Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך לכוון לחץ אוויר בגלגלים לשיפור הביצועים

שימו לב! השרשור הזה בן 3710 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תאמת לקח לי בערך 40 דקות - נסיתי לדייק כמה שניתן !

רציתי לדעת רק מה קורה שמחליפים בולמים ? עם סוגי קשיחות או משנים זוויות קמבר , האם יש לבצע שוב בדיקה ?

בכל שינוי של כיוון גלגלים שמשום מה כולם קוראים לו "כיוון פרונט" בארץ למרות שמכוונים את כל ארבעת הגלגלים ייתכן שינוי בלחץ האויר האופטימלי... אותו דבר גם אם החלפת צמיגים ובוודאי אם שינית מידות של הג'אנט או הצמיג... עם הזמן תידע כבר לבד מה הלחצים המומלצים בערך וביצוע הבדיקה ייקח לך באיזור השלוש דקות. באמת.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

היום בבוקר על צמיגים קרים השעון הראה 29 מקדימה 27 מאחורה וזה הלחץ האופטימלי בשבילי .

2 פחות מאחורה מכיוון שהבגאז' ריק .

שוב היום לקחתי פניות במהירויות גבוהות (לפני הבדיקה האוטו היה נכנס לי הרבה לתת היגוי) והאוטו ממש דבק .

שוב , שווה ביותר לנסות

JDM :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
  • 4 שבועות מאוחר יותר ...
  • שבועיים מאוחר יותר ...

מוטי שלום.

שאלה:

על הסולייה של הצמיגים שלי יש ממש ליד דופן הצמיג בצידו החיצוני מין פס שחור הכהה מהסולייה שלו. רצוי לציין כי הרכב לאחר כיוון פרונט וצמיגים חדשים. האם זה תקין כי אני לא מומחה בנושא. (סימנתי בתמונה את האזור זה נראה).

בברכה גיא.

sportmaxxname.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המשולשים שמסומנים על הצמיג:

בכל מקום שבדקתי דובר על זה שהמשולשים האלה רק אמורים לסמן את המיקום של ה-TWI (Tread Wear Indicator), אותם פסי גומי שיושבים בתוך החריצים ומסמנים את בוא האביב (ואת הזמן לזרוק את הצמיג).

ברוב/כל הצמיגים אמור להיות או משולש או האותיות TWI במיקומים שבהם יש לחפש את פס הגומי.

כמובן שעבור מטרה זו אין שום חשיבות למיקום המשולשים האלה מבחינת גובה לאורך הכתף אלא רק למיקומם ביחס להיקף.

מוטי, השימוש שלהם כסימון לגבול היעיל של הסוליה זה משהו רשמי וסתם לא מצאתי על זה כלום או שהוא נמצא כמתאים בכל/רוב הצמיגים ?

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל שינוי של כיוון גלגלים שמשום מה כולם קוראים לו "כיוון פרונט" בארץ למרות שמכוונים את כל ארבעת הגלגלים ייתכן שינוי בלחץ האויר האופטימלי... אותו דבר גם אם החלפת צמיגים ובוודאי אם שינית מידות של הג'אנט או הצמיג... עם הזמן תידע כבר לבד מה הלחצים המומלצים בערך וביצוע הבדיקה ייקח לך באיזור השלוש דקות. באמת.

מוטי.

מוטי כיוון פרונט בארץ נקרא בשמו הנכון, לאחרונה ביצעתי כיוון פרונט ובדקתי בכמה מכונים, כאשר מכוונים את הפרונט המכון מכוון רק את הסרן הקידמי ובשביל האחורי יש צורך להוסיף כסף.

בגלל זה כנראה זה נקרא כיוון פרונט, כי הכיוון הוא רק לסרן הקידמי.

תמונות של הבובה http://Ami18.pic.co.il :razz:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הסולייה של הצמיגים שלי יש ממש ליד דופן הצמיג בצידו החיצוני מין פס שחור הכהה מהסולייה שלו. רצוי לציין כי הרכב לאחר כיוון פרונט וצמיגים חדשים. האם זה תקין כי אני לא מומחה בנושא. (סימנתי בתמונה את האזור זה נראה).

בברכה גיא.

נשמע נורמלי... בד"כ מדובר בשחיקה כתוצאה מזווית קאמבר נמוכה מדי או תרכובות גומי שונות לרוחב הצמיג.

ניר - לא יכול לענות לך לגבי "רשמיות" נושא החץ, אבל זו בוודאות פיסת מידע נכונה.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי כיוון פרונט בארץ נקרא בשמו הנכון, לאחרונה ביצעתי כיוון פרונט ובדקתי בכמה מכונים, כאשר מכוונים את הפרונט המכון מכוון רק את הסרן הקידמי ובשביל האחורי יש צורך להוסיף כסף.

בגלל זה כנראה זה נקרא כיוון פרונט, כי הכיוון הוא רק לסרן הקידמי.

בקיצור גם אותך האכילו בקטע העצוב הזה... צריך להוסיף כסף לכיוון "פרונט אחורי" (המצאה ישראלית אדירה ששאר העולם עוד לא עלה עליה :? ..).

באנגלית יש לזה שם נורמלי - Alignment = כיוון גלגלים.

השם הישראלי כיוון פרונט מקורו ככל הנראה ברכבים ישנים שהסרן האחורי שלהם לא ניתן לכיוונון (אגב כמו גם בטנדרים ומשאיות וכו' גם כיום)... את השם לא טרחו לתקן מתי שסרנים אחוריים שזקוקים לכיוונון התחילו לצוץ ונשארת עם השם שהיום הוא פשוט שגוי.

נעים מאוד, ברוך הבא לעולם הג'אנטים "מגנזיום"... :roll:

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי

על הרכב כתוב שהלחץ צריך להיות 26 אחרי שתמיד השתמשתי ב 30 ועכשיו ירדתי ל 26 ההבדל הוא די גדול אבל עדיין השחיקה של הפס לא מגיע עד המשולש,יש עוד ס"מ אחד או שניים אז הגיוני שאני אצטרך לנפח צמיגים על פחות מ 26 כי זה איכשהו ניראה לי מעט?(זה מדובר על הקדמיים על האחוריים אפשר הרבה יותר להוריד לחץ)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי, בימינו לצערי יש יותר כאלו המתבטאים ב"סלנג" שכן זו השפה היחידה שהם מכירים.

לפעמים עדיף לעשות כיוון "פרונט" לסרט האחורי מהסיבה הפשוטה שאם תעשה כיוון גלגלים לא יבינו מה אתה רוצה..

כנ"ל לגבי ג'נטים. לא זכור לי מישהו שסיפר לי שיש לו גלגלי סגסוגת או חישוקים קלים או איך שלא תקרא לזה. לכולם הרי יש מגנזיום :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקסר -

הלחץ האופטימלי תמיד יותר גבוה (!) מהלחץ המומלץ ע"י היצרן.

אם יצא לך בניסוי שהלחץ יותר מדי גבוה רוב הסיכויים שלא ביצעת את הניסוי כמו שצריך, קרא את ההוראות מחדש, הכל כולל הכל ובצע אך ורק לפי המתואר.

יניב -

חס וחלילה!

תמשיך להיכנע להתדרדרות השפה ותמצא את עצמך בסוף מדבר אך ורק עם עילגים וטיפשים שלא יודעים כלום חוץ מטעויות.

חובה עליך לתקן את הטעויות בכל זמן שאתה מסוגל כדי ללמד את אותם חסרי הידע את העובדות.

קראת פעם על "חוכמת האינטרנט"?

חיפוש של המושג ייתן לך חומר למחשבה.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3710 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...