Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

2017 - לוחיות רישוי עם 8 ספרות

C14SE
שימו לב! השרשור הזה בן 2356 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה יותר יעיל בשיטה של ארה"ב?

א. זה לא רק ארה"ב, רוב מדינות העולם המערבי (לפחות) משתמשות במספרים ניתנים להעברה.

ב. הרבה מאוד כסף שהמדינה מרוויחה כתוצאה ממכירת לוחיות "מיוחדות".

ג. מספר יפה (למי שזה חשוב לו).

ד. הסוף לנוהל "תסדר לי מספר יפה" אצל היבואנים.

אם ניוד מספרים בסלולארי הצליח, גם מספר רכב אישי יכול היה להצליח - ואז מי שזה לא חשוב לו מקבל מספר מפול המספרים ה"סתמי", ומי שזה כן, קונה מספר מיוחד, בלי צורך בקומבינות אצל היבואנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 558
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני יודע כמובן שזה קיים בהרבה מדינות, רק לא הבנתי במה זה עדיף על השיטה הישראלית לי בתור אזרח שלא מעניינת אותו לוחית "יפה" עם צירוף אותיות או מספרים מסויים.

אני מעריך של 99% מהאזרחים גם לא ממש איכפת מה רשום בלוחית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף מערכת נורמלית לא מחזיקה מספר רכב כint.

איך אתה כותב את זה בבטחון מושלם והתנשאות כזאת כאילו בדקת כל מערכת שיש בסקטור הפרטי ושל המדינה, כל אתר אינטרנט, כל חניון, כל מערכת של סוכן ביטוח וכל מכונה של תדלוק..

אני ראיתי מערכות ישנות בחיי ואם אתה גם ראית כאלו שפיתחו בארץ ע"י אנשים עם הכשרה ישראלית ממוצעת אז אתה יודע שבעבר היו חוסכים כל ביט ובטוח שהשתמשו בשדה הכי הכי מוגבל בDB שעובד בול לצורך ולא נותן שום דבר מעבר - INT של 7 ספרות.

ואני גם בטוח שיש מערכות חדשות שעובדות ככה, סתם כי המתכנת שעשה את זה לא קורא בקארזפורום ולא ידע ש7 ספרות זה מאוד גבולי והוא חשב שהוא נורא מסודר בזה שהוא לא נותן מקום מיותר שלא היה צריך.

גם תחשוב על מכונות כמו של התחנות דלק, שמבקשות מספר רכב, איזה סיפור יהיה לעשות שהם יכתבו אותיות.

עריכה אחרונה על ידי liorwohl

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעריך של 99% מהאזרחים גם לא ממש איכפת מה רשום בלוחית.

לא עשיתי סקר בנושא, אבל תחושת הבטן שלי אומרת שאתה טועה, משתי סיבות:

1. אם באירופה יש שוק פורח למספרים אישיים - יש אתרים יעודיים שעוסקים רק במסחר בלוחיות רישוי - אז לתחושתי במדינת השופוני השוק יהיה גדול לא פחות.

2. כשקניתי את הרכב הנוכחי שלי וביקשתי מספר קליט, סוכן המכירות קיטר על זה שיש להם בנק מספרים קליטים אבל שצריך אישור הנהלה כדי להוציא משם מספר, ובסוף סידר לי מספר סביר בקליטותו שלא מתוך "בנק המיוחדים". אם יש פרוצדורה שמגנה על מספרים "מיוחדים", אני מניח שיש גם לא מעט ביקוש לזה.

אגב, זאת רק תחושת בטן ואין לי נותנים מדעיים לתמוך בזה, כך שבהחלט נוכל להישאר איש-איש עם התאוריה שלו :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב פעם, זה כלי להוציא כסף מאנשים שמוכנים לשלם על הדברים האלו, שהם, איך שלא תסתכל על זה, מהווים מיעוט קטן מאוד. אולי לא 99 אחוז אלא רק 95, עדיין מיעוט.

וטרחה ובזבוז זמן וכסף לכל האחרים שהם הרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, ללוחית רישוי שצמודה לבעל הרכב ולא למכונית יש גם יתרונות בירוקרטיים מאחר והיא חוסכת את הצורך לעדכן את כביש 6, פנגו, והמזכירה בעבודה (במידה ויש שער בעל יכולת זיהוי לוחית רישוי). לא נורא כמו תור במשרד הרישוי, אבל עדיין קצת מעיק.

למיטב ידיעתי ברוב מדינות אירופה הגדולות (בריטניה, איטליה, צרפת שאף היא כבר בלוחית בעלת שמונה תווים) הלוחית היא כן צמודת רכב, אך לפחות באנגליה יש אפשרות להחליפה ללוחית אחרת. אך עדיין מאחר והשוק אצלנו הרבה יותר קטן היה אפשר לחשוב על שימוש מחדש בלוחיות של רכבים שירדו מהכביש למי שלא רוצה להתעסק בהעברת הלוחית האישית שלו.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה נראה שמחסלים הקצאות שלא מומשו.

טלקאר עם סיומת 85, מכשירי תנועה היו עם סיומץ 84 ועכשיו התחילו עם סיומת 86, יוניון מוטורס היו סיומת 81 ועכשיו חזרו לסיומת 09 כמו בחילת ייבוא טויוטה לארץ) - טויוטה עם סיומת 84 זה ייבוא מקביל של אוטומקס, סמל"ת וצ'מפיון עם סיומת 80 וזה מה שעוחה כרגע.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ראיתי מערכות ישנות בחיי ואם אתה גם ראית כאלו שפיתחו בארץ ע"י אנשים עם הכשרה ישראלית ממוצעת אז אתה יודע שבעבר היו חוסכים כל ביט ובטוח שהשתמשו בשדה הכי הכי מוגבל בDB שעובד בול לצורך ולא נותן שום דבר מעבר - INT של 7 ספרות.

אני עדיין מסופק שמערכת מחשב מסחרית מחזיקה מספר רכב כמספר בינארי משלים ל-2 בעל 32 ביטים לפחות (או בשפת העם INT)

לא מבצעים פעולות חשבוניות על מספרי רכב...

מחרוזת ברוחב 7 עם תבנית נומרית זה משהו אחר לגמרי.

עיקר ההסבה הוא הרחבה של המחרוזת ל8 ספרות ווידוא שהכל עובד (מה לא תמיד פשוט כמו שהוא נראה)

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבצעים פעולות חשבוניות, אבל כן מבצעים חיפושים לפי מספר רכב., והרבה. וחיפוש יותר קל לבצע לפי מספר ולא מחרוזת.

ההרחבה היא לא רק בבסיס הנתונים אלא בכל מסכי הקלט, ההדפסות שכעת צריך להשאיר יותר מקום.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

בכותרת

מ-1 ביולי מנפיקים לוחיות רישוי בנות 8 ספרות

ובהמשך

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ שאישר את הפרויקט, ציין כי הנפקת מספרי רישוי בני 8 ספרות תחול על כל רכב חדש, שיעלה על הכביש, החל מ-1 ביוני 2017. שאר כלי הרכב, ימשיכו לשאת לוחית רישוי בת 7 ספרות.

מבולבלים? גם אני :roll:

http://he.mot.gov.il/index.php?option=com_content&view=article&id=3557:dover-2017-03-05&catid=56:dover-c-1&Itemid=65

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשון ביוני

בהתחלה חשבו שזה יהיה בינואר, ואז הצפי עבר לאפריל... וכנראה גם ביוני זה לא באמת יתחיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2356 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...