Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיענוח תוצאות בדיקה מאזדה MX5. נערך

OHAD LEVI
שימו לב! השרשור הזה בן 3801 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אכן מסכים עם המוכר - דבריו של איתמר חורגים מגבולות הטעם הטוב.

לקונה - ממליץ לך לקרוא מידע באתר מועדון הרודסטרים, וגם להרשם ולהגיע לאחד המפגשים (יש כל שבוע), אני בטוח שתמצא אנשים טובים שיעזור לך לקבל מושג אמיתי על טיב העסקה ולעזור לך וגם לקונה להגיע למחיר עסקה שתהיה הוגנת לשניכם.

כמי שהיה בעלים של אחת (והיום בעלים של אחת חדשה יותר) אני יכול לומר שמהבדיקה שהעלית קשה מאוד להסיק מסקנות נחרצות. ככלל מכוניות מטופלות שעברו פחות ק"מ ופחות ידיים אמורות להיות במצב טוב. גם המוכר (פרט לא פחות חשוב בקניית רכב) נראה בסה"כ בחור לעניין (לפחות לפי הפוסטים) - קח את הרכב למוסך מתמחה (כמו רכב דוד בת"א) עם טופס הבדיקה ותבקש הערכה אמיתית לחומרת הליקויים - לדעתי אין פה איזה deal breaker.

עם כל הכבוד לאנשים בפורום, רוב המגיבים לא היו בעלי רכבים כאלו ואחרים - יש לכם את תורה/השקפה/דעה מוקדמת שונה משלך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אפשר לא להסכים עם דברי, איתמר התייחס לגופו של רכב, דניאל התייחס לגופו של אדם. יחי ההבדל הקטן.

מצטער, הבדיקה נראית פשוט רע, הרבה מעבר לכסת"ח רגיל וגם פותח השרשור ציין כי הרכב מוזנח. מתיאורים אלו הסקתי לגבי מצבו של הרכב וסליחה אם פגעתי בציפור נפשם של חובבי המיאטות.

אפשר ליפות את המציאות כמה שרוצים - הרכב הזה הוא לא מהשמורים ומהמלוקקים שבנמצא וכל מטרת השרשור הזו היא לייעץ לבחור המתלבט. אף אחד לא אמר לו לא לקנות את הרכב, פשוט צריך להציג לו את המציאות, להבהיר שתיקונים עולים כסף ושלא מדובר כאן באיזה מצג שווא שהכל זה "שטויות".

בזאת סיימתי להגיב. אנשים כאן איבדו את הראש.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל, אני לא מבין על מה אתה רותח? אף אחד פה לא ציין שהרכב לא בר קניה.

קנית רכב מוזנח (אפילו אתה אמרת את זה), לא עשית יישור קו ופתאום אתה רוצה למכור אותו כמו רכב שמור? ולהציג כל תקלה כתור "שטות" שעולה כמה שקלים לתקן?

לבוא ולהאשים את המכון זה הכי קל אבל מהניסיון שלי רכבים שמורים יוצאים בלי כסת"ח מיותר. בנוסף, אם אתה כ"כ בטוח לכבי מצבו המכאני של הרכב מה הבעיה לקחת אותו למוסך למספר בדיקות שיאוששו שהממצאים מופרכים?

אני לא בא להגן על אף צד אבל לגבי התאונות, אם תקרא את ההודעה הראשונה תבין שמי שאתה צריך לכעוס עליו זה פותח השרשור/הבוחן שבדק את הרכב כי שם רשום שלרכב יש מספר תאונות (שאתה טוען מנגד שהם לחיצות).

ד"א, אם הגג עלה לך 260 דולר אחרי שילוח + מכס אני אשמח אם תוכל להזמין לי 10 כדי שאוכל למכור אותם כאן ברווח (לפי דעתי שכחת כמה פרטים חשובים שמייקרים את העניין לאיזור ה-600 דולר וצפונה, וזה עוד לפני הרכבה).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"א, אם הגג עלה לך 260 דולר אחרי שילוח + מכס אני אשמח אם תוכל להזמין לי 10 כדי שאוכל למכור אותם כאן ברווח (לפי דעתי שכחת כמה פרטים חשובים שמייקרים את העניין לאיזור ה-600 דולר וצפונה, וזה עוד לפני הרכבה).

איך אתה יודע איזה גג הוא קנה?

http://www.ebay.com/itm/HAARTZ-MAZDA-MIATA-1990-2005-Convertible-Soft-Top-With-Plastic-Window-Tan-Black-/280886945648?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3AMiata&hash=item41662aa770&vxp=mtr

"סתם דוגמה" לגג זול.

כמו שכבר ציינתי בשרשור, הגג של רובינס שהכי דומה בתכונותיו לגג המקורי עולה בסביבות 450$ לפני משלוח. המוכר כנראה הלך על חלון פלסטיק או זכוכית ללא ה flaps.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, הייתה לי מיאטה ואני מודע לעלויות.

אני יודע שיש גגות זולים ב-200 דולר ובנוסף אני יודע שרק המשלוח עולה 250 דולר אז לא הגיוני שב-260 דולר הוא גם קנה גג וגם שלח אותו לארץ (ובטוח שהוא עדיין לא התעסק עם סוגיית המכס).

פשוט חבל לי על האוטו, אתה מנסה לתקן אותו בכמה שיותר זול רק בשביל הכבוד.

תמכור בזול ותן למישהו לעשות עבודה כמו שצריך כי לרכב הזה מגיע יותר. זו לא סקודה פאביה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גגות ב130 דולר...

אישית קניתי גג ב260 דולר, יש לי חבר שמביא לי את זה לארץ. אז אלא אם כן יתפס במכס, זה המחיר שאני אשלם. הגג עם חלון זכוכית בלי הפשרה, נראה לי שאני אחייה עם זה, אבל מכאן ועד ל"מסדר את הרכב בשביל הכבוד" לא מסדר את הרכב בשביל הכבוד ובאמת שאין לי רצון או חשק להצטדק בפניכם. מעוניין לשאול שאלות על איך כמה ולמה, תפאדל, כמה שאתה רוצה, אבל אל תזלזל ותפקפק בכל מילה שאני כותב. ובטח ובטח שלא תזלזל בעבודה שלי ובמה שאני מחליט לעשות עם הרכב שלי. זה לא חברי, לא נעים ומוציא את החשק לשם מה שנתכנסנו כאן בשבילו.

הרכב אגב, כבר לא אקטואלי. 8)

אבל שוב, למטרת הדיון, לא היה לי שום בעייה לקחת את הרכב לאיזה מוסך שלא יהיה, שיבחנו, יבדקו, יאמתו, יאוששו ויאשררו את מה שנכתב בבדיקה, זה עדיין לא היה מזיז אותי מהמחיר שביקשתי שאני משוכנע שהוא מחיר הוגן לרכב עם נתונים שכאלה.

יוסי, היית אתמול ביס פלנט בראשלצ?

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שאלה אם כבר התכנסו כאן כל המי ומי,

ראיתי שיש הרבה שמוכרים חלון בלבד, כזה מקורי, כמו שלי.

חשבתי אם אפשר לקנות גג עם חלון זכוכית (כמו שאני רכשתי), ולהחליף לו את חלון הזכוכית בחלון מקורי (זכוכית עם הפשרת אדים), שישאר לי בצד מן הסתם?

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצורך העניין

http://www.mossmiata.com/Shop/ViewProducts.aspx?PlateIndexID=111751

תוסיפו עוד 100 דולר משלוח והוא אצלכם בבית (בהנחה שלא נתפס, וזהלא אמור להתפס במכס).

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויש גם רפידות ברקסים ב-5$ וצמיגים ב-10$ (משומשים כנראה), אז למה שלא תרכיב גם את זה על הרכב שלך?

ב-260 דולר לא תקבל גג איכותי, כבר רשמו לך כמה עולה התחליף הכי קרוב לגג מקורי (אם אתה לא פריק של מקוריות).

אני לא אומר לך כמה עולה לך דברים. מה שאתה עושה זה קומבינה, לא לכל אחד יש חבר שיכול להביא גג ענק וכבד במזוודה.

לכן צריך לקחת את המקרה הכי כללי שזה רכישה, שילוח ותשלום מכס על הגג ואז הסיפור מסתכם בסכום שאני ציינתי.

לדעתי לנסוע ללא מפשיר אדים בשביל 100 דולר רק בגלל שאתה מוכר את הרכב ולסכן בחורף הבא את הבעלים הבא של הרכב זה טמטום (ותסלח לי על ניבול הפה).

תעשה את המעשה ההגון (ואל תהיה ישראלי נפוץ) ואם אתה נותן לקונה גג חדש לפחות תקנה לו משהו שיהיה קרוב למקורי.

גם אני מכרתי רכב עם קלאץ גבולי ולכן נתתי קלאץ חדש בקופסא. זה עניינו של המוכר האם רכשתי אותו ב-200$ בארה"ב או ששלמתי 3K ש"ח בחברה? מבחינתי הוא קיבל חלק כמה שיותר קרוב למקורי (תכננתי להרכיב את החלק בעצמי אבל מכיוון שהרכב נמכר לפני נתתי אותו עם הרכב).

החלפת החלון לרוב לא מחזיקות ובד"כ הנזילות תחילות מהר מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויש גם רפידות ברקסים ב-5$ וצמיגים ב-10$ (משומשים כנראה), אז למה שלא תרכיב גם את זה על הרכב שלך? זה רובינס, מותג איכותי ואתה יודע את זה.

ב-260 דולר לא תקבל גג איכותי (ממש לא נכון. רוצה לראות מה קרה לתפרים בחלון הגג זכוכית שלי שעלה לי 720 דולר?), כבר רשמו לך כמה עולה התחליף הכי קרוב לגג מקורי (אם אתה לא פריק של מקוריות).

אני לא אומר לך כמה עולה לך דברים. מה שאתה עושה זה קומבינה, לא לכל אחד יש חבר שיכול להביא גג ענק וכבד במזוודה.

לכן צריך לקחת את המקרה הכי כללי שזה רכישה, שילוח ותשלום מכס על הגג ואז הסיפור מסתכם בסכום שאני ציינתי.

לדעתי לנסוע ללא מפשיר אדים בשביל 100 דולר רק בגלל שאתה מוכר את הרכב ולסכן בחורף הבא את הבעלים הבא של הרכב זה טמטום (ותסלח לי על ניבול הפה). (תא הנוסעים קטן והמזגן דיי קרוב לגג לכן הוא מצליח תוך כמה דקות להפשיר את האדים).

תעשה את המעשה ההגון (ואל תהיה ישראלי נפוץ) ואם אתה נותן לקונה גג חדש לפחות תקנה לו משהו שיהיה קרוב למקורי.

גם אני מכרתי רכב עם קלאץ גבולי ולכן נתתי קלאץ חדש בקופסא. זה עניינו של המוכר האם רכשתי אותו ב-200$ בארה"ב או ששלמתי 3K ש"ח בחברה? מבחינתי הוא קיבל חלק כמה שיותר קרוב למקורי (תכננתי להרכיב את החלק בעצמי אבל מכיוון שהרכב נמכר לפני נתתי אותו עם הרכב).

החלפת החלון לרוב לא מחזיקות ובד"כ הנזילות תחילות מהר מאוד.

תגובה באדום.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירים שפרסמת נמוכים משמעותית ממה שידוע לי. כנראה שאני לא מעודכן או שיש פה איזשהו קאץ.

להפעיל מיזוג בחוף כדי להפשיר אדים זה לא כזה תענוג. טוב שלא רשמת לפתוח את הגג ולהשתדל לנסוע יותר מ-80 קמ"ש כדי שלא יכנסו מים לרכב.

אם אתה לא שם לב אני ממש לא נגד הבחור אלא יוצא נגד התופעה הזו שכל אחד שבא למכור רכב מנסה לתקן אותו "בצורה שונה לגמרי" מאיך שהוא היה מתקן אותו אם הוא היה ממשיך לנהוג ברכב.

זה בסדר גמור למכור רכב עם תקלות מכאניות (בכל זאת לא מדובר ברכב שיצא אתמול מהסוכנות), אבל תהיה בנאדם ותוריד את עלות התיקון או שתתקן את הרכב כמו שצריך.

כמה שרשורי התבכיינות היו פה על החאפריות של המוסכים ועל המוכרים הרמאים בשוק הרכב. אז מה כולם מתפלאים כשהתופעה צצה פה בין כותלי הפורום שאמור להיות שייך לאנשים שאכפת להם ממכוניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 3801 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...