הרב ביותר אי פעם היה :-D1963 1/4/08 ב- 17:54.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מעניין אבל לא בטוח שהבנתי הכל.

-מונית מרצדס B200? לא ידעתי שסדרה B שימשה מוניות.

-70 אלף שח לרכב כזה אחרי תשלום מכס? בדקת זאת?

לטעמי האישי רק C Class וצפונה הם "מרצדס", הסדרות הנמוכות מציעות רק שם ותו לא. אם הרכב מתאים לך אז לך על זה, נראה לי כי רוב העלות בשנתיים הקרובות תהייה ירידת הערך וזהו כך שתוכל לההנות מרכב משפחתי פרמיום במחיר במחיר של פיקאנטו חדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה השאלה פה בכלל?

את הרכב אתה מכיר יותר טוב מכולם. אז אין מה לספר לך עליו. גם על האמינות ועלויות האחזקה אתה יודע.

האם עדיף לקנות רכב משומש ב70 או חדש ב200? תלוי.

ברור שהרכב המשומש יהיה עדיף מבחינה כלכלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי ממה שהוא רשם אם הוא מודע או לא, אבל המחיר יהיה 70 אלף פלוס מיסים, שיהיו גבוהים כי הרכב חדש יחסית. בקיצור, אתה תשלם לא מעט כסף על מרצדס שהיד הראשונה מונית, וכשתרצה למכור אח"כ, ירידת הערך תהיה גבוהה. למה אבא שלך רוצה למכור מונית כמעט חדשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק נסעתי במונית כזאת אתמול, התרשמתי לטובה, המושב האחורי מרווח ותנוחת הישיבה גבוהה ודומה לג׳יפונים, העיצוב בקו המודרני של דגמי מרצדס, רמת החומרים טובה אבל לא מתעלה לרמת פרימיום.

עם חלונות פתוחים שמעו את רעש הדיזל.

אפשר להשיג רכבים כאלה מאנשים פרטיים עם מנועי בנזין במחירים נמוכים יחסית, הרכב סבל מירידת ערך גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין המכירה , אבא שלי מחליף כל שנתיים רכב .ככה הפער לרכב חדש קטן יחסית והוא תמיד נמצא במסגרת אחריות יצרן.

את המרצדס אני מכיר מצויין מאחר והוא נהג יחד עם לקוחות קבועים ולא אחד שמסתובב ואוסף טיפוסים הזויים על הדרך...

מחירי הטיפולים סבירים מאד והרכב חזק וחסכוני.

הבעיה העיקרית היא מצב השוק היום. למכור רכב כזה משומש בתור מונית בטרייד לדוגמה זה לא קל כי השוק רווי וכשהיבואנים נותנים הטבות והנחות ומימון ללא רבית אז אנשים מתפתים לקנות חדש לכן העלינו רעיון להשאיר אותו בבית כפרטי.

המחשבה היא לקנות אותו פחות או יותר במחיר השוק הריאלי , לשלם מיסים ,כך שהרכב יעמוד עלי בעלות של 70-80 לערך כולל הכל.

אין ספק שבמחיר של פיקנטו ושברולט ספארק אפשר לנסוע במרצדס רק סימן השאלה היא המכירה בעוד שנתיים לכן ההתלבטות והרצון לשמוע עוד חוות דעת על המהלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת לא מבין איך הגעת ל-70-80 אלף ש"ח כולל הכל. תבדוק את עצמך שוב. אין מצב שמרצדס בת שנה-שנתיים תעלה לך את המחיר הזה כולל מיסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שרציתי לדעת זה האם אתם הייתם עושים עסקה כזאת ברמת הכדאיות בהנחה ואלה הנתונים.

פשוט לקבל חיזוק לחיוב או לשלילה מעוד אנשים שמבינים או שיש להם נסיון אולי יותר ממני ...

חישוב המיסים נכון .

רכב זהה יד פרטית עולה היום 130 אלף כמשומש.

בהפחתת 35 אחוז למונית לשעבר המחיר הינו בסביבות 90 אלף.

כך שאם אני מתבסס על מכירה ביד החופשית זה מה שהרכב ימכר בחוץ לפני מיקוח , במקרה שלי מאחר והוא נשאר במשפחה אני מניח שאוכל לקנות אותו בסביבות 70-80 אלף פחות או יותר...

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גולף, 7 למכירה (מ 2015 ומעלה) ומתוכן 2 דיזל.

במבט ראשון הדגם הזה לא נראה מרשים במיוחד. 136 כ"ס לשני טון מציב אותו עמוק בסגמנט המשפחטומטיות הממוצעות (אע"פ המומנט המכובד של הדיזל, 10 שניות ל 0-100 קמ"ש?) ולמעט הסמל/עיצוב אין כל יתרון. אני חושב שהמחיר ביד 2 מנותק מהמציאות, 100 אש"ח למונית עם 90K?

-שני טון? הבהמה הכבדה שלי היא E350 אוונגארד מ 2008, והיא שוקלת 1.8 טון...

עריכה:

ביד 2 יש רכב דומה (מונית 2016 עם 95K ק"מ) ב 60 אש"ח, אני חושב שזה עונה על השאלה שלך בנוגע למחירה כמשומשת עוד שנתיים.

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2427 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...