Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

רוני, שמור את הכוח שלך לביקורות המהותיות.

יש (ולדעתי ימשיכו להיות) כאלו.

יש לי הרבה כוח :-D

אני עוקב אחרי טראמפ בעיקר כי אני נהנה מזה.

ואני מסכים שזה יותר בבחינת אנקדוטה, אבל עדיין חושב שהתעלמות מוחלטת מזה נוגעת למה שטענתי קודם - הרחבת מה שנחשב מבחינתנו "נורמלי", שמאפשרת לאנשים כאלה לעשות כרצונם. ממשל טראמפ הצליח להפוך את זה לאמנות - יש שם כ"כ הרבה אנשים שמנצלים לרעה את תפקידם שכבר אי אפשר לעקוב, אז אנשים פשוט מוותרים.

א. הטענה הזאת הגיונית בדיוק כמו הטענה שכל ג'וינט מוביל להרואין.

ב. במקרה הזה בוחר להתייחס לפן הדתי מבלי להתייחס למהות, והיא שלמרות שבשם המוסר (והדת, שעדיין מהווה "שחקן" ראשי בהרבה שיקולי מוסר להמון אנשים בעולם) אנשים עדיין נותנים מהצד. וימשיכו לתת מהצד. כשנורמה מופרת בשיטתיות, אתה מתחיל לתהות למה היא נורמה. שים לב שיש הרבה פחות רציחות מאשר, למשל, בגידות או עבירות מהירות, או עישון סמים קלים.

ג. פסלת את טראמפ על עצם האוויר שהוא נושם, אין שום דבר שהוא יעשה, כולל להביא שלום עולמי ו-BJ לכל אחד תוך כדי, שיגרום לך להגיד עליו משהו חיובי.

ד. לגבי לא נכון - מבחן התוצאה, יו קנואו. די מדבר בעד עצמו.

א. אתה מתבלבל - זו לא האנלוגיה הנכונה. קח בנאדם שמעולם לא עבר על החוק מול בנאדם שעבר על החוק ולא עשו לו כלום. על בסיס שני הפרמטרים האלו בלבד (ננטרל את השאר לצורך הדיון) - מי לדעתך מוסרי יותר? מי לדעתך יותר עלול לעבור על החוק?

ב. שוב, לא מבין את הקשר לדת (שאגב, לפחות במקרה של היהדות אומרת בפירוש שאסור. לא יודע לגבי הנצרות), אבל האם אתה באמת שואל למה זו נחשבת נורמה לא לנאוף? אתה מודע לכך שכשאנשים מתחתנים (ושוב, לא משנה אם זה טקס דתי או לא) אז הם נשבעים להיות נאמנים אחד לשני? מה אתה מציע? שנהפוך את הניאוף לנורמה? האם יש לך ספק קל שבקלים שזה רק ירע את מצבנו כחברה? והשוואה בין בגידה לבין רצח, או לכיוון השני לגבי עבירת מהירות - היא שגויה מיסודה. או שתיכף תרצה להציב את כולם על ציר אחד ולהתחיל להתווכח...

ג. יביא שלום עולמי ואני שלו לנצח. פסלתי אותו על מגוון רחב מאוד של דברים שרק חלקם דוברו בשרשור הזה. סמוך עלי בבקשה שכשאני נכנס כ"כ עמוק לנושא שמעניין אותי, אני לא מבסס את זה על "סתם לא בא לי טוב".

ד. בעיניך. בעיני - אתה טועה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשגב מבינתי איך הפיכת ניאוף לנורמה (מה זה נורמה? הרי ממילא אחוזי הניאוף לא נמוכים כלל) יהפוך את העולם למקום רע יותר (או אי-הפיכתו לטוב יותר, אני פשוט לא חושב שיש לזה השלכות כה גלובליות), גם מכיוון שבינתיים נורמת הנישואין כהתחייבות גורמת בעיקר לירידה בכוחו של מוסד הנישואין.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מבין למה הפיכת אקט של בגידה למשהו שאינו שלילי בעיני החברה יכול להרוס מרקמים חברתיים שלמים, למה מוסד הנישואין והזוגיות ייהרס כתוצאה מכך ולמה האמון בין אנשים ייפגע באופן בלתי הפיך, אז באמת שאין לנו על מה לדבר (אבל היי - שום דבר שלא ידענו קודם).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסד הנישואין נמצא כעת בתקופת שפל כנראה הכי חמורה שלו מאז ומעולם ויותר ויותר זוגות בוחרים במודע לחיות יחדיו מבלי להינשא זל"ז. לא רק זה, אלא שאחוז הגירושין ברוב מדינות העולם המערבי גבוה ביותר. שיעור הבגידות, שוב, לא קטן ואף פעם לא היה קטן. במקום לצעוק ולהזדעק על כך שאנשים לא חושבים כמוך, אולי פעם אחת תחשוב למה משך שנים רבות, גם בימים של מוסכמות חברתיות קשיחות הרבה יותר, שום דבר לא השתנה.

טוב או לא, בגידות בקשרי נישואין היו, ישנן ויהיו. אנשים שבגדו בנשותיהם הצליחו בעסקים, ניהלו מדינות, וגם כשלו בכל אחד מהם, כי מה לעשות, התופעה רווחת. הקשר שאתה מנסה לעשות, חוץ מהתחסדות פוריטנית, אין בו כלום.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסד הנישואין הוא לא העיקר כאן (גם אותי הוא לא מעניין במיוחד) אלא הזוגיות. ונכון שמאז ומעולם היו בוגדים, אין פה שום דבר חדש. ואין גם קשר בין בגידות לבין הצלחה בעסקים.

הקשר שאני עושה פשוט, והוא מהווה רק נדבך נוסף במהות של דונלד טראמפ. בוודאי לא החמור שבהם, אלא שבעיניך זה לא מוריד במאום מהאיש, ולדעתי אתה טועה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תפשפש בקורות חייהם של רוב מנהיגי העולם (בכל הזמנים), בלא קשר למחנה אליו הם שייכים, תמצא בגידות בבנות זוג.

אלה אנשים חזקים, חצופים במידה רבה ומלאי בטחון עצמי, ולרוב אחד הביטויים הוא סקס מחוץ לנישואין. לכן אין קשר בין סקס מהצד לבין כשירות להנהיג, וגם אין קשר לטראמפ במקרה הזה.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מפתיע אותי שאתה מקשר חוזק ובטחון עצמי לבגידות. אצלי הקישור דווקא הפוך, אבל מה אני מבין.

ואגב, טראמפ אולי מציג בטחון עצמי כלפי חוץ אבל בפועל הוא סובל מאגו שברירי ברמות מביכות. אולי זו אחת הסיבות שהוא בוגד באשתו עם כוכבניות פורנו.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשם ההגינות, אני לא חושב שאנחנו מכירים אותו מספיק טוב כדי להגיע למסקנות כאלו מרחיקות לכת לכאן או לכאן. אנחנו לא פולחים לב וכליות.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מפתיע אותי שאתה מקשר חוזק ובטחון עצמי לבגידות. אצלי הקישור דווקא הפוך, אבל מה אני מבין.

כי אתה מסתכל על זה מצד של סדרות נוער נאיביות ו"איזהו גיבור, הכובש את יצרו" ואני מסתכל על זה נטו מהצד של התעוזה שנדרשת לעשות משהו שלכאורה נגד הנורמה, מבלי להיכנס כלל לעניין האם זה טוב או לא. כדי להעיז צריך בטחון עצמי, אני לא חושב שיש מה להתווכח על זה (למרות שאני בטוח שאתה תמצא).

ואגב, טראמפ אולי מציג בטחון עצמי כלפי חוץ אבל בפועל הוא סובל מאגו שברירי ברמות מביכות. אולי זו אחת הסיבות שהוא בוגד באשתו עם כוכבניות פורנו.

אין לך שום דרך לדעת את זה, אלא אם אתה מחשיב את השנאה שלך אליו כאינדיקטור.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תפשפש בקורות חייהם של רוב מנהיגי העולם (בכל הזמנים), בלא קשר למחנה אליו הם שייכים, תמצא בגידות בבנות זוג.

רוב מנהיגי העולם? בכל הזמנים?

חתיכת טענה.

אני בטוח שיש לך איזשהו קצה של הוכחה לטענה כזו בומבסטית (או אפילו סתם סיבה לחשוב ככה, מעבר ל״הרגשה״ שלך), ואתה לא סתם זורק הצהרות שאין לנו (או לאף אחד) שום דרך או סיכוי לדעת אם הן נכונות. בטוח לגמרי.

כי אתה מסתכל על זה מצד של סדרות נוער נאיביות ו"איזהו גיבור, הכובש את יצרו" ואני מסתכל על זה נטו מהצד של התעוזה שנדרשת לעשות משהו שלכאורה נגד הנורמה, מבלי להיכנס כלל לעניין האם זה טוב או לא.

אה, אז רוני ״תמים״ כי קשה לו לסמוך על או להאמין למישהו, שהפר בקונסיסטנטיות את האמון של האישה שאמורה לסמוך עליו יותר מכל אחד אחר בעולם. ואתה ״ריאלי״ כי אתה חושב שתעוזה מחייבת אותו להיות כזה שקרן. אוקיי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב מנהיגי העולם? בכל הזמנים?

כן, בראש מדינות או זרמים דתיים למיניהם. כן. מאז ומעולם, בכל הזמנים.

קטע אנושי דפוק כזה של שיכרון כוח ואגו שמתבטא גם בתחום המיני,

בלי קשר לעמדה המוסרית הרשמית של הארגון/תנועה/דת שאליה משתייך המנהיג.

הביקורת על התנהגות כזאת היא לגיטימית

(והיו במהלך ההיסטוריה גם מנהיגים חזקים ומשפיעים שהיו ללא רבב בתחום הזה),

אבל לא תזיק לדיון איזו מידה הגונה של ציניות שמקורה בידע היסטורי ובטיפ-טיפה פסיכילוגיה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לא תזיק לדיון איזו מידה הגונה של ציניות שמקורה בידע היסטורי ובטיפ-טיפה פסיכילוגיה.

אני היסטוריון, ואני אומר:

א. אי אפשר לדעת בנוגע ל"רוב מנהיגי העולם בכל הזמנים". אנשים שוכחים כמה אי-וודאות יש במקצוע הזה.

ב. למי אכפת?! למה אנחנו מדברים על זה? מה זה משנה?!

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, בראש מדינות או זרמים דתיים למיניהם. כן. מאז ומעולם, בכל הזמנים.

קטע אנושי דפוק כזה של שיכרון כוח ואגו שמתבטא גם בתחום המיני,

קשקוש (או במילים אחרות - השערה לא מבוססת), שמקורו (בדיוק כפי שמדגים המשפט השני שלך) בראיית העולם שלך ולא בשום מקור עובדתי.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כמו הביקורת שלך, שמקורה בראיית העולם ובאידיאלים שלך ולא בשום דבר אחר.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, מעולם לא טענתי אחרת. הביקורת שלי היא דעתי האישית, ויש לראות אותה בדיוק ככזו, לא פחות ולא יותר. מן הסתם, היא מבוסת על ראיית העולם והאידאלים שלי.

אני מקבל את דעתך האישית (אם כי לא מסכים אתה, כפי שכתבתי). אבל לא מקבל אמירה לא מבוססת בעליל כמו ״רוב מנהיגי העולם״ וכו׳.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...