Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש ממציאים בקהל? יש בעלי פטנטים?

lesles
שימו לב! השרשור הזה בן 3364 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עלה לי רעיון לראש. לדעתי יתפוס.

מאיפה מתחילים? כיצד מחפשים אם זה כבר קיים ללא חשיפה של הרעיון עצמו?

המלצה לעו"ד שמתמחים בתחום?

היכן לחפש משקיעים?

ושאלת השאלות, האם לקיחת שני מוצרים קיימים והפיכתם לאחד יכול להחשב כפטנט? כביכול שיפור מוצר קיים על ידי עוד מוצר קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל לפני שאתה מוציא כסף, תעשה כמה דברים בסיסיים. ראשית תגדיר מילות מפתח שבהם מוצרים דומים עשויים להשתמש לתאר עצמם - תנסה כמה שיותר. גם ביטויים שיווקיים באופיים, וגם ביטויים טכניים. תחפש בגוגל מוצרים לפי מילות המפתח השיווקיות, ותחפש בגוגל פטנטים (google.com/patents) לפי הביטויים הטכניים. תנסה כל מיני קומבינציות. כל דבר שקצת דומה, תקרא ותתעמק. התחום מאוד מורכב, דברים שנראים על פניו מאוד שונים עשויים להראות לבוחן הפטנטים כדומים עקרונית ולעורר התנגדות. זה לא חיפוש של שעה, אתה צריך לחפור וזה ייקח לך כמה ימים טובים. אם לא מצאת כלום, סבבה, תנסה להעמיק עוד בחיפושים באתרים של משרדי פטנטים (אמריקאי ואחרים). אם חפרת וחפרת ולא מצאת כלום, יש מצב שיש לך פטנט.

ההמשך תלוי ביכולת האישית שלך, האם יש לך יכולת טכנית ומילולית לכתוב את טיוטת בקשת הפטנט בעצמך ולהשאיר לעורך פטנטים רק את המשפטיזציה של זה תחסוך די הרבה כסף בשלב הראשון (בטווח הארוך זה לא משנה, הכסף יישפך לך כמים ככה או ככה). בהנחה שאתה פחות או יותר יודע מה אתה רוצה, אני חושב שב-10K דולר אתה יכול לערוך ולהגיש בקשה ל-PCT (מה שיאפשר בהמשך, תמורת תשלום הולם, לרשום במדינות רבות).

האם שני מוצרים משולבים יכולים להפוך לפטנט? תאורטית כן, אבל החיבור חייב להיות מאוד לא טריביאלי. עקרונית ככל שהחיבור של המוצרים מורכב וסבוך יותר, וכולל שינויי תפקוד משמעותיים שלהם ע"מ לעבוד יחד, ופחות דומה כמובן לשילובים שנעשו בעבר, הסיכוי גדל. אחרת הנטיה של בוחן הפטנטים תהיה לומר "כל אדם בעל הכרות עם שני המוצרים והבנה של התחום היה יכול לעשות את זה".

זה רק על קצה המזלג, העסק סבוך, יש תחומים מעט יותר פשוטים אבל ככל שזה נעשה אבסטרקטי (למשל בתחום התוכנה) האפשרויות לקבל פטנט כמו שאתה חולם בהתחלה קטנות והולכות.

בארץ התנסיתי עם כמה וכמה משרדים המתמחים ב-IP ופטנטים, התרשמות הטובה ביותר שלי היא מריינהולד כהן.

משקיעים? חכה עם זה...

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביאסת אותי, כי השילוב שעלה בראשי מאוד פשוט וקל לביצוע. ואני מאוד מופתע שאף אחד לא חשב על הדבר לפני.

בהנחה ואני לא אוכל להוציא פטנט, האם בשימוש בשני מוצרים קיימים על מנת ליצור מוצר אחד עלי לשלם תמלוגים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמתי בעבר ואני רושם שוב.

חבר ילדות הוא בעל חברה למוצרים מבוססי פטנטים שלו וכמו כן יועץ, לדעתי פגישה ראשונה ללא עלות, בחור זהב, לדבר איתו שיחה ראשונית לא עולה בטוח :lol:

http://www.b4market.co.il/%D7%99%D7%96%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%9E%D7%9E%D7%A6%D7%99%D7%90%D7%99%D7%9D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

יעוץ זה אחלה, למתחיל. חיפוש טוב זה מעבר לייעוץ ומשלמים לטובים לא מעט כסף.

ריינהולד כהן זה אולי המשרד מספר 1 בארץ ולכן גם יקרים מאוד, אבל אין עוררין על היכולות שלהם.

לאבא שלי יש כ-15 פטנטים שנרשמו שם.

יש גם את ברסלר (יש לי פטנט אחד שם). גם כאן, כמו בלא מעט תחומים, שווה ללכת למוכרים וליקרים יותר.

על הפרש שכ"ט של אלפי ש"ח, הם יכולים לחסוך טעויות במאות אלפי ש"ח.

היה לי לקוח שהבין דברים סותרים מעורך הפטנטים שלו, הוציא כ-300 אלף ש"ח על פיתוח מוצר שבסוף התברר כבעל רישומים

מלפני 40-50 שנה.

בגדול ערן כיוון אותך נכון. זה לא פשוט אבל אפשר בחפירה באינטרנט להתחיל לקבל מושג כללי מה הולך בשוק מבחינת הרעיון שלך.

אם כבר אז אתה מוצא דברים מקבילים, אז זה מן הסתם מקטין את הסיכויים לרישום או עושה את

עבודת משרד עורכי הפטנטים למסובכת יותר.

אותם משרדי עורכים מנסים לראות איפה השיפור למוצר הקיים ואיזה פרצות יש בפטנטים הקיימים.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

כפי שכתבתי בעבר בדיון לגבי סטארט-אפים, אל תשלול התייעצות עם אנשים מהתחום אליו אתה מכוון. ישראל היא מקום יוצא דופן במובן הזה, יש פה לא מעט שיתופי פעולה כאלה ואנשים שמוכנים לעזור. לפעמים זה יכול למקד את הרעיון שלך ולהפוך אותו מסתם גימיק למשהו פטנטבילי. כמובן שיועץ כזה לא מחפשים בדפי זהב או דרך מודעה בעיתון, אבל אם תגיד לנו באיזה תחום מדובר אולי מישהו כאן יוכל להפנות אותך בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר כתבתי את משנתי בעניין. (ניתן לקרוא אני מאמין, סה"כ אין לי הרבה הודעות, מקסימום מחר אצרף קישור)

אני נעזרתי בנעמי אסיא, מרוצה מאוד. יש המון מעולים, את חלקם אני מכיר יותר את חלקם פחות, זה גם הרבה עניין של "זרימה/כימיה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתם מריצים אותו לבזבז כסף.

לקחת שני מוצרים קיימים ולאחד אותם-לא יוכל להרשם כפטנט.

אתה לוקח טכנולוגיה קיימת ומאחד אותה.

אם שופט יסתכל על המוצר שלך ויראה דימיון סביר בינו לבין המוצר שניסית לשפר זה יחשב כגניבת פטנט.

נושא הפטנטים מאוד רחב, קודם כל תנסה לעשות חיפוש בעצמך אם יש משהו כזה- אפילו Google patents

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בן, לפני שאתה כותב תשובות כל כך רציניות ולא נכונות כל כך יחד כדאי שתבדוק את עצמך.

לעניין זה, אתה מוזמן להריץ חיפוש על המושג "פטנט קומבינציה". (אעזור לך, אם אתה לוקח סתם שני מוצרים ומחבר בינהם הסיכוי לקבל הגנה הוא אפסי, לעומת זאת, אם בחיבור של שני מוצרים או יותר, אתה מגיע לידי איזושהי התקדמות המצאתית, שחקת אותה.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחת שני מוצרים קיימים ולאחד אותם-לא יוכל להרשם כפטנט.

נושא הפטנטים מאוד רחב, קודם כל תנסה לעשות חיפוש בעצמך אם יש משהו כזה- אפילו Google patents

חיפוש עצמי, לא יעיל.

חיפוש מקצועי אמיתי, של מידען מומחה מהתחום, זה עניין של אלפי דולרים.

חיבור של שני מוצרים קיימים, יכול להיות פטנט (גם שימוש חדש של טכנולוגיה קיימת), אבל תלוי היכן בעולם ותלוי כמה אתה מקורי וכו'.

אין הבטחות.

אבל אני רוצה לזרוק כיוון אחר.

פטנט הוא טוב וחשוב, אם יש לך כיצד להגן עליו, ולהגן עליו גם עולה הרבה כסף.

אם מחר מישהו בסין יחליט להפר את הפטנט שלך, יש לך כסף ו/או יכולת לרדוף אותו?

יש בפטנט מספיק כסף, כדי להצדיק זאת?

עוד משהו, אתה צריך לזכור שכשאתה הולך לעו"ד פטנטים, אתה מדבר עם מישהו שיש לו אינטרס לייצר לעצמו עבודה, גם אם הוא מנסה להיות אובייקטיבי. עדיף קודם כל לנסות לברר אם המוצר שלך בכלל מעניין (כמה יעלה לייצר אותו, מה פוטנציאל השוק, מי יכול להשקיע, איך יימכר, באיזה מחיר וכו'). שיקולי רישום פטנט באים אחר כך, כעוד שיקול עסקי.

החדשנות והפטנט הם רק נדבך אחד בדרך למוצר.

המחשבה שרישום פטנט היא ההתחלה, ומייד אחרי זה יעמדו בתור לקנות את הגאונות... בו נגיד שלרב זה לא עובד ככה.

אל תלך לרשום פטנט, בלי שאתה כבר מתוכנן מי ייקנה אותו ואיך תגיע אליו. זה חלק לא פחות חשוב מרעיון טוב, אם רוצים לפגוש כסף.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית בדוק האם שני המוצרים אותם אתה משלב (או אחד מהם) אינם מוגנים בפטנט.

אל תפרסם את פרטי המוצר שלך.

אל תחשוף את הפטנט לגופים פרטיים או מסחריים לפני שהבטחת שזכויות הקניין הרוחני לא יופרו. נקוט בצעדים שיאפשרו לך להוכיח כי הגית את הרעיון בתאריך מסוים הקודם לפניה לכל גורם.

עצם רישום הפטנט (רישום זמני או רישום מלא) חושף את הרעיון שלך. יש מדינות הידועות בכך שהן מפרות פטנטים וההתמודדות איתן קשה.

רישום פטנט ושמירה עליו עולם כסף. אם לפטנט שלך אין כדאיות כלכלית ואין לך "גב כלכלי" - שקול את היכולת שלך לרשום פטנט בעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...