Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוכר רכב פעם ראשונה - למה לשים לב?

gillz
שימו לב! השרשור הזה בן 3455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לקבל אישור מהדואר על העברת הבעלות.

לגבי התשלום, לקבל רק מזומן/ הפקדת זה"ב/ צ'ק בנקאי שראית במו עיניך שהוא הודפס בבנק, או בזמן ההפקדה לבקש מהפקיד להתקשר לבנק המנפיק ולוודא שאכן הופקד שם. אני הייתי ממליץ על האפשרות הראשונה כי אם יש בעיה עם הצ'ק, אז למעשה אתה כבר אחרי העברת בעלות וככל הנראה גם לאחר שנפרדת מהקונה לשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ על צ'ק בנקאי רשום לפקודתך או על העברת זה"ב - תוכל לקבל חיווי מסניפך תוך דקה שהכסף עבר. אולי יש לזה עמלה כלשהי אבל זה מנגנון בטוח. בנוסף, לשמור את כל התיעוד שהתקבל בסניף הדואר. מדגדג לי לרשום שגם עדיף למכור למישהו שב "תחושת בטן" נראה לך אדם אמין. ולא להסכים לכל מיני קומבינות "אני אעביר בעלות אח"כ"/אני אשלם לך אח"כ/תאמין לי וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשים לב כשאתה מעביר בעלות ואתם הולכים לדואר, שהרכב סגור ולא פתחת בטעות מכסה מנוע ולא סגרת אותו! היו כאן כמה מקרים שפתחו מכסי מנוע ויצרו לאנשים נזקים באופן מכוון כדי שאחר כך אלו יישלמו תיקונים וכל מיני דברים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העברת זה"ב היא העברה בנקאית מחשבון לחשבון. ההבדל בינה לבין העברה רגילה מה שהיה נהוג עד היום, הוא שהכסף מופיע מיידית בחשבון היעד. זאת בניגוד להעברה בנקאית רגילה שמופיעה רק למחרת בבוקר. כאשר אתה עושה שימוש בהעברת זה"ב, אתה יכול במעמד ביצוע ההעברה בבנק של הקונה, להיכנס לאפליקציה שלך בבנק ולראות שהכסף עבר. לצורך ביצוע העברת הזה"ב אתה צריך לבקש מהבנק שלך שיתן לך את ה IBAN של החשבון שלך - מספר בן 20 ספרות אם איני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק פרט קטן, העברת זהב עולה כסף למי שעושה את ההעברה. בפעם האחרונה שמכרתי רכב, הקונה שילם משהו כמו 32 ש"ח.

חבר מועדון החמש.

Mazda MX5 nc2 2010 RHT

BMW ///M235i M Performence 2014 - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע לי הכי פשוט והכי טוב, אני מוכר את הרכבים שלי רק ככה ( גם כשהרכב עולה 67 אלף ש"ח, פשוט זה הכי יקר שמכרתי יד 2 עד היום).

בקש מהאדם שקונה את האוטו כסף מזומן, את הכסף המזומן תפקיד אתה בעצמך בדואר בזמן העברת בעלות ( במידה והפקדת מעל 50 אלף העמלה היא 60 ומשהו שקלים) שווה את זה!

ככה אתה בראש שקט שהכסף נכנס לחשבון, בלי כל החלטורות של ביטול העברות ועניינים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד למה שנאמר - אך ורק העברת זה״ב. לנוכח כל התחמנים שמסתובבים להם חופשי, צ׳ק בנקאי לא שווה את הנייר עליו הוא הודפס. מזומן בסכומים כאלו זו סתם הסתכנות - גם מזיופים וגם להסתובב עם כזה סכום וצ׳קים רגילים הם למעשה לא יותר מpost it שעליו נכתב IOU.

כל סיפור רמאות, הזוי ככל שתוכל להעלות על דעתך - כבר קרה למישהו אחר.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כסף מזומן זה מסוכן מאוד.

מאיפה לך שכל הכסף אמיתי? אתה יודע לזהות זיופים?

זה אולי הגיוני בסכומים של עד 20 אלף ש"ח, יותר מזה זה כבר פשוט פתח לצרות.

הכי טוב זה צ'ק בנקאי, על הסכום שאותו סיכמת, שאותו מפקידים בסניף הבנק ומקבלים ישר חיווי שהכסף נכנס. (או לחילופין העברת זהב)

בכל מקרה גם אם יש עמלה כלשהיא, אפשר להתחלק בה. 30 ש"ח עמלה למישהו שקונה רכב באלפי שקלים והוציא עכשיו 500 שקל על בדיקת רכב, זה גרושים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כסף מזומן זה מסוכן מאוד.

מאיפה לך שכל הכסף אמיתי? אתה יודע לזהות זיופים?

זה אולי הגיוני בסכומים של עד 20 אלף ש"ח, יותר מזה זה כבר פשוט פתח לצרות.

הכי טוב זה צ'ק בנקאי, על הסכום שאותו סיכמת, שאותו מפקידים בסניף הבנק ומקבלים ישר חיווי שהכסף נכנס. (או לחילופין העברת זהב)

בכל מקרה גם אם יש עמלה כלשהיא, אפשר להתחלק בה. 30 ש"ח עמלה למישהו שקונה רכב באלפי שקלים והוציא עכשיו 500 שקל על בדיקת רכב, זה גרושים.

הכסף המזויף הוא לא בעיה שלך, אתה מכניס את הכסף לבנק הדואר במעמד העברת בעלות, נותן לבן אדם שיושב בקופה לספור את הכסף במכונה היא בודקת גם זיופים,והוא מפקיד לך אותם ישר לחשבון, יש כסף מזויף שיחליף אותו או שלא יקח את הרכב, אני תמיד נותן לספור לפני העברת בעלות, מכרתי עד היום 5 רכבים לעולם לא נתקלתי בקונה שלא הסכים לתת לספור את הכסף, שוב פעם לשיקולך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העברת זה"ב זה מצויין למוכר אבל לא כל קונה יסכים לכך. אני מעולם לא הסכמתי לשום סוג של העברה בנקאית ברכישת רכב.

עדיין המחאה בנקאית זאת הדרך המומלצת. הסיכוי של זיוף הוא קלוש ואם בכל זאת חוששים מהזיוף אז הולכים ביחד עם הקונה לבנק שלו ונוכחים בעת קבלת ההמחאה מבבנק, הולכים לדואר ומקבלים את המפתחות תמורת השיק הבנקאי תוך כדי העברת הבעלות, בדרך כלל אחרי שהפקידה מאשרת כי אין מניעה להעביר את הבעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוכר חייב לוודא העברת בעלות (לא להסתפק ב"אחי, אני אעביר אחרי זה, הסניף סגור, סמוך עלי וכו' וכו'), העברת הבעלות מעבר לכך שמבחינת החוק היא באחריות המוכר, יש הרבה מקרים שהקונה או שהוא סוחר שלא רוצה שתירשם עוד יד או שסתם מישהו נוסע וצובר עבירות על שימך ואחרי זה לך תריב עם המשטרה ומשרד התחבורה שזה לא אתה נהגת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...