Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך לכוון לחץ אוויר בגלגלים לשיפור הביצועים

שימו לב! השרשור הזה בן 3735 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האמת שאני שמעתי שמשתמשים בחנקן כי הוא מתפשט פחות כשהוא מתחמם, וזה מאפשר לך להשאר עם אותו לחץ אוויר לכל אורך ההתחרעות.

יש מישהו שיודע לפסוק בוודאות?

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קודם כל משתמשים בזה שנים. בתעופה, רכב כבד ועוד.

חלק אומרים שזה די בולשיט ולא ממש תורם אבל נתייחס למה שכן זה אומר להוסיף לנו לפי יצרנים ומשתמשים:

1) מכיוון שהמולקולות של חנקן יותר גדולות מאלו של אוויר בריחת הגז מהצמיג קטנה יותר. מה אני אומר? בעיקר בולשיט, פשוט כי מי שממלא בחנקן לרוב מחליף גם את השסתום (ונטיל) ליותר איכותי ולכן בריחת האויר קטנה יותר מדפנות הצמיג וכו?? לא נראה לי שזה העניין. אבל אנשים שניסו מדווחים על שמירת הלחץ גם מספר חודשים אחרי המילוי הראשוני.

2) החנקן אכן מתפשט פחות מאוויר יחסית לאותה כמות חום הנכנסת למערכת ולכן יעיל יותר אבל זה רק ובעיקר בתנאים קיצוניים כלומר נהיגה ספורטיבית לא יהיה הבדל גדול בנהיגה מנהלתית רגילה. בנוסף זה אומר גם פחות שחיקה לצמיג.

3) כלנו מכירים את הלחות שיש באוויר, בחנקן אין את זה ולכן זה שומר יותר על חלקי המתכת בצמיג והגומי עצמו.(לכן חשוב לייבש אוויר לפני הכניסה למדחס).

ובקיצור תראו מה לג'יי לנו יש להגיד על זה (תנו לי עשירית מהחניון שלו ואני מאור לכל החיים)

http://www.getnitrogen.org/n2study/video/leno.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לדעת שצריך למלות את אותו הלחץ תודה וכל השאר פחות או יותר מה שאני גם שמעתי.

אבל בכל מקרה השאלה שלי הייתה אם אצלנו בארץ ממלאים את הגלגלים בחנקן או לא?

קודם כל משתמשים בזה שנים. בתעופה, רכב כבד ועוד.

חלק אומרים שזה די בולשיט ולא ממש תורם אבל נתייחס למה שכן זה אומר להוסיף לנו לפי יצרנים ומשתמשים:

1) מכיוון שהמולקולות של חנקן יותר גדולות מאלו של אוויר בריחת הגז מהצמיג קטנה יותר. מה אני אומר? בעיקר בולשיט, פשוט כי מי שממלא בחנקן לרוב מחליף גם את השסתום (ונטיל) ליותר איכותי ולכן בריחת האויר קטנה יותר מדפנות הצמיג וכו?? לא נראה לי שזה העניין. אבל אנשים שניסו מדווחים על שמירת הלחץ גם מספר חודשים אחרי המילוי הראשוני.

2) החנקן אכן מתפשט פחות מאוויר יחסית לאותה כמות חום הנכנסת למערכת ולכן יעיל יותר אבל זה רק ובעיקר בתנאים קיצוניים כלומר נהיגה ספורטיבית לא יהיה הבדל גדול בנהיגה מנהלתית רגילה. בנוסף זה אומר גם פחות שחיקה לצמיג.

3) כלנו מכירים את הלחות שיש באוויר, בחנקן אין את זה ולכן זה שומר יותר על חלקי המתכת בצמיג והגומי עצמו.(לכן חשוב לייבש אוויר לפני הכניסה למדחס).

ובקיצור תראו מה לג'יי לנו יש להגיד על זה (תנו לי עשירית מהחניון שלו ואני מאור לכל החיים)

http://www.getnitrogen.org/n2study/video/leno.html

לפי התגובה שלך חשבתי שהוא ירד קשות על החנקן אבל להיפך הוא גרם לי לירצות יותר למלות את הגלגלים בחנקן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החנקן פשוט קל יותר בקצת מהאוויר הרגיל המשמש למילוי הצמיגים.

התחלת כבר לספור גרמים ? 8)

מקור נחמד:

http://www.straightdope.com/columns/read/2694/is-it-better-to-fill-your-tires-with-nitrogen-instead-of-air

רוב היתרונות שוליים לשימוש רגיל, זה טוב בעיקר כדי לתת מענה מסויים לזה שרוב האנשים לא בודקים אף-פעם את תקינות הלחץ בצמיגים שלהם.

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי היקר,

מאמר מאלף, רציתי לדעת אם האמור תקף גם לגבי נהיגה שאינה ספורטיבית, או בניסוח אחר:

האם שווה לנטוש את הגדרות יצרן הרכב ולבצע בדיקה שכזו כדי להגיע לביצועים האופטימלים לכל רכב?

אם תוכל לפרט התאמה לבדיקה לרכבים סטנדרטים, אשמח מאד.

תודה מראש!

אלירן.

אם שותים - לא מקיאים על האוטו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאמר נכון לכל רכב ולכל נהיגה. מה שכן - ההתאמה משתנה בהתאם למזג האוויר ויהיו הבדלים גם אם תעשה את הכיוון בלילה או בצהריים. לכן לרכבים רגילים ולנהיגה יומיומית עדיף לחפש כיוון בסיסי יותר שיתאים באופן כללי לכל תנאי מזג האוויר.

הצעה שלי. תבצע את הכיוון הזה בשעת בוקר מאוחרת, לא בטמפרטורת שיא ולא באמצע הלילה. לא לכוון כל צמיג בנפרד אלה כל זוג (אני מניח שהרכב ישמש גם להסיע יותר מנוסע אחד) ופעם בחודשיים שלושה תעדכן את הכיוון לפי מצב הרכב והעונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

אני יודע שאם ממלאים לחץ אוויר גבוה מדי האחיזה תיפגע והצמיגים ישחקו, השאלה היא האם יש אפשרות למלא לחץ אוויר גבוה יותר ממה שהיצרן קבע מבלי לגרום לשחיקה ואף לעזור באחיזה ובסחיבה?

נניח, בטויוטה זה 32PSI בכל הגלגלים, סתם דוגמה. אם אני אמלא בצמיגים קרים 35-36 בכל הצמיגים אני עלול לקבל אחיזה גרועה ושחיקה או שזה בגדר "המועיל" דווקא? תודה! (:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצועי הצמיג (אחיזת כביש, מרחק בלימה, צריכת דלק, שחיקה וכו') הם הטובים ביותר כאשר שטח המגע של הצמיג עם הכביש הוא אופטימלי, והדבר הזה מושג כאשר לחץ הניפוח בצמיג הוא עפ"י הנחיות היצרן.

כאשר לחץ הניפוח נמוך מהמומלץ, יוטל עומס רב יותר על הצדדים החיצוניים של סוליית הצמיג, מה שאומר שהם יישחקו מהר יותר ממרכז הצמיג והביצועים ייפגעו עקב הקטנת שטח המגע עם הכביש.

אותו הדין חל כאשר לחץ הניפוח גבוה מהמומלץ - העומס יוטל על מרכז הצמיג, שישחק מהר יותר מהצדדים החיצוניים, והביצועים (כולל אחיזה, סחיבה וכו') ייפגעו.

בקיצור - ממש לא מומלץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Tire club

לחץ נמוך יותר יגרום להגדלת שטח המגע עם הכביש, וזו בדיוק הסיבה שבגינה הגיפאים שביננו מורידים לחץ בחולות למשל.

כל מה שרשמת נכון, ולא נכון כיוון שהכל תלוי בתנאי הכביש, בסוג ההנעה של הרכב, במשקל וכו'.

אושריקו, אישית אני מנפח קצת יותר, זה מתבטא בקצת יותר קשיחות של הרכב שזה מורגש (לי לפחות), מבחינת אחיזה 2-3 psi זה לא הבדל של שמיים וארץ.

גם לא מבחינת שחיקה.

יותר מזה לא ניסיתי.

עריכה אחרונה על ידי bengee

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצות יצרן לוקחות מגוון של שיקולים, ביניהם נוחות, צריכת דלק, עומסים ובלאי מכלולים. לחץ אוויר גבוה מהמומלץ יכול לפגוע או להועיל בכל הקשור לענייני אחיזה (ע"ע צמיגי T1R, שם לחץ אוויר גבוה מהמומלץ דווקא משפר את ביצועיהם), יפגע בנוחות אך ישפר את צריכת הדלק. עם הצמיגים הנוכחיים שמתי לב שלחץ אוויר גבוה מהמומלץ גם משפיע על רעשי הדרך שהצמיגים מייצרים.

יחד עם זאת אני טוען שתמיד עדיף לחץ אוויר גבוה במעט מהמומלץ מאשר נמוך ממנו. לא יקרה שום אסון, בלאי מואץ או פגיעה אנושה באחיזה אם תנפח 10-20% יותר מהמלצות היצרן. לדעתי זה עושה רק טוב.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Tire club

לחץ נמוך יותר יגרום להגדלת שטח המגע עם הכביש, וזו בדיוק הסיבה שבגינה הגיפאים שביננו מורידים לחץ בחולות למשל.

כל מה שרשמת נכון, ולא נכון כיוון שהכל תלוי בתנאי הכביש, בסוג ההנעה של הרכב, במשקל וכו'.

אושריקו, אישית אני מנפח קצת יותר, זה מתבטא בקצת יותר קשיחות של הרכב שזה מורגש (לי לפחות), מבחינת אחיזה 2-3 psi זה לא הבדל של שמיים וארץ.

גם לא מבחינת שחיקה.

יותר מזה לא ניסיתי.

המלצות יצרן לוקחות מגוון של שיקולים, ביניהם נוחות, צריכת דלק, עומסים ובלאי מכלולים. לחץ אוויר גבוה מהמומלץ יכול לפגוע או להועיל בכל הקשור לענייני אחיזה (ע"ע צמיגי T1R, שם לחץ אוויר גבוה מהמומלץ דווקא משפר את ביצועיהם), יפגע בנוחות אך ישפר את צריכת הדלק. עם הצמיגים הנוכחיים שמתי לב שלחץ אוויר גבוה מהמומלץ גם משפיע על רעשי הדרך שהצמיגים מייצרים.

יחד עם זאת אני טוען שתמיד עדיף לחץ אוויר גבוה במעט מהמומלץ מאשר נמוך ממנו. לא יקרה שום אסון, בלאי מואץ או פגיעה אנושה באחיזה אם תנפח 10-20% יותר מהמלצות היצרן. לדעתי זה עושה רק טוב.

איתמר

אני חייב לדעת על איזה בסיס ניתנות ההמלצות האלה?

bengee, טייר-קלאב צודק לגמרי.

כשלחץ האויר נמוך שטח המגע של הצמיג קטן במגע עם הכביש. אתה מדבר על שטח, ששם התנאים שונים בשל ההבדלים בטיב המצע.

לראייה:

http://www.autocom.co.il/Betichut/Rechev/MiluyAvirA.aspx

איני יודע מי כתב את הכתבה ומהיכן הנתונים, ולכן אתה מוזמן להתעלם מהמספרים.

הרלוונטי היא הדיאגרמה בתחתית העמוד.

תעשה לך ולמשפחתך טובה, אם לא כלכלית אז בטיחותית, ומלא אויר לפי הוראות היצרן.

מה לעשות, שעדיין המהנדסים שתכננו את הרכב יודעים מה טוב בשבילנו יותר מכל "ממליץ" אחר כאן בפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הידע שלי אני רוכש ממקורות מוסמכים ורשמיים, הסר דאגה מלבך. אין שום בעייה עם מילוי אוויר בלחץ הגבוה במעט מהמומלץ על ידי היצרן.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מקפיד על מילוי אוויר מעבר למומלץ. מרגיש טוב יותר בנסיעה מעבר לחיסכון בדלק.

אבל לא מדובר על שינוי גדול אלא 2PSI עודף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

bengee, טייר-קלאב צודק לגמרי.

כשלחץ האויר נמוך שטח המגע של הצמיג קטן במגע עם הכביש. אתה מדבר על שטח, ששם התנאים שונים בשל ההבדלים בטיב המצע.

.

אז אתה מצטרף לטעות של טייר קלאב.

לחץ נמוך- יותר שטח מגע, נתתי את דוגמת המקרה בשטח כדוגמה (שממחישה את עליית שטח החתך כשיורד הלחץ) ותו לא.

המלצת הייצרן נגזרת מכמה שיקולים, אתה רוצה לומר לי שבחורף לחץ הניפוח צריך להיות זהה?, וכשהרכב עמוס?

יש כמה וכמה משתנים שישפיעו על הלחץ הרצוי, המלצת היצרן הינה בגדר "אופטימום" - למקרה הכללי של יחסי כביש מכונה בתנאים מסוימים, שהתנאים משתנים, גם האופטימום משתנה.

אני חייב לציין שהשורה האחרונה מהתגובה שלך העלתה בי גיחוח קל.

1+ לאיתמר

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3735 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...