Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימוש במתנול - מסקנות

chenrp
שימו לב! השרשור הזה בן 3061 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

ברשותי פונטו ספייס 16V גיר רציף.

לאחר שימוש של כמה חודשים רצופים במתנול בכל תדלוק במהילה של 3% בהתחלה ולאחר מכן ב5% ו7% ולבסוף ב 10% אני רוצה לציין כי המנוע נוסע יותר חלק,

יותר שקט,

יותר חסכוני בכ 5%,

יותר חזק בלפחות 5% (מורגש בעיקר 2500 סלד ומעלה),

ולאחר שעשיתי טסט לרכב אתמול, התוצאות יצאו כי זיהום אויר CO יצא 00.00%. (וזה ללא מתנול בתדלוק האחרון!)

כלומר המנוע נקי מאוד.

יש לציין כי אני מתדלק בכל שבוע ובכל תדלוק אני מוהל במתנול.

בנוסף אציין כי אני נוסע ועושה בסביבות 18000KM בשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 325
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה זה המחיר הזה?!?! 4.5 ש"ח לליטר מתנול? הכי זול ששמעתי זה 10 ש"ח לליטר!

SEAT Ibiza 2001 Stella, Automatic. :cry: נמכרה בצער רב :cry:

Toyota Yaris Hybrid 2014 Active, Automatic. :-Dהבייבי החדשה :-D

אני לא גזען, אני שונא את כולם במידה שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיצד מדדת את החיסכון בדלק? (תוספת 10% של חומר נוסף כלשהו תקטין את צריכת הבנזין באותו יחס). על פניו, זה לא נראה חיסכון כה גדול ששווה להתאמץ בשבילו, שלא נדבר על הבעיות הנוספות שנגרמות (איפה מאחסנים 18 ק"ג של מתנול, כיצד מעבירים את הכמות הנדרשת לדילול אל הרכב וכו'). אלא אם הרכב עלה על דינו, השיפור בהספק מוטל בספק (פסיכולוגי?)

בדרום אמריקה השימוש באתנול נפוץ מאוד. ברכבים (מיושנים יחסית) הוא גרם לבעיות כתוצאה מכושר ההמסה שלו. בדיקת צבע השמן (או המצתים) נותנת איזשהו מידע מקדים בנוגע לאיכות השריפה והדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צרוך בציטוט ההודעה שמעליך

אתה צודק.

אם תדלקתי 30L והוספתי עוד 3L אז יש לי 33L. מספר הקילומטרים חלקי 33L יתן קילומטר/לליטר. כך חישבתי ויצא חסכוני יותר.

בנוסף, בנסיעה במהירות 90 קמש, מחשב הרכב כותב צריכה עדכנית של 20 קילומטר לליטר. בעוד בעם מתנול, הוא כותב 24 קילומטר לליטר. זה שינוי של 20% אבל יש סטיה של 10% בדיוקו של המחשב, ולכן זה מאמת את הנתונים שהרכב צורך 5% פחות דלק לפחות!

איפה מאכסנים 18 ליטר (לא קג!) במיכל שהוא הגיע. לא מיכל כל כך גדול. אצלי הוא במחסן אומנם אבל אם זה סגור טוב אין סיבה לחשש.

איך מעבירים ממנו למיכל הדלק? יש לי מיכל קטן שסימנתי עליו 1L 2L 3L ואני מעביר מהגדול לקטן ומישם למיכל הדלק.

השיפור בהספק לא מוטל בספק כי יש העלאת מספר האוקטן. במקום דלק 95 יש לי 96 או 97 או 98 (תלוי כמה אתה מוהל).

בנוסף האתנול נשרף בטמפרטורה נמוכה יותר.

תקרא על הניסוי שביצעו בטכניון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שנשמע מאוד מעניין.

יש משהו שיודע מהם הנזקים שיכולים להיגרם כתוצאה ממהילת הבזנין ממתנול?

במחיר הזה, עדיף למהול כל מיכל ב10% מתנול.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שנשמע מאוד מעניין.

יש משהו שיודע מהם הנזקים שיכולים להיגרם כתוצאה ממהילת הבזנין ממתנול?

במחיר הזה, עדיף למהול כל מיכל ב10% מתנול.

עידן

אני קראתי רבות וחקרתי באינטרנט וכולם הגיעו למסקנה כי אין נזק לחלקי הגומי,משאבות,מנוע וכו'...

אבל אם מוהלים ב10% במיכל דלק מלוכלך, יש סיכוי כי פילטר הדלק יסתם.

פרט לכך, קראתי על בחור שפירק ראש מנוע וראה שסתומים נקיים כאילו יצאו מהמפעל.

ההוכחה שלי לעצמי זה תוצאות בדיקת זיהום אויר בטסט שעשיתי, ובהרגשה שלי בעוצמת המנוע, ובבדיקת חיסכון בדלק.

לא רציתי לפרסם תוצאות לפני שאשתמש במתנול לפחות 4 חודשים. אז הנה, אני כבר מעל 4 חודשים איתו ואני מאוד מרוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמח בשבילך, ברצינות, אך שוב ישנן מספר נקודות ששווה לבדוק.

-הצידוק הכלכלי לנהג הממוצע קטן מאוד, בהנחה כי הרכב צורך 120 ליטר דלק לחודש אז 5% חסכון משמעם 6 ליטר (נגיד 45 ש"ח), ליטר מטנול עולה (לך ובסיטונאות) 4.5 ש"ח, אז 6 ליטר מטנול עולים לך 27 ש"ח. אז כל חודש נחסכים 18 ש"ח:wink: (עם הנסועה שלך חסכת כ 30 ש"ח).

-אלא אם אתה גר בבית צמוד קרקע עם חנייה צמודה או שיש לך מחסן מאוורר היטב, יהיה קשה לך לאחסן בביטחון את המטנול. החומר הזה רעיל, נדיף ופציץ, ממש לא הייתי רוצה לישון לידו.

-החסכון מתקבל כתוצאה מנידוף המטנול בלבד ולא מהעלאת האוקטן. אולפ כדי לנצל זאת בצורה אופטימלית ולנצל את העלאת האוקטן יש לתכנת מחדש (בעצם להוסיף טלאי/לשנות מפות הצתה והזרקה) את מחשב הרכב. ישנם קיטים להזרקת מטנול (ישירות לסעפת היניקה) אאל"ט הם טוענים לשיפור של 5-10% (ללא שינויים במחשב הרכב).

-האם ישנו שינוי בטמפרטורת השריפה של תערובת האוויר/דלק/מטנול? טמפרטורת שריפה גבוה מדי עלולה לגרום לנזק לשסתומי הפליטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש למישהו מושג איפה ניתן להשיג באיזור המרכז?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמח בשבילך, ברצינות, אך שוב ישנן מספר נקודות ששווה לבדוק.

-הצידוק הכלכלי לנהג הממוצע קטן מאוד, בהנחה כי הרכב צורך 120 ליטר דלק לחודש אז 5% חסכון משמעם 6 ליטר (נגיד 45 ש"ח), ליטר מטנול עולה (לך ובסיטונאות) 4.5 ש"ח, אז 6 ליטר מטנול עולים לך 27 ש"ח. אז כל חודש נחסכים 18 ש"ח:wink: (עם הנסועה שלך חסכת כ 30 ש"ח).

-אלא אם אתה גר בבית צמוד קרקע עם חנייה צמודה או שיש לך מחסן מאוורר היטב, יהיה קשה לך לאחסן בביטחון את המטנול. החומר הזה רעיל, נדיף ופציץ, ממש לא הייתי רוצה לישון לידו.

-החסכון מתקבל כתוצאה מנידוף המטנול בלבד ולא מהעלאת האוקטן. אולפ כדי לנצל זאת בצורה אופטימלית ולנצל את העלאת האוקטן יש לתכנת מחדש (בעצם להוסיף טלאי/לשנות מפות הצתה והזרקה) את מחשב הרכב. ישנם קיטים להזרקת מטנול (ישירות לסעפת היניקה) אאל"ט הם טוענים לשיפור של 5-10% (ללא שינויים במחשב הרכב).

-האם ישנו שינוי בטמפרטורת השריפה של תערובת האוויר/דלק/מטנול? טמפרטורת שריפה גבוה מדי עלולה לגרום לנזק לשסתומי הפליטה.

לא מדוייק.

אומנם אני חוסך 5% שזה 45 שח. ואני קונה ב27 שח 6 ליטר מתנול. אבל! אל תשכח שאני נוסע על אותם 6 ליטרים של מתנול!

מבין? הרי בכל מקרה אני מתדלק. כך אני גם חוסך 5% בדלק, וגם חוסך בתדלוק כי המתנול עולה 4.5 שח במקום 7 ומשהו לליטר דלק.

בנוסף, אפשר למהול גם 10% (כפי שאני עושה) ואז כבר החיסכון מגיע מ על 60 שח לחודש.

מה שאומר 720 שח לשנה.

טמפ' שריפה תהיה נמוכה יותר מה שלא יגרום נזק, להיפך!

חישב החיסכון בשקלים לחודש:

אני ממלא 30 ליטר דלק בשבוע = 120 ליטר. אני חוסך עליהם לפחות 5% מה שאומר 6 ליטר = 45שח.

בנוסף אני ממלא 6 ליטר שממילא הייתי ממלא בדלק, כך כאן אני ממלא במתנול והם עולים 27 שח במקום דלק שהיה אמור לעלות 45. כך שאני חוסך 45-27= 18 שח.

כלומר בכל חודש אני חוסך לפחות 45+18=63 שח.

חיסכון בשנה:

63*12=756 שח.

וזאת רק במהילה של 5%. אם אמהל ב10% החיסכון יהיה גדול יותר. אולי 7 עד 10% חיסכון בדלק, כלומר 8.4 ליטר=63שח.

75-45=30 שח.

כלומר חיסכון בחודש = 93 שח.

חיסכון בשנה:

1116 שח.

לא מעט!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3061 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...