Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא רומיאו 159. נערך

Guest car4fun
שימו לב! השרשור הזה בן 3972 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עדי, תודה על ההזמנה.. הרצליה ונהריה זה טיפה רחוק. הייתי שמח לבדוק את הרכב כמה וכמה עכשיו שאישית בתמונה ורוצה אותו!

אני ממש מתלבט בינה לבין ה 6.

על ה 6 עליתי והתרשמתי, איך לעזאזל אפשר לראות אלפא ?!

אגב יש סיבה לזה שאין הרבה אלפות למכירה?

בכל איזור הצפון רק7 מודעות??

חפש ביד 2 אחת למכירה באזור מגוריך, תגלה התענינות של קונה ותעשה סיבוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 126
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

^

לא נהגת במאזדה 6. אם אתה מחפש הנאה מנהיגה, יחסית לסגמנט, היא בין הטובות.

זה בעיני המתבונן. מאזדה 6 (הדור הקודם, החדש פשוט מעולה) בעלת עיצוב מוצלח למדי (בעיקר בגרסאות המאובזרות יותר ללא טאסות ופנסי ערפל במקום פלסטיק שחור). האמת שדווקא יונדאי מציגים עיצובים מאולצים שנוצרו כאילו ע"י תוכנת מחשב.

לא כתבתי אלא את מה שאני חושב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

לא נהגת במאזדה 6. אם אתה מחפש הנאה מנהיגה, יחסית לסגמנט, היא בין הטובות.

זה בעיני המתבונן. מאזדה 6 (הדור הקודם, החדש פשוט מעולה) בעלת עיצוב מוצלח למדי (בעיקר בגרסאות המאובזרות יותר ללא טאסות ופנסי ערפל במקום פלסטיק שחור). האמת שדווקא יונדאי מציגים עיצובים מאולצים שנוצרו כאילו ע"י תוכנת מחשב.

נהגתי בדור הקודם והוא נרגיש לי מאוד "מיושן" מבחינת עיצוב פנימי, כמו כן לרכב לא היה כוח והרגיש מאוד כבד, אני מסכים איתך שהחדשה נראת פשוט מעולה, הם קפצו ברמה! אבל אלו שני רכבים שונים לגמרי מבחינת אופי, האחד איטלקי והשני יפני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדי, תודה על ההזמנה.. הרצליה ונהריה זה טיפה רחוק. הייתי שמח לבדוק את הרכב כמה וכמה עכשיו שאישית בתמונה ורוצה אותו!

אני ממש מתלבט בינה לבין ה 6.

על ה 6 עליתי והתרשמתי, איך לעזאזל אפשר לראות אלפא ?!

אגב יש סיבה לזה שאין הרבה אלפות למכירה?

בכל איזור הצפון רק7 מודעות??

אף פעם לא הבנתי את הקטע הזה. כל הארץ כולה טנק דלק, גג. לא שווה לך לנסוע שעה וחצי בשביל לברר על רכב מעניין ושונה מהמיינסטרים?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כתבתי אלא את מה שאני חושב.

ברור לי, גם אני.

חפש ביד 2 אחת למכירה באזור מגוריך, תגלה התענינות של קונה ותעשה סיבוב.
אפשרות א'

אף פעם לא הבנתי את הקטע הזה. כל הארץ כולה טנק דלק, גג. לא שווה לך לנסוע שעה וחצי בשביל לברר על רכב מעניין ושונה מהמיינסטרים?

אפשרות ב'.

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור - אם אתה רוצה רכבים מעניינים ומיוחדים במצב טוב תמצא אותם (לרוב) רק במרכז.

כשחיפשתי את הA6 שיש לי היום (הדגם שבחתימה שאין הרבה ממנו בארץ) נסעתי 3 פעמים למרכז עד שמצאתי אחת נורמלית, אין מה לעשות הצפון משעמם. (גם הבנות במרכז נחמדות וזורמות יותר.. אבל זה לשרשור אחר :wink: )

האלפא 159 היא אחת המכוניות היותר יפות שיש על הכבישים בארץ לדעתי, בשביל אוטו כזה שווה להתאמץ.

Audi A6 3.0TDI quattro - Because you don't need high revs whan driving up hill

Volvo 850 2.5GLT (MY 1994) - SOLD

VW Passat 1.8T(MY 2000) - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להתקדם, אבל יש לי מספר ריג׳קטים מהרכב מהכבד לקל.

1. הגיר הרובוטי אני מפחד שאני ואישתי לא נמצא את עצמנו מתאימים. ונתייאש.

2. משום מה אני מפחד לרכוש אחת ויגיע הרגע לטיפול ק״מ במוסך. אין לי מושג להעריך את הטיפולים השוטפים.

3. רמת האמינות של הרכב. מעולם לא הייתי בעלים או הכרתי בעלים של אלפא בתוך או מחוץ למשפחה.

4. אני מוצא את הרכב יפה חיצונית, ומפנק מבפנים. למעט סביבת נהג שנראת מיושנת.

כך זה נראה בתמונות. שוב, מעולם לא ראיתי ויזואלית את הרכב מבפנים. רק כאלה שחלפו על פניי.

באופן כללי, אם הייתם צריכים לדרג את הרכב הספציפי הזה 159 08 , מ 1-10 כאשר אחד הוא זול מאוד והעשר מייצג את היקר מאוד.

( לצורך העניין אם הייתי צריך לדרג את המאזדה 6 2 ל׳ 09 הייתי שם אותה על מספר בין 5-6 בסולם. לא זול מידי ולא יקר) הסולם מייצג את כל מכלול ההוצאות כגון ביטוח, הוצאות שוטפות, אגרות אמינות וכו׳.

מצטער על החפירות. אני פשוט מנסה למזער נזקים עתידיים משיקול מוטעה.

Tnx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעט מופתע שהסיכום שלי דווקא הוריד אותך מעט מהעניין. אנסה לעשות מעט סדר...

גיר רובוטי - נכון צריך לנסות, מה שאני עשיתי זה ללכת לסניף של אוטודיל ולעשות סיבוב, יש להם הרבה אלפות (חלק מעולות, אגב) ואני חושב שיש סניף בצפון.

טיפולים, לא מבין למה קשה לך להעריך, רשמתי במפורש - פחות מ-1000 לשנתי (לא חובה) קטן הכולל החלפת שמן ופילטר בלבד פחות מ-2000 לשנתיים. ברקסים פחות-2000 לזוג במוסך מורשה\מרכזי - אחת לכ-60,000 ק"מ. מעבר לכך...ראה אמינות.

אמינות - ככלל הרכב אמין, תמיד יכולות להיות תקלות (נכון לכל רכב)...ב.מ.וו אוודי או מרצדס לא יהיו יותר או פחות אמינות (לגבי ב.מ.וו אני שומע כל הזמן סיפורים לא מפרגנים אגב)

מראה פנים - ראה גיר

המאזדה פרימיום היא רכב בסגמנט נמוך משל האלפא ולכן ההוצאות עליה יהיו ככלל, נמוכות יותר. גם זו קניה טובה לדעתי אבל בסוף היום זו עדיין מאזדה (לא דבר רע, גם אני נוסע היום במאזדה :))

2 נק' נוספות:

1. האלפא הספציפית שלי הייתי דרגת רישוי 7, רוב האלפות יהיו 6 (כמו המאזדה 6 פרימיום לדעתי)

2. אנקדותה - חבר טוב פירסם את הסיטרואן C4 שלו למכירה במקביל אלי על מנת לשדרג לאלפא שלי. לקח לי פחות זמן למכור וכשבכיתי לו קצת על שהפסדתי 45K, אמר - "לפחות אתה נהנת, אני הפסדתי אותו דבר על הסיטרואן שלי..."

אני חושב שהשאלה שלך היא לא אם אתה רוצה אלפא (אתה כנראה רוצה), אלא האם אתה מוכן נפשית להוצאות הכרוכות ברכב מהסגמנט הזה. לא כל אחד מוכן להוציא סכומים כאלו על רכב (בגלל זה מאזדה מוכרים יותר ;))

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לקרוא ולא להגיב,

לפותח השרשור, בתור בעלים של אלפא 159 שנתון 2007 ידנית, נפח 1900. אני יכול להגיד לך :

זה אחד הרכבים היותר יפים שיש! כיף לקום בבוקר ולראות אותה מחכה לך בחנייה, מסתכלת עלייך במבט הכועס הזה, היא סקסית בטירוף, מיוחדת ורק זה לבד עושה לך חשק לבלות איתה יותר ויותר. שלא תבין לא נכון הרכב מהנה לנהיגה בצורה מדהימה, מפנק מאוד ונח מאוד, הטיפולים ממש קרובים לטיפולים רגילים, טיפה יותר יקרים אבל זה שווה כל שקל, החוויה הזו עדיפה בהרבה על כמעט כל רכב שנהגתי.

לפני כחודשיים פרסמתי את הרכב למכירה, היו עשרות טלפונים, אך אני ביקשתי מחירון ולא ממש הייתי מוכן להתפשר, אולי באלפייה פחות, בשלב מסויים ביטלתי את המכירה, קשה לי לחשוב על פרידה... למרות שאותה תחליף 159 חדשה יותר, אך עדיין, זה קשה, מתי שהוא בעתיד הקרוב כשאהיה לי יותר אומץ אפרסם אותה שוב, ואחפש חדשה יותר. אבל בשום פנים ואופן לא אחשוב בכלל לכיוון של מאזדה 6 או כל רכב רגיל אחר, איך בכלל אפשר להזכיר את שתי השמות באותו משפט?!?

לך תראה את הרכב, תנהג, מבטיח לך שום מאזדה 6 לא תהיה לך בראש.

בברכה,

אסף בן עטיה

Owner @ Giggsi Cinema Sport's Bar

Alfa Romeo 159 1.9 Manual 2007

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

לפני שאתה מגיע למסקנה בנוגע לבחירת רכב מתוך שניים אפשריים, אני ממליץ, שלא תעשה זאת על סמך חוסר ניסיון והכרות מוחלט עם אחד מהם (כדברייך).

במילים פשוטות, זה לא כזה קשה למצוא 159 באחת הסוכנויות של אוטודיל. אני בטוח שתוכל למצוא מעט זמן בשביל לבחון רכב כל כך מיוחד כמו ה-159, לשבת בה, להתרשם ממנה (מהחוץ וגם מהפנים), לקחת אותה לסיבוב (וזה העיקר בה) ואז לעשות חושבים.

לגבי המאזדה 6. בעיני מדובר על רכב נאה, בעל ניהוג טוב, יחסית אמין ובעל עלויות אחזקה סבירות (לא זולות, בכל אופן) ובגרסת ה2.5 ל' בעל צריכת דלק שמזכירה V6 של אלפא (של פעם).

מצד שני, 159 נראית טוב ממנה (למעשה אני חושב שיש רכבי סדאן בודדים, אם בכלל, אשר מצליחים להכות את ה159 בסעיף העיצוב) וגם בסעיף הניהוג ידה של ה-159 על העליונה (בפער מורגש בהחלט). בנוסף, מאזדה 6, גם בגרסתה המאובזרת ביותר, בארצינו זו עדיין מאזדה 6, בדיוק כמו המוני האקזמפלרים שחולפים על פנינו בכל רגע נתון.

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שהנטייה שלך היא ללכת על ה6.אם אתה לוקח את ה6 2.0 ליטר ברמת האבזור הפשוטה,מדובר בפנים פלסטי להחריד,אבזור מינימלי,מתגי חלונות אינם מוארים,בידוד רעשים גרוע,כפי שציינתי בפוסט אחר שפתחת,מניסיון עם ק"מ לא מועטים על הרכב הנל,המנוע נשמע תמיד מתאמץ והרכב לא הרגיש לי עם מנוע 2.0 ליטר.

שב במזדה6 2.0בפנים וב159 ברמת האבזור הבסיסית ביותר בפנים,נראה לי שתרגיש בהבדל,וזאת מבלי לדבר על העיצוב החיצוני.

עם זאת אני מבין את חששך מליפול על אקזמפלר בעייתי באלפא,ואז להוציא ממון רב על תיקונים,דבר אשר יכול לקרות גם במזדה דרך אגב.

סעו בצד ימין!!

306XT,307XS,Mito155 HP בעבר

,Giulietta QV. היום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החבר שלנו כאן מעט חששן להבנתי. הוא גילה זאת באופן בו התחבט כיצד למכור את האוטו הקודם שלו והשאיר אותנו ( אולי רק אותי ) עם תחושת החמצה באשר לאופן בו הסתיים הענין. גם כאן עולה הרושם שהוא מחפש יותר מכל חיזוק להחלטה הכמעט מתבקשת להתכרבל בחיקה החמים של הקונפורמיות בדמותה של מזדה 6 שהיא כידוע מופת של אמינות ושקט נפשי וגם סוג של קונצנזוס. אז, עזוב אותך מאלפא, אולי יפה, אולי מרשימה, אולי גם נוסעת יופי, אבל קשה לסמוך עליה ויש לה גם גיר משונה, אז לשם מה ? מזדה 6 בהחלט קנייה טובה ובעיקר עתירת שלווה. חפש איזה אקסמפלר טוב עם קילומטראז' נמוך והכל יהיה בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שהאלפא 159 היא מדהימה, גם אני שקלתי לרכוש אחת ידנית.

אבל האמינות בסימן שאלה והאחזקה תהיה גבוהה משמעותית מה-6. ואני לא מדבר על טיפולים שוטפים, שאיתם עוד אפשר להסתדר, אני מדבר על תיקונים, ביטוחים, וכו'.

יש אנשים ש''יושבים טוב'' והאהבה שלהם לאיטלקיות ולאלפא בפרט גדולה, אז לא יהיה אכפת להם לשפוך כספים על רכבים מדהימים כאלה, ולאנשים כאלה אלפא מתאימה. אם אתה לא מסוג האנשים האלה, רד מזה.

ממליץ לך לבדוק בנוסף ל-6 גם את האקורד וה-B4, אולי תתחבר לאחת מהן יותר.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3972 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...