Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאמר: איך נפלו גיבורים - או איך התחדשתי ב- BYD SEAL כפולת מנועים

הלוחש למכוניות

פוסטים מומלצים

• תגובות 165
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מעניין מאוד. תתחדש

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש והמשך ללחוש למכוניות ולסייע לאנשים בג'ונגל המקומי. כאחד שעבר לחשמלי לפני שנה וקצת, הפרשי העלויות מול בנזין מדהימים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותמשיך לעדכן עם הזמן כל החוויה עם הרכב.

אני רק רוצה לתקן ולהגיד כבר אפשר להזמין טסלה 3 פרפורמרס חדשה והיא "מטורפת" לפי הרבה מבחנים שנעשו בעולם, לגבי הזמינות לטסלה יש חודשים קבועים שהם מביאים רכבים לארץ (בערך כל רבעון) וזה מאוד מאוד שונה מהיבואנים האחרים בארץ.

לגבי הרכב, הוא אכן לפי דעתי מאוד VFM ומי שיכול לפסוח על העובדה שהוא מיצרן סיני, יבואן ישראלי מדופלם, לי אישית זה לא הסתדר בראש.  

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
לפני שעה, viper83 כתב:

אני רק רוצה לתקן ולהגיד כבר אפשר להזמין טסלה 3 פרפורמרס חדשה והיא "מטורפת" לפי הרבה מבחנים שנעשו בעולם,

אכן ,  הפרפורמנס החדשה זה עתה יצאה, תעלה סביב 280K עם ריפוד לבן (חובה לטעמי בשמש שלנו), כלומר כמעט 50K יותר מהסיל. מעבר לכך, היות וזה הדגם שכידוע החליט שאין יותר שום צורך בכפתורים או מנופי תפעול ברכב, ויתרתי מראש על ההמתנה.

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! מעניין ומרתק לקרוא,  רק הערה קטנה -

המדבקה הזו...

מזכירה לי את מדבקות ה- AUTOMATIC וה- INJECTION של פעם.

(לפחות ויתרו על הכיתוב המגוחך של "בילד יור דרימס")

image.thumb.jpeg.0174f5eae75716eb771e1a8da62200f3.jpeg

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, BoazB11 כתב:

כן... זה כנראה אופנה שתחלוף ככל שרכבים חשמליים יהיו יותר נפוצים, כמו שהיה גם 4ABS ואיך לא נשכח את הברדק המגעיל שהיה נראה כך : ESP+ABS או משהו כזה, אני כבר אפילו לא זוכר על איזה רכב

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, הלוחש למכוניות כתב:

אכן ,  הפרפורמנס החדשה זה עתה יצאה, תעלה סביב 280K עם ריפוד לבן (חובה לטעמי בשמש שלנו), כלומר כמעט 50K יותר מהסיל. מעבר לכך, היות וזה הדגם שכידוע החליט שאין יותר שום צורך בכפתורים או מנופי תפעול ברכב, ויתרתי מראש על ההמתנה.

אל תשכח להגיד שאין גם חיישני גשם וחיישנים אולטרה-סוניים לחניה (אני אפילו שחכתי מזה😇).

צריך וחובה לעשות שיעורי בית בקניית מוצר עם כל כך הרבה ספרות במחיר שלו, שמח בשבילך ובדקת את כל הצרכים שלך מרכב.

רק דבר נוסף הוא שמחירי הביטוח כבר מזמן עלו והשתמשו בכל תירוץ אפשרי לסיבה הזאת, מגנבות רכבים שעלו ועד חלקים יקרים (באמת, ברכב חדש דנדש?!) והמתנה ארוכה וכו' וכו'..... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, EliC25 כתב:

זה כנראה אופנה שתחלוף

אופנה סרת טעם לדעתי, גם בזמנו ועל אחת כמה וכמה בימינו.

זה מתחבר לי לאופנה שקיימת עדיין במגזר מסוים,

של לחבר כנף/ספוילר עצום מימדים על בגאז' של לאנסר ישנה או אימפזה 1.6.

וגם זכורה לי מהעבר גולף רגילה לגמרי עם מדבקת "KABARYOLET" ענקית בשני צידיה...

אבל זה נראה לי כבר נושא לשרשור נפרד, אז סליחה על הסחת הדעת מהנושא המקורי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תיקון טעות. לטסלה מודל 3 שמגיעה לארץ מסין, יש גם סוללת ליתיון-פוספט.

• הדבר שהכי חסר בטסלה מודל 3/y, זאת תצוגה עילית כדי שלא יהיה צריך להסיט את המבט. יש פתרונות אפור מרקט לזה.

• למיטב ידיעתי, ניתן "לשנמך" את המודל 3 פרפורמנס לגלגלים הקטנים יותר של הדגמים האחרים.
עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין מאוד, תודה!

נראה שפסלת את הדיזל מהר בגלל ההיבט הכלכלי, אם ייכנס בקרוב מס נסועה (ונראה שייכנס) האם עדיין ההחלטה תיראה לך נכונה?

בטעינה ביתית בלבד אתה משלם היום סביבות 13-14 אג' לק"מ, עם כניסת מס הנסועה זה יהיה כמעט 30 אג' לק"מ. רכב דיזל טוב במחירי סולר של היום היה יכול לשים אותך באיזור 35-37 אג' לק"מ, בלי טרחה של טעינה, עמדת טעינה בבית, עלויות טעינה גבוהות בעמדות ציבוריות וכו'.

נראה שבתקופה האחרונה יש התעוררות של סגמנט הדיזל לאנשים פרטיים (בעיקר בצרפתיות..)

עריכה אחרונה על ידי Amired
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון. בטעינה ביתית העלות הממוצעת היא 9 עד 10 אג' לקילומטר. אמנם מס הנסועה מטריד אך אינו מהווה שובר שוויון מכיוון שיש לקחת בחשבון את המשך עליית מחירי הדלק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, הלוחש למכוניות כתב:

חובב מושב של מנועי הבעירה הפנימית, "חמום אגזוז" מבטן ומלידה, שנסע עד גרמניה בזמנו על מנת לשפר את הגולף GTI דור ראשון כי לא היתה מהירה מספיק, שנהג על אחת משתי BMW M5 מקוריות (E28, דור ראשון!) בארץ - להתחיל לחשוב ברצינות על EV.

ומה לגבי שאר הבנזיניות החזקות מבית אותו קונצרן או דומה לו ? האם הדלק היה הנתון העיקרי? 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, yahaga כתב:

תיקון. בטעינה ביתית העלות הממוצעת היא 9 עד 10 אג' לקילומטר. אמנם מס הנסועה מטריד אך אינו מהווה שובר שוויון מכיוון שיש לקחת בחשבון את המשך עליית מחירי הדלק. 

9-10 אולי בטסלה, אבל הרכב הזה פחות חסכוני (לפי החישוב שהוא העלה סביבות 190-200 וואט שעה לק"מ, שזה בערך 5 ק"מ על קווט"ש שהיום עולה 63 אגורות). תוסיף קצת איבוד אנרגיה בטעינה בגלל חום וכו', נסיעה קצת פחות חסכונית, צריכה הרבה יותר גבוהה בחום של חודשי הקיץ ובחורף הקר, תגיע לבערך 13-14 אג' לק"מ.

אם מחירי הדלקים והסולר ימשיכו לעלות סביר שגם תעריף החשמל יעלה גם, לא? אתה מדבר על משק אינפלציוני. זה לא משנה את החישוב בהרבה.

חוץ מזה, גם אם ניקח 10, להשוות 10 אג' לק"מ של חשמלי מול 35 של דיזל זה דבר אחד, להשוות 25 אג' עם מס נסועה ל- 35 של דיזל זה כבר חישוב אחר לגמרי.

עריכה אחרונה על ידי Amired
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, הלוחש למכוניות כתב:

תודה לכל מי שהגיע עד כאן

תתחדש!

לפני 3 שעות, BoazB11 כתב:

המדבקה הזו...

לפני שעתיים, EliC25 כתב:

זה כנראה אופנה שתחלוף ככל שרכבים חשמליים יהיו יותר נפוצים

אני חושב שמדובר בתקנה שמחייבת סימון רכבים חשמליים כדי ליידע כוחות כיבוי שמדובר ברכב עם סוללות - נדמה לי שגם רכבים היברידיים מסמנים כנ"ל. אמנם הסימון אמור להיות ציור של תקע ומודבק על דלתית הטעינה, אבל אני חושב שיש יבואנים\יצרנים שלקחו את זה הלאה (וזה לא מזיק להם "לפרסם" את הרכב כחשמלי, זה הרי לא עבור הבעלים עצמו שיודע מה הוא קנה).

• מעניין 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...