Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
אני מסכים איתך.

תמיד עדיף לוותר בכביש ולהתרחק מסכנות ו/או מטומטמים ולא להתנגח איתם.

אבל זו הפכה להיות איזושהי נורמה.

לבקר את המצלם מעין המצלמה כביכול בצורה אובייקטיבית, הרבה פעמים תוך התעלמות (או דחיקה לצד) של העבירה שבוצעה כלפי המצלם.

אני בטוח שהרבה מה"מבקרים" היו נוהגים בדיוק אותו דבר. (לא כי הם עבריינים, אלא כי פשוט לא תמיד אפשר לכבוש את היצר הזה של "עשיית הצדק" הקטנה הזו בינך ובין עצמך).*

*המשפט הזה יצא מעט עקום, אבל זו הדרך הכי נורמלית שאני מצליח לבטא את המסר.

נכון, השאיפה היא תמיד לעשות את הדבר הנכון, ולא את מה שמרגיש נכון לאותו רגע, אבל אי אפשר לצפות מבן אדם להיות רובוט מחושב כל הזמן.

על כך אני מתרעם.

תראה, איך שאני מבין את זה, המטרה פה היא לשתף את הסרטונים בעיקר כדי ללמוד מהם איך לנהוג טוב יותר ובנוסף לפרוק קצת קיטור. הגיוני שלאנשים תמיד תהיה ביקורת. לא משנה מה תעשה, תמיד יהיה למישהו מה להגיד ולא צריך להתייחס לכל "למה לא אנסת את האוטו עד הקו האדום כדי לסיים את העקיפה רבע שניה מהר יותר". בגלל שאנחנו באינטרנט הרבה יותר קל לבקר כל פיפס ולהתנסח כאילו המצלם חייב לך משהו וזאת הבעיה האמיתית, לא זה שאנשים רוצים להביע דעה. אפשר להביע דעה גם בלי לתקוף.

במקרה הספציפי הזה הביקורת היא סופר לגיטימית כמו שאמרת בעצמך - צריך לוותר ולהתרחק מסכנות. כנראה שהמצלם לא היה מודע לזה, אחרת לא היה מעלה סרטון שבו הוא מסכן את עצמו ונהג נוסף, דביל ככל שיהיה, לשניות ארוכות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לכאורה שאתה לא שומר על נתיב הנסיעה בתוך הכיכר, ואחריה שניכם סוטים מהנתיב של כל אחד מכם.

(התגובה ל"היו זמני בומבה")

בתוך הכיכר לא שמרתי על הנתיב (רק לידיעה: הכיכר ריקה מאחורי מכל הכיוונים, כפי שאפשר לראות בסרטונים). לאחר הכיכר, קשה להגיד מהסרטון. מקווה שהייתי כולי בנתיב הימני (לא שזה מה היה מונע את התאונה, הסטיה שלה היתה החלטית)

ALPHA - אכן ניתן היה לראות, זה מה שמסתכל. הפגיעה היתה ע"י הפנס הקדמי שלה עם הכנף האחורית שלי.

עריכה אחרונה על ידי היו זמני בומבה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשניות 6-7 במצלמה הקדמית, ממש לפני המכה, מרכז המסך הוא צד שמאל של הרכב שחונה בהמשך או לחילופין מרכז מעבר החציה.

וזה בשלב שאני מניח שכבר הבנת שהיא ממשיכה ישר ולא מסתובבת בכיכר.

עכשיו בהחלט יתכן שזה עיוות שנובע גם מהמצלמה וגם מזווית היציאה מהכיכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין קשה להגיד. מפנה לשניה 7, שם היא נוסעת במקביל אלי משמאלי, אבל זה עדיין נראה שאני די במרכז הכביש (שזה לא אפשרי). אז אני לא יודע לקבוע בודאות.

בכל מקרה שהוא, צריך להקפיד יותר להתרחק ממרכז הכביש. אבל יותר חשוב, לחשוב פעמיים לפני שעוקף רכב שנראה שהוא מתמהמהה (למרות שכמו שאבחנת נכון, בכלל חשבתי שהיא מתכוונת לפנות שמאלה בכיכר)

עריכה אחרונה על ידי היו זמני בומבה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית יכול למנוע את התאונה על ידי עירנות גבוהה יותר, ככה זה כשהאישה מדברת איתך :(

ובכל אופן, האשמה ברובה אם לא כולה על נהגת המזדה שלא אותתה, לא הסתכלה, ופשוט חתכה נתיב אחד הצידה. אגב מלכתחילה אם הייתה שומרת על הימין כפי שאמורה לעשות, כל הסיטואציה לא הייתה מתרחשת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה היחידה שהצלמים מקבלים ביקורת היא שהם אלו שהעלו את הסרטון ונמצאים פה. אין טעם לבקר את הנהג האחר, כי הוא לא יקרא את הדברים... כך עובד האופי האנושי.

בנוסף גם קל לבקר לאחר מעשה. בפועל על הכביש בזמן הארוע, כל נהג חושב שהצדק (והחוכמה) איתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאנשים שמתמשים ב"אוטותל" אין כסף להחזיק רכב, וכנראה שגם למשקפי ראיה.

(למי שתוהה, הרעש בסוף הסרטון הוא חלילה לא פגיעה אלא רעש מבור ביוב בכביש).

[video=youtube_share;HLp3tTeYQeo]

ולקינוח, נהג ברלינגו שמנסה לפנות ימינה ומתחמק ממש ברגע האחרון מתאונה מחוסר תשומת לב לפקק בקדמתו.

[video=youtube_share;-t_JVr75464]

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבץ שהצטבר מהתקופה האחרונה

נסו לספור כמה עבירות תנועה היא מבצעת. פרט שלא רואים בסרטון: היא מדברת בטלפון עם היד תוך כדי

#לא_לצפות_לכלום_בכיכרות

[video=youtube;EEIv-Gdg-_Y]

#לא_לצפות_לכלום_בכיכרות_2 (חתכתי בגלל שצפרתי די הרבה)

[video=youtube;rKTu-bbdMxw]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בומבה,

נראה שלהעלות לכאן סרטונים אקראיים זה התחביב שלך... אם תמשיך לצפור על כל שטות תצטרך להחליף אחד.

אז הטויוטה או המשאית לקחו לך את הזכות, בקטנה אז תאט טיפה לא קרה כלום. תעלו לכאן סיטואציות באמת מסוכנות שניתן ללמוד מהן בבקשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם באמת אין לזה קהל אז אני מקבל, אני פשוט רואה שהרבה מעלים קיפוחי זכות קדימה "רגילים".

לגבי המשאית - אמת. בניגוד לאיך שתפסתי את זה בזמן אמת (ולכן צילמתי), אכן נכנסנו ללכיכר באותו הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...