Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה על מאזדה 3 הישנה, צריכת דלק

Smiley96
שימו לב! השרשור הזה בן 3369 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אני מתכנן להביא בלי נדר מאזדה 3 הישנה, אומרים לי שהיא אוכלת ממש דלק ושלא כדאי לי לקנות אותה

1.10

אני נוסע 24 קילומטר ביום

שאלה שלי עד כמה היא טוחנת...?

זה יגיע למצב שאתדלק 200 שקל כל שבוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נתת כאן את כל הפרמטרים:

24*5=120

גם בצריכה של 1/10 יצא לך 12 ליטר בשבוע כפול 6.5 מחיר לליטר יוצא 78 או אפילו 90 ש"ח אם מחשבים מחיר לליטר של 7.5 ש"ח.

השאלה מה אופי הנסיעה שלך (בינעירוני תקבל צריכה טובה יותר לכיוון ה 1/12)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נתת כאן את כל הפרמטרים:

24*5=120

גם בצריכה של 1/10 יצא לך 12 ליטר בשבוע כפול 6.5 מחיר לליטר יוצא 78 או אפילו 90 ש"ח אם מחשבים מחיר לליטר של 7.5 ש"ח.

השאלה מה אופי הנסיעה שלך (בינעירוני תקבל צריכה טובה יותר לכיוון ה 1/12)

נסיעה מA לB חשוב לי קצת שהאוטו יאיץ בפתיחה....

נסיעה די רגועה

עשיתי חשבון יוצא כמעט 400 שקל דלק לחודש נסיעה הלוך חזור 25קילומטר ביום..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג במאזדה 3 2008 במשך שנתיים. המכונית מטופלת בזמן, עם חלפים מקוריים, צמיגים תקינים, איכותיים ומנופחים וללא משקל עודף.

הצריכה הממוצעת שלי, כשחצי מהנסיעות עירוניות וחצי בינעירוניות (נסיעה של שעתיים מהרצליה לערד) היא 10.8 ק״מ לליטר, כמעט כל הזמן עם מזגן ועם רגל מעט כבדה מחוץ לעיר.

הצריכה הכי טובה שהגעתי אליה הייתה קצת יותר מ13 לליטר, והכי גרועה הייתה 8.3, בנסיעות קצרות עירוניות בפקקים של איילון צפון.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

אני מתכנן להביא בלי נדר מאזדה 3 הישנה, אומרים לי שהיא אוכלת ממש דלק ושלא כדאי לי לקנות אותה

1.10

אני נוסע 24 קילומטר ביום

שאלה שלי עד כמה היא טוחנת...?

זה יגיע למצב שאתדלק 200 שקל כל שבוע?

רק בבקשה אל תביא מאזדה 3, אלא תקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאישתי יש כזאת עוד מעט שנתיים.

צריכת דלק קבועה 1:7

נסיעות רק בעיר בלבד ובדרך כלל עם מזגן.

נמדד בכל מילוי.

צמיגים חדשים. נבדק במכשיר 4 גזים.

מה שאתם רוצים.

למחיר שלו הוא עושה את העבודה,

אבל צריכת דלק כמו הדודג' ראם שיש לי בעבודה...

פשוט הזוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזיק באחת כזאת גם כ-4 שנים. צריכת דלק ממוצעת של 1:11 בערך. מחוץ לעיר לא כ"כ בעייה להגיע גם ל-1:13.5 בשיוט על 100 קמ"ש, בלי האצות חזקות. בעיר צריכת הדלק שלי היא בסביבות ה-1:9-1:9.5, לרוב עם מזגן ונהיגה רגילה. מצד שני עם קצת לחיצות בעיר, בקלות אפשר להגיע גם ל-1:7 וגרוע יותר. בסך הכל צריכת דלק ממוצעת למשפחתית 1.6 אוטומטית 4 הילוכים. סתם לדוג' טויוטה קורולה או הונדה סיוויק 1.6 שנחשבות ליחסית חסכוניות בקטגוריה הזאת הממוצע שלך לא יהיה טוב משמעותית (בסביבות ה-1:12-1:12.5 גג בממוצע).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעו, בעלים של מאזדה 3 1.6.

אני יכול להעיד על עצמי שאני נוהג באופן די נמרץ. אוהב ללחוץ.

לא קורה שאני מעביר מיכל שלם בנסיעה מנהלתית בעיר ובשיוט מחוץ לעיר.

ועדיין, מעולם לא הגעתי לממוצע של 1:7. מעולם.

ב 8-10 חודשים הראושנים שלאחר קניית הרכב, בדקתי כל תדלוק.

מתדלק כמעט תמיד באותה תחנה ליד הבית, ואפילו משתדל באותה משאבה.

התוצאה הכי רעה שהגעתי אליה הייתה לדעתי 1:9 בערך.

מצד שני, מעולם לא זוכר שהגעתי ל 1:13.5 מחוץ לעיר, כמו שהבחור מעליי טוען.

ממוצע שנתי שלי הוא בערך 1:10. אפילו 1:10.5.

במיכלים שאישתי מרבה לנהוג, התוצאה הממוצעת אפילו טובה יותר, למרות שהיא פחות מנהלת את הנסיעה/האצות/בלימות מראש...

העניין היחיד שאני חושב שיכול להסביר את ההבדלים, הוא אולי הדגש שאצלנו גם בנסיעה בעיר, אין לנו דרכים עם הרבה פקקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאישתי יש כזאת עוד מעט שנתיים.

צריכת דלק קבועה 1:7

נסיעות רק בעיר בלבד ובדרך כלל עם מזגן.

נמדד בכל מילוי.

צמיגים חדשים. נבדק במכשיר 4 גזים.

מה שאתם רוצים.

למחיר שלו הוא עושה את העבודה,

אבל צריכת דלק כמו הדודג' ראם שיש לי בעבודה...

פשוט הזוי.

תבדוק אם אשתך משחררת את בלם היד בכל נסיעה!

נוסע על:

טויוטה פריוס 2019.

טויוטה קורולה 2008 רובוטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רכשתי לא מזמן מאזדה 3 2004 האצ'בק, ותידלקתי פול, הגעתי ל 421 קמ במיכל, ואחכ נדלקה הנורה. מרגע שהנורה נדלקת יש 8 ליטר? 12?

אבל זה היה לפני שמילאתי אויר בצמיגים. אחזור לעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שלא תהפוך את זה מכונית משפחתית 1.6 אוטומט מהשנים הללו צורכת בגדול כ1:10 במשולב, זה כמובן תלוי באופי הנהיגה של הנהג ובסביבה בה הוא נוהג.

הבזבזניות יותר יצרכו יותר קרוב ל 1:9 והחסכוניות יתקרבו לאיזור 1:11.

נגיד ואתה תנהג כ150 ק"מ ק"מ בשבוע, אז מדובר על הבדל של כ20 שקלים בשבוע בעלויות דלק בין החסכונית לבזבזנית.

במידה ואתה מעוניין ברכב חסכוני, תקנה רכב קטן יותר, ואז תוכל לקבל צריכה של 1:12-13 ואף יותר כשמדובר ברכב ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצל אשתי הרכב נוסע בעיקר בעיר ועומד על צריכה של 1:10.

לגבי הבדיקה של להמתין שתידלק הנורה, ככה ממש לא מבצעים בדיקה. תעשה חיפוש בפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע, לתדלק פול, לחכות למשל להגיע ל 100 קמ, ואז לתדלק שוב ולחלק את מס' הקמ בליטרים, אבל אם אני אסע את כל ה 100 קמ למשל מחוץ לעיר? זה לא יהיה מדד אמין לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שהגיב בעניין צריכת הדלק אצלי, תאמינו לי שנסעתי עם אשתי במיוחד כמה פעמים לבדוק אולי היא עושה משהו לא בסדר.

הכל כרגיל.

מעולם לא קיבלתי תוצאה טובה יותר מ 1:8.

רק צריך לזכור שמדובר על עירוני בלבד!

יש מכוניות שצורכות כמעט כפול מבינעירוני.

בכל מקרה , בדקתי את האוטו מכל הכיוונים כולל מחשב, 4 גזים, לחץ.אויר בצמיגים ועדיין לא מצאתי סיבה לזה.

1:10 ממוצע??

עכשיו הייתי קונה את זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעו, בעלים של מאזדה 3 1.6.

אני יכול להעיד על עצמי שאני נוהג באופן די נמרץ. אוהב ללחוץ.

לא קורה שאני מעביר מיכל שלם בנסיעה מנהלתית בעיר ובשיוט מחוץ לעיר.

ועדיין, מעולם לא הגעתי לממוצע של 1:7. מעולם.

ב 8-10 חודשים הראושנים שלאחר קניית הרכב, בדקתי כל תדלוק.

מתדלק כמעט תמיד באותה תחנה ליד הבית, ואפילו משתדל באותה משאבה.

התוצאה הכי רעה שהגעתי אליה הייתה לדעתי 1:9 בערך.

מצד שני, מעולם לא זוכר שהגעתי ל 1:13.5 מחוץ לעיר, כמו שהבחור מעליי טוען.

ממוצע שנתי שלי הוא בערך 1:10. אפילו 1:10.5.

במיכלים שאישתי מרבה לנהוג, התוצאה הממוצעת אפילו טובה יותר, למרות שהיא פחות מנהלת את הנסיעה/האצות/בלימות מראש...

העניין היחיד שאני חושב שיכול להסביר את ההבדלים, הוא אולי הדגש שאצלנו גם בנסיעה בעיר, אין לנו דרכים עם הרבה פקקים.

הממוצע שלך לא רחוק משלי, ואני הגעתי לצריכה הזאת מספר פעמים בעיקר בגלל שבנסיעות שקיבלתי את התוצאה הזאת לא עברתי את ה-100 קמ"ש ולא האצתי חזק (לא עובר את ה-2.2 סל"ד בהאצה, רק בשיוט). תוצאה לא חריגה יחסית למשפחתומטית 1.6 4 הילוכים ממוצעת. בנסיעה רגילה שלי שמצפינה גם ל-120 קמ"ש לפעמים ועם עקיפות וכו' הצריכה הבינעירונית עומדת על כ-1:11.5 מחוץ לעיר. בעיר הממוצע שלי 1:9.5-1:10. עם לחיצות בעיר בקלות אפשר להגיע גם ל-1:7 וגרוע יותר. שוב, בדומה לכמעט כל משפחתית אחרת...

לי אישית יצא לנהוג בהרבה מאוד רכבים מהקטגוריה והצריכה של המאזדה 3 ממוקמת איפשהו באמצע. יש חסכוניות יותר (קורולה, סיוויק, I30, מגאן) ויש בזבזניות יותר (פוקוס, לנסר, אופטרה, אלנטרה).

חוץ מזה כל אחד נוהג כאן בצורה שונה ועושה מסלולים שונים ביומיום ככל הנראה, ככה שאי אפשר בחיים להגיע לצריכה זהה בין כולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3369 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...