Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השוואה בין מס' רכבים (3, קורולה ומגאן למשפחה שצפוף לה בבלאנו) [כ"ע]

lpelet
שימו לב! השרשור הזה בן 5719 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

כיום יש ברשותי סוזוקי באלנו

הרכב מתחיל להיות צפוף והחלטנו לקנות רכב חדש

אני מתלבט בין מס' רכבים ואשמח לשמוע את חוות דעתכם/עצתכם

אני מתלבט בין מאזדה 3, טויוטה קורולה ורנו מגאן כולם משנת ייצור 2004 - 2005

השיקולים שלי בקניית הרכב הם:

1. רכב רחב יותר מהסוזוקי

2. תא מטען גדול

3. בטיחות

4. מחיר (עד 70,000 ש"ח)

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם הבאלנו צפופה לכם, המזדה 3 יורדת כמעט אוט'.

לאור הדרישות שהעלית - מגאן מנצחת ללא מאמץ.

תיכף יעבירו אותך לפורום ייעוץ ברכישת רכב. :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר כאן, רק שהטויוטה הוחלפה, והמידות שונו.

ממליץ לקחת את המשפחה לסיבוב קניות ברח' המסגר וסביבותיו, או לגשת לחב' ליסינג גדולה שמחזיקה, מן הסתם, את שלושתן, ולשבת ברכב (לפעמים המידות אינן מספרות את כל הסיפור, ויש השפעה לעיצוב המושב האחורי, או הכסאות הקדמיים).

אילו המלצות אתה רוצה ? עפ"י השיקולים שהעלית - כתבתי לך שהמגאן תפורה על מידותיך הטובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את הרכבים בכלל

איך הם מבחינת צריכת דלק, אמינות, האם יש בעיות מוכרות עם הרכבים האלה

כל מידע שלדעתך חשוב לדעת בקניית הדגמים אני אשמח לשמוע

מעבר לזה ראיתי שלכל דגם יש כמה תתי דגמים כמו למשל מגאן I ומגאן II

איך אני יודע לאיזה דגם להתייחס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת דלק דומה, הקורולה קצת יותר טובה, אחר כך מגאן.

למגאן יש מוניטין קצת פחות טוב, לא תמיד בצדק (היו בעיות חשמל בדגמים מהשנים שהזכרת, ספק אם מישהו השאיר את אותן בעיות בלתי פתורות מאז). למרות המוניטין הפחות טוב - אני עדיין חושב שזו קנייה עדיפה עבורך, גם אם התחזוקה תהיה יקרה מעט יותר (לא בהכרח, תלוי איזה רכב תקנה, הרי לא מדובר על חדש, ולכן יש חשיבות מרובה לתחזוקת הרכב עד כה).

מגאן I נראית כך:

megane.jpg

לא רלוונטי לשנים שאתה מחפש.

מגאן II נראית כך:

renault-megane-4big.jpg

או כך:

megane_s.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב בהנחה שאנחנו יורדים מהמאזדה אשמח להבין מה ההבדלים העיקריים בין המגאן והקורולה

אשמח גם לדעת איזה מה ההבדל בין קורולה לקורולה החדשה וגם בנוגע למגאן אשמח לדעת מה ההבדל בין הדגמים,

מלבד המראה החיצוני

אם יש לך מושג (ברמה היחסית לפחות) הביטוח של מי יקר יותר מבין הרכבים הנ"ל ואם אתה יודע גם פרטים מדויקים יותר אשמח לשמוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורולה החדשה קיימת רק החל ממודל 2008 ולכן היא לא רלוונטית בשבילך. הדגם שרלוונטי הוא הדגם הקודם, כמו זאת:

800px-CorollaZZE122Ascent05AUS.jpg

המגאן שרלוונטית בשנים האלה היא מגאן 2 לפני מתיחת הפנים, דומה לתמונה האמצעית בהודעה של שמר. הכוונה לכזאת:

in_Renault_Megane_Sedan_01_06241335_03042319.jpg

המגאן 2 (מה שאתה מחפש) פשוט באה אחרי המגאן 1. בשנתונים שדיברת עליהם יש מגאן 2 בלבד, זה מה שאתה מחפש.

ההבדלים ביניהן:

הקורולה יותר זריזה, שומרת על ערכה טוב יותר (לא בהכרח יתרון).

המגאן יותר נוחה, יותר מרווחת, יותר בטוחה, אך סובלת ממוניטין אמינות נמוך.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו בילבלת אותי לגמרי יש מגאן II חדשה וישנה?

אם אני רוצה למצוא מגאן משנת 2004 - 2005 איזה דגם אני צריך לחפש בלוחות המודעות ואיזה תת דגם?

מעבר לזה לא הבנתי אם היא בטיחותית יותר ומרווחת יותר מה גורם למוניטין שלה להיות נמוך?

קניית רכב היא השקעה רצינית, אני מחפש רכב שאני אוכל להחזיק אותו משהו כמו 4 שנים ולא רכב שאצטרך להחליף אותו אחרי שנתיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניית רכב אינה השקעה אלא הוצאה. לא תצא עם רווח מהעיסקה.

לא ברור לי על פי אילו קריטריונים אתה קובע איזה רכב צריך להחליף אחרי שנתיים, ואיזה אחרי 4.

לגבי המגאן - יש שתי גרסאות מרכב לאותו רכב, הן למגאן I והן למגאן II. אתה יכול לקבל את הרכב בגירסת 5 דלתות (כלומר, מאחור אין תא מטען נפרד, אלא דלת שלמה נוספת ולא מכסה בלבד), או 4 דלתות (תא מטען נפרד וגדול יותר, אך פחות שימושי אם אתה צריך להכניס חפצים גדולים (לא ניתן לקפל את הכסאות האחוריים).

בשנים עליהן אתה מדבר- יש מגאן II בלבד, נראית כמו בתמונות ששמתי קודם. תא המטען של ה-4 דלתות גדול מאוד לעומת כל המכוניות בגודל דומה.

יש תת דגמים, ששונים לפי רמת האיבזור שלהם.

למה המכונית זולה יותר? ללוי יצחק ולדיעות הקדומות של עם ישראל הפתרונים.

לוי יצחק הינו המו"ל של המחירון הלאומי, והוא קבע ויודע לגבי אמינותן של כל המכוניות היפניות ושל כל הצרפתיות בארץ, והחליט שמכוניות צרפתיות יתקלקלו כל שני וחמישי, לעומת היפניות ש"לא יראו מוסך" (ועל כך יעידו כל בעלי המוסכים למכוניות יפניות, שרעבים לפת לחם). זה, בתוספת חוסר הרצון של מר ישראלי ממוצע לשלם עוד קצת עבור איכות חיים משופרת באוטו - גורם למגאן להיסחר במחיר נמוך יותר מיפנית ממוצעת.

עצה קטנה - בזבז כמה שקלים, היכנס למחירון לוי יצחק באינטרנט (דרך אתר YNET), ובדוק את דגמי המגאן והקורולה המופעים שם, כך תוכל להתרשם מרמות מחיר המוצעות, לאיזה מודלים ואיזה תוספות יש לכל תת-דגם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו בילבלת אותי לגמרי יש מגאן II חדשה וישנה?

אם אני רוצה למצוא מגאן משנת 2004 - 2005 איזה דגם אני צריך לחפש בלוחות המודעות ואיזה תת דגם?

מעבר לזה לא הבנתי אם היא בטיחותית יותר ומרווחת יותר מה גורם למוניטין שלה להיות נמוך?

קניית רכב היא השקעה רצינית, אני מחפש רכב שאני אוכל להחזיק אותו משהו כמו 4 שנים ולא רכב שאצטרך להחליף אותו אחרי שנתיים

לגבי המגאן 2 חדשה וישנה- בשנת 2007 המגאן 2 עברה מתיחת פנים שכללה שינויים קלים לפנסים ושינויים קלים בפנים הרכב. לך זה לא צריך לשנות- בשנים שאתה מדבר עליהן קיים רק דגם אחד והוא המגאן 2 לפני מתיחת הפנים. במידה והיה מדובר על סביבות שנת 2007, זה היה משנה. היות ומדובר על השנים 2004-2005, זה לא רלוונטי.

בקשר למוניטין- יש שיגידו (ואני ביניהם) שהמגאן פחות אמינה מהקורולה.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המגאן 2 חדשה וישנה- בשנת 2007 המגאן 2 עברה מתיחת פנים שכללה שינויים קלים לפנסים ושינויים קלים בפנים הרכב. לך זה לא צריך לשנות- בשנים שאתה מדבר עליהן קיים רק דגם אחד והוא המגאן 2 לפני מתיחת הפנים. במידה והיה מדובר על סביבות שנת 2007, זה היה משנה. היות ומדובר על השנים 2004-2005, זה לא רלוונטי.

בקשר למוניטין- יש שיגידו (ואני ביניהם) שהמגאן פחות אמינה מהקורולה.

אשמח אם תפרט יותר מה הופך אותה לפחות אמינה בעיניך

בנוסף אודה לך אם תגיד לי איך נקרא תת הדגם של המגאן המדוברת מכיוון שבלוחות החיפוש יש כמעט 10 תתי דגמים למגאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסברתי לך בהודעה הקודמת - מר ישראלי ממוצע סבור שרכב אירופאי, ובעיקר צרפתי, הינו רכב מועד לפורענות, וכי יפנית "אינה רואה מוסך".

סביר להניח שיש איזשהו יתרון ליפניות (עניין של סדר עדיפויות בתכנון ובניית רכב, ואת זה אני אומר לך בתור אחד שפירק כמה וכמה מכוניות ורכיביהן בימי חייו) בנושא האמינות, אבל הוא לא קריטי ברמה של "ברכב X אסור לגעת, ורכב Y הוא תעודת ביטוח".

שתי המכוניות יכולות להתקלקל.

כקונה, השאלה שאתה אמור לשאול את עצמך לדעתי היא : ב- X השקלים שאני מוציא. אקבל אוטו צרפתי כזה וכזה ממודל כזה וכזה, מול רכב אחר, מתוצרת יפנית ממודל ישן יותר, נוחה ומפנקת פחות, ובתמורה יש סיכוי שאיאלץ להגיע למוסך בתדירות מעט גבוהה יותר, ואולי לשלם יותר על האחזקה (כמובן שאלה השערות בלבד, יכול להיות שהאמינות תהיה זהה או אף גרועה יותר ביפנית).

לי ברור שאעדיף את הנוחות, לישראלי הממוצע חשוב לא לצאת פראייר ולשלם עוד 5 שקלים עבור אותה נוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שנהג על מאגאן מודל 2005 וגמא איתה כ 130K ק"מ, ועתה נוהג על מודל 2008 עם קרוב ל 60K על המונה עד כה אני יכול להעיד מנסיון אישי שלי שאין כל בעיית אמינות ברכב, יתכן בעיות נקודתיות ברכבים פה ושם כמו בכל רכב אחר.

מה שצריך לעניין אותך זה שהרכב שאותו תבחר לקחת לבדיקה יהנה מספר רכב מפורט המצביע על הטיפול לו זכה הרכב, זה לבדו יעשה את ההבדל בין לימון אמיתי לרכב מוצלח ומתגמל.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הופך אותה לפחות אמינה?

היו לי שתי רנו מגאן 2, שתיהן לאחר מתיחת הפנים (השניה עדיין אצלי).

בראשונה היו בעיקר תקלות מעצבנות, היא היתה 2007 כלומר מיד אחרי מתיחת הפנים:

-בלם יד: היה קשה מאוד לנעול אותו וכשננעל היה קשה לשחרר אותו. הידית הוחלפה וזה נפתר.

-מדחס (של המזגן): הלך אחרי מספר חודשים. גרם לרכב להכבות באמצע נסיעה, לא נעים. המדחס הוחלף והותקן עדכון תוכנה במחשב, שלפי דברי המוסך אמור למנוע את הבעיה הזו.

-פנסים אחוריים: נמסו. הוחלפו במסגרת האחריות. זה נגרם בגלל שאורות הנסיעה ואורות הברקס היו באותו מקום, כנראה שעצם זה שכל הזמן דלק אור בבית הנורה גרם לזה.

יש עוד כמה, אבל נעזוב את זה.

השניה (זאת שיש לי עכשיו), מודל 2008. הרבה מהתקלות שהופיעו ברכב הראשון כבר תוקנו במודל 2008. לדוגמא, שינו את הפנסים כך שאורות הנסיעה נמצאים עכשיו במקום אחר. התקלות:

-הרכב כבר עם הגיר השני שלו (הוחלף גיר כשבוע לאחר קבלת הרכב).

-הרכב הגיע עם מוט מייצב משוחרר, תוקן יום אחרי קבלת הרכב.

-המפסק של ה ESP לא עובד.

בינתיים זה הכל, נקווה שישאר ככה.

יש לי כמה הערות:

יש שיגידו (ואני מאמין גם להם) שרנו מגאן היא רכב אמין שלא רואה מוסך (כמו, לדוגמא, CX25 שהגיב מעלי). המצב הוא שזה תלוי ברכב הספציפי, ולדעתי כמות הרכבים שמפתחים בעיות גדולה יותר ברנו. בגלל שקיימים יחסית הרבה רכבים כאלה, אתה צריך להניח שלא תיפול במקרה על אחד מהרכבים שלא עושים בעיות. כמו שאומרים, קווה לטוב אך צפה לרע (קצת דרמטי אולי במקרה הזה, אבל מסכם יפה את הנושא). לפני שמישהו יקפוץ ויגיד שאני מדבר שטויות, מתוך 17 רנו מגאן שאני מכיר, 6 סבלו מבעיות בשנה הראשונה.

כמו ששמר אמר, רוב הבעיות האלה כבר טופלו ברכב בן 3 שנים ויותר. אני טוען שצריך להשלים את ההרכבה שלהן בארץ, הן מגיעות מהמפעל כמעט מוכנות. כמו שאמרתי, רוב הנושאים האלה כבר טופלו ברכב בן מספר שנים (במידה והוא מטופל היטב).

עריכה: אני מסכים עם כל מילה בהודעה האחרונה של שמר. התכוונתי לסכם במשהו דומה, עכשיו אני כבר לא צריך :wink:.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5719 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...