Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום עלויות - 7 שנים עם גולף 1.6 MkV ידנית (2007)

shayy
שימו לב! השרשור הזה בן 3753 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שי שוב המשך סקירה יפה,

ניתן להבין כי הגולף שירתה אותך נאמנה וכי נהנית ממנה.

אבל יותר מענין כעת איזה רכב רכשת?

בהצלבת מידע של מועד קבלת הרכב שציינת והודעת איילון מוטורוס שהיא תייבא לארץ פוקוס סטיישן st נוספת בערך באותו מועד, אני מהמר שאתה תהיה הרוכש השני של הפורד הנ״ל בישראל.

ואם זה אכן נכון, אז בהחלט היה שווה להמתין, שכן ותרכוש שנת 2014 ולא שנת 2013.

תתחדש בכל אופן ואנחנו מחכים לסקירות נוספות לגבי הרכב החדש :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חלפה כשנה נוספת ועת לסיכום השנה השביעית.

גם בשנה הזו, לא היו שום הפתעות!

מתישהו בחודש יוני התנעה שאמנם הצליחה במכה ראשונה נשמעה בהרבה פחות נחושה מהרגיל. ההתנעה שאחריה (כמה שעות או יום למחרת) נשמעה דומה. מכיוון שהמצבר היה מקורי וגילו היה 6 וחצי, החלטתי שאין טעם לחכות לצפוי והחלפתי למצבר חדש מסוג בוש הזהה לוורטה רק שנהנה מאחריות ארוכה יותר. העלות 708 ש"ח.

עכשיו תגידו שאני פריאר ואקבל זאת כמחמאה:

הזמנתי מכונית חדשה לפני מספר שבועות ואני אמור לקבלה במחצית הראשונה של ינואר - עוד כחודש.

לגולף רישיון עד אמצע ינואר 2014.

לא מעט אנשים היו מתזמנים את המכירה כך שהיו חוסכים את עלות הטסט (רשיון 1375 ש"ח +טסט 96 ).

לא אני.

לא זו בלבד, אלא שכל שנה את הטסט אני עושה במוסך וגם שם את הטיפול השנתי.

וכך עשיתי. הטיפול היה אמור להיות טיפול קטן (שמן+פילטר+נוזל בלמים) ועלותו כ 800 ש"ח.

לאחר כשעתיים ממסירת הרכב אני מקבל טלפון שצריך להחליף רפידות+דיסקים והמקורי מחירו 1,700 ש"ח אבל יש חילופי ב 900 ש"ח.

תגידו פרייאר אבל העדפתי מקורי. אגב, מאז החלפת הסט הקודם המכונית נסעה כ 23K ק"מ. מרביתם עירוניים לייט.

כן, כך למעשה מספר שבועות לפני מכירת המכונית הוצאו קרוב ל 4,000 ש"ח שאולי היו נחסכים ע"י אחרים.

נכון, המכונית עם 49,000 ק"מ בלבד אבל בת 7, במצב מעולה, פנימי ומכני, צנועה אמיתית אבל עםהרבה סיבה לגאווה. מעולם לא השתעלה או עשתה פדיחה כלשהי.

נא לא לפנות אלי בנושא רכישתה.

איזה כיף לראות סקירה של אוטו זהה לגמרי לאוטו שלי. בחודש יוני האחרון רכשתי גולף דור 5, שנת 2008, ידנית, 1600, בצבע כסוף. לפני פחות מחודש בהנעה הרכב גמגם אז החלפתי את המצבר לבוש בעלות של 708 ש"ח.

אני את רוב הקילומטרים עושה בבינעירוני ומגיע בעקבות זאת לצריכת דלק סבירה, 1:13.2 באופן קבוע.

סה"כ מרוצה עד הגג מהרכב.

Audi A3 8V Sportback

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכך עשיתי. הטיפול היה אמור להיות טיפול קטן (שמן+פילטר+נוזל בלמים) ועלותו כ 800 ש"ח.

לאחר כשעתיים ממסירת הרכב אני מקבל טלפון שצריך להחליף רפידות+דיסקים והמקורי מחירו 1,700 ש"ח אבל יש חילופי ב 900 ש"ח.

תגידו פרייאר אבל העדפתי מקורי. אגב, מאז החלפת הסט הקודם המכונית נסעה כ 23K ק"מ. מרביתם עירוניים לייט.

תודה על הסיקור המעניין.

אינני חושב שזו התנהלות של פראייר כי הגישה הזו מניבה דיבידנדים נחמדים בעת המכירה.

הערה אחת - הפסקתי לרכוש בלמים "מקוריים" ועברתי לרכישת בלמים מיצרן OEM, אותה איכות כמו המקוריים בשני שליש מחיר, אלא אם כמובן משנה לך שהחלף מגיע ארוז באריזה שאיננה נושאת את לוגו יצרן הרכב... :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי סקירה יפה, ולראות אמינות כזו - ממש מעולה.

לגבי טיפולים מדוע לא עברת לטיפול אצל רון? הוא הרבה יותר אמין ומקצוען מכל מוסך VW שקיים ובנוסף מחירים טובים יותר.

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אפשר לשאול, מה הזמנת?

אבל יותר מענין כעת איזה רכב רכשת?

בהצלבת מידע של מועד קבלת הרכב שציינת והודעת איילון מוטורוס שהיא תייבא לארץ פוקוס סטיישן st נוספת בערך באותו מועד, אני מהמר שאתה תהיה הרוכש השני של הפורד הנ״ל בישראל.

ואם זה אכן נכון, אז בהחלט היה שווה להמתין, שכן ותרכוש שנת 2014 ולא שנת 2013.

תתחדש בכל אופן ואנחנו מחכים לסקירות נוספות לגבי הרכב החדש :-)

את נושא הרכש החדש נשאיר לשרשור אחר. קצת מתח רק יוסיף. אני מאמין שאתייחס לכך עוד כשבועיים...

אתה לא פראייר ויש לך סיבה מוצדקת לדרוש גם מעל המחירון אם תרצה, אני לא רואה שום בעיה למכור.

:mm_yeah:

בחודש יוני האחרון רכשתי גולף דור 5, שנת 2008, ידנית, 1600, בצבע כסוף..

יודעי דבר מספרים שבצבע הכסוף הם הכי אמינות... :wink:

הערה אחת - הפסקתי לרכוש בלמים "מקוריים" ועברתי לרכישת בלמים מיצרן OEM, אותה איכות כמו המקוריים בשני שליש מחיר, אלא אם כמובן משנה לך שהחלף מגיע ארוז באריזה שאיננה נושאת את לוגו יצרן הרכב... :wink:

שי סקירה יפה, ולראות אמינות כזו - ממש מעולה.

לגבי טיפולים מדוע לא עברת לטיפול אצל רון? הוא הרבה יותר אמין ומקצוען מכל מוסך VW שקיים ובנוסף מחירים טובים יותר.

אני חבר די ותיק בפורום ומכיר את סיפורי צ'מפיון השליליים היטב. יחד עם זאת, לי יש ניסיון טוב איתם לאורך שנים ארוכות עם מספר רכבים. הם לא זולים ואני כועס עליהם שלא הביאו GTI PP ידנית, וגם על המחיר המופרז של זו שכן הביאו, אבל בשורה התחתונה אין לי טענות.

יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם מהתשבוחות הגורפות על רון. לאור זאת, כשהחלטתי להחליף מצבר פניתי לרון כדי להבין במה מדובר.

המצבר שהוצע לי, המחיר והאחריות היו הכי טובים שניתן.

כשהגעתי שמתי לב שרון מעיף מבט בוחן על חלונות המכונית - אולי חיפש מדבקה של הפורום. מכיוון שאין לי מדבקות על המכונית הוא שאל אותי איך הגעתי אליו. אמרתי ששמעתי עליו דברים טובים בלי לציין ממי.

כשרון ראה את המצבר המקורי וגילו הוא אמר שאין טעם לעשות בדיקה וזה ברור שזה המצבר.

המצבר הוחלף מהר מאוד ובעבודה נקיה ע"י אחד העובדים.

כשנכנסתי למכונית והנעתי גיליתי שנורת התראה של ההגה דולקת. מה שלא קרה מעולם.

חיפשתי שוב את רון. כמה דקות (לא נורא) והוא אמר לי שזה נורמאלי ואחרי נסיעה קצרה זה יתאפס. הוא צדק. אבל חבל שלא טרחו להכנס לרכב ולבדוק שהכל תקין. או לפחות לעדכן אותי. כי כשאני רואה נורה נדלקת פעם ראשונה במכונית שמעולם לא התקלקלה מיד אחרי שמוסכניק נגע בה, זה די מחרפן אותי.

כשהגעתי הבייתה גיליתי מדבקה של המוסך על המספר, למרות שלא ביקשו את רשותי.

אציין שהוצעה לי שטיפה וזה אחלה הצעה לטיפול כזה שולי. לא רציתי כי אני מעדיף לבד.

את הטיפול האחרון עשיתי שוב בצ'מפיון והם היו אחלה. שירות מצויין ושום ביקורת חוץ מהמחיר. עשו לי גם טסט במוסך. עבורי זה יתרון.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום נהדר וכל הכבוד על הפדנטיות, ככה צריך להתייחס לרכב.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נא לא לפנות אלי בנושא רכישתה.

יש כבר רשימת המתנה, הייתי אוסף את כולם בחדר אחד ועושה מכרז. :lol:

ובנימה יותר רצינית, הלוואי וכולם היו מטפלים אפילו חצי ממה שאתה משקיע ברכב,

שני עולמות שונים.., עצוב שאחזקת רכב ברמה כזאת היא זן נדיר בארץ,

הרוב זה חברות ליסינג שמשתמשות בחלפים זולים וזה עוד חצי נחמה,

הרוב שמים מים ברדיאטור ומתקנים כשכבר משהו לגמריי לא עובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סיכום שי, עושה רושם של רכב זול לאחזקה עם אמינות לא רעה בכלל.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב לספידומטר החכם - השנתות משתנות אחרי 100 קמ"ש.

זה משהו שקיים כבר מהדור הרביעי.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן רמז, מה נתוני הביצועים? :-)

איש יקר - עקבת טוב טוב אחרי :wink:, לא נדדתי רחוק מסט ההגדרות שהצהרתי עליו...

מתי אתה מתכנן למכור? :oops:

אני מניח שבסמוך לקבלת המכונית החדשה. אין לחץ, אולי אפילו ביום שאקבל אותה ולא לפני. אין לי תאריך מדוייק לקבלה ולכן אין תאריך מכירה. טרם שילמתי מעבר למקדמה ולכן הכל יכול להשתנות. זה לא אמור לקרות אבל עובדתית העניין פתוח. בבקשה לא לפנות, אני לא מתכוון להתעסק עם זה כעת.

ובנימה יותר רצינית, הלוואי וכולם היו מטפלים אפילו חצי ממה שאתה משקיע ברכב,

לא מכיר דרך אחרת. פעם הייתי יותר "משוגע". פולו 96 שהייתה חדשה קיבלה אצלי MOBIL1 סינטטי מלא באופן קבוע. הייתי קונה ומביא לצ'מפיון. אנחנו מדברים על לפני ח"י שנים בערך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

המעגל נסגר.

המכונית נמסרה היום לבעלים החדש ואני קיבלתי את התמורה.

כ 10 ימים לפני קבלת מכונית חדשה הוחלט לגשש את השוק מתוך כוונה לקחת את הזמן ולחפש את נקודת המפגש עם קונה.

בדיקה של מחירון יד2 מלמד כי המחירון המשוקלל 57K שזה כ 5-7K בזכות מאפיינים (יד, קילומטראג', מטאלי) - שם אני מתחיל.

יממה לפני כן פורסמה המכונית בפורום אבל חוץ ממייל אחד - שקט מוחלט.

וככה השקט ממשיך...ואז אני מגלה שלוי יצחק מעריך אותה ב 39K ועושה לי טובה על הקילומטראג' והיד ומוסיף 900 ש"ח שלמים. וואוו!

מחליט להוריד, ל 54, 52, 50.5 ואז מתחילה התעוררות.

מתעניין: ספר לי על הרכב

אני: בלה בלה בלה

מתעניין: לגולף אין שוק. בכמה אתה מוכר?

אני: אל תקנה רכב בלי שוק. המלצה שלי, זה לא בשבילך.

מתעניין: אתה יודע מה המחירון?

אני: כן

מתעניין: תגיד תודה שתקבל אותו. נו? כמה

אני: עזוב, לא בשבילך. לך לקנות מלוי יצחק. הוא מוכר במחיר נוח.

מתעניין אחר: זה ידני, אני אעשה לך טובה...

אני: תודה רבה. לא מתאים. לא אוהב טובות.

מתעניין אחר: אפשר להפגש?

אני: כן

מגיע אלי - מציע מחיר נחמד (מחירון עם גמישות טיפל'ה למעלה).

אני: מצטער אנחנו רחוקים, לא מתייחס להצעה. תנסה אותי עוד שבוע... אולי...

מוריד ל 49.5K במודעה

מתעניין נוסף: - אני מגיע מרחוק. לא אבלבל לך את המוח. נשמע מכונית מעולה. אם זה נכון סוגרים. רק תגיד שאלפיים פחות סוגרים אם הרכב כמו שאתה מספר.

המכונית החדשה הגיעה. אני צריך את החניה. כל יום שהמכונית עומדת עולה ביטוח, קיים סיכון שאיזה טמבל ישרוט או יבריג בורג בצמיג. וזהו עברו שלושה ימים מאז שהראתי אותה למתעניין הקודם.וגם הזמן שאני כל כך שונא לבזבז באמצע יום עבודה.

עונה לו כן - בוא!

מגיע - מראה לו את כל הקבלות מיום הרכישה. הוא אומר שהוא מוותר על בדיקה אם אני מצלצל עכשיו לביטוח והוא שומע שיש העדר תביעות.

הביטוח מאשר. סיבוב נוסף הוא מגלה כפוף פח קטנטן ושריטה. בשביל ההרגשה הטובה אני מוריד עוד כמה מאות ש"ח בודדים.

ביי ביי גולף. מכונית מושלמת! איכות מדהימה, אף פעם לא פישלה. נשמרה כמו חדשה 7 שנים. יש סוג של געגוע. מכונית שהיא הרבה יותר מסך חלקיה.

ועוד בקטנה - לוי יצחק - המחירון שלך הזוי. אמנם כולם משתחווים אליו. אבל בתאכל'ס אתה לא פוגע. כבר מכונית רביעית ברציפות שאני מקבל יפה מעל המחירון ותוך ימים בודדים. מי שמבין מבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עשה 6 ק"מ בשנה.

וכמו שאני מכיר אותך (דרך הפורום בלבד) זה רכב שקיבל טיפול הרבה מעבר לממוצע.

אני יכול להבין שאדון לוי יצחק לא מתייחס לרכב במצב הזה אחרי 7 שנים במחירון שלו.

אני בטוח שאם אחד כמוך היה הולך לראות כמה רכבים מתוך לוח יד 2 היו לא מעט רכבים לא היתה משלם גם סכום יפה מתחת למחירון.

אם זאת לא היתה גולף, היתי שמח לקנות אותה ממך....8)

אולי בפעם הבאה.

בכל מקרה

תתחדש על הרכב החדש תהנה מימנו וסע בדרכים טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נשמעת מכונית שמורה ביותר. נהניתי לקרוא את סיכום העלויות (ולא רק בגלל העלויות).

מצחיק זה שאמר שהוא "יעשה לך טובה" ויגאל אותך מייסוריו של הגיר הידני.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3753 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...