Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

עד מתי רשעים יעלוזו. עובר בקו רציף מלא מסכן כמה וכמה חיי אדם, איך אמרה אישה חכמה פעם באלכס חולה אהבה, רוצח!

הצעת חוק חדשה, אנשים כאלה צריכים לרדת מיד מהכביש, לא לחודש ולא לשנה, לצמיתות! ואז הנהיגה הרצחנית הזאת תפחת והרבה מאוד, אנשים יתחילו לפחד. אבל הבעייה שהעחידים שמפחדים לעשות חוקים כאלה זה הממשלה הפחדנית שלנו, אבל זה כבר נושא אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
עוד לא למדתם שאסור להעלות לכאן סרטונים שמשאירים פתח לעדת הצדקנים שמככבת פה יותר מהסרטונים עצמם?

גם אם העבריין ביצע עבירה מסכנת חיים, והיה כל כך חסר סבלנות שלא ויתר על העקיפה גם כשלא הייתה לו האפשרות להשלים אותה (כי המצלם לא רצה לתת לו, מסיבותיו שלו - מוצדקות או לא, זה עניין של המצלם), עדיין יתקפו את המצלם.

אף אחד לא מאשים את המצלם בלבד, האשם העיקרי פה זה האדיוט שעוקף בקו לבן.

בסך הכל נאמר שלמצלם היתה אפשרות לנטרל את הסכנה ע"י האטה והוא בחר לא לעשות את זה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים איתך.

תמיד עדיף לוותר בכביש ולהתרחק מסכנות ו/או מטומטמים ולא להתנגח איתם.

אבל זו הפכה להיות איזושהי נורמה.

לבקר את המצלם מעין המצלמה כביכול בצורה אובייקטיבית, הרבה פעמים תוך התעלמות (או דחיקה לצד) של העבירה שבוצעה כלפי המצלם.

אני בטוח שהרבה מה"מבקרים" היו נוהגים בדיוק אותו דבר. (לא כי הם עבריינים, אלא כי פשוט לא תמיד אפשר לכבוש את היצר הזה של "עשיית הצדק" הקטנה הזו בינך ובין עצמך).*

*המשפט הזה יצא מעט עקום, אבל זו הדרך הכי נורמלית שאני מצליח לבטא את המסר.

נכון, השאיפה היא תמיד לעשות את הדבר הנכון, ולא את מה שמרגיש נכון לאותו רגע, אבל אי אפשר לצפות מבן אדם להיות רובוט מחושב כל הזמן.

על כך אני מתרעם.

עריכה אחרונה על ידי XVSTI
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהמקרה הזה קצת יוצא מהכלל, כי אין פה עניין של זווית מטעה או פרשנות סובייקטיבית.

העובדה היא חד משמעית - המצלם לא האט ואף האיץ במקום לתת לרכב לעקוף אותו, רק כדי שחלילה לא יהיה מישהו לפניו, אני רואה זאת ככ הרבה בכביש. נהגים שחושבים שאנחנו במירוץ ובזמן עקיפה (חוקית או לא חוקית) הם מאיצים כדי שחלילה אף אחד לא יעז לעקוף אותם!!

אז לנהג המצולם אין לנו דרך לפנות, אבל למצלם כן, וגם הוא נהג בצורה מסוכנת ולא אחראית, מן הראוי לבקר אותו על כך על מנת שילמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מפספסים את הנקודה שלי.

אני נגד העניין שהביקורת הפכה למושא של השרשור הזה ובמקום שהוא יהיה אוסף סרטונים מעצבנים, הוא הפך למקום בו כל אחד מבקר את המצלם איפה הוא שגה.

(מרחוק, כצד שלישי, מנותק מהסיטואציה).

זו לו המטרה לשמה מעלים את הסרטונים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סרטון, אבל הייתי חייב לשתף. אתמול חבר ואני נסענו לכיוון רמת החייל, ונהגת עם מיצובישי ASX נהגה נורא מוזר, חתכה אנשים וכמעט עשתה תאונות. כאשר הגענו לעמוד מאחוריה, פתאום הבנו למה.

באמת שאין לי מילים, פשוט סכנת נפשות. יש דברים שאני יכול להבין אבל לזה אין לי הסבר.

Screenshot_10.png

Screenshot_9.png

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעשור הקודם עוד הייתי נוהג במכוניות משנות ה-80 שאין בהם כלל מראה ימנית. לא הייתי מרבה לעקוף.

דיון מורחב רק פה:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?446657-%D7%9E%D7%AA%D7%99-%D7%94%D7%97%D7%9C-%D7%94%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%A9-%D7%91%D7%9E%D7%A8%D7%90%D7%AA-%D7%A6%D7%93-%D7%99%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%AA

אתם מפספסים את הנקודה שלי.

אני נגד העניין שהביקורת הפכה למושא של השרשור הזה ובמקום שהוא יהיה אוסף סרטונים מעצבנים, הוא הפך למקום בו כל אחד מבקר את המצלם איפה הוא שגה.

(מרחוק, כצד שלישי, מנותק מהסיטואציה).

זו לו המטרה לשמה מעלים את הסרטונים האלה.

וואלה, לפעמים יש "עדת צדקנים" לפעמים אני חלק ולפעמים אני יוצא נגדה, נניח השאלה האם לתת למישהו להדחף בתור לפנייה בעיר. הקו האדום שלי הוא בנהג שלא מאפשר לנהג אחר להשלים עקיפה שלא תכנן היטב. מדובר בנהג עם וותק על הכביש, אולי בניסיון מסויים במסלול, אבל לא מבין שמקומו בכביש ציבורי שונה בתכלית ממקומו במסלול. עלול לקרות בטעות (חושב שלא קרה לי בסיטואציה הזאת לפחות מאז היותר נהג חדש).

בכל אופן אני לא הייתי מעלה את הסרטון או פועל לגניזתו ולא מסתפק ב

יכול להסכים שאולי יכולתי לבלום יותר חזק/בלימת חירום.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה, לפעמים יש "עדת צדקנים" לפעמים אני חלק ולפעמים אני יוצא נגדה, נניח השאלה האם לתת למישהו להדחף בתור לפנייה בעיר. הקו האדום שלי הוא בנהג שלא מאפשר לנהג אחר להשלים עקיפה שלא תכנן היטב. מדובר בנהג עם וותק על הכביש, אולי בניסיון מסויים במסלול, אבל לא מבין שמקומו בכביש ציבורי שונה בתכלית ממקומו במסלול. עלול לקרות בטעות (חושב שלא קרה לי בסיטואציה הזאת לפחות מאז היותר נהג חדש).

בכל אופן אני לא הייתי מעלה את הסרטון או פועל לגניזתו ולא מסתפק ב

איזו הגזמה.

האם הכביש לפני הרכב נעקף פנוי? האם העקיפה היתה מיותרת תוך כדי סיכון כלי רכב אחרים?

אבל אתה מתעלם מכל אלו ובוחר להאשים את הנהג הנעקף כי הוא לא בלם בלימת חירום! בכביש תלול ונתן לחמור להכנס לנתיב שלו.

נכון שבכביש צריך להיות חכם ולא צודק אבל זה לא הופך את הנהג הנעקף לאשם.

ואתה עוד רוצה שהוא יגנוז את הסרטון? למה?

מזל שאינך שוטר תנועה ורק חבר בועדת הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סרטון, אבל הייתי חייב לשתף. אתמול חבר ואני נסענו לכיוון רמת החייל, ונהגת עם מיצובישי ASX נהגה נורא מוזר, חתכה אנשים וכמעט עשתה תאונות. כאשר הגענו לעמוד מאחוריה, פתאום הבנו למה.

באמת שאין לי מילים, פשוט סכנת נפשות. יש דברים שאני יכול להבין אבל לזה אין לי הסבר.

[ATTACH=CONFIG]518380[/ATTACH]

לצערי הסיבות לתופעה הזו מתחלקות לחמורות יותר וחמורות פחות.

1)"הרעים במיעוטם" הם אלו שקיימת אצלם מראה פנורמית ש"עושה את העבודה מבחינם. ניחא עוד אפשר להתמודד איתם.

2)"נהגי שנות ה80" אלו שמראה ימנים מבחינם מסוגלים להתמודד ללא. רק מה שכן כיום המכוניות המבנה שלהם שונה מהותית ועובדתית יש פחות שדה ראיה מאחור בד"כ לעומת אותם רכבים עתיקים ושאני לא אדבר על חלונות שחורים בחושך.

3)אני מכאן כבר לא יודע מה גרוע יותר אבל לעיתים יש כאלו שהמראה שלהם שבורה והם מעדיפים או שזה לא משנה להם לסוע איתה מקופלת.

4)נהגים שהמראה השמאלית שלהם מקופלת,כמה כבר קשה לפתוח אותה במידה והיא תקינה.

5)נהגים שלא יודעים איפה הכפתור של הקיפול מראות חשמלים ונוסעים עם 2 מראות מקופלות שכניראה לא שבורות. נתקלתי בI20 שנסעה עם 2 מקופלות(!!!) ויש פתיחה חשמלים ברכב הנ"ל. במקרה הטוב אולי היא לא עבדה אבל אני מניח שאפשר לפתוח ידנית (אבל לא מומלץ)

6)הגרועים ביותר נתקלתי לפני מספר חודשים בפיאט דוקטו מסחרית די חדשה שנוסעת עם מראה ימנית מקופלת וככל הזכור לי גם לא היה לה חלון אחורי. כאן ללא צל של ספק קיימת סכנת חיים ולא ברור איך הנהג רוצה לעבור נתיבים כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ATTACH=CONFIG]518380[/ATTACH]

לו הייתי מקבל שקל על כל אחד כזה שאני רואה.

בתור הולך רגל אני מגדיל ופותח להם (להן, בעיקר).

קצת פנינים:

1. עומד ליד הכביש שצמוד לעבודה שלי, רואה בחורה עם מראה סגורה, מסמן לה שתמתין רגע (היה פקק ותנועה עומדת), פותח לה את המראה. היא כל כך נבהלה ודפקה גז שהמראה נפתחה ל180 מעלות.

2. יש בחור קבוע שמחנה מול העבודה שלי עם לנטיס ישנה, ותמיד המראות סגורות, כמה פעמים ראיתי אותו כבר יוצא מהחניה (רוורס!) והמראות נשארות סגורות. פעם אחת באתי אליו ואמרתי לו שיפתח כי הן סגורות אז הוא ענה 'כן, בכוונה.' וזה קבוע, לא חד פעמי.

3. לפני כמה ימים, נוסע לפני גברת, מסמן לה על ידי טפיחה על המראה שלי, ששלה סגורה, והשניה פתוחה 180. היא אומרת לי תודה עם היד, ולא עושה כלום.

מתקרבים לרמזור, אני עובר לנתיב לידה ואומר לה 'הבנת שהמראות סגורות, כן?' 'כן, אני אחרי המכונת שטיפה, אחכה שיתייבשו.'

4. סיפור שהיה לפני כמה שנים, אותו דבר, נוסע ליד מישהי, עוצרים ברמזור, אומר לה 'המראה שלך סגורה' 'זה בסדר, אבא שלי מוסכניק' :lol:

והנה הסרטונים שלי מהימים האחרונים:

קיפוח זכות בעיקול, בסוף הסרטון צירפתי תמונה איך הצומת נראה מהצד של העבריין. אגב, דיווחתי עם לוחית ברורה לשומרי הדרך דרך האפליקציה, פשוט פסלו את הדיווח בלי שום נימוק, זה היה הרגע שהחלטתי שהאפליקציה הזו היא בזבוז זמן ומחקתי אותה.

[video=youtube;N--YOmXuHhQ]

עובר באדום, כמעט תאונה.

פרסה ברמזור ישר בלבד...

המזדות בהחלט מככבות היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסרטון הבא הוא חידה:

מה שווה יותר? הפנדה או הפקדון מהבקבוקים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו הגזמה.

האם הכביש לפני הרכב נעקף פנוי? האם העקיפה היתה מיותרת תוך כדי סיכון כלי רכב אחרים?

אבל אתה מתעלם מכל אלו ובוחר להאשים את הנהג הנעקף כי הוא לא בלם בלימת חירום! בכביש תלול ונתן לחמור להכנס לנתיב שלו.

נכון שבכביש צריך להיות חכם ולא צודק אבל זה לא הופך את הנהג הנעקף לאשם.

ואתה עוד רוצה שהוא יגנוז את הסרטון? למה?

מזל שאינך שוטר תנועה ורק חבר בועדת הפורום.

אני חבר בפורום ויש לי זכות להביע עמדה על כל דבר, ואני שומר אותה למקרים חריגים.

אם הייתי שוטר תנועה או שופט תנועה, ונתקל בסיטואציה שבסרטון: שני הנהגים היו מורחקים לזמן רב מהכביש על נהיגה בריונית. נהיגה בחוסר זהירות. זהו הסעיף הראשון שעומד לפני כל תקנות התעבורה. סעיף מספר 0, תלוי מאיפה מתחילים למספר.

לא יודע כמה הבנת מההודעה שלי. בגדול הכל התחיל בעקיפה עם תכנון לא מוצלח, אם תרצה - תכנון גרוע. אגב, גם הנהג השני בשיירה עקף את הנהג הראשון בשיירה עקיפה לא מוצלחת שהסתיימה עמוק בתוך הקו לבן. לאחר מכן התחילה הבריונות כביש מצד הנהג המצלם, והמשיכה בגדול מצד הנהג המצולם. שניהם נהגו בבריונות כביש.

וכן, יש בשרשור הזה אלמנט של "תראו איזה דבילים הם" בעוד השיח אפשרי כמעט תמיד רק עם הנהג המצלם, וזה לפעמים יוצר מצב בעייתי - תחושה לא נעימה שהנהג המצלם עומד בפני משפט שדה.

במקרה הזה מאוד מאוד צרם לי הצגת הסרטון וההתממות שלאחר מכן. בפרט כשמדובר בנהג ותיק וחבר פורום ותיק שלא מבין מה רוצים ממנו כשפנו אליו מאוד בעדינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצעה קטנה לכל המתרעמים על הביקורת. אולי, אל תסתכלו על זה כביקורת. או כמשפט שדה. אולי תסתכלו על זה כשאיפה למצויינות. כניסיון להימנע מתאונה (גם של אחרים) בכל מחיר. נקודה למחשבה.

בכל מקרה, תאונה טרייה מהיום. הייתי צריך להיות זהיר יותר ובפרט להצמד יותר למדרכה מימין (במיוחד לאור הפרש המהירות, ואכן הם לא סתם האטו).

הארות\הערות יתקבלו בשמחה.

(לידע כללי, הסטייה שהובילה להתנגשות היתה כדי לחנות. אחרי החלפת הפרטים הם פשוט יצאו מהאוטו איפה שעצרו והמשיכו בחייהם)

עריכה אחרונה על ידי היו זמני בומבה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי את הרוגע של בת הזוג ("מה זה?").

למרות שתמיד רצוי להמנע מלחלוף על פני רכבים מצידם הימני, אני רק יכול לשער שהיית ממוקם בנקודה בה נהג ה 323 כבר היה אמור להבחין בך מבלי להיעזר אפילו במראות, אבל כנראה שהיה עסוק במשהו אחר או שהעדיף לבדוק אם השטח פנוי עם כל הרכב במקום רק עם הראש.

Sent from my Tricorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...