Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב החדש של אנשי הקבע

sfargol
שימו לב! השרשור הזה בן 3349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יודע שהיה מכרז בצה''ל לרכב הליסינג לאנשי קבע. הזוכה היא מיצובישי אטראז' , השאלה שלי היא האם איש קבע יכול היום אחרי המכרז החדש לקחת רק אטראז' או עדיין לקחת את קיה ריו / יונדאי אקסנט או מאזדה 2 ?

אה וגם ראיתי שטויוטה יאריס (אלבר) התחילה להכנס לצבא מה זה חדש ?

<Kia Rio LX 1.4 4DR automatic 2014 <SOLD

TOYOTA COROLLA SUN 2011 automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני אמנם פרשתי זמן קצר לפני שהאטראז' זכתה במרכז, אבל תזכור גם שתנאי ההשכרה בצבא (ובהתאם גם התשובה לשאלתך) משתנים בהתאם לדְּרָגוֹת:

סרן בתכנית שירות הכוללת רכב: לא מאמין שמישהו שואל אותו לגבי סוג הרכב.

רב סרן: אולי תינתן לו זכות בחירה מסוימת, אך זה תלוי גם בוותק.

סגן אלוף עד תת-אלוף: מן הסתם יכולים לבחור מה שבא להם.

אלוף: יתנייד (יש נהג...) לרוב ברכב שרד.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם אני רב"ט צעיר, אבל דיברתי עם מפקד היחידה שלנו קצת על הרכבים בצה"ל והשכלתי ללמוד :

רס"ן יקבל לרוב קיה ריו מדגם קודם וצורה ישנה, חלקם יקבלו גם מיצובישי אטראז ( לרוב לפי תקן ורמת סיכון )

סא"ל יקבל מצובישי אטראז לרוב או טויוטה ורסו למי שיש משפחה גדולה

אל"מ - קיה פורטה מצורה חדשה ( גם פה למי שיש משפחה גדולה יקבל טויוטה ורסו)

תא"ל - לרוב מאזדה 6 ( ולרוב גם בצבא שחור ), למי שיש משפחה גדולה יקבל פורד s-max

אלוף זה כבר בדר"כ פאסאט.

( כל מה שנכתב פה נאמר לי על ידי מישהו בקבע ובנוסף לפי מה שראיתי בבסיס, אם יש טעויות אז זה בתום לב)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופיר, ההתחלה נכונה, ההמשך קצת פחות.

תא"לים מתניידים גם עם טויוטה אוונסיס. רכב 4+ ילדים הוא פורד גלאקסי, לא s max.

אלופים בדר"כ נוסעים על פאסאט, אך בשנה האחרונה רבים עברו לפיז'ו.

Aprilia Shiver 750

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי מה מקצים לו,

יש עדיין הרבה קיה ריו, אקסנטים, i25 ומאזדות 2, אז אלו ניתנות לרנ"גים ולרס"נים לרוב,

עם זאת יש גם רס"נים ורנ"גים שקיבלו גם אטראז'ים חדשות.

את המפקד שלי (רנ"ג) שלחו למאגר הרכב בצריפין לבחור רכב ליסינג. כל הרכבים היו משומשים. היו כאלו שחוטים (200 אלף ק"מ בשנתיים) והיו כאלו במצב סבבה לגמרי (שנה וחצי על הכביש עם 30-40 אלף ק"מ).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון , התכוונתי לפורד גלאקסי ולא לs-max.

בנוסף שכחתי מהפיג׳ו,

ישבתי עם נהג של אלוף והוא סיפר לי שהמפקד שלי ( מפקד הגיס הצפוני ) מתנייד על פיגו בגלל שנגמר התקן לפאסאט.

זה לט קצת מוזר ? הרי מבחינת הרמה מאזדה 6 היא כמו פיגו לא ? ההבדל בין פאסאט ופיגו זאת לא ירידה ברמה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

חבר סא״ל אומר שאין בחירה (למעט כמו שנאמר לבעלי משפחות גדולות) ובקרוב הוא יתחדש באטראז׳.

הוא כבר מעדיף להישאר עם הריו הנוכחית על 250 אלף הק״מ שלה :)

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם עדיף להרביץ רביעיית ילדים רק כדי לא לקבל אטרז׳ :-P:-)

או האם להיות סא״ל כיום או רס״ן לפני 30 שנה ולקבל רנו 4, או סא״ל לפני 40+ שנים ולקבל כרמל דוכס

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצין הרפואה הראשי של צהל הוא בדרגת תת אלוף ויש לו, בדיוק כמו שאופיר אמר, מאזדה 6 שחורה. (עם נהג)

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו הצבא בתקופת מעבר. האטראז' מגיעות בפעימות, ולכן בכל פעימה - אם הגיעו X אטראז' חדשות, יזדכו על X ריו ואקסנטים, כאשר מחזירים קודם את הרכבים משנת הייצור הכי מוקדמת. כלומר, אלו שקיבלו בשנים האחורנות i25 וריו חדשות, הם האחרונים שיעברו לאטראז'.

לכן, קורה שאם מישהו מקבל הקצאה לרכב ונשלח לצריפין לבחור, הוא בכוונה יבחר רכב ישן כדי להתקדם לאטראז' מהר (אם לא הצליח להשיג אטראז' באותו מעמד). אז כן, פות"ש, לשאלתך יכול להיות שמישהו שמקבל רס"ן והולך לקחת רכב יצא עם קוריאנית אבל זה זמני.

שכנעתי את עצמי שהאטראז' גרועה עוד לפני שנכנסתי לאחת. במכרז הצבאי אבזרו אותה במיטב הצעצועים שאפשר להשיג בהתקנה מקומית, מה שמסנוור המון אנשים (מסך מגע, מצלמת רוורס, בלוטות' חיישני רוורס ושאר ירקות). בפועל התיבה הרציפה מתפקדת לא רע והרכב מרגיש זריז, אם כי יחידת ההנעה רועשת מאוד לטעמי. הישיבה נוחה, הפלסטיקים ותא הנוסעים לא שונים ממה שציפיתי. הריו הרגישה הרבה יותר "רכב".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תא"ל מקומבן מספיק יקבל גם קיה קרניבל אם ירצה.

אני לא יודע מה קורה היום, אבל בזמני בדרגות ה"נמוכות"- עד תא"ל - לא הייתה הרבה בחירה. כשהייתי בצבא לאל"מים היו שברולט קרוז/פורטה ולתא"לים מאזדה 6/אוונסיס/פאסאט/S-MAX [אחלה רכב שבעולם]/קרניבל וכדומה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו הצבא בתקופת מעבר. האטראז' מגיעות בפעימות, ולכן בכל פעימה - אם הגיעו X אטראז' חדשות, יזדכו על X ריו ואקסנטים, כאשר מחזירים קודם את הרכבים משנת הייצור הכי מוקדמת. כלומר, אלו שקיבלו בשנים האחורנות i25 וריו חדשות, הם האחרונים שיעברו לאטראז'.

לכן, קורה שאם מישהו מקבל הקצאה לרכב ונשלח לצריפין לבחור, הוא בכוונה יבחר רכב ישן כדי להתקדם לאטראז' מהר (אם לא הצליח להשיג אטראז' באותו מעמד). אז כן, פות"ש, לשאלתך יכול להיות שמישהו שמקבל רס"ן והולך לקחת רכב יצא עם קוריאנית אבל זה זמני.

שכנעתי את עצמי שהאטראז' גרועה עוד לפני שנכנסתי לאחת. במכרז הצבאי אבזרו אותה במיטב הצעצועים שאפשר להשיג בהתקנה מקומית, מה שמסנוור המון אנשים (מסך מגע, מצלמת רוורס, בלוטות' חיישני רוורס ושאר ירקות). בפועל התיבה הרציפה מתפקדת לא רע והרכב מרגיש זריז, אם כי יחידת ההנעה רועשת מאוד לטעמי. הישיבה נוחה, הפלסטיקים ותא הנוסעים לא שונים ממה שציפיתי. הריו הרגישה הרבה יותר "רכב".

לא מדויק אם הגיעו X אטראז' חדשות.

חוזה הליסינג של הצבא הוא ל-6 שנים, שים לב שרוב המכוניות שנמכרו בכל מיני מבצעים בסוכות היו משנתון 2008. (2014-2008=6)

במקום אלו היו צריכים להכניס רכבים חדשים, ולאט לאט מוציאים את הישנים מהשירות ואז במקומן נכנסות האטראז'.

אגב לשאלתכם על מכוניות כמו יאריס, הן נדירות יחסית בצבא, יש גם i20, קיה ריו 5 דלתות, פורד פיאסטה ועוד כל מיני יצורים חריגים בשטח, אבל אלו לרוב רכבים מושכרים או רכבים שמקבלים בדרגת סרן.

סתם משהו - כשהייתי עם המפקד שלי בדצמבר 2013 כשהוא קיבל את הרכב, היה שם הנהג של מפקד חיה"א, רצו לתת לו פאסאט והוא לא הסכים מכיוון שהוא לא מוכן לנסוע על רכב גרמני ממניעים אידיולוגים.

דיברתי עם הנהג שלו (חייל בסדיר), אמר שהוא מוכן לקחת גם יונדאי גטס שבורה ולא לנסוע ברכב גרמני (המפקד שלו).

הוא ביקש מאזדה 6, קצין הרכב הסביר לו שמדובר ברכב מדרגה נמוכה יותר וזה לא רכב לאלופים.

מעניין מה נסגר שם בסוף. :roll:

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ביחידה שאני משרת בה יש, אבל זה הרבה יותר נדיר מריו/אקסנט ואפילו מאטראז'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...