Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה: רכב חזק ואמין שיסחוב עליות

פאטון

פוסטים מומלצים

שלום כולם,

אני מחפש רכב בתקציב 60000 ש"ח. מעדיף לא גדול מדי כי זה רכב רק עבורי לנסיעות לעבודה - נסיעות בין עירוניות, מעמק יזרעאל לגליל העליון פעמיים שלוש בשבוע - סהכ כ20000 ק"מ בשנה.

הייתה לי יונדאי I20 ידנית 1200 סמ"ק שהתקשתה בעליות לגליל כך שאני מחפש רכב עם מנוע 1500 סמ"ק לפחות. אגב, אותה יונדאי הייתה בעייתית מההתחלה וגרמה לי לאבד אמון בקוראניות (יונדאי וקיה). מנסה להימנע מטורבו וגיר רציף כי אני לא יכול לדעת איך טיפלו בהם.

פחות חשוב לי שהרכב יהיה חדיש,  יותר חשובה אמינות. מאוד מחבב ידני. כרגע מחפש רכבים עם פחות מ100,000 ק"מ ונראה לי שהאופציות שלי הן בעיקר מאזדה 2/3 והונדה סיוויק (לטויוטות משנת 2013 ואילך יש גיר רציף). אשמח לרעיונות נוספים מחברי הפורום. כמו כן - כמה ישן זה כבר ישן מדי?

עריכה אחרונה על ידי פאטון
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי סיוויק האצ׳באק 2015. וואלק די עגלה… אבל גם מטוס לפעמים.

לרוב עגלה. במיוחד כשהיא לא על מצב ספורט או כשהמזגן דלוק.

אבל רכב נחמד… בשבילי זו הייתה הקניה המושלמת.

אתה נוסע קצת יותר ממני ובתקציב שלך יכול להכנס הייבריד ואולי תשתלם לך עלויות הרחבת הביטוח על הסוללה (אל תקנה רכב בלי ביטוח סוללה!) והביטוח הקצת יותר יקר עדיין שווה את זה. 

לגבי הגיר הרציף, אתה מוציא הסטורית טיפולים מאיפה שטיפל וכל עוד היו החלפות שמן גיר וטיפולים שוטפים אין כל סיבה להמנע. 

אוריס, פריוס, ואם ממש חשוב לך גיר פלאנטרי ומנוע אטמוספרי - סיוויק האצ׳באק מנוע 1,800 חיה רעה. (ועגלה) 

עריכה: גם לגבי ק״מ, כל עוד הרכב לא עשה מעל 20 אקמ בשנה הייתי חושב עליו בכיף… רכב עם 100 אקמ שנסע רק בעיר או לא טופל נכון יכול להיות שחוט בהרבה מרכב עם יותר שנסע בין עירוני ומטופל נכון… קיצר, גם עם 170 אלף ק״מ הייתי שוקל את הקניה 

עריכה 2: המאזדות גם פחות חסכוניות וגם עלויות הביטוח עליהן מטורפות. (מאזדה 3 חבר משלם 12,400 שקל בשנה חובה+מקיף)

עריכה אחרונה על ידי הייהייהיי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 3, דור שלישי מהשנתונים המאוחרים (2017-2018).
רובן נמכרות מעל המחירון אבל בטוח תמצא כמה במסגרת התקציב שלך.לדעתי יהיה לך קשה למצוא אחת במסגרת התקציב עם קילומטרז׳ שנמוך מ-100 אלף, אבל תוכל למצוא משהו שדי קרוב לזה. למאזדה יש מוניטין מצוין (ויעידו על כך המוני מאזדה 3, גם מדור ראשון ושני, שנוסעות בכבישי הארץ) אז אולי שווה לקחת את הסיכון.

רכשתי לפני כמה שבועות מאזדה 3 האצ׳בק 2017 עם תקציב נמוך משלך ממגרש של חברת ליסינג מוכרת. חיפשתי בכלל סופרמיני (כיוונתי ל-i20) אבל המאזדה הייתה פשוט יפיפיה ושמורה ודי התאהבתי.
ממליץ בחום על מנוע 2 ליטר ולא ה-1.5. המאזדה שלי עם 1.5 ליטר והביצועים שלו מפתיעים לטובה ביחס למשפחתית הממוצעת, אבל ההפרש במחיר בינו לבין ה-2 ליטר לא גדול וההבדל בצריכת הדלק זניח, וממה שהבנתי הוא מאוד מרשים ומאוד מהנה מבחינת הביצועים.
שני המנועים, אגב, הם מנועים אטמוספריים, אז אין פה טורבו שיחלוב אותך במוסך. גם הגיר הוא אוטומטי אז הראש שקט גם בגזרה הזאת. לא יודע אם יש גיר ידני.
מעבר לזה, יש למאזדה גם התנהגות כביש מצוינת. אם אתה נוסע באזור מרובה עליות אז אפשר להניח שיש בו גם הרבה פניות, והמאזדה אוכלת אותן בהנאה רבה ועם אחיזה מצוינת.

בכל זאת, לרכב יש כמה חסרונות: קודם כל, הוא בעייתי בבידוד רעשים והנסיעה בו לא מאוד שקטה. אני מכיר אנשים שזה מפריע להם, בעיקר בנסיעה בין-עירונית, אבל מבחינתי זאת לא בעיה.
חסרון שני הוא תא מטען מאכזב וקטן יחסית (במיוחד בהאצ׳בק) ומושב אחורי צפוף. ילדים יסתדרו בו אבל מבוגרים כנראה פחות יהנו.
החסרון השלישי הוא, כמו שציינו לפני, עלויות גבוהות בביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רנו קליאו דור 5 ידנית עונה על הדרישות, תהיה הרבה יותר זריזה מהיונדאי,נוחה,מאובזרת ובטיחותית וגם תהיה די חדשה לתקציב.

• רעיון גרוע 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yulianx כתב:

רנו קליאו דור 5 ידנית עונה על הדרישות, תהיה הרבה יותר זריזה מהיונדאי,נוחה,מאובזרת ובטיחותית וגם תהיה די חדשה לתקציב.

יש למכירה כזאת פה בפורום.

פותח השרשור תסתכל

ישאר לך הרבה עודף.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפרופיל נסיעות כזה טורבו עם גיר רובוטי זה קלאסי
הן מבחינת כוח וביצועים והן מבחינת דלק
אם לא התחברת לקוראניות אז יש את VAG עם מנוע ה 1.0 המאוד מוצלח
DSG יחסית אחרי כל בעיות הילדות שלו ועלות החלפת מצמדים במחירים הגיוניים

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, לירון .ה. כתב:

יש למכירה כזאת פה בפורום.

פותח השרשור תסתכל

ישאר לך הרבה עודף.

תודה, לי מאוד המליצו להמנע מארופאיות (ספציפית צרפתיות) ומטורבו.

לפני 4 דקות, סולל הדרך כתב:

לפרופיל נסיעות כזה טורבו עם גיר רובוטי זה קלאסי
הן מבחינת כוח וביצועים והן מבחינת דלק
אם לא התחברת לקוראניות אז יש את VAG עם מנוע ה 1.0 המאוד מוצלח
DSG יחסית אחרי כל בעיות הילדות שלו ועלות החלפת מצמדים במחירים הגיוניים

למה? טורבו ממה שהבנתי טוב למי שנוסע הרבה בעיר וצריך כוח מדי פעם ביציאה מהעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, פאטון כתב:

למה? טורבו ממה שהבנתי טוב למי שנוסע הרבה בעיר וצריך כוח מדי פעם ביציאה מהעיר.

טורבו טוב גם בעיר וגם מחוץ לעיר.
כנראה שלא נהגת אף פעם על טורבו וגיר רובוטי ואתה ניזון מהפחדות וחבל

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, פאטון כתב:

מה שלמכירה פה ידני, אז אין בעיה של גיר כפול מצמדים אם אתה חושש.

רכב עם מעט קמ, וישאיר לך הרבה עודף מהתקציב.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.6.2024 בשעה 12:07, פאטון כתב:

שלום כולם,

..אגב, אותה יונדאי הייתה בעייתית מההתחלה וגרמה לי לאבד אמון בקוראניות (יונדאי וקיה). מנסה להימנע מטורבו וגיר רציף כי אני לא יכול לדעת איך טיפלו בהם.

גם לי הייתה חוויה דומה עם התאומה מבית קוריאה (קיה ריו) - הוחלפה במאזדה 2 שמאוד מאוד מרוצים ממנה - שים לב, במיוחד אלה ברמות גימור הגבוהות (פיור וויט ב 2, ספיריט ב 3), עפות במהירות מהלוחות.

אופציה נוספת, שאני לא מכיר באופן אישי - סוזוקי סוויפט ידנית.

עריכה אחרונה על ידי `Infinity

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...