Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אזהרה חמורה: נורות ליבון 100W של LUXLIGHT מתפוצצות ומעיפות חוט תיל לוהט - סכנת שריפה

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 1562 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 159
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

רק הגוון הכחול מזיק לטענתם. מה שטוב בלדים שאפשר להאיר כמעט בכל צבע.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ישיבה ועשיית פעולות בבית בחושך גם הורסת את העיניים וגם הסכנה לתאונה גדולה יותר כי לא רואים כלום.

בתכלס, אור טבעי זה הכי בריא והכי טוב וצריך לתכנן את הבית בצורה שיהיה מואר כמה שיותר באור טבעי. ככה גם חוסכים בחשמל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעיניים לא יקרה דבר מהשימוש בהן בחושך (בסופו של דבר הן בנויות לראיית לילה), אבל סכנת התאונה בחושך ממשית.

אני מתקשה להבין את הסיפור של הסרטן ממנורות LED. הן לא קיימות בשוק מספיק זמן כדי לבצע את המחקרים הדרושים.

אני מניח שהביטוי "כחול" כוונתו ל-DL (נורות בגוון 6500K), לא לנורות כחולות. אבל זה לא מפורט.

כמוכן - נורות הנתונות במעטפת (מובנה או אהיל) אמורות להיות אטומות לקרינת UV, בדיוק כמו נורות פלואורסצנטיות.

ושאלה לי למבינים" האם הנורות ברמזורים הוחלפו לנורות LED? בחו"ל ראיתי רמזורים הבנויים ממערך של נוריות LED, אבל בארץ מדובר בעדשות רגילות, לפחות במבט ראשון. מד שני - מרמזורי המטרונית בוקע אור בגוון המתאים לנורות LED או CFL, וכיון שה-CFL לא מתאים לרמזורים בגלל מחזורי פעולה קצרים אני שואל אם ידוע למישהו בפורום אם נעשה שימוש בלדים ברמזורים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה הנורות החסכוניות (הספירלה, ותסלחו לי שאני לא יודע מה השם המקצועי שלהם) נדלקות לרגע קצר מדיי פעם (כשהמתג שלהן כבוי כמובן)? אני שם לב לזה בעיקר בלילה שאז יותר קל לראות את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרויות compact fluorescent light, ובקיצור CFL.

לא נתקלתי בנורותהנדלקותמעצמן, אבל נורות העומדות בתקנים מסויימים מכילות חומר פוספורסצנטי אשר נותן זוהר ירקרק למשך זמן מסוים אחרי כיבוי הנורה, כאמצעי בטיחות המאפשר התמצאות בחושך.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יצא לראות את זה, אבל לא באמצע הלילה, אלא בדקות שאחרי כיבוי הנורה. אני לא מדבר על זה שהן ממשיכות לזהור מעט- לפעמים הן זוהרות (בעוצמה גדולה יותר מאשר מיד אחרי הכיבוי) לשבריר שניה. ההנחה שלי היא שמדובר בהצטברות מטען כלשהי בנורה, ושהוא נפרק אחרי מספר דקות, אבל אין לי תשובה מבוססת. רוב הסיכויים שזה קורה תמיד, אבל בלילה העיניים מתרגלות לחושך ולכן אפשר לראות גם ריצודים חלשים מאוד, שביום לא ניתן יהיה לראות.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושאלה לי למבינים" האם הנורות ברמזורים הוחלפו לנורות LED? בחו"ל ראיתי רמזורים הבנויים ממערך של נוריות LED, אבל בארץ מדובר בעדשות רגילות, לפחות במבט ראשון. מד שני - מרמזורי המטרונית בוקע אור בגוון המתאים לנורות LED או CFL, וכיון שה-CFL לא מתאים לרמזורים בגלל מחזורי פעולה קצרים אני שואל אם ידוע למישהו בפורום אם נעשה שימוש בלדים ברמזורים.

כן, יש רמזורים עם נורות לד.

אפשר גם להרגיש שהנורות כבות בבת אחת ולא דועכות כמו נורת ליבון. ההבדל הוא קטן אבל ניתן להבחין בו.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה הנורות החסכוניות (הספירלה, ותסלחו לי שאני לא יודע מה השם המקצועי שלהם) נדלקות לרגע קצר מדיי פעם (כשהמתג שלהן כבוי כמובן)? אני שם לב לזה בעיקר בלילה שאז יותר קל לראות את זה.

גם אני הבחנתי בזה. מקבלות זרם חלש מאוד שמספיק רק כדי לראות שנמצאת שם נורה וזהו. קורה כל 10- 15 שניות. בהתחלה חשבתי שאני הוזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לעיניים לא יקרה דבר מהשימוש בהן בחושך (בסופו של דבר הן בנויות לראיית לילה)

כשהייתי ילד אמרו לי לא לקרוא בחושך כי זה מזיק לעיניים.

זה לא נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע - לא מזיק אם כי מעייף.

בלי קשר - אני חובב תאורה חזקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוף סוף נורות לד "רציניות"!

http://www.ebay.com/itm/E27-E26-Bombilla-COB-LED-Corn-Spotlight-Lamp-Bulb-Focos-Warm-Cool-White-110-220V-/371227434551?pt=Iluminaci%C3%B3n&var=&hash=item566ee11e37

קניתי נורת 12W COB COOL WHITE - והעוצמה שלה נראית כגבוהה בהרבה מ CFL של 28 וואט או ליבון של 100 וואט. האור מאוד בוהק ולא מתאים לשימוש שלא בתוך אהיל שקוף חלבי או דומה.

המחיר קצת יקר, כ-31 ש"ח, ובטח לא "כלכלי" מול CFL, אבל אנחנו בדרך הנכונה. אני זקוק להם לצורך תאורה חזקה ללא פיזור חום (אהיל מחומר פלסטי).

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...