Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תהיה לגביי הרכב הבא - כמה לחסוך?

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 3297 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם אתה מחפש מיני ביצועיסטית (אפס למאה ב-11 שניות) יחסית וחסכונית ומאוד וגם מאובזרת, בטיחותית ומודרנית - אין ספק שפיג'ו 108 צריכה להיות הנבחרת שלך. אני בעצמי פוזל לכיוונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נכון, זה בדיוק מה שאני חשבתי, הבעיה איתה זה המזגן. אני גר בעיר חמה, ואין תריסי מזגן באמצע הדשבורד שניתן לכוון.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור אני מבין שאתה מה שאני מכנה 'נעול מחשבתית', אבל בתור אחד שראה לא מעט פוסטים שלך והתרשם שאתה אדם רציונלי, אני חייב לשאול -

מה בדיוק הרציונל מאחורי החלפת רכב כמו שיש לך, ברכב אחר, כאשר בהינתן המגבלות שאתה מציב (רק חדש, תקציב 'מוגבל') ברור שההפרש בתמורה יהיה קטן יחסית לעלות ההשקעה - וזאת תחת ההנחה שיהיה הפרש כזה (חלק מהרכבים שעלו כאן כאופציה מציעים קרוב לאפס הפרש בתמורה)?

רשמת 'אני לא מעוניין ברכב שאצטרך לדאוג כל בוקר שלא יתקע', האם אתה רוצה לומר לי ברצינות שאתה סבור כי רכב מודרני (נניח בן 3 שנים), שכל חטאו הוא שמישהו אחר נהג בו לפני כן, נתקע כל שני וחמישי? אני מוכן להתערב איתך שהפג'ו בת ה19 שלי (עליה השלום) עשתה לי כמות קטנה או זהה של בעיות לעומת הקליאו החדשה שלך...

אתה מעוניין לשדרג חוויית נהיגה בלי להכנס להשקעה כלכלית גדולה? אחלה, תמכור את הרכב ותרכוש רכב יד2 מסגמנט גודל/ביצועים גדול מהקליאו שלך.

אתה מעוניין לשדרג חוויית נהיגה ומוכן להשקעה כלכלית גדולה? אחלה, תוסיף עוד כמה אלפי/עשרות-אלפי שקלים, ותרכוש איזו צ'יצ'ולינה מוגדשת שתעשה לך הרבה שמח

אתה מעוניין למקסם השקעה כלכלית? אחלה, תשאיר את הקליאו אתה בלאו הכי נכנס לתקופת לימודים בה ייתכן והאקסטרה כסף יעזור לך.

אתה מעוניין בריח של ניילונים כי שלך כבר סיים את שלו? אחלה, תמכור את הקליאו ותרכוש סופר מיני אחרת שמציעה איכויות דומות-עד-זהות, ותוסיף לצורך ה'שדרוג' כמה עשרות אלפי שקלים. אבל לפחות תגיד שזה מה שאתה מחפש... ;)

בכל מקרה מאחל לך בהצלחה עם הרכב, ויותר חשוב בתואר! מה אתה מתכנן ללמוד?

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה השתמע מהדברים שלי, אבל זה לא שאני מבקש עכשיו פורשה 911, לא מחפש 0-100 ב6 שניות.

בסעיף ההתנהגות הקליאו שלי בסדר גמור, אבל אני מחפש משהו יותר סוחב, עם יותר כוח, נניח אם הרכב עכשיו עושה 0-100 ב13 שניות, אז רכב שעושה 0-100 בסביבות 10-11 שניות זה בסדר. עוד קצת קג"מים וכ"ס לא יזיקו. הרכב הזה קצת עצל.

אבל כן, סופר מיני מתקדמת יותר בעקרון זה מה שאני מחפש, אבל עם שידרוג בסעיף הביצועים. שוב - אין לי בעיה עם מכונית גדולה או קטנה יותר, זה באמת לא מפריע לי.

מתכנן ללמוד מדמ"ח בבן גוריון.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה גם אם תקנה בימבה, מסבירים לך שכל עוד תקנה רכב חדש - כל מה שחסכת ילך לפח עם תוספות.

גם אני חייל משוחרר ורציתי לקנות רכב חדש, אבל קניתי 206+ מציאה וחסכתי לעצמי הרבה כסף, ועכשיו חוסך ללימודים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובל, הרכב הנוכחי שלי נקנה כחדש, אני יודע מה זה ירידת ערך, מכיר את זה ומודע לזה, לא מסתכל על זה במכלול השיקולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שיעידו לך רבים פה(כולל אותי), לתוספת כוח מתרגלים מהר, ולא כול כך שמים לב אליה. במיוחד אם זאת תוספת כוח קטנה(מה שאתה מתכנן)

הייתי מציע לך לקחת אפילו לשבוע רכב ששווה ערך בכוח לרכב שאתה בונה עליו, תחווה את זה בעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לפי התיאוריה שלך אם אני אנהג שבוע - שבועיים בגרמניה על איזו גולף GTI אני אתרגל אליה ואז יהיה לי קשת לרדת ברמה. :roll:

דווקא תוספת הכוח שהפאביה מציעה היא מהותית, אני מקבל תוספת של 15 כ"ס, כמעט 6 קג"מ וזמני התאוצה שלי מתקצרים ב2.5-3 שניות. זה השיפור המתבקש והרצוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל 'פעוט' בין הבדל של 15 כ"ס ו200 כ"ס, לפחות כך שמעתי ;)

אז אני סקרן - מהי העלות האמיתית של השדרוג המדובר (בהנחה שעשית חישוב כזה)?

קרי, נניח והיית שומר על הקליאו שלך שלוש שנים (בתור דוגמא), כמה כסף אתה אמור לאבד בירידת ערך + טיפולים?

בהנחה שיש לך כסף נזיל עבור השדרוג, כמה כסף תאבד ב3 שנים על רכב חדש עקב ירידת הערך?

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע - בסביבות 40-45 אלף ש"ח.

טיפולים: ככל הנראה יהיה מצבר, סט צמיגים שוב, טיימינג, טיפולים שוטפים יקרים (החלפת נוזל קירור וכו'), עלויות אחזקה ל3 שנים - משער שמשהו כמו 5000-6000₪ (לא כולל בלת"מים אם יהיו כאלה).

ירידת ערך אחרי 3 שנים: סביר להניח שהרכב יעלה בסביבות 25 אלף ש"ח, עכשיו הוא שווה כ-45 אלף ש"ח.

כלומר - 25 אלף ש"ח בערך. לאחר מכן השדרוג יעלה לי הרבה יותר, אצטרך להוסיף 60 אלף ש"ח בערך כדי להתקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה השתמע מהדברים שלי, אבל זה לא שאני מבקש עכשיו פורשה 911, לא מחפש 0-100 ב6 שניות.

בסעיף ההתנהגות הקליאו שלי בסדר גמור, אבל אני מחפש משהו יותר סוחב, עם יותר כוח, נניח אם הרכב עכשיו עושה 0-100 ב13 שניות, אז רכב שעושה 0-100 בסביבות 10-11 שניות זה בסדר. עוד קצת קג"מים וכ"ס לא יזיקו. הרכב הזה קצת עצל.

אבל כן, סופר מיני מתקדמת יותר בעקרון זה מה שאני מחפש, אבל עם שידרוג בסעיף הביצועים. שוב - אין לי בעיה עם מכונית גדולה או קטנה יותר, זה באמת לא מפריע לי.

מתכנן ללמוד מדמ"ח בבן גוריון.

בתור סטודנט למדעים מדוייקים, אני יכול לומר לך שלא תוכל לעבוד הרבה במהלך התואר (אם אתה אכן מתכוון ללמוד את התואר בפריסה הרגילה ולא למשוך אותו לשנים מעבר). חשוב שיהיה לך כסף בצד לכל מקרה שלא תוכל לעבוד במהלך תקופה מסויימת. תעשה את השיקולים שלך. רק כך בחשבון שאחרי התואר תוכל להתקבל לעבודה שתקבל רכב בליסינג:)

כעת: יונדאי i10 שנת 2015, 1.0, ידנית.

בעבר: יונדאי אקסנט שנת 2005, 1.5, אוטומט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעזוב את העניין הזה כרגע, מעבר לעובדה שיש לא מעט כאלו במקצוע שלי שכבר בסוף השנה השניה מוצאים משרת סטודנט על מנת לצבור ניסיון ועובדים באיזו חצי משרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע - בסביבות 40-45 אלף ש"ח.

טיפולים: ככל הנראה יהיה מצבר, סט צמיגים שוב, טיימינג, טיפולים שוטפים יקרים (החלפת נוזל קירור וכו'), עלויות אחזקה ל3 שנים - משער שמשהו כמו 5000-6000₪ (לא כולל בלת"מים אם יהיו כאלה).

ירידת ערך אחרי 3 שנים: סביר להניח שהרכב יעלה בסביבות 25 אלף ש"ח, עכשיו הוא שווה כ-45 אלף ש"ח.

כלומר - 25 אלף ש"ח בערך. לאחר מכן השדרוג יעלה לי הרבה יותר, אצטרך להוסיף 60 אלף ש"ח בערך כדי להתקדם.

לא כ"כ הבנתי מאיפה הבאת את הנתון שהרכב שלך שווה 45K.

בדקתי ביד2, וכבר עכשיו אפשר להשיג ישירות מLEASE4U רכב זהה לשלך, עם 55 אלף ק"מ, שדורשים עליו לפני מיקוח 42K.

סביר להניח שאחרי קצת התמקחות, המחיר ינשור לסביבות 36K. תיקח בחשבון שאתה מציע בדיוק שום דבר מכל האטרקטיביות של חברות הליסינג - שמציעות מימון מלא, אחריות ויישור קו על חשבונן - ולכן תצטרך להוריד עוד 2000-3000 ש"ח ממה שהן מקבלות - ותקבל את השווי האמיתי של הרכב שלך -33K.

עכשיו תגיד לי כמה לדעתך אתה צריך להוסיף בשביל להשתדרג - והאם זה משתלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון הוא בסביבות 47 אלף ש"ח, חוץ מזה אתה באמת משווה רכב שחוט מליסינג לרכב פרטי שננהג בעדינות ומטופל מעבר להמלצות היצרן?

33 אלף ש"ח? תגיד לי, מה אני, מוכר גרוטאה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3297 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...