Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה מותר לשתות?ואחרי זה לנהוג?

lklk2
שימו לב! השרשור הזה בן 7362 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מבחינת החוק אין הגבלה מדויקת של כמות הליטרים או מיליליטרים שמותר לשתות - לא ניתן לבדוק את זה, וכן מידת ההשפעה משתנה מאדם לאדם (לפי משקל ועוד מאפיינים).

מה שכן ניתן לבדוק זה אחוז האלכוהול בדם. לא זכורים לי האחוזים שמעליהם אסור לנהוג, אבל ההמלצה היא לא לנהוג אחרי שתיית יותר מכוס בירה אחת או לקיחת שוט אחד של אלכוהול "חזק".

ובכל מקרה - עדיף לחכות קצת לפני הנהיגה ולא לשתות ומיד לנהוג.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרגום חופשי לסלוגן מאוסטרליה:

"לפעמים צריך משפחה עם שניי ילדים לעצור נהג ששתה"

הפירסומת כללה הצבה של רכב מרוסק על הפירסומת.

ירון אדרי - 050-6565666

מדריך ומאמן ספורט מוטורי

מנהל מקצועי ספורט מוטורי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ אחרי 330 מ"ל בירה אתה צריך לחכות 45 דקות כדי שהשפעת האלכוהול תפוג

זה שווה לכוסית יין ולשוט של וודקה.

אם אני לא טועה זה החישוב.

Skoda Octavia MK III 1.8TSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגבלה החוקית בארה"ב כמו גם במדינות אחרות, הוא ריכוז אלכוהול בדם של מעל 0.08 מ"ג ל100 סמ"ק. ריכוז זה מושג אצל גבר בריא במשקל 75 ק"ג אחרי 4 בקבוקי בירה לערך.

קיימת ביקורת רבה בספרות הרפואית על "סף השכרות החוקי" הזה, מאחר ויש הוכחות מוצקות לכך כי יכולת הנהיגה מושפעת באופן שלילי כבר ברמה של 0.02 מ"ג ל100 סמ"ק (כלומר לאחר בקבוק בירה אחד).

חוקרים מארה"ב בדקו לאחרונה ערכי אלכוהול בדם אצל נהגים ובגופות של נהגים שהיו מעורבים בת"ד קטלנית. הם מצאו שבקבוצת הגיל 16-20, השפעת האלכוהול על יכולת הנהיגה היא הרבה ביותר, לעומת בני 35 ומעלה אצלם רמות אלכוהול דומות מעלות את הסיכון רק בחמישית מהסיכון אצל צעירים. אצל נשים נמצא שרמת הסיכון נמוכה מאצל גברים בכל קבוצות הגילים.

אם לסכם, כל כמות של אלכוהול בדם מעלה את הסיכון לתאונת דרכים. אצל נהגים צעירים ההשפעה היא הרבה ביותר. המסקנה המתבקשת היא שלא נוהגים בכלל אחרי שתיה - בכל כמות שהיא.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ אחרי 330 מ"ל בירה אתה צריך לחכות 45 דקות כדי שהשפעת האלכוהול תפוג

זה שווה לכוסית יין ולשוט של וודקה.

אם אני לא טועה זה החישוב.

לכבד שלך ייקח הרבה יותר מארבעים וחמש דקות לפרק את האלכוהול. תאמין לי.

פשוט אם שותים- לא נוהגים. ככה זה. אין מה לעשות..

172

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור מופיע גם עם השאלה הדבילית הזאת בעמוד הראשי של תפוז :mad:

בקיצור בחור נחמד, אם שותים/מתמסטלים/מעשנים סמים קלים-קשים לא נוהגים!!

ברור?!

שי.

פורד פיאסטה 83':arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה מעשית -

אחרי כוס בירה / כוסית יין / שוט של אלכוהול חזק (40%) נפגעת יכולת הערכת המרחק והרוחב של הנהג. לכן לא מומלץ לנהוג אפילו אחרי כמות כזו של אלכוהול.

מבחינה חוקית, אם אני זוכר נכון - הסף של כמות האלכוהול בדם שמעליו אסור לנהוג מושג אחרי שתי כוסות בירה (וכל השאר) באדם ממוצע.

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מותר לשתות כוס משקה אחת / שעה לפני נהיגה.

הכוונה או שוט אחד או 1/3 בירה וזאת מתוך הטבלה הממוצאת לפי משקלים שבה משהו ששוקל 60 קילו הגוף שלו מפרק "מנת אלכוהול" אחת לשעה, כלומר אם שתית 2 בירות ושעה אחרי זה נהגת = שתית בירה אחת ונהגת ישר אחרי = חוקי לכביש ( לפי משטרת ישראל.)

בתודה

ליביו.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסוח החוק:

"נהיגה תחת השפעת סמים או משקאות משכרים. שיכור הוא אדם, שבדיקת נשיפה שנעשתה לו העלתה כי בליטר אחד של אויר שנשף יש יותר מ -50 מיליגרם של אלכוהול או שב- 100 מיליטר של דם בגופו יש יותר מ- 50 מיליגרם של אלכוהול."

Urim.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרגום חופשי לסלוגן מאוסטרליה:

"לפעמים צריך משפחה עם שניי ילדים לעצור נהג ששתה"

הפירסומת כללה הצבה של רכב מרוסק על הפירסומת.

ירון,אין לך מושג כמה הפרסומת הזו השפיעה שם על אנשים,היום כבר בקושי יוצאים לפאבים שם עם הרכב הפרטי,לכל פאב יש שירות הסעות [לפאב וחזרה הביתה].

הייתה להם בעיה רצינית עם נהיגה בשיכרות,והם פתרו אותה בדרך נורמלית,לא כמו פה שמציבים 300 מצלמות בגלל שטוענים שהמהירות הורגת.. :screwy::loco: שר תחבורע מטומטם!

If you can’t see the Bright side of life , Polish the Dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אני לא אעתיק לך את כל האתר , אבל כדאי מאוד לקרוא אותו !

http://curse.mkm-haifa.co.il/student24/Project/alcohol%20and%20driving.htm

עם טבלאות מלאות ומדוייקות בכל מה שקשור לעניין אלכוהול ונהיגה!

תשכיל

פאדי

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לישתות כמה שאתה רוצה רק תידאג שיעצרו אותך ליפני שאתה יושב מאחורי ההגה כי זה לא שתהרוג את עצמך אלא תזיק לאנשים אחרים אז אם אתה לא דואג לעצמך ולמישפחתך תידאג לפחות למישפחות האחרות

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7362 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...