Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פירוק סטרטר 626

MOSHE18
שימו לב! השרשור הזה בן 2751 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, יש לי צורך בפירוק סטרטר למאזדה 626, או לפחות להגיע למצב שאני נותן לו מכות קטנות כדי לוודא שאכן תקול.

ממה שהבנתי הוא ממוקם בין המנוע לדשבורד, 3 שעות ניסיתי למצוא אותו ולבסוף הזמנתי גרר :x

מחכה לעזרה מכם.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תודה רבה, הלכתי עם התמונה שהעלת וחיפשתי תמונת מנוע (FS) מחלקו האחורי, ערכתי אותה וצרפתי אותה כאן כשהסטרטר מסומן בעיגול הצהוב, כפי שניתן לראות הוא נמצא למטה והגישה אליו לא נוחה.

אשמח לעוד טיפים מכם איך אני יכול לגשת אליו לפני שאני מפרק חצי רכב.

תודה

1883_11_DSCN9377.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים, ממשיך.

הרמתי את הרכב בתנאי שטח, נתתי כמה מכות (לא חזקות מדי, בלי פטיש) לסטרטר, הרכב עשה קצת רעש, לא הניע. בניסיון נוסף הרכב העלה עשן מהמצבר והסטרטר רתח. מה אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תצטייד מראש בבוקסות ארוכות ומאריך.

החלפתי פעם סטארטר באופל אסטרה בדיוק באותו המיקום, היה לא פשוט לפרק ולהרכיב בגלל הנגישות; בייחוד את הבורג העליון ומחברי החשמל. בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים, ממשיך.

הרמתי את הרכב בתנאי שטח, נתתי כמה מכות (לא חזקות מדי, בלי פטיש) לסטרטר, הרכב עשה קצת רעש, לא הניע. בניסיון נוסף הרכב העלה עשן מהמצבר והסטרטר רתח. מה אומרים?

אני לא אתפלא שהעשן שיצא בסביבת המצבר הגיע למעשה משריפה של הבידוד של הכבלים המתחברים למצבר לכן תבדוק טוב את הנושא.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכונאי ראה את הרכב וטען כי הסטרטר תפוס בגלגל התנופה, נדרש לפרק גיר (לא באופן מלא) בכדי להפוך את גלגל התנופה (באם אפשר, גם זה לא בטוח, יש סיכוי שנדרש להחליפו) ולאחריו לראות האם הסטרטר עדיין בין החיים.

דעתכם (+מחיר סביר לדעתכם בלי סטרטר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן נגיעות של מתח ישיר לסטרטר עצמו ותראה אם מישתחרר. בכל מיקרה לא בטוח שגלגל התנופה ניזוק בכלל אז אין שום טעם ישר על ההתחלה ללכת עליו והלהוריד גיר. תתחיל בהורדה של הסטרטר בלבד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עשיתי עוד כלום (מעריך שהנזק הכספי יהיה גבוה) - האם אתם ממליצים לי לפרק לבדי את הסטרטר כדי לראות אם הוא בין החיים? האם הדיאגנוסטיקה של המכונאי נשמעת סבירה (הוא טען כך לאחר שסיבב את הפולי מנוע באופן ידני לוודא שהמנוע לא תפוס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין פרוק הסטרטר.צריך קודם כול לנתק את המצבר.בתמונה שהעלתה יש פחית "תמיכה" עם שלוש ברגים שצריך לפרק.לפרק את החיבורי חשמל לסטרטר. מלמטה יש 2 ברגים שמחזיקים את הסטרטר. ובורג עליון שנימצא מיתחת למסנן אוויר. צריך לפרק את כול הבית מסנן שלו. שם תיראה שני ברגים הפנימי הוא של הסטרטר.

כמו שכתבו למעלה רוב העבודה היא מיתחת לרכב צפוף אך אפשרי . את הסטרטר שלי שיפצתי בחשמליה באשקלון .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לפרק תחילה את הסטרטר. הסטרטר היה תפוס ולכן יצא עשן. עניין העשן חמור ויש לבדוק איזה נזק נגרם [ונגרם!] ולתקנו. לאחר פירוק הסטרטר יש לבדוק שהמנוע מסתובב תקין כך שגלגל התנופה מסתובב עמו.

אם הכל מסתובב חופשי ותקין, וזר השיניים בגלגל התנופה אינו פגוע, יש לנסות להתקין סטרטר תקין [ ולא לשכוח לטפל בבעיה העשן שיצא מכבלי החשמל או מהיכן שיצא העשן] ואז לראות אם מניע כאשר נסיוןההתנעה יהיה במתן סטרטר קצרצר בלבד לראות שהסטרטר מצליח לסובב את גלגל התנופה והמנוע. יש לבצע זאת במקצועיות ואם לא ידועים אז עדיף [ בכל מקרה ] לגשת למוסך / לחשמלאי שמבין ומומחה.

בהצלחה

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2751 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...