Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, DareDevil כתב:

עד למלחמה היו יוצאים עזתים בכמויות נמוכות לכיוון טורקיה דרך מצרים ומקבלים שמה תושבות.

בידיוק. מעבר של בודדים - אין בעיה. העברה או עידוד העברה של אוכלוסיה - לא מקובל ביחסים הבינלאומיים מאז שנות ה-50. 

ואותם בודדים שיצאו לא באמת משנים כלום ושום דבר. וגם אם יצאו 100-200 אלף לא ישתנה כלום. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4916

• SlowRide

4790

• פינדר

3820

• m3x7r3m3

2926

לפני 1 דקה, garicho כתב:

100-200 אלף

נוציא לרגע את סבב הלחימה הנוכחי והסבבים שהיו בעבר. זה בערך כמות האנשים שיצאו ב3 שנים האחרונות.

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, gadik6 כתב:

זה אטרקטיבי כי אתה מציע למדינה תוספת של 10% לתקציב השנתי, בתמורה לקליטה של אוכלוסיה בגודל של 0.5% מכלל האוכלוסיה שלה.

ולא קוראים לי ביבי או ביידן, אז אני לא יודע אם אפשר להוציא דבר כזה לפועל, ולא מתפקידי להחליט, שכן לא אני זה שרואה את כל התמונה, ומעורב בדיונים לגבי היום שאחרי.

כל מה שאני אומר זה שזה לא כזה מדע בדיוני, כמו שמנסים פה להציג, ובטח לא יותר מדע בדיוני מהסיסמה הידועה "בוא ניתן להם מדינה בשטחים, ואם הם רק ירו טיל אחד אז ניכנס בהם".

את הפלשתינים אף אחד לא שואל. אם תרפה שניה מכל הסיסמאות על ערוץ 14, אולי תבין שדיברתי על איך אנחנו משווקים את זה לעולם.

וכל מה שאמרת זה בדיוק בגלל שלא נוקטים יוזמה. הצפון משותק כי אנחנו שוב בוחרים בהכלה במקום ביוזמה, הרבה מזה "בזכות" ארה"ב, שלפי פרסומים שונים מתנגדת נחרצות לכניסה שלנו ללבנון.

בדרום יורים טילים בודדים לרוב, ביחס למאות או אלפי טילים לפני כן. זה פרפורי גסיסה של חמאס שעלולים להימשך חודשים, בהנחה ולא נחזיר להם את הרצועה שוב, על מגש של כסף. אם לא היינו מחכים חודשים עד הכניסה לרפיח, ולא מאפשרים לאוכלוסיה (כולל מחבלים) לחזור לכל המרחבים בהם כבר עברנו, אז אולי גם זה לא היה קורה.

ואני אשמח לשמוע על איזו מדינה מערבית ירו אלפי טילים על אוכלוסיה אזרחית, והיא הכילה את זה. או איפשרה לאוכלוסיה של רוצחים להישאר לגור על הגבול שלה, אחרי שאלו שחטו מעל ל-1000 אזרחים ביום אחד.

הבנתי. 

נניח שסודן מסכימה, יש איזה פלסטיני שמסכים? מה הוא מרוויח מזה? 

שאלה אחרת, תמורת תשלום, אתה מוכן לעבור לסודן? 

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, SurfHigh כתב:

הבנתי. 

נניח שסודן מסכימה, יש איזה פלסטיני שמסכים? מה הוא מרוויח מזה? 

שאלה אחרת, תמורת תשלום, אתה מוכן לעבור לסודן? 

אם הייתי חי באוהל מוקף במליוני טונות של אבק והריסות, עם פיצוצים מעל הראש, וסיכון לירי ברגליים מחמאסניק שחוטף לי את הפיתות, הייתי עובר לכל מקום גם בלי תשלום.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, DareDevil כתב:

נוציא לרגע את סבב הלחימה הנוכחי והסבבים שהיו בעבר. זה בערך כמות האנשים שיצאו ב3 שנים האחרונות.

נו, והשתנה משהו? כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Pika007 כתב:

בהשוואה הדי דבילית לסוריה אתה שוכח דבר אחד-

הסורים ברחו משם, מרצון.

העזתים? הם לא רוצים לעזוב את עזה, ואם תנסה לעקור אותם משם אתה תקבל כאלו תמונות שיצרעו את ישראל ל 5000 השנים הבאות. אין הגירה כזו שלא מרצון, אין דרך לסלק מפה 2 מיליון איש שלא רוצים לזוז בלי קשר כמה כסף תשקיע.

נראה לי שאתה חי ביקום מקביל.

העזתים לא ברחו כי אין להם לאן לברוח.

גם ישראל וגם מצרים מטילות סגר על הרצועה, ולא רק בחצי שנה האחרונה, אז איך בדיוק אתה מצפה שהם יברחו?

ולמרות זאת, אם להאמין למרכז למורשת מודיעין, כ-10-15% מתושבי הרצועה הצליחו להגר מהרצועה מאז שחמאס השתלט עליה.

אז הקביעה שלך שהם לא רוצים לעזוב די מנותקת מהמציאות. תפתח להם את השער, וסביר להניח שלא רק,שלא תצטרך לעקור אותם, אלא הם יריבו על ההזדמנות לעוף מהרצועה.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Pika007 כתב:

העזתים? הם לא רוצים לעזוב את עזה

ברור, בגלל זה הגבול עם מצרים הוא המאובטח ביותר בעולם כרגע. כל החומות וגדרות התיל ואלפי השוטרים המצרים לאורך רצועה של 11 ק"מ כנראה נועדו למנוע מעזתים לחזור לעזה, ולא חלילה לעזוב אותה. 

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, gadik6 כתב:

אז הקביעה שלך שהם לא רוצים לעזוב די מנותקת מהמציאות. תפתח להם את השער, וסביר להניח שלא רק,שלא תצטרך לעקור אותם, אלא הם יריבו על ההזדמנות לעוף מהרצועה.

ואתה באמת לא מבין איזה שיטסטורם זה יעיף על ישראל - בטח אם היא או מישהו בהסכם איתה תממן את זה?

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף מדינה נורמלית לא רוצה את הפלסטינאים, בטח לא מצרים וירדן. גם ארה"ב תתקשה לשכנע מדינות אחרות לקבל כמויות פלסטינאים בברכה. בכל מדינה הם הופכים למעמסה, מפגינים בכל הזדמנות שיש כנגד אותה מדינה ועסוקים רק בלהאשים את ישראל במצבם. העולם שכח מזמן שעד ה 7.10 לא היתה לחימה בין ישראל לעזה וכל יום נכנסו 20,000 עזתים לעבוד בישראל. אין פתרון לעזה שנראה באופק, רק שלטון אחר שינקה אותה מבפנים ויעלים את חמאס בכח. 

תמיד השאיפה של מדינות ערב להפוך לדמוקרטיה - אבל זה לא יעבוד. רק דיקטטורה ופחד מצליחים לשלוט על מדינות ערב וכן גם באיראן ובצפון קוריאה. חבל שזה המצב אבל זה כמו אישה מוכה שמעדיפה להשאר איתו ולא יודעת להסתדר ללא בן זוגה - למרות שזה לא טוב לה.

• רעיון טוב! 1

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, DareDevil כתב:

עד למלחמה היו יוצאים עזתים בכמויות נמוכות לכיוון טורקיה דרך מצרים ומקבלים שמה תושבות.

גם ישראלים לארה"ב או קנדה. בוא נראה אם הם יקבלו 2 מיליון ישראלים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

ואתה באמת לא מבין איזה שיטסטורם זה יעיף על ישראל - בטח אם היא או מישהו בהסכם איתה תממן את זה?

ומה האלטרנטיבה?   הרי רובנו כבר מבינים שאין כרגע "פתרון" למצב עם הפלשתינים, בטח לא "שלום", ושלמסור שטחים ולקוות שיהיה בסדר גם לא יביא לשיפור המצב, אלא דווקא להיפך.

מתן השליטה חזרה לפלשתינים בעזה, או חלילה הקמת מדינה פלשתינית בשטחים, יביאו אותנו לעוד סיבוב עוד כמה שנים, אולי חודשים.

כל סיבוב כזה זה כסף, זה חיילים ואזרחים הרוגים וגם פגיעה ברמה הבינלאומית - ניתוק יחסים, גינויים באו"ם, הפגנות ופגיעה ביהודים בחו"ל ועוד.

אפשר לחשוב גם שעכשיו המצב שלנו מזהיר בזירה הבינלאומית. החרא התחיל לרדת עלינו עוד לפני שהספקנו לטהר את העוטף ממחבלים.

אז בהנחה ואנחנו לא רוצים לחזור לסבב כזה מול עזה, יש 3 אופציות:

1. הקמת כח רב לאומי חמוש שאשכרה ישמור שם על הסדר וימנע טרור. בינתיים זה לא ממש עבד באזור שלנו, אלא אם יכנס לשם כח ערבי שישליט דיקטטורה ושלטון צבאי.

2. שליטה ישראלית בטחונית ברצועה, סטייל יהודה ושומרון רק בלי התיישבויות, ועם ניהול פנים ושיטור של הרש"פ.

3. עידוד הגירה של העזתים למדינות שיסכימו לקלוט אותם, תמורת תשלום נדיב.

היתרון של מספר 3 - עוד כמה שנים, כשתגיע מלחמה או משבר בנקודה אחרת של העולם שכן מעניינת את האמריקאים או את האו"ם (לא אפריקה כמובן, בה נהרגו עשרות אלפים בסכסוכים צבאיים בשנים האחרונות), אז אנשים יתחילו לשכוח מה"טרנספר", בדיוק כמו שהמלחמה באוקראינה סיימה את הקורונה, והמלחמה עם עזה די הורידה את המלחמה באוקראינה מהכותרות. 

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע. אני לא בטוח שיש פתרון. אני, בניגוד אליך ואחרים פה, לא חושב שאף פעם לא היתה אפשרות להסדר מדיני. אבל אולי עכשיו זה כבר אבוד, אלא אם זה יהיה בכפייה, ואז זה יהיה שילוב כלשהו של 1 ו-2 ואולי יעבוד איכשהו. אין לי מושג. 

אני לא בעד טרנספר מסיבות אחרות, אבל אני לא חושב שזה ישים. גם את מעט הקרדיט שהיה לנו, בזבזנו לא ככ יודע על מה. 

והאמת שעם כל יום שעובר, אני חושב שאנחנו כבר בסוג של מה שמלחמת לבנון הראשונה הפכה להיות, ואין באמת גם תכנון או פתרון ל"יום שאחרי". זה מה שיש עכשיו, וזה ימשך כל עוד ביבי שם - לא משנה אם יש אלטרנטיבות תאורטיות או אין.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, gadik6 כתב:

החרא התחיל לרדת עלינו עוד לפני שהספקנו לטהר את העוטף ממחבלים.

אתה עדיין אפילו לא הרחת את הרח של החרא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שעצם הרעיון שהפלסטינאים לא יהיו באיזור הזה - ועוד בתמיכה והסכם מהעולם המערבי - הזוי ברמות מטורפות

• אהבתי 1

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, יבגניפ כתב:

לא יודע. אני לא בטוח שיש פתרון. אני, בניגוד אליך ואחרים פה, לא חושב שאף פעם לא היתה אפשרות להסדר מדיני. אבל אולי עכשיו זה כבר אבוד, אלא אם זה יהיה בכפייה, ואז זה יהיה שילוב כלשהו של 1 ו-2 ואולי יעבוד איכשהו. אין לי מושג. 

אני לא בעד טרנספר מסיבות אחרות, אבל אני לא חושב שזה ישים. גם את מעט הקרדיט שהיה לנו, בזבזנו לא ככ יודע על מה. 

והאמת שעם כל יום שעובר, אני חושב שאנחנו כבר בסוג של מה שמלחמת לבנון הראשונה הפכה להיות, ואין באמת גם תכנון או פתרון ל"יום שאחרי". זה מה שיש עכשיו, וזה ימשך כל עוד ביבי שם - לא משנה אם יש אלטרנטיבות תאורטיות או אין.

מתי בדיוק הייתה אפשרות להסדר עם הפלשתינים?   כל הסדר זה רק עוד חלק בתכנית שלהם להעיף אותנו, וזה כל ההבדל - אתה רוצה הסדר כדי שבאמת יהיה הסדר, והם רוצים הסדר כדי לקחת עוד קצת שטח, לקבל עוד קצת רובים וכדומה.

אפילו הפת"ח, שיש לנו "קשרי עבודה" איתם, וזה למעשה הרשות הפלשתינית, משתתף בפיגועים נגדנו, והתושבים ביהודה ושומרון לא בדיוק מתים עלינו. מזכיר לי שלא מזמן היה פיגוע או ניסיון פיגוע של מחבל מגדודי חללי אל-אקצא, שזה שם נפרד לזרוע הצבאית של הפת"ח. בכל מכבסת המילים בכתבה שכחו לציין שזה בעצם סוג של חלק מהרשות הפלשתינית.

וזה לא קשור בכלל לביבי, על כל חסרונותיו. אולמרט ניסה, ברק ניסה, אפילו רבין בזמנו אמר שהוא לא מאמין שניתן להגיע להסדר לטווח ארוך איתם, לאחר הסכמי אוסלו, כמדומני.

ולא יודע למה אתה נגד "טרנספר", אבל מה שלא תהיה הסיבה או החשש, קשה לי להאמין שהם יותר רציניים מאפשרות של תרחיש נוסף של שבעה באוקטובר, הפעם אולי בתוספת יהודה ושומרון והצפון.

לפני 16 דקות, David32 כתב:

אני חושב שעצם הרעיון שהפלסטינאים לא יהיו באיזור הזה - ועוד בתמיכה והסכם מהעולם המערבי - הזוי ברמות מטורפות

נשלח אותם להולנד, שמעתי שממש מתים עליהם שם.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...