Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גרנד סניק? פיקאסו?

akak123
שימו לב! השרשור הזה בן 2472 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הפיקאסו גמלונית מבחינה חיצונית, אבל עיצוב פנים גובל בגאוניות. התקציב נאה אתה מכניס בזה גרסת קומפורט פק 2014 בשקט. ה-VFM מצויין אין מה לעשות הרבה ישראלים מעדיפים ג'יפונים צפופים ומעוצבים. והיות שאתה מתכוון להחזיק זמן רב סחירות פחות מעניינת אותך.

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני ישבתי על כסא זה למעשה ישבתי על תפסני החגורות ובשום פנים ואופן לא ניתן היה לסגור את חגורת הבטיחות (ואני בעל מבנה גוף רזה).

אם אמא שלי - אישה בת קרוב ל 70 ומאוד לא רזה - מצליחה לשבת שם בנוחות, מוזר לי מאוד שמישהו בעל מבנה גוף רזה לא הצליח. פחות רחב מבפיקאסו? כנראה (אבל לא בהמון), אבל מכאן ועד להגיד שלא ניתן לסגור את חגורת הבטיחות הדרך רבה.

מודל 2013 זה קצת מיושן, אני מתכנן להחזיק ברכב הרבה זמן.

בלי להיכנס לחשבון הבנק שלך, כשאני הייתי במצבך לקחתי הלוואה עם החזר חודשי נמוך יחסית וקניתי רכב חדש - הסניק היתה זולה משמעותית אז קניתי אותה, אם המחיר היה זהה כנראה שהייתי קונה פיקאסו - כשמחזיקים רכב לטווח ארוך זה משתלם, ועבורי גם העובדה שהסניק היא דיזל היה יתרון (צריכת הדלק שלה פנטסטית).

עריכה אחרונה על ידי Fazer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיקאסו גמלונית מבחינה חיצונית, אבל עיצוב פנים גובל בגאוניות. התקציב נאה אתה מכניס בזה גרסת קומפורט פק 2014 בשקט. ה-VFM מצויין אין מה לעשות הרבה ישראלים מעדיפים ג'יפונים צפופים ומעוצבים. והיות שאתה מתכוון להחזיק זמן רב סחירות פחות מעניינת אותך.

מה זה VFM?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להיכנס לחשבון הבנק שלך, כשאני הייתי במצבך לקחתי הלוואה עם החזר חודשי נמוך יחסית וקניתי רכב חדש - הסניק היתה זולה משמעותית אז קניתי אותה, אם המחיר היה זהה כנראה שהייתי קונה פיקאסו - כשמחזיקים רכב לטווח ארוך זה משתלם, ועבורי גם העובדה שהסניק היא דיזל היה יתרון (צריכת הדלק שלה פנטסטית).

לא כ"כ מבין את ההקשר. לעניות דעתי לקנות רכב חדש זה בזבוז כסף רב כי מפסידים הרבה כסף על אבדן ערך בשנים הראשונות. לכן אני מחפש רכב מיד שניה ואמין.

למה אתה שולח אותי לקנות רכב חדש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון בגדול, אבל יש יוצאים מהכלל. לא בהכרח במקרה הזה.

מה זה VFM?

תמורה ביחס למחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי לקנות רכב חדש זה בזבוז כסף רב כי מפסידים הרבה כסף על אבדן ערך בשנים הראשונות.

למה אתה שולח אותי לקנות רכב חדש?

כי כשמתכוונים להחזיק רכב הרבה שנים אז ירידת הערך השנתית הממוצעת עשויה להיות לא גבוהה כמו שנוטים לחשוב, ועשויה להתקזז עם תיקונים שתצטרך לבצע ברכב הישן יותר, ובתוספת העובדה שהמשפחה שלך נוסעת ברכב חדש ואמין יותר. יש (בעיני) הבדל בין לקנות רכב בן 3, להחזיק אותו 3 שנים נוספות ולהעיף אותו, לעומת לקנות רכב מתוך שאיפה להחזיקו - לדוגמה - עשור שלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי כשמתכוונים להחזיק רכב הרבה שנים אז ירידת הערך השנתית הממוצעת עשויה להיות לא גבוהה כמו שנוטים לחשוב, ועשויה להתקזז עם תיקונים שתצטרך לבצע ברכב הישן יותר, ובתוספת העובדה שהמשפחה שלך נוסעת ברכב חדש ואמין יותר. יש (בעיני) הבדל בין לקנות רכב בן 3, להחזיק אותו 3 שנים נוספות ולהעיף אותו, לעומת לקנות רכב מתוך שאיפה להחזיקו - לדוגמה - עשור שלם.

רכב בן 6 ממש לא סוס מת- יש לנו מאזדה 3 ספיריט בבית שאצל אבא שלי כבר 8 שנים,נקנתה כבת שנתיים עם ק"מ מאוד נמוך(42,000) וכמעט לא עושה בעיות (חוץ מצמיגים,מצבר ותושבת ימנית עליונה הרכב הראה עד כה אמינות מופתית).

לי יש את הרכב שבסמלון שלי,נקנה בגיל 26 חודשים מליסינג פרטי של הרץ עם 31,000 ק"מ ועד עכשיו נסעתי עליו 64,000 ק"מ..

בלאי סביר לרכב בגילו, וטיפה חוסר מזל עם כמה תקלות חשמל אבל לא משהו היסטרי.

רכב חדש הוא מצד אחד יתן שקט נפשי ומצד שני,התרסקות כלכלית.

מיצובישי לנסר חדשה שהוא רכב מצויין עולה בחברה 120,000 וכרכב בן שנתיים הוא כבר נמכר באיזור 80,000 -ירידת ערך מטורפת.

לדעתי קנייה של רכב בן 2-3 שנים,נותנת אפשרות להחזיק אותו עד גיל 9 לערך בלי חשש מתקלות רציניות אם שומרים עליו ומטפלים בו.גיל 9 לטעמי,זו נקודת אל חזור,שבה שווה לחשוב,האם אין סיכון שיהיו יותר כניסות למוסכים אבל, יש רכבים שגם המכלולים העיקריים שלהם לא שובקים עד גיל 11-12 וגם יותר.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת טענה כללית, שאין לה קשר ישיר לדגם הנשאל למעט אולי שוק מקומי קטן של הרכבים האלה (אולי בעיה למצוא אקזמפלר מוצלח).

בגדול יש שתי טענות, שכל אחת מהן בנפרד נכונה:

-רכב בן 2-3 מאבד הרבה משוויו אך לא מערכו.

-החזקת רכב לשנים רבות: מפסידים פחות על אובדן הערך.

אני מבין לגמרי את השיקולים שלך בקנייה, יש בהם מרכיב אמוציונלי, אבל אפשר גם ליפול די חזק בשוק היד2, ולא חסר גורמים לא ישרים בשוק.

עדיין קנייה מוצלחת של רכב צעיר תהיה כנראה משתלמת יותר מקניית חדש, במיוחד בדגמים האלה שמאבדים המון מערכם (וכמו כל מכונית, במיוחד בשנים הראשונות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

לאחר שהתיעצתי עם כמה בעלים של סיטרואן החלטתי לרדת מהרכב הזה. שמעתי דיווחים רבים על תקלות חוזרות ונשנות.

אז שוב מחפש רכב גדול בטיחותי ואמין. כבר שקלתי להתחיל לחפש איזה גרנדיס אבל זה באמת נראה לי ישן מדי.

מה דעתכם על קיה קרניבל בת 3-4-5 שנים? או קרייזלר גראנד וויאג'ר?

מה לגבי רמת בטיחות, אמינות ועלות אחזקה של הדגמים האלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שהפיקאסו מ-2014 הוא דגם חדש לגמרי, ששתי נקודות התורפה העיקריות בקודם - מנוע וגיר - הוחלפו בו. להבנתי הוא אמור להיות סביר לגמרי מבחינת אמינות, וגם יכנס לך לתקציב, לפחות גרסת הבנזין שלו.

כמובן שבלי קשר לרכב, חשוב מאוד לקנות רכב מטופל במוסך סביר ובזמן, ולפעמים אפילו לפני הזמן (אני לא זוכר בוודאות כל כמה זמן הוגדר לטפל בפיקאסו מאותם שנים, אבל טיפול כל שנה או 15,000 ק"מ לא מזיק).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שהפיקאסו מ-2014 הוא דגם חדש לגמרי, ששתי נקודות התורפה העיקריות בקודם - מנוע וגיר - הוחלפו בו. להבנתי הוא אמור להיות סביר לגמרי מבחינת אמינות, וגם יכנס לך לתקציב, לפחות גרסת הבנזין שלו.

כמובן שבלי קשר לרכב, חשוב מאוד לקנות רכב מטופל במוסך סביר ובזמן, ולפעמים אפילו לפני הזמן (אני לא זוכר בוודאות כל כמה זמן הוגדר לטפל בפיקאסו מאותם שנים, אבל טיפול כל שנה או 15,000 ק"מ לא מזיק).

שמעתי על תקלות בדגם הזה.

מחשבי מנוע שמתקלקלים שוב ושוב למשל.

מה דעתכם על קיבה? קרייזלר?

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי על תקלות בדגם הזה.

מחשבי מנוע שמתקלקלים שוב ושוב למשל.

מה דעתכם על קיבה? קרייזלר?

קיה לא קיבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אני מרגיש שאתה קצת סותר את עצמך.

אתה מעוניין להחזיק ברכב שנים ארוכות (שזה לכשעצמו מצדיק מאוד קניית רכב חדש) אך לא רוצה רכב חדש.

אתה רוצה לקנות רכב בין 2-3 (שכבר ללא אחריות ולך תדע מי נסע בהם לפני) אבל לא רוצה לשלם על תקלות ו/או תחזוקה.

אין לי שום עניין להיכנס לך לכיס, אבל (וזה אבל גדול) אם אתה מתכנן להחזיק את הרכב הרבה שנים (לפחות 5) אין שום סיבה שלא תרכוש רכב חדש, אתה תחסוך ים של כסף בטיפולים, תקבל גרסה מתקדמת יותר ובטיחותית יותר, והכי חשוב תשמור על הרכב (בגלל שהוא שלך) וככה תוכל להימנע מתקלות עתידיות.

אני יודע שאמרת במפורש לא רכב חדש, אבל מהשתלשלות הפוסט הרגשתי צורך דווקא כן להסב את תשומת ליבך לעניין, לטעמי במצבך זה עדיף.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2472 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...