Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אזהרה חמורה: נורות ליבון 100W של LUXLIGHT מתפוצצות ומעיפות חוט תיל לוהט - סכנת שריפה

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 1562 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאוחר מדי :twisted:

מבחינת הפידבקים אני דווקא לא חושש בעיקר כי החבר כבר הזמין ממנו וקיבל בלי בעיה וגם בגלל הגנת הקונה באיביי שמעולם לא איכזבה אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 159
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני מספר חודשים קניי באיקאה מנורת שולחן, עם נורת לד 16.5W ~1900Lm 2700K. הנורה (גלובוס בקוטר כ-10 ס"מ, אולי יותר), עלתה, למיטב זכרוני 95 ש"ח. מצויינת כמנורת שולחן, אבל בניסיון להתקין אותה במנורת תקרה היתה חלשה מאד. יתכם שנורת 6000K דומה תהיה יותר מוצלחת, אבל צריך לנסות אין לי רצון להשקיע 100 ש"ח בניסוי מסוג זה. ביניים נשאר עם CFL.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי באיקאה קרית אתא נורות לד כאלו במחיר דומה. חבל להזמין מקוריאה ולחכות חודש ומעלה למשלוח, מה גם שלמוכר הזה יש סה"כ 115 פידבקים וזה מוכר חדש, לא הייתי מזמין ממנו לפני מינ' 1000 מכירות ו- 99% פידבקים חיוביים.

הנורות שיש באיקאה הם 1000 LUMEN שזה מקביל למנורת 75W ליבון. הפיליפס היא 1400 LUMEN מקביל ל 100W ליבון.

הנורות הגיעו מאד מהר מקוריאה, הוזמנו ב 9/2, נשלחו ב 12/2 והגיעו לסניף הדואר שלי ב 25/2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש באיקאה כמה סוגי נורות. את המתכוון ליותר קטנות שמפוזרות בכל פינה. אני מדבר על נורות שנראות כמו נורות בלון מימי חוט הלהט.

בכל מקרה - ה-CFL'ים אצלי מתחילים להגיע לגיל שנתיים ולהזקק להחלפה, מתכנן איזה קפיצה לשזר כדי לקנות סטוק של 6500K (רצוי לפחות 23W).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוסט מעניין על נורות סיניות זולות, איך הן בנויות, איך לפרק אותן ולתקן אותן ולמה הן הכי טובות בסופו של דבר:

מי מפחד מנורות לד סיניות זולות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש באיקאה כמה סוגי נורות. את המתכוון ליותר קטנות שמפוזרות בכל פינה. אני מדבר על נורות שנראות כמו נורות בלון מימי חוט הלהט.

בכל מקרה - ה-CFL'ים אצלי מתחילים להגיע לגיל שנתיים ולהזקק להחלפה, מתכנן איזה קפיצה לשזר כדי לקנות סטוק של 6500K (רצוי לפחות 23W).

אני מדבר על אותה אחת. מאיפה אני יודע? כי יש לי אותה בבית עבור מנורת רצפה שקניתי באיקאה. היא גם חלשה יותר מהפיליפס וגם גדולה משמעותית מה שלא נתן לי להכניס אותה לגופי תאורה אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח וטוב לב הדלקתי את המנורה בפינת האוכל X3, אחת לא עובדת.

אבל רגע, החלפתי אותה ממש לא מזמן, איך זה יכול להיות?!

יכול להיות! וגם הספיקה להשחיר כאילו היא עבדה מינ' חצי שנה בתנאים קשים. בקושי 200 שעות היא עבדה. כסף זרוק... הפעם של יונדאי קוריאה.

בינתיים בדקתי כמה יעלה להעביר את כל הבית לנורות CFL ותחזיקו חזק: מעל 500 ש"ח רק נורות. ברחתי החוצה מהחנות. :shock:

11012325_10206241349861456_2042194859_n.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלך כל הבית זה 500 ש"ח. אצלי זה רק המטבח והסלון, לא כולל פינת האוכל (לפי 25 ש"ח לנורה, המחיר ששילמתי היום תמורת CFL 26W 6500K). אבל אני אוהב הרבה אור, ואילו יכולתי כל התקרה שלי היתה גוף תאורה אחד גדול.

בכל מקרה - לנורות ליבון יש חסרון עצום מבחינת ייצור חום, הן יהרסו לא מעט גופי תאורה מודרניים העשויים מחומרים פלסטיים שפשוט ימסו מהחום שמפיצות נורות ליבון 60-100W, בעוד שנורות CFL בנות 20-25W ייסבלו היטב.

ועוד דבר שאליו שמתי לב - המבצעים יהיו תמיד רק על נורות DL (צהבהבות), ואילו CW (הבהירות) יימכרו תמיד במחיר מלא, שיכול להיות פי 3 מה-DL.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים בדקתי כמה יעלה להעביר את כל הבית לנורות CFL ותחזיקו חזק: מעל 500 ש"ח רק נורות. ברחתי החוצה מהחנות. :shock:

כמה נורות יש לך?

עבור בהדרגה. קנה במבצעים (במיוחד באלו של מחסני תאורה).

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמעוניין בנורות שיפנה אלי בפרטי, אני מוכר בעסק מגוון רחב של נורות, ואין לי בעיה לתת לחברי הפורום בכמעט מחירי עלות.

דבר נוסף, מי שנעול על נורות ליבון ולא מצליח להתרגל לנורות הcfl אבל מצד שני לא מצליח להשיג נורות 100W ומי שכן הם באמת באיכות מאוד נמוכה, ממליץ על מה שהומלץ פה כבר בפורום.

יש נורות הלוגן שנראות בדיוק כמו נורות ליבון, הם באיכות טובה יותר, אמורות להחזיק מעמד זמן ארוך יותר, ואפילו חסכוניות יותר.

יש נורות של 52W שעל פי הצהרת היצרן מאירות כמו 75W ויש נורות 70W שמאירות כמו 100W. וגם המחיר סביר-סביבות 5 שקלים לנורה.

הם נראות ככה-

https://www.nurot.com/catalog/product.aspx?pid=808

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני החלטתי להיות שפן נסיונות והזמנתי כמה נורות כאלו -

http://www.banggood.com/E27-25W-5630SMD-102-LED-Corn-Light-Bulb-Lamps-Energy-Saving-220V-p-908172.html

מחזיק כבר מעל חודש, תאורה מעולה חזקה מאוד, הרבה יותר מאשר הנורות הרגילות או הcfl

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש נורה בסגנון זה שהזמנתי מהביי לפני כשנתיים. אי אפשר להשתמש בתוך בית מנורה שקוף כיון שכל LED מקרין בעוצה גבוהה ומסנוור, מצד שני סך התאורה חלש מאד. בסופו של דבר מצא את מקומו בתוך גוף תאורה מזכוכית חלבית בחדר הכביסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני החלטתי להיות שפן נסיונות והזמנתי כמה נורות כאלו -

http://www.banggood.com/E27-25W-5630SMD-102-LED-Corn-Light-Bulb-Lamps-Energy-Saving-220V-p-908172.html

מחזיק כבר מעל חודש, תאורה מעולה חזקה מאוד, הרבה יותר מאשר הנורות הרגילות או הcfl

להזהר מהנורות תירס הללו. הראו סרטונים בשרשור אחר שאפשר להתחשמל מהן כתוצאה מחוסר בידוד סביב הלדים עצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שכשהגיעו לראשונה לקחתי אחת לחשמלאי במפעל שבו אבא שלי עובד כדי שיסתכל עליה,

באופן כללי הוא אמר שהיא נראית לו בסדר גמור ולא צריכה להיות איתה בעיות מיוחדות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי הרבה אכזבות , המסקנה שלי היא די ברורה

העולם הולך ל LED זה ברור

מאחר וזה עדיין די יקר, צריך לקחת רק מותגים מוכרים.

עדיין CREE לא נמכר בעולם ב 220V ואוסרם ופיליפס לא דוחפים את הלדים הטובים בארץ

אז נשאר כרגע רק ה איקאה 1000 לומנים= 75W . הנורות האלה שונות מכל זבל העופות שכל היבואנים מביאים,

כי היא עברה את המבחנים של התקן הארופאי החדש .עשיתי דוקטורט על הבדיקות שהם עשו להרבה נורות באירופה.

אחת הדרישות היא בחינה אמיתית הדלקה וכיבוי למשך 6000 שעות רצופות עם אחוז נפל של פחות מ 10% הנורות . ויותר מזה , יעילות אנרגטית גבוהה ועוד ועוד.

את זה לא תמצא במחסני תאורה ןכל היבואנים שמביאים זבל סיני . גם איקאה זה סיני , אבל באיכות אירופאית גבוהה. בסין אתה יכול לייצר הכל.

אז כרגע איקאה הולכת להכריז על 1600 LM שזה יהיה מקביל ל 100W .

ולחכות לסייל של איקאה או מבצע ישראכרט שיש כל כמה חודשים.

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...