Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

אייל, אתה בוחר באופן עקבי לא להפריד בין דעות ופרשנויות לבין עובדות. אני לא רוצה להשמע פלצן מהרגיל, אבל לי אישית קשה להתווכח עם ציטוטי ויקיפדיה שמוגשים כאיזו אסמכתא לטענות שגם לא תמיד קשורות לדיון.

במקרה הספציפי הזה, טין לי מה לפתח דיון עקר על מי המציא את העם הפלסטינאי, כשם שלא בא לי לנהל דיון דומה על המצאת העם היהודי, בעיקר כי זה פשוט לא תורם לכלום, ולאמקדם שום דיון על כלום.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4892

• SlowRide

4762

• פינדר

3775

• m3x7r3m3

2926

רומן, א י גם מתנגד לזה. הנרודה שבה טןענים שתהייה דמוקרטיה פורחת בפלסטין זו הנקודה שבה עוברת האסימפטוטה לדעות הסמולניות שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיום אם היינו מנסים דבר כזה וגם פועלים ברשתות החברתיות בשביל שתהיה תמיכה מתוך העם הפלסטיני, יכול להיות שזה היה עובד.

כמה יהירות צריך בשביל להשליך מהערכים שלך, שעדיין לא הוכיחו עצמם בשום מקום ועל אחת כמה וכמה כאן, ולחשוב שבעזרת פעילות ברשתות החברותיות (?!) תצליח לשנות הלך רוח של עם שאינו מעוניין בכך. ההגדרה של חיים בסרט.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

עם או לא עם, הרצונות שלהם לא צריכים לעניין אותנו. אנחנו צריכים להתרכז במה שאנחנו רוצים = שהם יפסיקו לנסות להרוג אותנו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם או לא עם, הרצונות שלהם לא צריכים לעניין אותנו. אנחנו צריכים להתרכז במה שאנחנו רוצים = שהם יפסיקו לנסות להרוג אותנו.

הפלסטינים, כמו כל אויב אחר שלנו, הם בני אדם.

את המוטיבים שלהם הם, לצערנו, זכאים לקבוע לעצמם. אם המוטיב שמנחה אותם זה איסלאם קיצוני - so be it.

כמו שאנחנו לא מנסה לקבוע מה יעשו שכנינו בלבנון, מצריים או סוריה, לצערי אני לא רואה סיבה הגיונית שנקבע מה יעשו שכנינו ביו"ש.

כ-מ-ו-ב-ן שאני מעדיף לקבוע מה הם יעשו ואיך, כמו שהייתי שמח לשלוט באספקת התחמושת של סוריה ולבנון, או לו"ז האימונים של חיל הים המצרי, אבל אני לא בלה-לה-לנד ומבין שאם אני רוצה לשלוט על מדינה (/עם) אחרת יש לזה השלכות מוסריות ובינלאומיות קשות.

המצב הנוכחי הוא לא מצב יציב, אתה לא אמור לשלוט על קבוצת אנשים שאינה חלק מהמדינה שלך למשך אינסוף זמן, אתה אמור לשחרר אותם ממך (פירוד) או לספח אותם אליך (סיפוח). ראה כל אירוע שליטה אחר בהיסטוריה בערך, או לכל הפחות רובם המוחלט ובטח שבעולם המערבי ומדינות שאנחנו משווים עצמו אליהן.

מכיוון שאני לא רואה שום הגיון לספח כמות כזו של אוכלוסיה נבערת ונחשלת, אני מעדיף שתהיה להם מדינה, ולהתמודד מולם כמו שמתמודדים עם מדינת אויב אם/כש היא תוקפת. מדינות קצת יותר חזקות מ"פלסטין" או וואטאבר ניסו לתקוף אותנו והתמודדנו, יש לי הרגשה שנצליח להתמודד גם איתם... בקונפליקטים צבאיים הדעות שלי הן ניציות לא פחות מרוב אלו שמתווכחים איתי כאן, אם לא יותר.

כל עוד המלחמות שלנו אינן מול מדינות אלא מול אנשים שנמצאים תחת המגף שלנו בצורה זו או אחרת, אזי שהן לא ממש מלחמות אלא איזה משהו מוזר שלא מוגדר היטב.

כיום הנראטיב הפלסטיני הוא שהשלטון הישראלי מחזיק אותם תחת כיבוש/מצור, ללא הגבלת זמן או איזשהו אופק. הם מספרים, ממש כמונו, שהצד השני לא רוצה שלום. תכלס אם אני מסתכל ממבט-על, ושופט לפי מעשים בשנים האחרונות (or lack there of), הם די צודקים.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מסכים איתך כבר פעם שלישית היום. גם אני חושב שאם תהיה להם מדינה משלהם, כלומר שיסתדרו לבד, ירדו לנו הרבה צרות מהראש ומהכיס. אם וכאשר יחליטו לתקוף אותנו, לא ניאלץ להילחם איתם לוחמת גרילה עם "לוחמי חופש" ומגנים אנושיים אלא מדינה מול מדינה - צבא מול צבא.

האם לדעתך מתן שטחים וחימוש מביא לזה שהם לא יהרגו אותנו?

שטחים אולי כן (השאלה מה וכמה), חימוש בטח שלא.

אם נתנתק מהם באופן מלא ונתן להם להקים מדינת פלסטין בלי תשתיות וכספי מיסים שלנו, יכולים להיות 2 תרחישים.

או שהם יחגגו את ה"כניעה" של ישראל ויצברו נשק חופשי, יצאו למלחמה נגדנו ואנחנו נאנוס אותם כי הם כבר לא עם כבוש ומסכן אלא סתם מדינה שכנה.

או שהם יבינו שכדי לחיות ברמת חיים כמו של הערבים בישראל כדאי להם להתחיל לעבוד קשה, ולא לחפור מנהרות ולקנות נשק.

אבל גם אלה נסיונות לנסות להחליט להם מה הם רוצים. מי אמר שהם באמת רוצים מדינה?

(הם = השלטון שלהם)

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז יור הקואליציה גילה את חממת הגידול האמיתית של הסמולנים - השבכ והמוסד?

די מגניב, עכשיו אפשר להבין מאיפה צצות כל הבעיות שלנו.

זה כמובן מצטרף לקצינים לא ערכיים, שבוגדים בעם ומעידים נגד חייל שיורה כנגד הנהלים, ולשרשרת של כמה גנרלים, שהעזו לצאת נגד דוקטרינת "ערבים מבינים רק כח" הרשמית של מדינת ישראל, מאז יום היווסדה.

אז רומן, לשאלתך: אני לא יודע אם מתן שטחים יוביל לכך שלא יהרגו אותנו - הסכמי שלום אומנם עובדים עם מצרים וירדן, אבל נניח.

אבל אני יודע די בוודאות, בזכותם של מפקדי צהל וראשי השבכ והמוסד, מה לא עובד ולא יתחיל לעבוד גם בעתיד.

למזלו של דוד ביטון, מי שהולך להתוות את המדיניות הבטחונית של ישראל בזמן הקרוב לא היה לא גנרל ולא בכיר בשירותי המודיעין של ישראל. אין מה לפחד מסמולנות במקרה הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני עונה לא לעניין, מאשימים אותי בזה.

לגבי ירדן ומצריים - ההסכמים עובדים כי אלה מדינות.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה המוסד בכלל לעומת חתול מיומן של הצל? הם יראו לערבים האלו!

יש לי הרגשה שהמדינה מתנהלת כרגע כמו עסק עם בוסים כושלים, שהעובדים שלהם איכשהו מצליחים להשלים את העבודה למרות הטימטום שלהם, אבל לא להרבה זמן...

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומן, מה לא לעניין בתשובה שלי, אם לזה כיוונת?

למה אתה חושב שהקולות הכי ניצים ומלחמתיים הם אלו שלכל היותר שירתו בתפקיד פיקודי זוטר בצבא?

למה אנחנו ממשיכים לעשות משהו שאפילו אנשים שהגו אותו מודים בכך שהוא לא עובד?

אם יש לך זמן וכח - אתה יכול לעבור על שני המאמרים שקישרתי אליהם.

הסכמים מחזיקים גם כי הייתה ויש כוונה הדדית לעמוד מאחוריהם. מה שלא היה משני הצדדים באוסלו, למשל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ירדן ומצריים - ההסכמים עובדים כי אלה מדינות.

נכון, ויותר מזה:

ארה"ב נותנת ל 2 מדינות אלה סיוע כספי חשוב שהם לא יוותרו עליו. חוץ מזה כל הערבים משוכנעים שארה"ב, הסופר מעצמה היחידה בעולם (כפי שאמר לאחרונה פוטין), אינה אוביקטיבית והיא מוטה לטובת ישראל. אין סיכוי שמדינות אלה יפגעו בהסכם השלום עם ישראל ובכך לראיתם הם יזמו ריב עם ארה"ב.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתם אומרים שהשלום (/שקט /הרתעה) עם ירדן ומצרים וכו' מחזיק כי מדובר במדינות, לעומת הפלסטינים ...(?)

לול, יא סמולנים בפוטנציה

: X

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההסכמים מחזיקים כי גם ישראל וגם הצד השני חתמו עליהם בכוונה לכבד אותם, לפני הכל.

זה לא קרה מול הפלסטינאים באוסלו - לא מצידם ולא מצידנו.

עכשיו נשאלת השאלה מה עושים הלאה.

אם אנחנו חיים בעולמם של מגיבי רוטר, אז אכן, כל מנגנוני המדינה נגועים בסמולנות יתר - הכל מהצבא ועד לבגצ, ורק פשוטי העם שבוחרים ימינה מהליכוד יודעים מה טוב לנו. בהתאם, אם קצין בכיר והגון בצהל, כמו תאל וירוב (שלפני זמן מה סיפר שהוא נוהג להרביץ למתושאלים ערבים), מודה שמבצעים בעזה לא משיגים הרתעה, ואם זה אפילו מופיע כמסקנה במחקר רשמי של אלוף בצהל, שהוא מפקד המכללות הצבאיות - כנראה שהסמולנות ממש מכרסמת בנו, וגם שני אלו הצטרפו לשורות הבוגדים.

אם אנחנו חיים בעולם האמיתי, אז בוגי הוא לא סמולני בוגד, והמ"פ של החייל היורה הוא לא סמולני בוגד ואפילו מאיר דגן לא היה סמולני בוגד. וכנראה שגם אם שר הבטחון יהיה פי אלף יותר ליברמן \ פי אלף יותר עוצה לישראל או איילת שקד, התוצאה תהייה אותה תוצאה.

(אבל לפחות התעשייה שלנו תמשיך להיות combat proven)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...