Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפשת רכב אמין וחסכוני. חג שמח

hilaha
שימו לב! השרשור הזה בן 5147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב.

אני סוכנת נדל"ן, מחפשת רכב שיהיה חסכוני בדלק ( נסיעות עירוניות) ושלא "יאהב" להיכנס למוסך.חשבתי על 3 אופ': טויוטה יאריס, מזדה 3 או פורד פוקוס.

יש לציין שהתקציב שלי עומד בין 50 ל-60, כאשר השאלה היא האם עדיף יאריס שנתון 2004 או לצורך העניין מזדה 3 שנתון 2006?

ועוד דבר- אם כבר אז כבר.לפני חצי שנה קניתי סיריון מודל 2003 מסוכנות רכב ( סנטרל פלוס), מיותר לציין כי השירות שלהם היה זוועתי והרכב מלא תקלות, ממש עבדו עליי לאור היום, לפיכך, אני לא רוצה לקנות שום רכב מסוחרים אלא מפרטי. את הרכב שלי אני לא יודעת איך למכור, מישהו יודע אולי אם יש מגרשים ששם ניתן להשאיר את הרכב מבלי לעשות טרייד אין? ואיך בגדול שלמה סיקסט, AVIS וחברות כאלו? אני פשוט לא רוצה להכוות בשנית.אגב- דרך סנטרל פלוס הם מתחייבים לתת לי טרייד אין.השאלה באיזה מחיר? הם יכולים לומר שמבחינתם הרכב שווה הרבה פחות מאשר כשקניתי אותו ע"י "מציאת" תקלות כאלו ואחרות.

אעריך תגובות של מנוסים ממני .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חובה אוטומט? אם לא אז כדאי לשקול את האלטו, חדשה תעלה לך 60K ש"ח.

אם חייבים אוטומט אז ב-75K ש"ח ניתן לרכוש I10 ידנית או פיז'ו 107 ידנית חדשה מהסוכנות. לכל הסוכנויות יש אופציות מגוונות למימון, לפי דעתי אין תחליף לשקט הנפשי של 3 שנות אחריות (במיוחד אחרי שלמדת מהניסיון שלך שגם רכב שנמצא כ-3 שנים על הכביש יכול להיותר לא אמין בעליל).

בתחום המשומשות הייתי מתמקד בפיאט גראנדה פונטו (טיפולים זולים, צריכת דל ק מצויינת) או יאריס (גם חסכונית אבל יקרה יותר לרכישה). ד"א, רק שתדעי שהיאריס והסיריון חולקות את אותם מכלולים.

אם רוב הנסיעות הם עירוניות ואין דרישות לגודל תא מטען/יותר מ-4 נוסעים אין שום הצדקה לקנות רכב משפחתי.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי השאלה על הרכב – יאריס אינה באותה קטגוריה כמו המזדה והפוקוס. היא קטנה יותר ולא מתאימה למשפחה. עדיף ללכת על המזדה או אפילו על הפוקוס 2007. יש פרסומים של חברות ליסינג על מבצעים למכוניות האלה באזור התקציב שצוין.

ולגבי השאלה השניה – יש חברות טובות, עם מוניטין טוב, שאין בעיה לעמוד מולם (ואף לקבל אחריות, התחייבות לקנות בחזרה את הרכב וכו') – כמו אלדן ואוויס. לא הייתי נוגע בשלמה, אלבר, באדג'ט – המכוניות שלהם גמורות והם גם לא מטפלים בהן כמו שצריך. לגבי סוחרים ומגרשים – כנ"ל. בשורה התחתונה – עדיף מפרטי (אבל רק אם הרכב טופל במוסך המרכזי) ואם אין – ללכת לאלדן ואוויס.

כמו שיכור מסתובב......:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאריס הוא רכב אמין להפליא זריז חסכוני וקטן.

אם את לא זקוקה לרכב גדול יותר אז כמתווכת נדלן המידות הפצפונות שלו הן יתרון אדיר, כי מן הסתם את מעבירה את רוב שעותיך בחיפוש חניה.

אלטרנטיבה שלא הזכרת היא סוזוקי אלטו חדשה, אם תתפשרי על ידני. היא עדיין לא מוכרת, ולכן זאת קצת רכישה של חתול בשק. אבל לסוזוקי יש מוניטין של אמינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התגובות. אתם פשוט מקסימים.

חשבתי ללכת יותר בכיוון של מזדה 3 מליסינג או על משהו קצת יותר גדול- ג'יפ דייהטסו טריוס- מישהו מכם יודע מה צריכת הדלק שלו?? ועוד כמה פרטים לגביו?? אמרתי אם כבר ליסינג אז משהו טוב...במיוחד כשהקבלה נרשמת על חשבונית מס :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, לטריוס מנוע 1500 אשר אמור להיות חסכוני (מתייחס למודל 07, שלא נכנס לתקציב שלך, הרכב מאוד חביב לדעתי).

כמו כן, אם אינך זקוקה לרכב בגודל של מאזדה 3, ב60K תוכלי לרכוש לך סריון 07 (צורה חדשה) שהינו רכב מצויין לדעתי ועונה על קטגוריית החסכון שלך.

על פוקוס הייתי מוותר בכל מקרה, כי זה לא ממש חסכוני וגם לא הכי אמין לטעמי (היה במשפחה 03 הוחלפה לפני חודש ל08).

2 הפוקוס הנ"ל נרכשו דרך אלדן.

ה03 הוחזרה אליהם בטרייד לטובת ה08.

אם תרכשי מהם הם יכולים לקחת את הרכב בטרייד, לא בטוח כמה שזה ישתלם אבל זה תמיד שווה בדיקה.

יש לי רק המלצה אחת במידה ותלכי לכיון משומש בכ"ז:

אם את נכנסת לאחת מחברות הליסינג המוכרות, חפשי לך איש קשר שיודע על רכבים שבאמת שווה לרכוש.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התגובות. אתם פשוט מקסימים.

חשבתי ללכת יותר בכיוון של מזדה 3 מליסינג או על משהו קצת יותר גדול- ג'יפ דייהטסו טריוס- מישהו מכם יודע מה צריכת הדלק שלו?? ועוד כמה פרטים לגביו?? אמרתי אם כבר ליסינג אז משהו טוב...במיוחד כשהקבלה נרשמת על חשבונית מס :)

מטבעם של דברים לג'יפ יש עבר טראומטי יותר מרכב פרטי ולכן כמשומש המצב שלו יהיה פחות טוב. על אחת כמה וכמה כשמדובר בג'יפ מהשכרה שסביר להניח שהשוכרים לא ריחמו עליו ואיתגרו אותו קשות. אני לא ממליץ לקנות ג'יפ מהשכרה.

למען ההגינות אני חייב לציין שבניגוד לחוות דעתי המלומדת, אני בעצמי נוהג שנים ארוכות בניסן טראנו מודל 96 שעבר כבר 460,000 ק"מ ומסרב להזדקן, ולמרות גילו המופלג מגלה אמינות מופלאה. בצער רב אני נאלץ להחליף אותו ביאריס שאני ממש לא אוהב, בגלל צריכת הדלק הנמוכה שלה (אני נוסע הרבה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב שלה נכנס רק הטריוס מהדור הקודם, שגם כשהוא היה חדש לא היה מבריק במיוחד, בטח לא בחסכון בדלק או למען האמת בשום דבר אחר. אם כבר ג'יפון עירוני אז הסוזוקי ג'ימני, בהנחה שניתן לחיות עם 3 דלתות.

תסלחי לי, אבל אני ממש לא מסוגל להבין מה הרעיון לרכוש רכב משפחתי (פוקוס, מאזדה 3) כאשר הוא הולך לשרוץ בעיקר בעיר, זה נשגב מבינתי.

כאחת שמתעסקת עם נדל"ן את בוודאי מכירה את מצוקת החנייה שיש בערים הגדולות, ותתפלאי לדעת כמה קל למצוא חנייה עם רכב קצר ב 40-50 ס"מ מהמשפחתומטיות הנפוצות.

רכב מיני או סופר מיני מודרני עם מנוע קטן יתן מענה הולם ביותר לנסיעות בתוך העיר ומחוץ לה. אם אין לך בעייה עם גיר ידני - האלטו שהוזכרה כאן היא בחירה מצויינת, במיוחד לאור הכווייה שלך מעולם הסוחרים האכזר.

בקיצור - מכוניות כדוגמת היאריס, פאביה, פונטו, סוויפט, סיריון, 206 - כל אחת מהן הוכיחה את אמינותה ויהיו מעולות לשימוש עירוני, באמת שאין טעם לפזול לרכבים גדולים יותר.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולגבי השאלה השניה – יש חברות טובות, עם מוניטין טוב, שאין בעיה לעמוד מולם (ואף לקבל אחריות, התחייבות לקנות בחזרה את הרכב וכו') – כמו אלדן ואוויס. לא הייתי נוגע בשלמה, אלבר, באדג'ט – המכוניות שלהם גמורות והם גם לא מטפלים בהן כמו שצריך. לגבי סוחרים ומגרשים – כנ"ל. בשורה התחתונה – עדיף מפרטי (אבל רק אם הרכב טופל במוסך המרכזי) ואם אין – ללכת לאלדן ואוויס.

לא מבין את פשר התגובה הזאת.

חברות ליסינג הן חברות ליסינג! לכולן +- אותו דפוס התנהגות וטיפול ברכבים שלהם, כולן מוסרות את רכביהן ע"פ חוזים לחברות השונות ובכולן יש רכבים שנאנסים ומוזנחים לאורך תקופת הליסינג וישנם שלא!

להגיד שקניית רכב מאלדן זה מציאה ומשלמה סיקס זה חתול בשק זה בגדר להגיד שחברת זובולולו משכירה את רכביה רק לאנשים שעוברים מבחנים שמאפיינים אם הנהג יקרע את הרכב או לא יעבור את ה-100 ויבדוק שמן מים כל יום. 

ומה פשר השורה התחתונה? רק כזה שטופל במרכזי? יש מוסכים שהם לא מורשי יבואן והם "לא רואים ממטר" אף מוסך מורשה כלשהו! לידיעתך, מוסך מורשה של מאזדה טיפל במאזדה של הוריי בצורה כזאת רשלנית ויקרה שמוסך אחר לא מורשה עשה את זה ביעילות ובחצי מחיר.

היסטוריית טיפולים לא חייבת להיות רק ע"פ מוסך מרכזי/מורשה, אפשר גם למצוא רכבים שמורים שהטיפולים שנעשו ידועים/רשומים/מגובים בקבלות.

אגב, אני מאחל לך שתזכה לרכוש את הרכב של בת הזוג שלי, לאנסר 2009 השייכת לחברת שלמה סיקס, ששמורה פי כמה וכמה ממכוניות פרטיות רבות שאני מכיר.

לגבי סוחרים, קנייה מליסינג ושאר הצעות שניתנו כאן:

הגברת מחפשת רכב לרכישה, היא כבר נכוותה פעם אחת בשל היותה לא מבינה בתחום, אז למה לה להתעסק בשנית עם תאגידים שיעשו לה בית-ספר?

התקציב הזה מספיק גבוה כדי לחפש אחד ממגוון הרכבים הפרטיים המוצעים למכירה ביד 2!

אני אישית חיפשתי השבוע סיריון בשביל ידידה ומצאתי שלל רכבים פרטיים שמורים!

בדיקה אובייקטיבית במכון בעלות של 450 ש"ח תסגור את העניין אם הרכב שווה קניה או לא (וכאן אפשר להיעזר במבינים בתחום, או במוסך מוכר אישית), מה שלא יעשה כמו שצריך דרך חברת ליסינג למשל.

לעניין הרכב עצמו, סיריון/206/יאריס ושות' הם אכן הרכישה הנכונה לאור הנתונים שפותחת השרשור ציינה.

הסיריון, לטעמי היא המועדפת בשל המכלולים המשותפים עם היאריס, צריכת הדלק המצויינת, סחירות,מחיר ופרקטיות.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...