Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק יד 2 יורד מהפסים

yuval1111
שימו לב! השרשור הזה בן 471 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז כל שנה צריך לעלות בשיעור הזה, אבל זה לא קורה.

אתם מחפשים מתחת לכל אבן תירוצים לעליית מחירים.

יש דירות שותפים, יש לגור עם המשפחה.

בנק הפועלים עשה מחקר לפני כמה חודשים, ראה שאין מחסור בדירות וכי הקצב של הפיצול דירות + בנייה עומד בקצב גידול האוכלוסייה. (בגסות)

אני כופר בזה שמחירי הדירות צריכים לקבוע משהו, המשכורות צריכות לקבוע את המחירים, לא להפך.

אז יש הון שחור ויש עזרה מההורים, כמה זה יכול להמשך ?

מי שמתחתן היום ונולדים לו ילדים, יוכל לתת לכל אחד מהם 400k~ להון ראשוני בעוד 20 שנים ?

עריכה אחרונה על ידי Lior_Django
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 514
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 14 דקות, גור אדם כתב:

אם רק ניקח את המספרים האלה נראה שעליה של 15% לא מופרכת כלל וכלל.

לענ"ד בהחלט מופרכת.

מחיר דירה יכול לעלות משתי סיבות;

1. שכירות גבוהה ביחס למחיר הרכישה = תשואה גבוהה, מה שמייקר חזרה את מחיר הנכס ומביא אותו לאיזון

2. אמונה כי מחירי הדירות תמיד ימשיכו לעלות (ובתמיכת סביבת ריבית אפסית).

כלומר גם אם השכירות לא משקפת תשואה משתלמת, עדיין הציפייה היא לעשות מכה היא בעליית הערך של הנכס ולא בתשלומי השכירות.

לגבי 1 - שכירות של דירה ממוצעת מוגבלת בתקרת רמות השכר הממוצעות.

ולגבי 2 - עליית מחירי הנכס היא בעיקר אפקט פסיכולוגי. ברגע שהגלגל יתהפך - המחירים יקפאו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, גור אדם כתב:

זה לא הנתון שצריך להסתכל עליו, אלא כמות הגידול לעומת כמות התחלות הבניה.

בעיקרון, כל שנה האוכלוסייה גדלה ביותר מ-150K ומספר התחלות הבניה עומד על קצב של כ-80K בשנה (וזה כי יש גידול בשנה האחרונה).

אם רק ניקח את המספרים האלה נראה שעליה של 15% לא מופרכת כלל וכלל.

אבל בבית אחד לא חי בן אדם אחד אלא ברוב המקרים זוג. כלומר 75 אלף בשנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, תחבצ כתב:

ויש גם מתים בכל שנה שמפנים דירות, ויורדים מהארץ וכו׳

מדובר בגידול האוכלוסין, שלוקח בחשבון את הנ"ל.

לפני 36 דקות, EliC25 כתב:

אבל בבית אחד לא חי בן אדם אחד אלא ברוב המקרים זוג. כלומר 75 אלף בשנה

יש גם מתגרשים, יש משקיעים, יש דירות שנרכשות לנופש ועוד... בסופו של דבר מדובר במספרים גדולים שמצביעים על מגמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלהתווכח על עובדות חזרנו ל"פעם ראיתי קיפוד ירוק, משמע, כל הקיפודים ירוקים".

אותם שורות שאתה כותב כתבו עוד ב2017 וכל שנה מאז.

השוק הזה עובדתית עדיין חם, המינוף גבוהה, והביקוש, בפימפום התקשורת, מרקיע שחקים.

רק הבוקר יצאה הודעה לכל מהמרי מחיר למשתכן שלא זכו בהגרלה האחרונה, ועשרות או מאות אלפי אנשים שיושבים על הגדר נכנסים שוב למשחק.

לזה תוסיף יולי אוגוסט שבהן מחדשים חוזי שכירות ועושים יחסיינו לאן עם שכר הדירה שסביר שקפץ.

אני לא רואה ירידה בביקושים בזמן הקרוב.

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר יש עוד הגרלה עוד חודשיים ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וחזרה מדירות למכוניות. היום הודיעו עוד כמה יבואנים שהם מעלים שוב את מחיר המכוניות החדשות .... מה שבסופו של דבר משפיע על המשומשות.

מבאס לנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, blackpolo כתב:

וחזרה מדירות למכוניות. היום הודיעו עוד כמה יבואנים שהם מעלים שוב את מחיר המכוניות החדשות .... מה שבסופו של דבר משפיע על המשומשות.

מבאס לנו.

ועוד יבואנים גדולים כמו קיה ויונדאי… כואב הכיס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוק אכן ירד מהפסים והחמדנות של אנשים אינה יודעת גבולות.

חשבנו כבר לפני כמה חודשים להחליף את אחד הרכבים בבית אבל לאור המצב זה פשוט לא כלכלי ואני מניח שכמונו רבים מעדיפים למשוך כמה שניתן עם הרכבים הקיימים ולא להיסחף לטרפת המחירים באם אין הכרח אמיתי.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, blackpolo כתב:

מבאס לנו.

כאן לדעתי זה ניצול מצב וחמדנות ואי אפשר לקרוא לזה אחרת, מה הסיבה לעליית מחירים?

סתם כי אפשר והם רואים שהשוק שלהם משאר חזק ויציב אז למה לא לעלות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוק הרכב מגלם את מהות הכשל הישראלי , מונופולים גם בתחום הרכב.

כאשר אין באמת תחרות היבואנים מנצלים את המצב ולא מפסיקים להעלות את המחירים .

מחירי ההובלה הימית ביבוא במגמת ירידה , והתירוץ של הדולר לא תופס כיוון שכאשר הוא היה נמוך לא ראינו ירידת מחירים.

הכשל הגדול ביותר הוא שלנו הצרכנים, במקום להפסיק את הקניות ולתת ליבואנים להיחנק קצת עם המלאי הישראלי הממוצע ממשיך לשלם ולבכות.

באופן אישי החלטנו למשוך את הרכב לשנה רביעית , המחירים של יד 2 ואו חדש הם פשוט מטורפים , לשלם עם נירו ואו איוניק מעל מחירון ??????

או טוטו לצערי הרב מגיע מיתון גלובלי , כושר היצור של יצרני הרכב יגדל , הביקוש יקטן והכלכלה תעשה את שלה.

הישראלי הממוצע צריך לדעת לדחות סיפוקים, לבכות כל הזמן על יוקר המחיה אבל להמשיך ולצרוך ללא הפסקה מבהיר ליבואנים שלפרייר הישראלי יש כסף אז יאללה בואו ונעלה שוב מחירים כי הדביל ישלם ובגדול...

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 3

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשוק תקין, אתה מבקש הכי גבוהה שאתה יכול, אם הרבה אנשים מוכנים לשלם את זה, זה המחיר הריאלי.

האלטרנטיבה היא ייבוא אישי או דרך סוכנות (אוטומקס וכדומה) ולכן יש איזשהו סוג של תחרות.

לדוגמא צ'מפיון לא יכולה לדרוש מחר פי 2 במחיר על הדגמים שלה. גם היא ממש ממש רוצה.

לגבי עליית המחירים, שוב, זה בכל העולם וחוצה תחומים. היה צפוי אחרי הדפסת הכסף שהלכה פה.

זה שנפלו על "דיפלומט" בשלטי חוצות, תקשורת, וההסתדרות, אל תטעה מדובר באינטרסים של בעלי עניין לפמפם את זה ולהכניס את זה לשיח הציבורי.

ממש אבל ממש לא אלטרואיסטיות וטובת האחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי היצע דירות יש להפריד בין שוק השכירות לשוק הבעלות. 

אני שוכר ואין לי שום בעיה למצוא הרבה דירות ובתים באיזורי ביקוש שזמינים להשכרה ובמחירים מבחינתי סבירים.

לעומת זאת אם אני מנסה למצוא משהו לרכישה אני מוצא מחירים הזויים והיצע דל.

המסקנה שלי שאין בעיה של היצע דירות כדי לגור בהן אבל יש מחסור בהן למטרות של השקעה. אני מניח שזה ייפתר עם עליית הריבית והמשקיעים יעברו הלאה ברגע שהמחירים יפסיקו לעלות והתשואה על משכנתאות, אגח ופקדונות תעלה.

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 471 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...