Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מי קנה לאחרונה LM 10W-40 האפור עם MOS2 - היכן??ובכמה??

yossivarman
שימו לב! השרשור הזה בן 6866 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מניסיון , בוודאות אני יכול לומר לך שעם השמן של קסטרול חצי סינטטי STX (עולה 110 ש"ח במבצע לגלון באוטו דיפו), המנוע עובד יותר טוב מאשר השמן של LM עם התוסף(שמן בצבע שחור), פשוט מרגישים שזהו שמן איכותי יותר(וזה לא פסיכולוגי).

בדקתי בפורומים בחו"ל, הקסטרול הוא בין המומלצים בחו"ל, ה LMנחשב שם שמן זול בסיסי.

אם אתה משקיע,תנסה את הקסטרול - לא תתחרט אני מבטיח לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עשיתי מדידות טרמיות, פשוט בהתחלה השתמשתי בו פעמיים ואח"כ עברתי לקסטרול STX לאחר שעשיתי מחקר במספר פורומים בחו"ל - אין אפס, ההבדל מורגש בפעולת המנוע.

אני מחליף שמן כל 4-5 חודשים.

אתה תעשה את החשבון שלך.

אגב מחירו של ה LMהמדובר = 150 ש"ח .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדל המורגש , אם יורשה לי ?

ה-LM נמכר ב-75 אצל הפרסי. אל תשלם 150.

שלא תבין , ממש לא מעניין אותי אם תקנה דלקול , קסטרול , LM, ESSO , MOBILE1 או כל שמן אחר .

סתם מעניין אותי להבין על סמך מה אנשים קובעים דיעות כ"כ נחרצות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן ממש טוב ומומלץ אני כבר נוסע יותר מחודשים עם השמן הזה.

קניתי אותו ממש בזול ב 80 אבל המחיר האמיתי שלו קרוב ל 120 ש"ח.

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי זה הפרסי הזה????????????????????

אני קניתי את השמן LM באוטו דיפו רעננה ומתבייש להגיד כמה שלמתי:(

אגב זה אמור להיות שמן איכותי,

אשמח לדעת איך מגיעים ל"פרסי" המהולל בבקשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן ממש טוב ומומלץ אני כבר נוסע יותר מחודשים עם השמן הזה.

קניתי אותו ממש בזול ב 80 אבל המחיר האמיתי שלו קרוב ל 120 ש"ח.

אם שילמת 80 ש"ח, אז המחיר ה"אמיתי" הוא 80 ש"ח.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד כזה דבר, לא הייתי קונה אותו שוב ב 150 שקל מאוטו דיפו,כי לפי דעתי הקסטרול יותר איכותי והוא עולה בסביבות 100+ , אבל ב 80 שקל הייתי חושב פעמיים.

כמובן שמרכיב חשוב בכל רכישה של כל דבר ,אצלי לפחות זה VALUE FOR MONEY.

דעתי מתבססת בעיקר על סמך תשובות של אנשים מקצועיים בתחום השמנים ושיפורי המכוניות במספר פורומים בחו"ל.

בנוסף הרגשה אישית ותחושת התנהגות מנוע בהתנעות+נהיגה יום יומית.

כמו כן ,אין ברצוני לשכנע אף אחד לגבי שום שמן , אני רק מביע את דעתי ואני החלטי בנושא, כלומר לאחר חקירת העניין לעומק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם שלישית , מה זו הרגשה אישית ? מה אתה ? חיישן חום ?

ספר לנו בבקשה במה שמן X יותר טוב משמן Y.

אני מרגיש אישית שהמנוע מסתובב הרבה יותר טוב בלי שמן בכלל. אז אני אמליץ לכולם לנסוע בלי שמן ?

מי שביקש לדעת מי זה הפרסי - מתבקש לבצע חיפוש ברחבי הפורום . 75 ש"ח לגלון 5 ליטר אפור , 70 לגלון הזהוב (לא מתוסף).

אגב - 25 ש"ח זה מה שקובע עבורך איזה שמן לקנות ? :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אני לא ביצעתי השוואת שמנים במעבדת שמנים בטכניון.

המלצתי בעיקר מתבססת על תשובות מפורטות שקיבלתי בפורומים בחו"ל , למה פורומים חו"ל, בגלל שבארץ אין כ"כ מודעות לעניין ואף אחד לא יודע מה יותר טוב ממה.

בחו"ל כן יודעים ושם כן יש את הנתונים שלפיהם ניתן לקבוע מה עדיף על מה.

יום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתעקש איתך כי מה שאתה כותב רק מוכיח לי עד כמה ההמלצה שלך מבוססת על שמועות,תחושות בטן והרגשות.

לפי מה קבעת מה יודעים בחו"ל ומה כאן ? אצלנו בפורום לבדו היו מספר דיונים שהראו רמה גבוהה של ידע , ולא מדובר במהנדסי רכב שלמדו קצת יותר מכל אותם יושבי פורומים נוכריים ועובדי עכו"מ (או לפחות מחלקם).

שלא תבין לא נכון , אין לי שום דבר בעד או נגד שמן זה או אחר , אבל רוב ההבדל הוא פסיכולוגי אצלך בראש ,ולא ממש בפעולת המנוע (אלא אם תוכיח לי באמצעים מדידים כלשהם שאתה צודק).

אם זה עושה לך נעים ,לבריאות , אבל זו בטח לא סיבה להמליץ על מוצר אחד כעדיף על משנהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבוססת על שמועות,תחושות בטן והרגשות....שמועות מאנשים מקצועיים, שלא סתאם אומרים לך שזה יותר טוב מהשני אלה טוענים נחרצות ומביאים לך נתונים כגון תכולת השמן ממה הוא מורכב, התנהגות בחום\שחיקה וכו.

כעיקרון כל שמן יעשה את העבודה, גם אמריקן איגל ב 20 שקל , השאלה היא לאורך זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם שילמת 80 ש"ח, אז המחיר ה"אמיתי" הוא 80 ש"ח.
אתה צודק ב 100% מחיר יבואן הוא 80 ש"ח ומחיר לצרכן בערך 120 ש"ח.
זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבוססת על שמועות,תחושות בטן והרגשות....שמועות מאנשים מקצועיים, שלא סתאם אומרים לך שזה יותר טוב מהשני אלה טוענים נחרצות ומביאים לך נתונים כגון תכולת השמן ממה הוא מורכב, התנהגות בחום\שחיקה וכו.

כעיקרון כל שמן יעשה את העבודה, גם אמריקן איגל ב 20 שקל , השאלה היא לאורך זמן.

אפשר לינקים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6866 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...