Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[שאלה] מדוע קורסים לנהיגה מתקדמת כל כך יקרים?

omerroz
שימו לב! השרשור הזה בן 5417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה יכול להסתכל על זה מזווית שונה. תאר לך שהייתה סדנת שיפורים שהייתה משפרת לך את האוטו כך שייתן 20% יותר אחיזה, 10% כוחות סוס, 20% יותר יכולת בלימה, תגביר את המהירות נהיגה של האוטו בכל מסלול ותשפר את הבטיחות שלך ללא הכר. כל זה בשביל 1500 שקל ושש שעות במוסך. בנוסף לזה - אתה יכול להעביר את השיפור מאוטו לאוטו, אין שום בלאי על המערכות המשופרות, ואתה תהנה ותוכל לנצל כל אוטו שיהיה לך פי 2. לא היית לוקח?

קורס נהיגה זה לא משהו חד פעמי שאתה עושה והוא נגמר. הידע שנצבר ישרת אותך מעכשיו שנים ויכול גם להציל את החיים שלך מתישהו. 1200 שקל עדיין נשמע לך מחיר לא סביר?

אגב - וכמו שכבר אמרו פה - הסכנה והאחריות שיש על המדריך הן עצומות. תאר לך כמה סיכון לוקח על עצמו מדריך נהיגה ספורטיבי: זה לא לסוע 50 קמ"ש או לעשות זינוקים בעליה. חלק לא קטן מהדברים שהוא ידגים לך אתה לא תעז או תוכל לעשות בעצמך. במקומך במקום לשאול "למה קורסים זה כ"כ יקר" הייתי פותח שרשור של "כמה טיפ נהוג לתת למדריך".

כל טוב ושיהיה בהצלחה חביבי.

שמעון תמיד היה חזק בלחיצות, עוד כשהיתה לו המאה שש ראלי היה עושה רכבות מטבריה לת"א.
- רזמל על שמעון פרס :-D
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אילו עלויות למשל ?

הזמן של המדריך.

טריוויאלי, לא?!

אני לא אומר מהו מחיר "נכון". שכל אחד יעשה את החשבון לעצמו. אני אומר שהכנסה איננה רווח.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהמדריכים מבינים את חשיבות הקורס ולפי כך גובים את הסכום שציינת.למזלנו, אין רק בית ספר לנהיגה מתקדמת אחד ויש מבחר (מצומצם אבל עדיין).

הייתי מבין את הסכומים האלה במידה והם היו משלמים על בלאי הרכב בזמן הקורס (שזה כולל דלק, צמיגים וכו').

למרות שאם מסתכלים על המצב הזה במבט לאחור לאחר שעברת תאונה, אני חושב שכל אחד היה מוכן לעבור קורס נהיגה מתקדמת גם אם זה אומר לשלם הרבה כסף, העיקר לא לעבור תאונת דרכים. אני צודק?

90 קמ"ש זו רק המלצה (:roll:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להם יש ידע שלך אין.

כמה משאבים (זמן, כסף) אתה צריך בשביל לאגור את אותו ידע וניסיון? הרבה!

עם הכל, יוצא לך יותר זול לקחת איתם שיעורים, גם אם נראה לך שזה יקר.

זה גם יוריד לך את הסיכויים לתאונה במהלך הנסיונות שלך לקבל את אותו ידע.

הם עמלו קשה בשביל הידע הזה, וגם שילמו הרבה כסף בעצמם לאחרים שילמדו אותם.

כמו כל בעל מקצוע, צריך להחזיר את ההשקעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע יש מבחר מצומצם של בתי ספר שכאלה, אם יהיו יותר והתחרות תגבר אזי אני מניח שהמחירים יירדו.

יש לזכור כי הכל תלוי במספר המשתתפים- משכורת חודשית לא נקבעת לפי הממוצע לשעה ששילמו בקורס ספציפי.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות שרשורי פתיחת העיניים בפורום עולה בצורה מדאיגה בזמן האחרון.

צודק,

עדיף להתנהג כמו בת יענה,לא רואה לא שומע לא יודע.

:roll:

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להם יש ידע שלך אין.

כמה משאבים (זמן, כסף) אתה צריך בשביל לאגור את אותו ידע וניסיון? הרבה!

עם הכל, יוצא לך יותר זול לקחת איתם שיעורים, גם אם נראה לך שזה יקר.

זה גם יוריד לך את הסיכויים לתאונה במהלך הנסיונות שלך לקבל את אותו ידע.

הם עמלו קשה בשביל הידע הזה, וגם שילמו הרבה כסף בעצמם לאחרים שילמדו אותם.

כמו כל בעל מקצוע, צריך להחזיר את ההשקעה.

נכון שצברו ידע והכל, אבל המחיר שדובר עליו תחילת השרשור הוא לא פרופורציונלי למה שאתה מקבל תמורתו.

דני כבר מדבר על מחיר שפוי הרבה יותר ואם תחלק את התשלום הזה לשעת לימוד תקבל פחות או יותר מחיר כמו עם מורה לנהיגה.

אז נכון שדני הוא לא איזה מרכז ענק, אבל כנראה שאצל דני בגלל שהוא עצמו העסק, אתה תקבל קצת יותר כי חשוב לו להשקיע בלקוח שלו (תקרא התשרמויות של גולשים שלמדו אצלו) לעומת מקומות אחרים ששם יש איזה מדריך שכיר שאולי קצת פחות אכפת לו.

אז אם לקחת את דני כדוגמה, אני היתי הולך אליו כי גם המחיר שלו שפוי יותר וגם יש סיכוי לקבל אפילו קצת יותר ממקומות אחרים ואני חושב שההתרשמות שהעלו גולשים שלמדו אצלו מראה שאפשר ללמוד כמו שצריך גם במחיר נורמלי.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[שאלה] מדוע קורסים לנהיגה מתקדמת כל כך יקרים?

אין צורך לרשום [שאלה] בתחילת המשפט. בשביל זה יש סימן שאלה (?) בסופו.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק,

בת יענה היא עוף דורס לילי המוזכר במקרא וככל הנראה נכחדה מתישהו ב~3000 שנה שעברו מאז ועד היום היו והיא אינה מזוהה באופן ספציפי עם אחד העופות הקיימים כיום

לעומת זאת, יען הוא העוף הגדול ביותר הקיים כיום, אשר לגביו קיים המיתוס כי הוא טומן את ראשו בחול כאשר הוא נמצא בשעת סכנה.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא כל קשר,

אם הייתי מורה לנהיגה מתקדמת\בעל בית ספר לנהיגה מתקדמת הססימא שלי הייתה:

"קורס נהיגה מתקדמת-כי זה יותר זול מהשתתפות עצמית"

ליום יום BMW M3-לסופ"ש מרצדס SLK

אבל בתאכלס נוסע על הונדה סיוויק חמש דלתות 2008-טוטאלוס:cry:

עכשיו בתאכלס נוסע על גולף 1.6 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק,

אודה אם תסביר את ההקשר, לרווחת כל באי הפורום.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי ממהר להאשים את המורים בעלויות הגבוהות, זה לא שהם קמו יום אחד ואמרו "יאללה בואו נעשה קופה!". למעשה, עבור רבים מהם לא מדובר בהכנסה קבועה, אלא במשהו שקורה 10-15 פעמים בחודש וגם זה לא תמיד. לפיכך, המחיר הגבוה הוא לעיתים הדרך שלהם להבטיח לעצמם הכנסה סבירה, ולא יותר מזה.

במבט גלובלי על המצב, אפשר לראות שבמדינות בהן ישנה תרבות מוטורית, הקורסים האלה נתפסים כמשהו טבעי, לכן מוצעים ע"י מגוון בתי ספר, במחירים סבירים שכמעט כל נהג יכול להרשות לעצמו, מתוך ההנחה שנהגים רבים אכן יעשו זאת. במדינות כמו ישראל, בהן אין תרבות מוטורית והנהג הוא האויב מס' 2 של הממשלה (אחרי הרוכב), הקורסים נתפסים כ"שיעור פרטי" לכל דבר ולא כ"שיפור מיומנות". ההנחה היא שנהיגה מתקדמת זה כמו ללמוד צרפתית או ללכת לשיעור פילאטיס, סתם משהו שאנשים עושים בשביל הכיף שלהם ולא משהו ל"כל נהג". במצב כזה, יש לצפות לעלויות בהתאם. אם תבדוק את עלויות הקורסים של ברליץ או סטודיו C תראה שהן לא רחוקות מנושא השרשור. כמו כן, וכחלק מאותה פילוסופיה, ישנו מספר מצומצם של מדריכים, מה שהופך את הידע שלהם לבלעדי במידה מסויימת, ועל בלעדיות הלקוח תמיד משלם מחיר פרמיום.

באופן אישי, מה שאינני מקבל בכל הסיפור הזה הוא העדר התשתיות מצד המורים. עם כל הכבוד, מגרש חניה זה לא מגרש אימונים ולא מסלול. בסופו של דבר, רוב הקורס נערך על כבישים ציבוריים ולתלמיד כמעט ואין אפשרות לתרגל בסביבה סטרילית. זה פשוט לא מקצועי, ומשדר בעיני חוסר כבוד כלפי הלקוח. מצד שני, אם הם יחכו ליום שבו יפתח מסלול, אז לא יהיו קורסים כאלה בכלל, לכן ההחלטה אם זה עדיין שווה או לא היא אישית ושייכת לכל נהג ששוקל לגשת לקורס דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמן של המדריך.

טריוויאלי, לא?!

אני לא אומר מהו מחיר "נכון". שכל אחד יעשה את החשבון לעצמו. אני אומר שהכנסה איננה רווח.

עזוב אותך משטויות ,

אפשר לחשוב מה המדריך עושה ברכב שמצריך אותו להגדיר זאת כעבודה או את התחושות הלא כיפיות שהוא עובר במושב הנוסע או בזה שהוא עדיין עובד באותו היום (זה י ו ם עבודה ) או שהידע הגיע כי הוא למד לבדו במגרש החניה ליד הבית איך את מה שהוא מעביר או ש...

תביאו כוסות (לדמעות) לבכיינים שתמיד ,אבל תמיד יבכו על הכסף שהם צריכים להוציא למשהו מקצועי (כי" אפשר לנסוע לערד והתחרע באותו הכסף :roll:)לא משנה מה יהיה הסכום ,וגם זה יהיה בחינם אז יהיו תלונות .

דדי,

מאמן נהיגה ספורטיבית ובטוחה - לחיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אודה אם תסביר את ההקשר, לרווחת כל באי הפורום.

בשמחה!

יש אנשים שלעיתים מעדיפים לשלם מחיר מבלי לעשות סקר שוק,מבלי לבדוק מה מקובל לגבות על שירות מסויים,כלומר מקבלים החלטות על עיוור.

לפי ההודעה שלך ("יש לאחרונה עלייה מדאיגה בפתיחת עיניים") משתמע שאולי אתה משתייך לאותם אנשים שמתנהגים כמו יען (תודה לדיסקבר שהעמיד אותי על טעותי),פשוט טומנים את הראש באדמה (אם המיתוס אכן נכון) ומביעים דאגה על כך שלא כולם עושים כך.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסבר.

האמת לא יכולה להיות רחוקה יותר. אני פשוט לא מאותם אנשים שחושבים שאנשים אחרים לא צריכים להרוויח על העבודה שלהם. אני לא מאותם אנשים, שחושבים שאם מישהו גובה סכום נכבד, הוא בהכרח גנב. אני לא מאותם אנשים, שחושבים שאם מישהו התעשר הוא וודאי עשה מעשים לא תקינים ואם מישהו מתכוון להתעשר, חזקה עליו שיעשה מעשים כאלה. אני לא מאותם אנשים, שחושבים שמגיע לו אלא שצריך לפעול ולעבוד כדי להשיג.

אני כן מאותם אנשים, שחושבים שכל השרשורים האחרונים נובעים מצרות עין מדהימה.

סקר שוק הוא השוואת מחירים בין נותני שרות דומה ובחירת זה שהמכלול שהוא מציע (שירות מול כסף) הולם את צרכיך. תלונות בפורום בסגנון הקיים הן צרות עין לשמה.

סקר שוק זה לומר "מדריך A גובה X, מדריך B גובה 1/2X. אני בחרתי במדריך B". כמובן שזה מופשט לצורך העניין. לטעון, כפי שנטען, שכל מדריכי הנהיגה מרוויחים יותר מדי זו צרות עין.

לגבי מדריכי נהיגה מתקדמת, אם כבר, יש להם הוצאות, יש להם גילום סיכון נכבד ביותר ויש להם ידע בלעדי. כל זה מגולם בכסף ולא מעט. אני גם באמת, כמה שלא ניסיתי, לא הצלחתי לראות פסול ברצון שלהם להרוויח מעמלם. אף אחד לא עובד לשם שמיים ואף אחד גם לא צריך.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...