Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הסוף של ענף המוניות קרב?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברגע שיהיו אוטונומיות הרבה דברים ייגמרו, בוא נאמר שרוב הסיכויים שהמדינה תצטרך למצוא מקור תקציבי חלופי למיסים על הרכבים שיש היום

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר יגיעו הרכבים האוטונומים , זה אומר רק שיתחלפו הרכבים שיש כיום בכביש. כלומר יהיו עדיין רכבים. רק אולי פחות בסך הכללי ,

אולם כל רכב יסע יותר , וכנראה שסך הק"מ שהם יעברו יהיה גבוה מסך הק"מ שעוברים רכבים היום.

כך שמעבר למס לפי נסועה (כאשר כבר היום יש באוצר מי שמהרהר על כך בקול ) נראה צפוי מתמיד.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר כתבתי על כך בשרשור המיועד פעם, אבל עם הרכבים האוטונומיים כנראה שמנגנון הבעלות על רכב פרטי שאנחנו מכירים יעבור מן העולם.

מדברים על MaaS - Mobility as a Service או בשמו הקודם TaaS - Transportation as a Service.

במקום לקנות רכב אתה תשלם פר נסיעה למפעיל, רק שבמקום לעלות לאוטובוס או מונית שירות אתה תזמין רכב אוטונומי שיגיע אליך ויסיע אותך למחוז חפצך כמו מונית ספיישל, ואז ימשיך לנוסע הבא.

חלק אפילו מדברים על זה כמודל קצת יותר יקר לעומת מודל שיאפשר איסוף של 3-4 נוסעים על מסלול יעיל מאוד וזול לכל אחד מהם.

אפשר להרחיב על זה עוד המון, אבל זה לא נראה בכיוון של סרטי מד"ב עם רכבים אוטונומיים בבעלות פרטית.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
כאשר יגיעו הרכבים האוטונומים , זה אומר רק שיתחלפו הרכבים שיש כיום בכביש. כלומר יהיו עדיין רכבים. רק אולי פחות בסך הכללי ,

אולם כל רכב יסע יותר , וכנראה שסך הק"מ שהם יעברו יהיה גבוה מסך הק"מ שעוברים רכבים היום.

כך שמעבר למס לפי נסועה (כאשר כבר היום יש באוצר מי שמהרהר על כך בקול ) נראה צפוי מתמיד.

אם במקום אגרת רישוי מטומטמת ומס על דלק שהוא יותר מערך הדלק יהיה מס נסועה - הללויה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר כתבתי על כך בשרשור המיועד פעם, אבל עם הרכבים האוטונומיים כנראה שמנגנון הבעלות על רכב פרטי שאנחנו מכירים יעבור מן העולם.

מדברים על MaaS - Mobility as a Service או בשמו הקודם TaaS - Transportation as a Service.

במקום לקנות רכב אתה תשלם פר נסיעה למפעיל, רק שבמקום לעלות לאוטובוס או מונית שירות אתה תזמין רכב אוטונומי שיגיע אליך ויסיע אותך למחוז חפצך כמו מונית ספיישל, ואז ימשיך לנוסע הבא.

חלק אפילו מדברים על זה כמודל קצת יותר יקר לעומת מודל שיאפשר איסוף של 3-4 נוסעים על מסלול יעיל מאוד וזול לכל אחד מהם.

אפשר להרחיב על זה עוד המון, אבל זה לא נראה בכיוון של סרטי מד"ב עם רכבים אוטונומיים בבעלות פרטית.

אני לא ממש מקבל את הניתוח העתידי הזה.

קודם כל, במה שאתה מתאר, אין שום שינוי, לא מעשי, לא חדשני ולא טכנולוגי אל מול "אני לא רוצה להחזיק יותר רכב פרטי כי מהיום אני מתנייד רק במוניות".

כמה אנשים כאלה אתה מכיר בארץ?

יתירה מזאת, ה TAAS הזה...בארץ הקודש...זה יעבוד בשבת?

כי אם לא, אז בכלל תשכח מירידה ברכישות רכב פרטי.

שנמשיך?

בטוח בזמני הפיק, יהיה הרבה יותר ביקוש מאשר היצע (שבתות, חגים, סדר פסח וכו), מספיק פעם אחת שלא תגיע עם אישתך לסדר פסח כי "אין רכבים פנויים" או שאיזה אחד שבד"כ רגיל להתנייד במרצדס יקבל לטיול לאילת פיקנטו והופ, הוא רץ לקנות אוטו.

בקיצור, שקודם יהיו בכלל כאלה רכבים למכירה לקהל החופשי, אבל גם כשיהיו, אתה חולם אם אתה חושב שזה ילווה באיזה גל נטישות של בעלות על רכב פרטי.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שזה יהיה דומה למונית, אבל עם שיפורים מהותיים:

מבחינה כלכלית מדברים על מחיר של אוטובוס פלוס ולא מונית ספיישל מינוס, כשזה יהיה זהה (אולי גם רגולטורית) לתחנת מוניות ספיישל, משמע שוק חופשי, עם מתחרים, מניח שחלק מהמפעילים יבחרו לעבוד בשבת, כנראה שאחרי כמה שנים מכון צומת, או המכון מדעי טכנולוגי להלכה או גוף דומה יתיר שימוש בשירות בשבת בתנאים מסוימים (כמו מעלית שבת או שעון שבת או טלפון גרמא וכו').

יש לך בעיה היום להזמין מונית בשבת? אפילו בבית שמש בזמנו היה ניתן להזמין מונית בשבת, לא באופן רשמי ולא דרך התחנה, אבל לקוחות שביקשו קיבלו מספר טלפון ישיר של נהגים שעובדים בשבת ותיאמו מולם. למה שזה יהיה שונה?

מבחינת יעילות אם אתה מזמין את הנסיעה (במיוחד בזמני פיק) המערכת יכולה (We have the technology!) לבנות מסלול יעיל ל-3-4 נוסעים ולאגד אותם לנסיעה אחת שלא לוקחת הרבה מעבר לקו הישיר לכולם.

תוסיף לזה את ההפחתה המשמעותית בפקקים (אם מדברים על מערכת אוטונומית נפרדת מכלי רכב עם נהג אנושי מדברים על הפחתה של 80% מהזמן שאתה עומד בפקק).

אין מצב שאתה תקבל תשובה שאין רכבים פנויים, זו מערכת ממוחשבת עם אלגוריתמים, לא סדרן, ובנוסף לזה היא יודעת את כל תכנוני הנסיעה כולל יעדים של כל הרכבים שלה, היא יודעת (כבר היום במערכות בדיקה) לדייק עד רמת ה-5 דקות מתי הרכב יגיע ללקוח ה-100 בתור.

לגבי טיולים לאילת, זה לא הכיוון בקרוב, נסיעות ארוכות טווח מתוכננות להישאר על תשתית "כבדה" כמו רכבת בינתיים, הרכבים האוטונומיים מתוכננים בתקופה הקרובה (סדר גודל של 20 שנה בערך כן?) לפתור את בעיית ה-First Mile ו-Last Mile מה שנקרא (לא מילולית קילומטר ו-600 מטרים כן? אלא בתוך המטרופוליטן וקצת מעבר).

ברור שזה לא יחליף את הרכב המשפחתי, אבל אולי משפחות שמחזיקות 2-3 רכבים יוכלו להסתפק באחד, שייצא רק לנסיעות לאילת ולדודים בבאר שבע ובמהלך השבוע יישאר בחניה?

ואתה לא קראת את מה שכתבתי, איך אני יודע? כי בינתיים לא מדברים על מכירה לקהל החופשי אלא שוב TaaS/MaaS.

וזה לא ילווה גל נטישות של בעלות, זה יהיה הדרגתי, בשלב הראשון (יכול לקחת גם 10 ו-15 שנה) אתה לא תמכור את הרכב שלך, אלא תשאיר אותו בחניה, כי יהיה לך זול ומהיר יותר ובטח נוח בהרבה להגיע ברכב אוטונומי ולגרד ברגל בדרך למשרד.

בשלב השני (לפחות כמה שנים לאחר השלב הראשון) משפחה שמחזיקה 2 או 3 רכבים פשוט לא תחליף את הרכב הישן בחדש, עד שתמכור אותו או תגרוט אותו או משהו כזה ותשאיר רק רכב אחד.

בשלב השלישי (שיכול לקחת גם 10 ו-15 שנים) כשיהיה פתרון כוללני אתה כנראה תוותר על הרכב הפרטי לחלוטין

זאת אומרת שלכל הפחות ה"וויתור על הרכב הפרטי לחלוטין" זה באיזור 25-50 שנה קדימה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, קטונטי מלהתנבא על עוד 50 שנה.

מבחינתי, יכול גם להיות טלה-פורטר ובלחישת בים מי אפ סקוטי אתה תעבור מהמיטה למשרד כשבזמן הטרנספורמציה המכשיר מסב לך את הפיג'מה בחליפה מחויטת 3 חלקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז עזוב, בוא נדבר על עוד 10-15 שנה, כל מי שמתעסק בתחום מדבר על רכבים אוטונומיים כצי לצורך MaaS, את הרכב הפרטי רוב הזמן תשאיר בבית

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדבר על

הם דיברו....דיבורים...על הדיברות...דיבורים!

בחייאט, כל החיזוי עתידות הזה זה מה סבא שלי היה קורא לופט גשאעפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז עזוב, בוא נדבר על עוד 10-15 שנה, כל מי שמתעסק בתחום מדבר על רכבים אוטונומיים כצי לצורך MaaS, את הרכב הפרטי רוב הזמן תשאיר בבית

אתה או הם "אלא שמנסים להיות אורי גלר" לא באמת יודעים כלום לגבי מה שיקרה בעוד 10-15 שנים מהיום. ייתכן מאוד שבעתיד בעוד 10-15 התחבורה תהייה בעזרת קפסולות בעלי מנוע חשמלי אשר יסיעו אנשים מנקודה לנקודה באוויר ולא על היבשה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה או הם "אלא שמנסים להיות אורי גלר" לא באמת יודעים כלום לגבי מה שיקרה בעוד 10-15 שנים מהיום. ייתכן מאוד שבעתיד בעוד 10-15 התחבורה תהייה בעזרת קפסולות בעלי מנוע חשמלי אשר יסיעו אנשים מנקודה לנקודה באוויר ולא על היבשה.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5612270,00.html#autoplay

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם דיברו....דיבורים...על הדיברות...דיבורים!

בחייאט, כל החיזוי עתידות הזה זה מה סבא שלי היה קורא לופט גשאעפט.

אם מישהו היה אומר לך לפני 15 שנים שתוך עשור מחירי הדירות יוכפלו, לא היית רץ להשקיע?

מה שתיארת זה מקרה פרטי (מאוד, קפסולות, חשמלי, באוויר) של מה שאמרתי.

לא יודע בוודאות אם זה יהיה באוויר או על הקרקע למרות שיש לי הערכה שזה יהיה על הקרקע אבל לך תדע.

לא זו הנקודה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישהו היה אומר לך לפני 15 שנים שתוך עשור מחירי הדירות יוכפלו, לא היית רץ להשקיע?.

ה"מישהם" האלה ש"אומרים", הםהרבה יותר הבטיחו דברים שלא התקיימו מאשר שכן התקיימו. בערך יחס של 1 ל מליון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...