Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט הפיכת 106S16 כביש לרכב ראלי FIA

אלון חלווה
שימו לב! השרשור הזה בן 5404 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איזה יום מעצבן...

הפינישים לוקחים הכי הרבה זמן.

ים של זמן להתאים את הדוושות ומדרס הרגל. שימו לב למרווח הקטן בין הגז לברקס (למרות שזו קצת הטעייה אופטית היות ודוושת הגז נמוכה יותר - המרווח במציאות גדול מעט יותר מהנראה בתמונה). מדרס הרגל הותקן בגובה דוושת הקלאץ'. הכל כמובן מטעמיי נוחות וחיסכון בזמן תגובה ותפעול הדוושות. (איזה עינוי זה לקדוח את החורים לברגים שם!!!).

המרווח הצר בין הגז לברקס כאמור, בגלל הנטייה הרבה שלי להשתמש בעבודה עם אותה רגל על שתי הדוושות...

חוץ מזה - סיימתי עם הגוז'ונים והספייסרים (ותודה לחבר הפורום שמכר לי את הספייסרים במחיר הוגן).

קובעו גם המצבר צינורות בבית המנוע פילטר האוויר והנשם הפתוח וכל מיני שטויות אחרות.

זהו - לא היה לי זמן אפילו לצלם - אז רק תמונה אחת בכל זאת...

אהה... כמעט שכחתי - שעה שלמה בוזבזה גם עם הגרפיקאי שמוציא לי את המדבקות - בתקווה שבתחילת השבוע תתקבל תשובה חיובית שזה ניתן לביצוע פשוט יחסית (פשוט=זול).

זהו, עד סוף שבוע הבא הרכב אמור להיות מוכן לנסיעות ראשונות (גם אם לא גמור סופית) - מבטיח הרבה תמונות במידה ואצליח להגיע למוסך.

אלון

דוושות ומדרס רגל במקום.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 220
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אלון אתה מצליח ללחוץ על הבלמים וגם על הגז ביחד?

משום מה זה קשה לי בגלל בעיית מקום (הסיבוב של כף הרגל לא מתאפשר לי כלכלך)

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לסובב לגמרי את הרגל רק לתת תפנית קטנה (והיא קטנה יותר ככל שהדוושות קרובות).

שים לב שלדוושת הגז יש לשונית קטנה שבולטת שמאלה בחלק התחתון - לכיוון הברקס - והיא המשמשת לצורך עבודה מסוג זה.

הדבר נכון רק במצבי בלימה שבהם אתה רוצה להחזיק מעט גז או לחדש מיידית מצערת פתוחה לגמריי.

במצב בו אתה בגז מלא (דוושה לחוצה עד הסוף) ויש צורך בתיקון הדורש שימוש בברקס במקביל - אין ברירה אלא להשתמש ברגל שמאל על דוושת הברקס (דבר שאני פחות אוהב - דורש יותר מיומנות) או להרפות גז ולהעביר רגל ימין לברקס תוך חידוש הגז במקביל (דורש יותר זמן). מסיבה זו ד"א מותקן אצלי מדרס הרגל בגובה דוושות הקלאץ והברקס - התנועה של רגל שמאל מהמדרס לדוושות היא הקצרה ביותר והמהירה ביותר. בזמן שלא נעשה שימוש ברגל שמאל היא מסייעת לקבע את הנהג במקומו בנוסף כמובן לחגורות והכסא.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תומר, איזו מידת נעליים אתה?

בכל מקרה כמו שאלון אמר, בבלימות בינוניות עד חזקות, לא צריך לסובב את הרגל, מספיק רק להטות אותה טיפה וללחוץ על הגז עם צד ימין של כף הרגל, לא ממש העקב.

נדב

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידה 43, בבלימות לא חזקות ועם נעליים קצת רחבות אני מצליח ללחוץ על הגז עם הצד של הנעל, אבל עם נעליי נהיגה גם זה בלתי אפשרי בגלל שאין מספיק רוחב לנעל.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולכן מתאימים את הדוושות לנוהג.

שים לב בתמונה למיקום הדוושות - ראה כמה הוא שונה מהמיקום הסטנדרטי.

דוושת הגז "הורחבה" שמאלה

הברקס "הורחב" ימינה והקלאץ' במקומו.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום עשיתי סיבוב ראשון על הרכב.

נשארו רק פינישים (מגיני בוץ, מדבקות וכו').

הכל יושלם עד יום העצמאות - אז הרכב עובר לתצוגה באחד מבסיסי חיה"א...

יצאה לי המוטיבציה מאירועי היום - אז אפרט אולי מחר.

בינתיים - כמה תמונות...

אלון

רכב - צילום צד ימין.jpg

רכב - צילום אלכסוני ימין.jpg

רכב -  צילום מנוע.jpg

רכב - צילום אלכסוני משמאל.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

היום הסתיים עיצוב המדבקות של המכונית וכמובן הכל הודבק במקומו. הרכב נראה פגז (אני לא אובייקטיבי)...

מחר תהינה כבר תמונות - אני מקווה.

עוד קצת עבודה - התקנת החגורות, גלגל הגה (שמרתי לסוף שלא יתלכלך) ומגיניי בוץ.

ביום העצמאות הרכב בתצוגה בטכני של חיל האויר (מפרץ חיפה) עם רכבים נוספים של נהגי עמותת IRDA

כולכם מוזמנים.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נותן לתמונות לדבר...

רק אספר שהיום הרכב עשה "ריצה" ראשונה - ועד עכשיו רועד לי כל הגןף מהאדרנלין.

אומנם רק 10 דקות - אבל זה הספיק להקפיץ לי את הלב.

אין סיפוק כמו הסיבוב הראשון על רכב שהושקעה בו כל כך הרבה עבודה.

ממש כמו הפעם הראשונה...

אלון

המנוע לאחר כל העיגונים.jpg

חגורות - 6 נקודות - במקום.jpg

גלגל הגה במקום.jpg

רכב - צילום אלכסוני ימין.jpg

רכב - צילום אלכסוני משמאל.jpg

רכב - צילום אלכסונית חזית - ימין.jpg

רכב - תמונת חזית - דלתות פתוחות.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד קצת...

הרכב כמובן יהיה בתצוגת יום העצמאות של עמותת IRDA בבסיס חיל האוויר בטכני במפרץ חיפה.

תבואו בהמוניכם...

אלון

רכב - תמונת חזית - דלתות פתוחות.jpg

רכב אחרי טבילת שטח ראשונה.jpg

רכב  - תמונה מאחור.jpg

רכב - צילום צד ימין.jpg

רכב - צד ימין.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5404 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...