Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנה שהסתבכה

klicker
שימו לב! השרשור הזה בן 3342 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל חייב לציין שאני מתחיל באודיו לרכב אבל עם נסיון בסאונד והגברות כבדות

ברשותי פוקוס 2008

הדיסק היה תקוע במערכת המקורית והרמקולים האחוריים הפסיקו לעבוד (חשבתי תקלת מגבר) אז החלפתי לHU קנווד פשוט

הסאונד עם הקנווד היה שיפור עצום לעומת ה CD6000( ירידה ל60 הרץ למשל...)

הרמקולים האחוריים עדיין לא עבדו אבל זה לא עניין אותי כבר

עם הזמן החלטתי לשפר עוד קצת- רכשתי מורל מקסימו 6.5 ואז התחיל הסיוט

אחרי ההתקנה הראשונה שעלתה 150 ש"ח המידים דפקו על הפאנלים של הדלתות+ טוויטר ימני היה מנותק.

בווליום גבוה הרמקולים היו בדיסטורשן מטורף ולא ניתנים לשמיעה- בווליום נמוך היה נחמד.

הגעתי שוב למתקין הוספתי עוד קצת ובקשתי להוציא את הבניה המקורית בפוקוס (קונוסים מפלסטיק) ולעשות הנמכה עם MDF- חשבתי שבעיותי הסתיימו... אחרי ההנמכה הרמקולים אומנם לא נגעו בפאנלים של הדלתות אבל כל המערכת איבדה באס והכל נשמע בדיסטורשן בווליום נמוך- על ווליום גבוה אין מה לדבר כי נשמע שהכל מתפוצץ.

עוד יותר מחריד שהדלתות כרגע ללא קליפסים והכל רועד להחריד

החלטתי להפסיק להגיע למתקין הראשון כי הבנתי שאין לו מושג בהתקנות.

יצאתי מהעבודה מוקדם הגעתי למקום מקצועי- במקום הזה זיהו שבאחת הדלתות הפאזה הפוכה( אין באס)

במקום לפתוח את אותה הדלת פתחו את הדלת השניה, שינו בקרוס את הפאזה כדי שגם כן תהיה הפוכה!!

שאלתי למה הם עושים את זה- בעל המקום הסביר לי שככה הוא גורם לשניהם להשמע אותו דבר- ואז החליף גם פלוס מינוס בטוויטר שנשמע אחלה עד עכשיו וגרם לו לחרחור ואיבוד הטרבל.

כרגע שני הצדדים נשמעים בדיסטורשן נורא בווליום נמוך כולל הטויטר שהפכו לו פלוס מינוס ללא סיבה- בעל המקום הביא סט מורל אחר לבדיקה+ החליף את הHU ואותה התקלה ממשיכה להיות קיימת

אמר לי שאין מה לעשות ולהביא את הרכב כי יש עבודה של מספר שעות.

יש לציין שהמקום "המקצועי" לא דרש כסף עבור הבדיקה והמתקין היה מאוד מקצועי לעומת המתקין הראשון

כרגע המורל יושב על חוטי רמקול שהיו בערכה+ חוטי הרמקול של הדלת

האם יש פתרון לבעיה?

וכמה אמורה לעלות התקנה עם חוטים טובים+ מגבר+ איטום דלתות+העברת הקרוסים לבגאג' (אם יש צורך בזה בכלל)

תודה לעונים- כרגע עובד עצות ומתחרט על הרגע שבו החלטתי להרכיב קומפוננט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המורל מקסימו הוא הקומפוננט ברמה הכי נמוכה של מורל הוא מיועד להחליף רמקולים מקוריים.

זה לא סט שמיודע להגברה ,וגם עשיתה טעות בזה שהלכתה על 6.5 אינצ במקום ה 5X7 המקוריים

כך אין לך מקור לבאס כמו שהיו לך ב 5X7 ,מעבר לרכיבים והתקנה נורמלית שאין לך

לתקן את הקליפסים בדלת זה דבר הכרחי כי אם לא אז בכל מצב אתה תקבל רעידות וקירקושים.

ניתן לבצע הכל ,השאלה היא מה התקציב שלך לצורך העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מורל מקסימו, אם הוא לא מיועד להגברה למה רשום 90 RMS?

לגבי הגודל של הרמקולים, לא עשיתי שום שינוי, ב2008 אלו הן המידות 6.5

לגבי ההתקנה- מה זאת התקנה נורמאלית ? מה חובה לעשות ומה אסור לעשות? כרגע יש MDF... ונראה שהרמקול יושב טוב

הבעיה שהכל בדיסטורשן מטורף בווליום נמוך, הפאזות הפוכות, לגבי הקרקושים בדלת אין לי תלונות כרגע, קליפסים ובידוד יפתרו את זה

אני לא מצליח להבין למה ללא הפאנל הכל נשמע בדיסטורשן ולא ניתן לשמוע באס אפילו בווליום נמוך ולמה הכל מתעוות

האם הגברה תפתור את נושא הדיסטורשן? האם הדיסטורשן מגיע מהמגבר עצמו?

כמה אמורה לעלות התקנה איכותית כולל מגבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק טעות שלי ,היה 5X7 מקדימה עד שנת 2004 בדגם שלך יש 6.5 מקדימה ורמקולים 5X7 מאחור.

אני מבין שכרגע יש לך רדיודיסק קנווד כלשהוא {אם אפשר דגם זה יעזור}

ומורל מקסימו מקדימה ,מה שאני מציע זה קודם כל להחליף את המקסימו זה סט שאתה לא תהיה מרוצה ממנו

גם תחת הגברה ,תחליף אותו לסט שמיועד להגברה כמו מורל וירטוס 602 למשל או כל סט אחר

עם מגבר 4 ערוצים וסאב בתא המטען ,וכמובן התקנה טובה עם חיווט ראוי וטיפול בקירקושים בדלתות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למגיבים

הלכתי למתקין מקצועי- הוא החליף רמקולים - כמה סוגי מורל שונים- מהטמפו עד ליקרים ביותר

כולל החלפת HU- שינוי לא הורגש- הכל בדיסטורשן גם בווליום נמוך

ללא הקומפוננט הכל נשמע מעולה! (הרמקולים המקוריים של הרכב).

בסך הכל רציתי שדרוג כדי שישמע עוד יותר מעולה

לגבי החלפת הMAXIMO אין סיכוי- קראתי ביקורות ושמעתי אותם- סט כניסה בסה"כ- לא מחפש משהו אקסטרימי (שומע MP3 בעיקר)

שאלותי לא ממש נענות פה...

הכי חשוב לי להבין מהיכן מגיע הדיסטורשן הנוראי בווליום נמוך יחסית(כולל בס מחרחר+טוויטר ללא פאנל הדלת- כך שזה לא קרקוש דלת- נטו מהוופר)

שאר השאלות פחות חשובות

למה הם 90 RMS אם לא מיועדים להגברה?

כמה עולה התקנה+ מגבר+ בקרת נזקים מהמתקין הראשון?

האם צריך בידוד? האם יהיה הבדל מוחשי?

האם חיוט בסט כניסה בסיסי יתן שמע יותר טוב?

סליחה על מבול השאלות- פשוט לא ממש מכיר את עולם הסאונד ברכבים ומאוד סקרן לפתרונות ותשובות

עריכה אחרונה על ידי klicker
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שאני בספק שזה מה שיפתור את הבעיות (ע"ס תיאורך כי נבדקו ר"ד ורמקולים אחרים),

יש כמה הגדרות ב-HU שאולי רלוונטיות (חוברת הוראות):

- עמ' 6 של הקובץ (4 של החוברת) - בהגדרות הראשוניות, SP Select - שינוי של הגדרה זו אני מניח משחק עם חיתוך התדרים הנמוכים בהתאם לגודל הרמקולים הנבחר, בדוק מספר אפשרויות.

- עמ' 11 של הקובץ - בתור התחלה, לוודא שכל ההגדרות מאופסות או מכובות.

מתוך הנחה שהרמקולים עדין תקינים ולא ניזוקו עד כה, באיזה ווליום ומתוך כמה מקסימלי במכשיר מתחיל העיוות השמיע?

* אין צורך לצטט הודעה אחת מעליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הכיוונים- אין לי בעיה עם כיוונים פשוטים... גם אם הרמקול מתחיל ב60 הרץ או 200 הרץ זה לא ממש משנה...

לגבי הSP ... לא מצאתי את זה במערכת הזאת... היא מאוד פשוטה- יש רק אקווליזר

לפי דעתי הרמקולים עדיין תקינים- כי המתקין ניסה עם רמקולים אחרים והתוצאה זהה

לגבי הווליום- מתחיל לחרחר ב23-24 מתוך 35... ב30 הכל בדיסטורשן אחד גדול ונשמע שעומד להתפוצץ... עד 20 הכל נשמע סבבה כולל הבאס שמתחיל לנגן ב 60 הרץ ...

האם הגברה יכולה להוציא יותר מהסט הזה? האם מגבר פשוט ולא משהו באלפי שקלים יתן מענה?

למשל מגבר 4 ערוצים פשוט+ סאב פשוט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3342 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...