Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאיזו מדינה הייתם מהגרים

Coro

פוסטים מומלצים

לפני 16 דקות, oryo כתב:

איפה אתה חושב שזה נמצא?

אני בהחלט טוען שרילוקיישן זה הרבה יותר תלוי ביצועים ממזל.

מה ש @ניקו פ. כתב.

להגיע לביצועים האלה מלכתחילה, לאדם הממוצע (מכאן התחיל הדיון), מושפע הרבה יותר מגורמים בלתי-תלויים (גנטיקה, הורים, סביבה וכו') מאשר גורמים תלויים (רצון, "בחירה" וכו').

• אהבתי 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עצמאי, משלם כיום $1300 לחודש עבור ביטוח למשפחה.

נעמיס על זה הוצאות נוספות שקשורות בדרך בה הסיפור הזה בנוי, בואו נגיד שבממוצע למשפחה בריאה מדובר ב$1500 - ואם חלילה קרה מקרה קצה (או סתם אירוע כמו הריון) אז $2000.

לא נכנס להכנסות שלי אבל בואו נעמיד פנים לצורך הדיון שאני עובד בחוץ, שווי השוק שלי לבד הוא $350,000 בשנה אם אני הולך על הצד הנמוך, קרוב לוודאי x1.5-2 מזה אם באמת הייתי יוצא החוצה. חבילות השכר האלו בתכלס יכללו ביטוח רפואי אבל נעמיד פנים שלא - אם לוקחים את הlow end מדובר ב5-7% מיכולת ההשתכרות (לפני שמשקללים הטבות מס - כך שבפועל זה פחות באיזה שליש), כל זאת בהתעלמות מהשכר של אשתי (שהיה מוריד את האחוזים) ורמת שירות שאינה ברת השוואה לישראל, עם כל הכבוד לארץ הקודש. בשביל לקבוע תור לרופא מומחה או MRI אני לא צריך פרוטקציות, אני צריך קליטה בטלפון.

בישראל שילמנו 5% פר מבוגר (+ביטוחים משלימים).

אם כל זה נשמע כמו סנגור על מע׳ הבריאות בארה״ב אז - לא. מע׳ הבריאות כאן היא אחד החוליים המרכזיים (כנראה ה-) של הפדרציה, ואני מקווה שיגיע היום שיגבו ממני יותר מסים אבל ייצרו מע׳ רובאסטית יותר, בעיקר שכבות הגנה לאוכלוסיות חלשות.

אבל בשורה התחתונה, עבור מישהו בקליבר חזק, ארה״ב הרבה יותר טובה כשמדברים על בריאות. אני אומר תמיד - כשאתה עני, עדיף לחיות בישראל.

כמו כן, במחילה מכם, אך גם מערכת הבריאות הישראלית היא חתיכת פאקינג דרעק, כי כשהשירות ברמה סופר נמוכה בשוטף (בגלל העומס, לא בגלל הרופאים) וכשצריך טיפול למקרי קצה ובלי ויטמין פי לאף אחד אין זמן (סיפור אמיתי, סרטן, רצו לטפל עוד חודשים ובסוף נפתר דרך קשרים תוך שבוע) - אז וואלה לא עפתי על זה. יעידו על כך כל אותם אנשים שמשלמים לביטוחים פרטיים מתוך ההבנה שהמערכת הציבורית אינה מספיקה.

כמו כן כשהלכנו למיון בלי ביטוח כי אשתי עשתה לעצמה פילה ביד, קיבלו אותנו תוך שעתיים והחיוב היה מאות דולרים ולא אלפים (או עשרות-אלפים) כמו שמספרים, ולא אשקר, אכלנו סרטים יופי בדרך ל- ומ- בית החולים בגלל הסיפור הזה, אבל התבדנו. 

לפני 14 דקות, ניקו פ. כתב:

הוא רק טוען שביצועים זה לא "בחירה שלך" באופן בלעדי, כי יש נסיבות חיים המתוות את ההחלטות שאתה מקבל. לא כל אחד יכול להיות הייטקיסט מוצלח ולא כל אחד יכול להיות הייטקיסט מוצלח שגם יכול לצלוח רילוקש\יין, למרות שהוא ממש מממש ממש רוצה ומוכן לעשות הרבה בשביל זה. 

יש גם פקטורים אחרים כמו הסביבה, פוטנציאל אישי, אינטלגינציה וכו'. 

כשתמצאו ציטוט שלי טוען שהחיים הם הכל nurture ואפס nature אני אמצא לכם כונס אויר מחמיא לטויוטה קורולה.

אני יודע שאנחנו בקארס אבל בחיאת, הודעה אחת מעליך אני אומר את זה מפורשות... 

לפני 26 דקות, oryo כתב:

שליטה מלאה בגורל (לא הטענה שלי , אבל ניחא)

שוב, מי שדיבר כאן על בלעדיות הוא לא אני (השוואה ללוטו), אני בסה״כ סתרתי את הטענה. אני לא מבין איך אתם מסיקים מהדברים שלי שאני מאמין בבלעדיות על משהו :(  

הדיונים פה תמיד מוקצנים לקצוות מאיזושהי סיבה לא ברורה. אמרתי ועודני אומר: השליטה על הגורל שלנו איננה שקולה לזכיה בלוטו, יש שליטה כלשהי, וככל שנהיה יותר מודעים לכך + ננסה לקחת שליטה, כך נוכל לאפטם את הסיטואציה. אין לי דרך להיות שחקן NBA, אבל אני בהחלט יכול להשתפר בכדורסל דרך אימון אם זו ה-מטרה שלי בחיים.

אני לא מאמין בטענה שזה פשוט בלתי אפשרי לשחק טוב יותר אם אבא שלך אינו סטף קארי (או כל הקבלה רלוונטית יותר כי אין לי מושג בכדורסל).

• אהבתי 2

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, oryo כתב:

אין לי דרך להיות שחקן NBA, אבל אני בהחלט יכול להשתפר בכדורסל דרך אימון אם זו ה-מטרה שלי בחיים.

אני לא מאמין בטענה שזה פשוט בלתי אפשרי לשחק טוב יותר אם אבא שלך אינו סטף קארי (או כל הקבלה רלוונטית יותר כי אין לי מושג בכדורסל).

אנחנו לא מדברים על לשחק טוב יותר, אנחנו מדברים האם האדם הממוצע יכול לעבור מליגה ב' לליגת העל (קרי 3 רמות מעל). ובד"כ, ואני מניח שברוב מוחלט של המקרים, זה לא אפשרי.

אבל בגדול זה לא שיש פה איזו אי הסכמה מהותית, כולם אומרים פחות או יותר אותו דבר, שזה איפשהו בין מזל לביצועים/טבע. גם הניסוח "זה הכל לוטו" חוטא לאמת. כן יש גורם של מקריות בהשכלה/הורים/גנטיקה/מזל וכו' אבל יש גם גורם של החלטות בחיים, עבודה קשה וכו'.

לסיכום:

Shivani on Twitter: "When you finally find out the HD format of a meme  template: https://t.co/aUO8Q7NiRa" / Twitter

• אהבתי 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל ישראלי, עבור זה שעובד בעבודת מינימום או עבודה שאינה הייטק, הדרך היחידה היא אשכרה לעבוד במעבר לחו"ל. זה לקחת כמה שנים טובות בשביל למצות את כל האופציות ולבסוף להכין תוכנית בריחה מפה.

רק ההגרלה של ארה"ב לוקחת בין שנה וחצי לשנתיים וזה אם כל הכוכבים התיישרו ואשכרה אישרו את הויזה, וזה מבלי ליפול על ניואנסים כאלו ואחרים.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, oryo כתב:

אבל בשורה התחתונה, עבור מישהו בקליבר חזק, ארה״ב הרבה יותר טובה כשמדברים על בריאות. אני אומר תמיד - כשאתה עני, עדיף לחיות בישראל.

זו השורה התחתונה.

ו100 פעמים מה שכתבת על ההבדלים בשירות.

לא צריך להסתכל רחוק אגב - מספיק להסתכל קצת צפונה לקנדה - כדי לראות מערכת בריאות ״חינמית״ ״מוצלחת״ ולשמוע על הזמני תורים של חברים למומחים (שם לפחות הfacilities נורמאליים)

ולגבי לידה - 500 דולר חד פעמי לכל התהליך מהתחלה עד הסוף כולל המליון בדיקות בדרך וחדר אישי ורופאה צמודה במהלך הלידה ואחרי שגורם חילונית הכי פאנסית בארץ (שאפשר לעבור אליה רק יום אחרי בישראל) להראות כמו מגורי מתגייסים בבקו״ם.

(במקרה אשתי ילדה גם בארץ וגם פה)

שלא לדבר על מצבים מורכבים באמת (כשהבן של אחי נולד - לדעתי בסה״כ חשבון שכלל פגיה וכמה ניתוחים אחרי - נגמר בmax out of pocket לעומת חשבון בעלות של דירה מעפנה בישראל - אבל טיפול ברמה כזו כנראה היה על גבול הבלתי אפשרי בלי ביטוח פרטי נוסף בישראל).

אז כן אם אני אאבד מעסיק תיהיה חגיגה, אבל בא נזכור:

בפיטורים המוניים לפי warn יש לפחות 6 שבועות

יש לי גם אזרחות אירופאית ודרישה דיי חזקה בשוק.

לגבי החופשות לידה וכו - זה תלוי סטייט. בהחלט יש - תלוי איפה.

ומהחינת האורך שלהן כשאתה מועסק בטק - עדיפות בהרבה מישראל.

בקיצר - רחוק משחור ולבן.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהדיון פה הוא בעיקר על לאיפה להגר ולא האם. די ברור שישראל מפגרת בכמעט כל פרמטר מדיד מאחורי מדינות גדולות ומפותחות יותר, עם כל הכבוד לפוזת הסטארט-אפ ניישן ולהישגיה היחסיים בקטגוריית המשקל שלה. ראש לשועלים וזה.

לפני 13 דקות, Liviur כתב:

בפיטורים המוניים לפי warn יש לפחות 6 שבועות

תוכל לפרט קצת? סתם מתוך סקרנות, לא זכור לי שפגשתי את המונח בעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח

בגדול חפש  severance warn act - בפיטורים המוניים אי אפשר סתם ממחר למחר לפטר בצורה רגילה ובסטייטים מסוימים מחוייבים לתת גם פיצויי פיטורים מורחבים.

זה למה אם אתה עוקב אחרי הגלי פיטורים האחרונים נותנים לרוב מינימום של חודשיים של משכורת וביטוחים בריאותיים (בחלק מהסטייטים אפילו יותר.

זה חוק שנועד בזמנו שמפעלים שסוגרים ומפטרים מעל 100 עובדים יהיו חייבים להודיע לסטייט ולעובדים לפחות חודשיים מראש.

בטק לא נהוג פה לעבוד אחרי הודעת פיטורים (מפחדים מנזק של מליונים) ולכן זה מתרגם לפיטורים עם פיצויים מוגדלים.

• אהבתי 3

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Liviur כתב:

המערכת בריאות עצמה מדהימה מבחינת שירות - אני רואה רופאים מומחים מעולים מעכשיו לעכשיו ובחדרי אישפוז זמינים ונראים מעולה.

מה שאתה מדבר עליו רלוונטי לאנשים - אבל רחוק מלכולם - ועל גבול הלא רלוונטי עם ביטוח ממקום עבודה טוב.

ילדנו פה ובישראל … בא נגיד שהיה הבדל היסטרי…

תלוי נורא באיזור ובבית חולים עצמו, אני התאשפזתי בbellevue בניו יורק לצערי והוא אשפה של בית חולים(מיושן, עמוס ומבולגן)  - ומניסיון לא נעים שלי מבתי חולים בארץ השירות שלהם היה הרבה יותר טוב(הדסה, סורוקה ושיבא).

השמועה אומרת שבערי ענק הבתי חולים בארה״ב פחות טובים מפרברים(בטח מבוססים).

עריכה אחרונה על ידי noknok
  • אהבתי 2

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את הבית חולים - אבל בכל תוכנית סבירה אתה יכול לבחור לאן ללכת. אולי זה נקודתית לא להיט אבל מתי שהייתי מריל את אלו הקרובים אלי (בחירום) או אלקטיבי (לידה , ניטור ניורולוגי וmri) זה היה מהיר ועם שירות מדהים.

חלק מהפעמים זה היה בבתי חולים בניו יורק, ואני מכיר את זה מעוד סטייטים. נראה לי שנתקלת יותר ביוצא מן הכלל מהכלל ממה שאני מכיר.

• אהבתי 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, oryo כתב:

אני יודע שאנחנו בקארס אבל בחיאת, הודעה אחת מעליך אני אומר את זה מפורשות...

אני לא אמרתי שאתה אמרת, אז לא ברור לי למה אתה מצטט אותי. 

אני רק הסברתי לך את כוונתו, כי שאלת אותו ואני חשבתי שהבנתי אותו. מה שהתברר כנכון. 

לפני 44 דקות, noknok כתב:

תלוי נורא באיזור ובבית חולים עצמו, אני התאשפזתי בbellevue בניו יורק לצערי והוא אשפה של בית חולים(מיושן, עמוס ומבולגן)  - ומניסיון לא נעים שלי מבתי חולים בארץ השירות שלהם היה הרבה יותר טוב(הדסה, סורוקה ושיבא).

השמועה אומרת שבערי ענק הבתי חולים בארה״ב פחות טובים מפרברים(בטח מבוססים).

זה תלוי בית חולים. יש שם בתי חולים שלידם לניאדו זה מאיו קליניק ויש בתי חולים מהמעלה הראשונה בעולם. כאמור, 50 מדינות שונות וקשה לקלוע למכנה משותף. 

אנשים צעירים, בריאים ובמעמד כלכלי גבוה ירוויחו שם מערכת פרטית טובה בלי לשלם מחירים גדולים מדי, למעט חוסר מזל נקודתי, כמו למשל טיפולי פיריון איכותיים יכולים לעלות גם בין עשרות למאות אלפי דולרים. 

ממאירות מסוימת שתגרור אובדן כושר עבודה וכו', גם קשוח שם כי לא כל הביטוחים מכסים את כל הטיפולים לכל המחלות. 

יש שם המון יתרונות למערכת הבריאות שלהם.

כן מסכים כמו שכתב אור שעדיף להיות עני בארץ. ללא צל של ספק. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרי טרי מהפייסבוק העירוני! היום הוקפצה המשטרה פעמיים!

פעם אחת לאירוע השנתי המסורתי של Santa in a fire truck ללוות את המשאית להגיד שלום לילדים בעיר.

פעם שניה לתפוס פושע כבד שהפריע לתנועה

הפושע:

image.thumb.png.9b742983a5afc6a406deb29614a50e98.png

לפני 5 שעות, ניקו פ. כתב:

כי לא כל הביטוחים מכסים את כל הטיפולים לכל המחלות. 

שנזכיר מושגים כמו סל הבריאות וסל התרופות בארץ ? או כל מני התרמות לטיפולים בחול שקורות כל שני וחמישי לבתי חולים ברחבי העולם ? 

המשפט הזה הוא רחוק מיוחודי… 

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, oryo כתב:

בישראל שילמנו 5% פר מבוגר (+ביטוחים משלימים)

זה לא נשמע הגיוני. אני משלם פחות מאחוז. 

אתה מחשב בתוך זה את המס בריאות שמנוכה מהמשכורת? 

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Liviur כתב:

טרי טרי מהפייסבוק העירוני! היום הוקפצה המשטרה פעמיים!

פעם אחת לאירוע השנתי המסורתי של Santa in a fire truck ללוות את המשאית להגיד שלום לילדים בעיר.

פעם שניה לתפוס פושע כבד שהפריע לתנועה

מה עם הschool shooting היומי?

• מצחיק 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...