Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניפוץ מיתוסים באחזקת / רכישת רכב

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 2697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני אנסה לחדד את הנקודה שלי.

אני מדבר על אחזקת מס' רכבים ולא על רכב אחד. (הרי סביר להניח, שלא יהיה לנו רכב אחד אלא מס' רכבים לאורך השנים)

אלו הן הוצאות מצטברות וזו היא כוונתי.

נניח נקח את אדם X הוא נוהג כ- 20 אלף ק"מ לשנה. הוא נוהג 20 שנה על מכוניות מנהלים מפוארות, שצריכת הדלק הממוצעת שלהן הן 1/10. במצטבר, לכל אורך התקופה הוא עבר כ- 400,000 ק"מ ותדלק כ- 40,000 ליטר בנזין.

נקח את אדם Y - הוא נוסע בדיוק את אותה נסועה. הוא נהג 20 שנה על מכוניות היברידיות/דיזל חסכוניות.

מכונית שצורכות 1/18 ק"מ ליטר בממוצע. הוא תידלק כ- 22,222 ליטר בנזין.

במצטבר הוא עבר את אותם הק"מ כ- 400,000

זו לא בהכרח ההוצאה העיקרית, אבל היא בהחלט הוצאה ניכרת ולא מבוטלת.

נקודת המוצא היא שאין רכב מושלם - הכל מכלול של פשרות. אם אתה מוכן להתפשר על צריכת דלק "פחות טובה" הרי ההיגיון אומר שתקבל משהו אחר בעסקת החבילה - כוח, אבזור, נוחות, מותג וכו'.

הנקודה היא שאם בבחירת רכב המשקל הניתן לנתון צריכת הדלק (בהנחה שאתה לא נהג שנוסע הרבה) יהיה גבוה, אתה תוותר על "פשרה" אחרת שיכולת לקבל תמורת החיסכון בדלק.

הדוגמה הספציפית שנתת היא נסועה גבוהה - 20K ק"מ בשנה זה כבר מספר מכובד. מי שנוסע 20K ק"מ בשנה, רצוי שיקנה רכב שאחד השיקולים הבולטים שלו בבחירה היא נוחות נסיעה, בנוסף לצריכת דלק. משמע הוא יצטרך להתפשר על משהו אחר, כמו אבזור/כוח/מותג.

הנקודה של פות"ש היא שבמידה והנסועה שלך היא נמוכה (לצורך העניין 10K בשנה) ההבדלים הפיננסיים בצריכת הדלק יהיו מינוריים, ועל כן הפרמטר של צריכת דלק הוא שולי (שוב, לא לא חשוב, אך שולי) מכיוון שתמורת הפשרה הזאת יכולת לקבל דברים אחרים שהרכב יכול להציע לך.

זאת נקודה ספציפית בתוך מסקנה יותר רחבה - השיקולים בקניית רכב הם אינדיבידואליים, ובמידה והנסועה השנתית של הרוכש היא נמוכה, הכלל החברתי של לקנות אוטו "חסכוני בדלק" לא בהכרח יספק תמורה מלאה למחיר לאותו נהג.

עריכה אחרונה על ידי Sokuuu
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

^תראה, בגדול אני מסכים איתך.

אני רכשתי פג'ו 107 משיקולים של חסכון בדלק ובהתחלה אני קללתי את הרגע עד שהתרגלתי למצב. אני לא נוסע מעט, אבל גם לא נוסע כזה הרבה שזה מצדיק את הפער בחסכון על נוחות, בטיחות, אבזור וכד'...

כמו שנאמר כאן, הפסדתי יותר על אחזקת הרכב עצמו וירידת ערך.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטעויות לומדים חבר, ברכב הבא חשב את הנסועה הצפוייה בתוך משוואה של צריכת הדלק בין הרכבים המועמדים ותראה כמה כסף אתה חוסך בין רכב לרכב בהתאם לצריכותיהם. אחרי שיהיו בפנייך את הנתונים שרכב A צורך X דלק אחרי Z שנים, רכב B צורך 0.8X דלק אחרי Z שנים ורכב C צורך 1.2X דלק אחרי Z שנים (היפוטתי כמובן) תוכל לדעת כמה הפרמטר של "חיסכון בדלק" באמת חוסך (אינדיבידואלית לך, אבל זה מה שבאמת משנה), ואז תוכל להחליט האם אתה נותן משקל גדול יותר ל"פשרת" הדלק או מנתב את הכסף לתמורה אחרת, שאולי תשרת אותך טוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שרוצה לחסוך בדלק שייסע באוטובוס. רכב זו מותרות, לא הכרח. כל אחד בוחר רכב בהתאם למגבלות תקציבו וסדר עדיפויותיו בנוגע לכלכלתו. מעבר לזה לדעתי כל הטיעונים לא רלוונטיים.

אמירה כ"כ כללית ובלתי מבוססת.

לחייל משוחרר שממלצר 4 דק' הליכה מהבית, ייתכן שרכב זה מותרות. ייתכן.

לאדם נשוי + 3 שצריך לפזר ילדים בין 7 ל8 בבוקר + להיות בעבודה בזמן + תחב"צ זוועה במדינתנו (מכיר מקרוב תאמין לי) = הכרח.

ויש הרבה באמצע.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...